Maminky s dětmi brzy po sobě+studium, domácnost, kariéra

anysek85
19. zář 2011

Ahoj,

zakládám skupinu pro všechny mladé maminky, které mají (ať už plánovaně nebo neplánovaně) dětičky brzy po sobě a k tomu v mladém věku a snaží se ke všem těm rodinným radostem a starostem zvládat ještě studium nebo kariéru.

Pojďme se vzájemně motivovat, podpořit a taky vykecat, když toho na nás bude moc. 😉

anysek85
autor
19. zář 2011

A napíšu tedy nejdřív něco o mně 🙂.

První mimi plánované po roce praxe po VŠ v 25 letech na první pokus a druhé se nám zřejmě podařilo ještě v šestinedělí 😅 a přes antikoncepci (ne HA). Do toho rozdělaný doktorát a šéf, který chce, abych po roce začala pracovat z domu + zaplacený drahý kurz obchodní angličtiny. Domek, zahrada, vytížený manžel a zlaté mimi, které ale nespí přes den...😅.

Tolik o mně - jak to tak po sobě čtu, zní do dost děsivě 😀.

majatob
19. zář 2011

@anysek85 jsem tu 😀
tak teda ja prvni dite planovane v 21 letech, pritom jsem soubezne studovala 5. rocnik konzervatore a 1. rocnik VS, druhy opet planovany po skonceni konzervy ve 23 letech, to uz jsem mela jen tu VS, kterou jsem nakonec nedodelala a abych pravdu rekla, obcas me to dost mrzi, protoze to bylo jen moji vinou, ze jsem se na to vykaslala 😒 treti dite opet planovany (jak jinak) ve 24 letech, v tehotenstvi jsem ucila v soukrome skolce hudebni vychovu. 🙂 Ted od zari jsem se prihlasila ze zvedavosti na stredni skolu v uuuuplne jinym oboru nez jsem puvodne vystudovala, tak su zvedava jak to pujde 🙂 jinak my bydlime v byte, ale opravujeme si dum na vesnici, kde bysme jednou radi zili a meli tam i hospodarstvi 🙂

nemorosis
19. zář 2011

Ahoj 🙂
Já měla mimi rok po VŠ v 26 letech po 8mi měsících snažení. Do práce jsem se alespoň částečně vrátila, když mu byly 4 měsíce a od jeho 8mi měsíců pracuju na půl úvazku. Do toho neustále sepisuju rigo, které už snad brzy dokončím a znovu se snažíme o druhé miminko. Zatím opět 8 měsíců neúspěšně a děti rychle za sebou bych brala. Manžel je neustále v práci a naše zlatíčko je pořádný dráček. Musím říct, že mi to takhle docela vyhovuje 🙂

majatob
19. zář 2011

@nemorosis drzim palce at se brzo zadari 😵 to je super, ze muzes pracovat na polovicni uvazek, uplne idealni, co delas? 🙂

anysek85
autor
19. zář 2011

@majatob
@nemorosis

Super holky, jsem ráda, že je na tom někdo podobně a že existuje někdo, kdo to vše zvládá. To mi dodává odvahu, když vidím, že jsou lidé, kteří to "dávají" 🙂.

majatob
19. zář 2011

@anysek85 kdy ty vubec pujdes k dr. na potvrzeni? 😵

anysek85
autor
19. zář 2011

@majatob Až 29.9. 😢 Dřív nemá volno. Ale dnes už byly na testu úplný dvě dálnice, tak se se s tím pomalu smiřuju 😅 😀.

majatob
19. zář 2011

@anysek85 zase uz aspon neco bude videt 😵 ja jsem u tretiho sla brzo a jeste nebylo videt srdicko, tak jsem z toho mela akorat nervy 😅

majatob
19. zář 2011

no nic, uz se mi to tu poprobouzelo, tak asi vyrazime ven vyzkouset novy gumaky 😀 😀 😀

nemorosis
19. zář 2011

@matajob jsem farmaceut a zatím dělám magistru v lékárně a do budoucna bych ráda už s většími dětmi do výzkumu. I když teď doufám, že budou ty děti, alespoň 3. 🙂

nemorosis
19. zář 2011

@matajob @anysek85 Teda holky, vy jste ale šikovný a pilný! Smekám 🙂

imzadi
19. zář 2011

@anysek85 a co je mlada maminka?🙂)

kakie
19. zář 2011

Ahoj 🙂 páni, tak koukám, že jsem si namyšleně myslela, že jsem jediný blázen 😀
Jsem 21tt, mám 13 měsíční holčičku a 1. se vracím do školy 🙂 tak jsem na sebe zvědavá...
majatob máš můj obdiv, jaký obor?

majatob
19. zář 2011

@kakie agropodnikani 🙂
tady je takovych blaznu habadej 😀
ze, holky 😀 @adelka89 @tanuki

kakie
19. zář 2011

@majatob Pěkně 🙂 mám za sebou 2 semestry psychologie a teď se chystám na ekonomii a marketing..
tak já se k vám přidám, jooo? 😀

anysek85
autor
19. zář 2011

@kakie Vítej 🙂

anysek85
autor
19. zář 2011

@imzadi To je šumák... 🙂. Podle mě osobně je mladá maminka třeba do 28 let, ale to je fakt na osobním názoru. Já asi stihnu do 26 dvě děti, ale přiznávám, že jsme plánovali větší odstup. No, ale kdo mohl tušit, že otěhotním tak strašně "haluzově" 😅 - no ale stane se a možný to asi je... 😅 😀.

