Maminky s dětmi brzy po sobě+studium, domácnost, kariéra

anysek85
19. zář 2011

Ahoj,

zakládám skupinu pro všechny mladé maminky, které mají (ať už plánovaně nebo neplánovaně) dětičky brzy po sobě a k tomu v mladém věku a snaží se ke všem těm rodinným radostem a starostem zvládat ještě studium nebo kariéru.

Pojďme se vzájemně motivovat, podpořit a taky vykecat, když toho na nás bude moc. 😉

majatob
20. zář 2011

@kakie to je dobre, ze ma rezim, bude se vam mnohem lip zajizdet az prijdes z nemocnice 🙂

kakie
20. zář 2011

@majatob ale někdy je to řehole 🙂 chvilku mi trvalo, než okolí pochopilo, že 12-14 nic nepodnikáme a v 19 musíme být doma, protože začíná náš večerní rituál.

majatob
20. zář 2011

@kakie tak my sice rezim mame, ale klidne beru Bibi spat do kocarku misto postylky a vecerku maji obcas taky prodlouzenou, zas ho nedodrzuju uplne striktne 🙂

kakie
20. zář 2011

@majatob když si zdřímne dopo a odpo tak to nevadí, ale narušit jí spaní po O, tak se mi z holčičky stane pěkně nepříjemná domovnice...

anysek85
autor
20. zář 2011

@majatob To je jasný! To patří do soukromé diskuze 🙂.

anysek85
autor
20. zář 2011

@nemorosis
@kakie
@dana3262
@crawler
@majatob

Holky, ještě jedna věc, která mě napadla a bohužel se mi nevešla do názvu tématu...a to hadry, šminky, vizáž 🙂.
Pokud budete mít nějakej tip, jak se rychle a zdravě udržovat krásné, tak šup sem s ním. Třeba takovej dobrej krém 25 +, to je něco jako lochneska 😀. Každej o tom kecá, prej to existuje, ale ještě nikdy to nikdo neviděl 😀.

majatob
20. zář 2011

@anysek85 tohle jsem vyresila myslim docela dobre 😀 mam jeden den v tydnu (vetsinou sobotu), kdy je muj kraslici den, nalozim se do vany, umyju si vlasy, napatlam na oblicej masku, upravim si nehty, oholim nohy... 😀 a pres tyden pak staci se rano namaznout kremem, trochu make-upu, rasenku, vyzehlit predek vlasu a hotovo 🙂 pouzivam Niveu, mam denni a nocni krem a vyhovuji mi 🙂 jeste bych mela zase zaradit pravidelny cisteni pleti, to posledni dobou trochu flakam 🙂 jo a nenosim kalhoty, uz jsem je na sobe nemela asi pul roku, takze vetsinou elastaky, saty, svetr, boty na nizkym podpatku a furt vypadam jak zenska 😵

nemorosis
20. zář 2011

@majatob Juuu, krášlící den chci taky! 🙂 Asi se ale budu muset spokojit s krášlící hodinkou, protože se s manželem vidíme tak jeden víkend v měsíci. 😖

A to jsem se vás všech chtěla zeptat, pomáhá vám s dětmi někdo? Myslím babičky, tetičky, sousedky, paní na hlídání nebo tak?

majatob
20. zář 2011

@nemorosis ono mi to taky zabere tak dve hodinky, vic ne 😀
noooo, s hlidanim to mam tak, ze do cervna jsme bydleli jinde a tam mi pohlidala akorat kamaradka kdyz jsem potrebovala 🙂 ted jsme blizko moji rodine, takze kdyz potrebuju, mam na dosah prababicky, ale zase jim deti nechcu davat moc casto, prece jen uz maji obe kolem 80 let 🙂 jinak se stridame s muzem jak je potreba, on ma kazdy dopoledne volny (pokud neni ve skole), takze co jde to planuju na dopoledne 🙂

kakie
20. zář 2011

@anysek85 používám ryor denní a noční krém, dřív jsem používala jen denní a super masku s mořskými řasami tu mi ovšem zrušili 😒 to mě rozhodilo 😉 měla jsem po ní pleť jak dětskou prdýlku, ale nahradili ji právě tím nočním také s mořskými řasami, tak alespoň malá záplata 🙂 sem tam se mi povede dát si masku nebo peeling, občas s tím usnu u televize a postraším manžela 😀
Krém 25+? Možná Dermacol měl reklamu na něco takového ne?

