Maminky s dětmi brzy po sobě+studium, domácnost, kariéra

anysek85
19. zář 2011

Ahoj,

zakládám skupinu pro všechny mladé maminky, které mají (ať už plánovaně nebo neplánovaně) dětičky brzy po sobě a k tomu v mladém věku a snaží se ke všem těm rodinným radostem a starostem zvládat ještě studium nebo kariéru.

Pojďme se vzájemně motivovat, podpořit a taky vykecat, když toho na nás bude moc. 😉

janeyzelvicka
21. kvě 2013

@konidana A co plyne z toho, že si ty zkoušky uděláš? Lepší plat / prestiž / lepší pozice / sebeuspokojení? A jde ti o to?
Jestli jo, tak to by mohla být dobrá motivace 🙂 Já jsem totiž toho názoru, že bez motivace se to nedá - to je zhruba to jediné, co mě drží nad vodou 😀 děti před chvílí usnuly a mě čeká místo klidného večera rychlá večeře a halda učení na páteční supertěžkou zkoušku... kdyby to nebylo zajímavé a kdybych neměla v dohledné době státnice - ukončení studia - titul, možná dobrá práce, tak bych už se taky na to dávno vyprdla.

konidana
21. kvě 2013

Lepší plat možná, a hlavně konečně smlouva na dobu neurčitou. Ale to mi v říjnu po třetím prodloužení už musej dát taky, teda pokud to se mnou vůbec neskončej... ale já asi budu z vlastní lenosti doufat, že mi to projde i bez těch zkoušek. Jinak akorát víc zodpovědnosti o kterou nestojím...

konidana
21. kvě 2013

@janeyzelvicka Díky za reakci! nějak jsem zapoměla dát odpověď.

agnes91
21. kvě 2013

Teda, nestačím zírat, některý maminky teda klobouk dolů 🙂 Já jsem šla jen omrknout, zatím máme jedno mimčo, je mě 22, mám SŠ, plánujeme do roka asi druhý a pak možná půjdu zkusit něco "dostudovat", ale pak chceme ještě třetího prcka. Ale zatím je všechno ve fázi rozhodování a přemýšlení jak to jednou bude... Ale moc na vás myslím a fandím vám, ať Vám to jde! 🙂 😉

agentkadaisy
25. čer 2013

Ahoj maminky, já jsem maminkou 3letému chlapečkovi, který je naprosto úžasný... a čekám v listopadu druhé miminko. Ještě v těhotenství s prvním jsem dodělala jeden ročník magisterského studia a potom už s miminkem jsem dvakrát protahovala druhý ročník (museli jsme na operace hlavičky a to dvakrát, takže škola šla na chvíli stranou...) a nakonec jsem letos dodělala Mgr. A potom jsem podruhé otěhotněla. Vychází to tak, že v srpnu dostanu poslední rodičák a potom do listopadu budu na pracáku. Jenže! Mi nabídli na katedře, ať se přihlásím na doktorské studium, že by mě tam moc chtěli a měla bych stipendium stejné jako rodičák. Což mě nadchlo. Takže jsem se přihlásila a teď tady sedím celá nešťastná v pátém měsíci nad projektem k přijímacím zkouškám, jsem unavená a vůbec se mi do toho nechce ☹ Ale vidina, že od září bych učila a měla lepší peníze než na pracáku... a že bych se pak po mateřské měla kam vrátit a co dělat? To mě nutí i přes tu chuť se na to vykašlat a jen a jen si užívat děti nad tím sedět, trápit se a připravovat si seznamy literatury aspol. Jsem ze sebe občas zklamaná, že jsem taková "karieristka" a domácnost mi stojí a chlapeček můj miláček je s tatínkem nebo u babi ☹

konidana
25. čer 2013

@agentkadaisy Obdivuji tě a drž se!!! Já s dětma nejsem schopna ničeho (studovat či se učit). Je ale fakt, že na ně jsem v týdnu sama a o hlídání si můžu nechat jen zdát....

pccolor
25. čer 2013

no u nás to bylo tak že žena nastoupila do prvního ročníku jako DiS a tak jí spoustu zkoušek započítali, Bc už dělala s prvním synem, Já jsem hlídal a ona se učila. Vzhledem k tomu že je strašně šikovná tak to zvládla naprosto v pohodě a s červeným doplomem. No dmes už máme druhého špunta a jelikož podnikám z domu tak se žena rozhodla jít po 5 letech do práce a já jsem doma s dvouletým synem a starší už chodí do školky. Jen mi je úplně smutno když vím kolik za svou práci bere peněz ☹ no ale aspoň se zase dostane mezi lidi a má lepší náladu.

agentkadaisy
25. čer 2013

@konidana Já se právě dneska rozhodla, že na to kašlu. Na doktorát půjdu za rok nebo za dva. Teď mě to tak stresovalo, že už mi to nedělalo dobře. A myslím ani miminku ☹ Už jsem si se studiem v mateřství užila dost ☹

konidana
30. pro 2013

@janeyzelvicka
@agentkadaisy Ahoj holky, tak se musim pochlubit, že ty zkoušky jsem v listopadu uděla. Zaměstnavatel mi dal nůž na krk, tak mi nic jiného ani nezbylo:D. Byl to sice zabitý celý podzim a nervově jsem byla na zhroucení ještě týden po zkouškách, ale podařilo se. Musím poděkovat mm, který po dva měsíce sebral na každý víkend děti a někam odjeli, abych se mohla učit. Jinak bych to nedala.

janeyzelvicka
22. led 2014

@konidana Gratuluju, to je super 🙂 já měla v pondělí státnice, udělala jsem dva předměty ze tří a obhajobu. Ale jsem ráda aspoň za to 🙂 🙂

ema1984
30. led 2014

Maminky, šly byste na státnice asi 14 dnů po možném porodu? Nebo je lepší jít třeba za čtyři měsíce?

janeyzelvicka
30. led 2014

@ema1984 Těžko říct předem... Po prvním porodu jsem byla ráda, že jsem si došla na wc, po druhém porodu jsem po 14 dnech byla kamarádům na celodenní svatbě, kde jsme i tancovali... Já bych se přihlásila a přinejhorším to pak odřekla.

ema1984
30. led 2014

Když já mám strach, že v posledních týdnech do porodu a hlavně první dny po porodu budu mít úplně jiné myšlenky, sžívat se s mimčem, učit se kojit😀, nějak si nastavit režim atd. ☹

janeyzelvicka
30. led 2014

první dny stejně žádný režim nebude - možná ani ne první týdny a měsíce 😉
těžko říct, záleží taky na miminu, některá jsou ze začátku náročná - učit se při tom ještě na státnice 🙄 🙄

lolelole
30. led 2014

@ema1984 nevím jak státnice ale já jsem min. sem. dělala zkoušky s malou v šátku. Byla měsíční. Zkouška samotná byla v pohodě i když soustředění šlo někam, když se mala začala vrtět 😝 Nicméně příprava byla taková trochu odflákla

konidana
30. led 2014

@ema1984 Já byla po porodu měsíc, dva v pohodě, potom začaly docházet rezervy a únava z nevyspání mi dávala zabrat. Takže bych volila 1.variantu. Pro mne by bylo čím dřív tím líp - kratší doba na ten stres, co bude, až to bude. Teď se učit, hned po porodu udělat státnice a pak si v klidu užívat miminka.... Ale fakt záleží asi tak na miliónu faktorů.