anysek85
autor
19. zář 2011

Jinak, holky, právě si dávám nedopečenej steak, takže to vidím na dalšího kluka. 😎

crawler
19. zář 2011

ahoj holky😉 všechny jste šikulky 😵 já do této diskuze nepatřím, páč mám mimi jen 1, ale chtěla bych klidně druhý, ale manžel chce větší rozdíl. Syn je neplánovaný, ale nakonec šíííleně chtěný, v mých 22letech při studiu VŠ (soc.antropologie). No...nakonec jsem udělala "jen" bakaláře...shodou různých okolností jsem na Mgr. nešla...Nedokážu si představit pracovat - to naše batole mi dává šíleně zabrat, manžel od rána do večera v práci, často i služebně v zahraničí a k tomu velký dům a zahrada...No...nenudím se 😉 😀

kakie
19. zář 2011

@anysek85 to já s Babu jedla jen maso s masem a největší chutě byly na biftek, tatarák a sushi 😅 tak jsem se musela pěkně krotit. Kdykoli jsme někam vyrazili, tak bylo kolínko nebo krkovička... a jaká pěkná holka z ní je, je fakt, že je to holka masová, ovoce ani zeleninu moc nemusí, ale jak se dostane k masu, tak souká jako krajta 😀 Teď je to chlapeček a ten bude asi vegetarián, až donedávna jsem se nemohla na maso ani podívat, teď můžu alespoň ryby. Ale zeleninku a sýry to nám jede 😉

dana3262
19. zář 2011

Jako jak to delate? Ja, co jsem tehotna, tak padam na hubu a to mi s malym porad pomahaji, muze mam hodne doma a mame 'jen' byt (ted tedy v rekonstrukci). Nemam minutu volno, nevim, jak budu za par dni zvladat jeste novorozence. Neumim si naprosto predstavit, ze bych studovala nebo pracovala.. Jsem asi uplna lemra, ale necham si rada poradit, jak by se toho dalo zvladat vic, prosim poradite?

majatob
19. zář 2011

@dana3262 ja nevim, ale nejak neznam to, ze bych nemela ani minutu volno, mam v pohode cas i na sebe (tam zahrnuju treba i tu skolu). Je fakt, ze mam docela pohodovy a samostatny deti a jsou nauceni na pravidelnej denni rezim, takze vetsinou vim kdy budu mit volnej a kdyz potrebuju tak ten cas holt vyuziju na to na co potrebuju. A taky jsem zjistila, ze s dalsima detma clovek resi mnohem min to co mu s jednim prislo jako problem 🙂 samozrejme, ze je to vycerpavajici a obcas dost slozity na organizaci, to zas ne ze ne 😉 ale proste, kdyz se chce, tak jde vsechno 😉

anysek85
autor
20. zář 2011

@kakie Tyjo vidíš, to je zajímavý, jak to má každá máma jinak 🙂. Já s Tomáškem žrala jen maso, tlačenku, nemohla jsem si pomoct. Přitom jinak jím celkem zdravě a s masem to nepřeháním. A teď už zase začínám soukat čtvrtkilový stejky 😀.

anysek85
autor
20. zář 2011

@dana3262 Já zatím neporadím, budu se s tím právě muset poprat. Zatím prostě funguju tak, že jedu jak motorová myš a snažím se vše zvládat. Podle mě je to prostě hodně o MOTIVACI. Proto jsem taky založila tuto skupinu, i když času opravdu moc nemám, ale prostě věřím, že když člověk vidí, že to druzí taky zvládají a dokážou, napne síly a dá to taky 🙂! Podle mě je to prostě psychologie. Tak se sem pojďme podpořit, pochválit a nebo vybrečet se - to všechno k tomu patří 🙂.

anysek85
autor
20. zář 2011

No a co se mi nevešlo do názvu, ale je taky podle mě strašně důležité, je udržování vztahu s manželem... 😵. O to se víceméně snažím stále, ale bohužel je fakt, že únava je teď fakt veliká a tím pádem chuť na sex nic moc 😝. No ale tohle téma můžem klidně odložit, až z diskuze uděláme soukromou. 😉

anysek85
autor
20. zář 2011

@majatob Hele já tě stejně obdivuju - dodělat konzervatoř a ještě studovat VŠ s dětmi musel být záhul. Třeba se k tomu ještě nějak vrátíš, jsi mladá a šikovná, tak proč ne časem...

nemorosis
20. zář 2011

@anysek85 O udržování vztahu mi něco povídej, manžel neustále slouží a když neslouží, hlídá dítě, abych já mohla do práce. To se pak udržuje dost těžko, když jsme oba unavení a ještě se máme snažit o další mimi. 😉 Ale přesně jak říkáš, když je motivace... 😀

kakie
20. zář 2011

@anysek85 právě, vždycky jsem jedla celekm zdravě, dokonce jsem pár let nejedla maso vůbec a pak jsem čekala Babu a šup 😀 nastoupila masová dieta 😉

kakie
20. zář 2011

Jsem zvědavá, jak to budu zvládat, Babča má režim podle kterého jede jako hodinky, chvilku si vystačí s hračkami i sama, takže se toho dá spoustu stihnout. Fakt je, že mi příde, že tohle těhotenství je náročnější, před tím jsem zmákla práci na plný úvazek, školu a ještě spousty aktivit mimo. Teď jsem dost polevila, takže se musím vrátit do rytmu 😀
Hlavně až přijde nový potomek, jaký bude a jak na to bude reagovat Babu... Jestli mi nezačne zlobit, protože teď se veškerá pozornost soustředí na ni.

majatob
20. zář 2011

@anysek85 to je jednoduchy, proste jsem musela, na tom neni nic obdivuhodnyho 😉 my mame vztah ok, ale verejne to resit nechcu 🙂