Maminky s dětmi brzy po sobě+studium, domácnost, kariéra

anysek85
19. zář 2011

Ahoj,

zakládám skupinu pro všechny mladé maminky, které mají (ať už plánovaně nebo neplánovaně) dětičky brzy po sobě a k tomu v mladém věku a snaží se ke všem těm rodinným radostem a starostem zvládat ještě studium nebo kariéru.

Pojďme se vzájemně motivovat, podpořit a taky vykecat, když toho na nás bude moc. 😉

kakie
23. zář 2011

@anysek85 přesně jeden den jsem prostě dole a všechno je špatně a o to víc energie pak najednou mám 🙂 směju se sobě, jaká jsem fňukna a všechno jde najednou mnooohem lépe 🙂

anysek85
autor
25. zář 2011

Dobré ráno 🙂,

tak jak trávíte víkend? 😉 Já teď vařím a odpočívám, včera jsem chtěla udělat úkoly do angliny, ale manžel dostal střevní chřipku a byl úplně hotovej, tak bylo vše na mně. Dneska už je ale ok, tak kočárkujou chlapiska spolu a já relaxuju vařím a sem tam něco sepíšu 🙂. Včera jsem potkala jednu spolužačku ze školky, strašbně dlouho jsme se neviděly, ani nebyly v kontaktu - až teď jsme se setkaly náhodou v obchodě a nechtěla mi věřit, že je Tomášek můj 😀. No, jsem zvědavá jaký budou rekace, až budou prďolkové dva 🙂.

kakie
26. zář 2011

Dobré ráno 😉

trávili jsme ho především úklidem, tenhle týden mi začíná školní kolotoč. No a rozloučili jsme se grilovačkou s létem ;)

Holky, používala jste některá EPI-NO?

majatob
26. zář 2011

ahoj holky 🙂
byli jsme mimo, byla jsem na kurzu smaltovani, bylo to super a s Tobisem jsme jeli tam i zpatky vlakem, tak ti byla takova pohodicka 😵 😵 😵 uzasnej vikend 😵 😵 😵

@kakie ja jo, u Bibci a u Stepana 😵

kakie
26. zář 2011

@majatob A spokojenost? Funguje? Přemýšlím, jestli do toho mám jít. 🙂

majatob
26. zář 2011

@kakie jestli budu jeste nekdy tehotna, tak do toho jdu rozhodne znova 😉

janeyzelvicka
26. zář 2011

Ahoj,

@kakie já ne, a dodnes toho lituju...

majatob
26. zář 2011

@janeyzelvicka tak aspon u druhyho 😉

kakie
26. zář 2011

@majatob
@janeyzelvicka no, my jsme na to přišli až po porodu a taky docela lituju, tak teď sháním informace a tentokrát to doufám napravím 🙂

majatob
26. zář 2011

@kakie vis, ono jestli treba prvni porod neprobihal uplne podle tvych predstav, tak epino je super aj na tu psychiku, ze proste vis, ze mas natrenovano a musi to jit, aspon u me to tak fungovalo 🙂 na prvni porod moc rada nevzpominam (a moc me to mrzi) a druhy a treti byly bajecny 😵 😵 😵

janeyzelvicka
26. zář 2011

@majatob
@kakie
Maji, budu následovat tvého příkladu 🙂

kakie
26. zář 2011

@majatob on byl první porod právě úplně v pohodě, všechno šlo přirozeně a tak jak mělo (paradoxně díky tomu, že jsem začala rodit v noci, kdy mi dali všichni pokoj 🙂), ale mám šílenou zkušenost s nástřihem, který celý ten dojem kazí a vlastně je to to jediné z čeho mám teď hrůzu. 😖

anysek85
autor
26. zář 2011

@kakie Já ho mám doma, ale hrozil mi předčasný porod, tak jsem si netroufala cvičit. Moje gynekoložka mi to nedoporučila (nakonec jsem o den přenášela 😎), ale nechala jsem si ho, u druhého cvičit budu (pokud nebudou problémy). 🙂
Porod jsem měla krásný, bezproblémový, ale nástřih mám (vražedná kombinace drobné postavy, pevné hráze a víc jak čtyřkilovýho mimina 😀 ).