kakie
20. zář 2011

@nemorosis máme super babičky, jednou za čas si tak můžem dopřát 'rande' 😉 to je bomba, protože ten večer 'jen my dva' je pro nás oba neskutečnej relax a myslím, že i pro vztah hodně důležitej. Když jsem ve škole, u lékaře nebo když jsem chvilkama musela do práce, tak hlídal manžel, když nemohl, vzala jsem malou prostě sebou nebo mi s ní jezdila kamarádka před prací.

mispulka22
20. zář 2011

Ahoj,
můžu taky k vám? Mně se první plánované mimčo narodilo v téměř 23 letech (otěhotněla jsem hned po státnicích, bc. - obor sociální práce), druhé plánované mimčo ve 24 letech. Mezi dětma jsem měla pár pokusů dodělat si mgr., ale vždy jsem to hned v začátku vzdala, ale nejen kvůli dětem, měli jsme takové celkově náročné období. Už delší dobu hrozně toužím po tom, vystudovat zdrávku a stát se dětskou setřičkou, nevím jestli je to s 2 malýma prckama splnitelný sen, ale zatím věřím, že jo 😀.
Moc sem do veřejných diskusí nepíšu, taky mám radši soukromé, ale občas si tady na MK čtu vaše příspěvky a mám je moc ráda 🙂. Např. @majatob, @jasekd jsou mi názorově hodně blízké, v okolí takových holek a mamin moc neznám 🙂.

anysek85
autor
20. zář 2011

@nemorosis Já mám mamku, co jde za měsíc do důchodu. Ta je vždy ochotná pohlídat, ale moc jí ho zatím nechci dávat, protože se snažím naučit ho spát přes den - viz ten režim a ona je schopná na něj 2 hodiny jen šišlat a zpívat mu a chovat ho, atd. To je sice pěkné, ale pak mi vrací přetažené řvoucí mimino a to se fakt nedá 😠. Takže až bude mít Tomínek režim a babička vezme na vědomí, co se musí dodržovat, tak budu mít hlídání 🙂.

Tchýni ho dávat nechci a nebudu. Jezdíme tam, navštěvujeme se, ale prostě bez mého dozoru tam malej nepůjde.

mispulka22
20. zář 2011

@anysek85 Tak na zkrášlovací tipy jsem taky zvědavá, já vlastně dělám jen základní údržbu, mytí, čištění zubů, učesání 😀. Ale ani ne tak z nedostatku času, já jsem to v tomhle směru nikdy nepřeháněla 😉.
@nemorosis Děti mám většinou na starosti sama, ale v případě potřeby ochotně hlídají manželovo rodiče. A i manžel se o ně umí bezvadně postarat, takže když si potřebuju povyrazit, dá se to 🙂.

anysek85
autor
20. zář 2011

@mispulka22 Vítej! 🙂

Já taky rozhodně chci, abychom šly do uzavřené diskuze, ale chci to tu nechat trochu rozjet, aby měly další holky šanci se přidat. Pak se zamčem 🙂 😉.

mispulka22
20. zář 2011

@anysek85 Díky 🙂. Paráda, souhlasím 🙂.

majatob
20. zář 2011

@mispulka22 ahoj 🙂 pokud opravdu chces, tak do toho jdi! nejdulezitejsi je motivace a to by v tvym pripade snad nemel byt problem kdyz je to tvuj sen 🙂 aspon za zkousku to rozhodne stoji 😵

majatob
20. zář 2011

@anysek85 taky bych radsi soukromou 🙂 prece jen clovek nikdy nevi kdo si to tu cte, ze 😀

mispulka22
20. zář 2011

@majatob Díky 🙂. Můj sen je to hlavně od tý doby, co jsem začala být těhotná a rodit a přičuchla jsem k tomu 🙂. Už mám všechno pozjišťováno, nejreálněji to vypadá v Č.Budějovicích, tam můžou dálkově studovat i nezdravotníci (tj. ti, co nemají SŠ zdravotní). Ale i tak to bude nářez, každě dva týdny PÁ+SO výuka, v každém semestru 5 týdnů praxe v Budějkách, v létě 7 týdnů praxe kdekoli (takže asi v Ústí, když tu bydlíme). Musím to promyslet, bude potřeba na ty 5týdenní bloky praxe sehnat v ČB levné ubytování a nějakého dobrovolníka, který se tam se mnou odstěhuje a pomůže mi s dětma, když budu v nemocnici 😀. Ale já jsem exot, nepokládám to za nemožné. Zrovna dneska jsem byla s malým na kontrole na neurologii a tahala jsem tam rozumy z jedné dětské sestřičky, která předtím pracovala u nedonošených dětí, tak mě to zase nakoplo 😵 .