anysek85
autor
26. zář 2011

@kakie
@janeyzelvicka
@majatob
@nemorosis
@adelka89
@mispulka22

Holky, tak nepůjdeme už do té soukromé diskuze? Já už jsem se několikrát přistihla, že bych něco napsala, nebo se na něco poptala, ale "žinýruju se" psát to veřejně, do fóra, kde si to může každý přečíst...

kakie
26. zář 2011

@anysek85 já jsem pro 😉

majatob
26. zář 2011

@anysek85 taky bych se usoukromnicila 😉

adelka89
26. zář 2011

@anysek85 souhlas 🙂

adelka89
26. zář 2011

@kakie epino taky jen doporucuju 🙂 pouzivvala jsem ho teda u prvniho i u druheho tehu a pri prvnim jsem malinky nastrih mela, ale teda bolel jak cert 😖 ale porod byl krasny , ovsem o sestinedeli se to uz rict neda.... ted jsem malou porodila na dve zatlaceni (a jednu kontrakci) bez nastrihu a poraneni, ale tak nejak jsem ten porod uz tak neprozila jako prvni (u prvniho jsem mela lepsi PA ) ale sestinedeli uplna pohodicka hodinu po porodu jsem nevedela ze jsem rodila 😉

janeyzelvicka
26. zář 2011

Já sem pro soukromou 🙂

janeyzelvicka
26. zář 2011

jsem.... ach jo 😀 😀 😀

anysek85
autor
26. zář 2011
anysek85
autor
26. zář 2011

Kdyby se pak ještě někdo chtěl přidat, pište prosím do IP 😉.

@adelka 89 Nádherná fotka 😵.

kakie
26. zář 2011

@adelka89 no to je právě ono, vnitřní a vnější stehy a nesedla jsem si bez kruhu celé šestinedělí 😖

hest
1. říj 2011

ahoj, taky s epřidám-) v 25 neplánovaně (6 let jsem brala HA, pak jsem chytla žloutenku jak byla ta epidemie a játra na dlouhou dobu v háji) 1. dítě a v jeho 6timěsících jsem otěhotněla znovu, mám syna a dceru a dálkově dodělávám bakaláře na pajdáku. Měla bych začít psát bakuli, ale nemůžu se dokopat-))

majatob
1. říj 2011

@hest ahoj, napis @anysek85 at te prida do soukrome 🙂

petullek
11. říj 2011

Ahojky holky, můžu se k vám přidat??? 24let syn rok a 4m a čekám druhý.. tak budu potřebovat rady :D jak na to! 🙂))))

janeyzelvicka
11. říj 2011

@petullek ahoj, napiš @anysek85 - přidá tě do soukromé diskuze 🙂 🙂

maudn
12. lis 2011

Ahoj holky, vidím, že tu nikdo dlouho nebyl, ale kdyby se přece jen vrátil, tak já jsem Magda, je mi 23 a jsem ve 4.ročníku vejšky, o miminko jsme se snažili rok a půl

janeyzelvicka
12. lis 2011

@maudn Ahoj, my jsme se přesunuly do soukromé diskuze, kdyžtak napiš anysek85, ať tě taky přidá, anebo jsme taky v diskuzi Studium VŠ na mateřské. Gratuluju k těhotenství 😉

konidana
21. kvě 2013

Ahoj holky, potřebovala bych poradit nebo spíš nějak pořádně nakopnout. Zaměstnavatel chce, abych si udělala zkoušky na zvýšení odbornosti, ale já vůbec nevím jak a kdy bych se mohla učit. Ještě tak, když jsem nastoupila do práce před dvěma lety, tak jsem měla morál i čas - neměla jsem takovou honičku, protože manžel byl doma na rodičáku. Jenže to mi ještě chyběl ještě rok praxe a seznam výsledků činnosti také nebyl úplný. Teď jsem celý týden na děti sama (manžel v pondělí odjede, přijede v pátek, a o víkendech chce jezdit na výlety), já na plný úvazek v práci a spánkový dluh po dětech asi v životě nedospim. Dokáže mi někdo zvednout morálku? Nějak nemám žádnou motivaci, jak se do toho pustit.