majatob
20. zář 2011

@mispulka22 koukala jsem ti na fotky, mala je taaak nadherna, miluju vlasaty miminka 😵 😵 😵 😵

mispulka22
20. zář 2011

@majatob Děkuju 🙂. To jsou už hrozně starý fotky, vůbec to tu neaktualizuju 🙂. Ty máš taky nádherný děti, opravdu reklama na mateřství 🙂. Jste moc sympatická rodina. Koukám, že ty dva mladší máme podobně staré. Uf, taky už mám myšlenky na třetí...nevím, co je to za poruchu, že sotva porodím, už mě zas začínají dojímat těhotné kamarádky a novorozeňata v okolí...normální ženská řekne po 1-2 porodech, že nikdy více...nevím, jak přežiju následujících 20 let, kdy budou neustále rodit moje vrstevnice a kamarádky 😀.

jasekd
20. zář 2011

@mispulka22 Ahoj, tak tuhle poruchu mam taky 😀 S tema novorozencema a dojimanim se, ale musim vzit rozum do hrsti 😀 Jinak my se tu potkavat nebudem, pac jsem na tuto diskusi moc stara (31) a davno po skole (promoce na 1.LF UK 2004 😅 ) a do prace jdu jen obcas napichat nejake anestezie, abych nevysla ze cviku, neco malo udelat, asdministrativu a kazdy konec mesice vyuctovani pro pojistovny, ted co mam deti dve, tak uz ani na ty anestezie nechodim, je to slozite se tam s nima vypravit, takze ted jen papiruju spis a navrat bude pekelny 😀 Tazke jedine, cim bych splnila podminky teto diskuse, jsou ty dve deti, a to je trochu malo, tady jsou holky nejake akcnejsi 😉 Drzim ti palce s tou zdravkou, tedy, pekny sen, ted jen najit toho dobrovolnika, co ti pomuze v tech Budejkach behem praxe. 😉

majatob
20. zář 2011

@janeyzelvicka hahaha, koukam, ze se k nam taky pridas, jo? 😀 (byla jsem smirovat na vysokoskolackach 😀 )

mispulka22
20. zář 2011

@jasekd Tak to se mi ulevilo, že v tom nejsem sama 😀. Díky za palce. Pro lékaře to musí být fakt těžký vrátit se po MD do práce, o tom jsem ani nikdy nepřemýšlela. Co se týče dobrovolníka, mám políčeno na moji babičku v důchodu, ona je i pro, jenže se bojí hlídat děti sama, tak uvidíme, zda to klapne. Tak třeba se někdy potkáme v té diskuse o dětech hned po sobě. Mně se hrozně líbilo, jak jsi někde psala, že si dáváš pozor na pusu, když Ti některá těhule nebo matka vypráví svoje starosti.....abys jí neodvětila "no to já jsem to měla takhle"...snažím se o totéž 😉. A taky se mi líbil Tvůj popis toho, jak na okolí vrháš úsměvy, jak všechno zvládáš levou zadní, a pak si na to někdy vzpomeneš, když je krizovka a směješ se sama sobě a jsi ráda, že Tě ty lidi nevidí 😀.

jasekd
20. zář 2011

@mispulka22 😀 To asi my vsechny, ne? Ja fakt nemam rada takovy to chytraceni a predhaneni se v tom, kdo je na tom hur, tohle si rikame jen s nejblizsimi kamaradkami. Mam znamou, ktera na vsechny tvoje stesky reaguje slovy, no jo, ale to JA... Kdyz to prezenu, tak kdyby nekomu umrelo dite, stejne se to bude snazit pretrumfnout necim horsim 😅 Kazdou tehotnou lituje a kdyz me videla s druhym brichem, rekla, ze se ji z toho dela spatne, ze uz deti nikdy, ale nikdy mit nechce, ze je to za trest, a to v pritomnosti sve 7milete dcery 😝 Ten navrat do prace bude drsnej, takze ted si rikam, kliiid, bude hur. Cely den v praci, resit stresy, a pak letet pro deti a druha smena. S timhle teda jeste zkusenost nemam a bojim se toho dost. Navic mam rodicak i na druhe dite jen dvouletej, takze budu resit i hlidani atd. no sila to jeste bude 😀 Takze to co mam doma ted, je klidek a pohoda. Koukam, ze jsi z Usti, a skola v Budejkach, no to bude tedy narocne 😝 To bys zacla pristi rok nebo uz letos? Zdravka je ted jako VOSka, ne, tak nevim, zda zacinaji v zari nebo jako vejsky pozdeji.

mispulka22
20. zář 2011

Haha, já vždycky když slyším to "no jo, ale to já", tak si vzpomenu na Cimrmany, Afriku a "copak Zlatovláska, ale JMELÍ! " 😀. Taky mám jeden takovej odstrašující případ, mám kamarádku která má holčičku o 8 měsíců starší než je naše Žofka, a nikdy jsem neměla šanci ji "trumfnout". Když jsem se radovala z těhotenství, bylo mi řečeno "to ještě nic není, počkej až bude venku", když jsem se radovala z čerstvýho miminka - počkej, až se na tebe bude smát.....pak počkej až poleze...až bude chodit....nikdy jsem se svýma aktuálníma radostma a starostma neuspěla 😀. Až od doby, co jsem oznámila druhé těhotenství (které ji dost zaskočilo a okomentovala to slovy, že jsme je teda nějak předběhli), mám pokoj.....mohla bych jí to teď oplatit ("jen počkej až budeš mít dvě 😀), ale nedělám to 🙂.
Jak jednou skloubím práci, děti, domácnost atd. si taky zatím neumím představit, ale bude to muset nějak jít 🙂.
Začla bych za rok....teď už jsou i zdrávky na VŠ (bc.), takže bych šla tam, právě kvůli tomu "volnějšímu" režimu. Cestování by to obnášelo opravdu hodně, ale mám na Plzeňsku rodinu, takže bych si vždycky v půlce cestu mohla udělat pauzu, případně jim půjčit děti 😀.

jasekd
20. zář 2011

@mispulka22 JMELI 😀 😀 😀 To me dostava vzdy, kdyz to vidim/slysim... Priste az nekdo bude takto reagovat, muzeme jim to rict. Vetu "pockej, az budes mit dve" fakt nepouzivam, sama jsem ji nesnasela. ted nesnasim vetu "pockej, az bude behat, to se teprv nezastavis" a "bud rada. ze nechodi, pak se ulitas". nepripada mi uplne dobre tohle rikat matce, jejiz dite ma rok a pul a jeste nechodi 😅 Prece jen nam to dela trochu starosti 😝 Nicmene podle nekterych se mam dobre, mam lazoplazo, kdyz mi dite nechodi. Ale mam par kamaradek, ktere takto debilne nereaguji a pokecame o vsem. Takze priste: copak vy, ale JMELI 😀 Ja ani nevim, jak to ty zdravky maji, driv to bejvala stredni skola a pak event. nastavby , a ted uz to asi neni? Ani nevim, ale mam pocit, ze jako stredni uz to ani studovat nejde.. Nebo to apson meli v planu. Moje kamoska ma zdravku a rikala, ze pro 14, 15tiletou holku je ta skola fakt narez, a to neni zadny orezavatko, ted dela chirurga, studovala se mnou, ale vseobecnou medicinu. Kdyz jsme se o tom bavily, v podstate souhlasila, aby se to studovalo az pozdeji, ne hned po zakladce.

mispulka22
20. zář 2011

No spousta lidí si opravdu nevidí do pusy. Myslím, že bysme mohly dát dohromady slovník hlášek, které matky opravdu nerady poslouchají...třeba by to někdo vydal 😀. To tedy musí být opravdu lážo plážo, když nechodí, ale za to ho musíš všude přenášet, venku ho nemůžeš pořádně vypustit atd.....to si fakt vychutnávej 😝 😝 😉 . Držím pěsti, ať se Martínek brzo rozběhá, ať máš od těch keců pokoj (ale stejně pak asi přijdou jiné 😀).
Pokud vím, tak dřív stačila SŠ a z holky byla právoplatná sestra, nebo na SŠ existoval i obor dětská sestra. Jenže teď na zdravotních SŠ absolvují zdravotničtí asistenti, kteří si musí dodělat VOŠ nebo VŠ (Bc.), aby mohli pracovat samostatně. A ty specializace se dělají až potom. Aspoň tak jsem to pochopila. Škoda, že jsem se k tomu nerozhoupala dřív, mohla jsem si to vystudovat místo tý sociální práce a dnes bych nemusela nic řešit. Ale tak aspoň se nebudu nudit 😀. Pokud to tedy vůbec klapne.

jasekd
20. zář 2011

@mispulka22 A ta socka te nebavi, nebo se v tom spatne shani prace? Sakra , nejak tu uz dlouho zaclanim... 😀
Dobrou.

mispulka22
20. zář 2011

@jasekd Proti socce nic nemám, práce se docela dá sehnat (nebo aspoň než jsem měla děti, tak to nebyl problém), je tam docela širokej výběr, kde všude se člověk může uplatnit. Takže jsem taky ráda, že ji mám. Ale to prostředí porodnice a mimin mě tak nadchlo, že na to pořád nemůžu zapomenout...chtěla bych k tomu nějak patřit...jestli je to srozumitelné 😀. Dobrou noc 🙂.