Maminky s panickou poruchou, přidá se některá?

megy
25. bře 2013

Milé maminky, není se za co stydět, i my potřebujeme dobrou dušičku, která rozumí, chápe, prožila a prožívá totéž. JSem maminka s panickou poruchou a statečně bojuju. přidá se některá?

lv
26. bře 2013
oililygirl
26. bře 2013

@megy můžeš mi to trochu osvětlit? asi mám stejný problém, jen sem to takto nepojmenovala

megy
autor
26. bře 2013

@oililygirl ahoj ahoj, byl mi psán odkaz, že je toho tady hodně, ale já nic nenašla.
Mám panickou poruchu, která mě přepadává z ničeho nic. Mám úzkostný strach, že se mi něco stane, přehnaně se kontroluju, neustále se bojím, buší mi srdce, nemůžu kolikrát spát, a hlavní je to, že se bojím, aby se ev. někdo dokázal postarat o mou rodinu :-/ mívám to často k večeru a před usnutím. mám rozmanité příznaky od různých bolestí, strachu někam jít, pocit na kolaps apod.

oililygirl
26. bře 2013

@megy aha, tak to je hrozný, já mám zase velmi často úzkostné stavy, které se týkají miminka a mě ...že se něco stane ☹

gepe
26. bře 2013

@megy @oililygirl nez to tady zacnete resit, byly jste vubec nekdy u nejake erudovane osoby - psychiatra a pripadne prosly i nejakou terapii?
Protoze tohle uz neni tema na babske rady nekde na foru.

megy
autor
26. bře 2013

@gepe myslíš, že bych jinak tohle psala??? mám ji od svých 19-ti let, takže cca 10 let. tohle mě dokáže namíchnout, myslíš, že bych si něco takového vymýšlela a hledala spřízněné duše??

gepe
26. bře 2013

@megy Prosla jsem mj. intenzivni 7 tydenni KBT v PCP, xx let dg: agorafobie; panicka porucha; smisena uzkostnedepresivni porucha. Par dalsich fobii je zbytecny psat.
Myslis si, ze po xx letech, kdy mi je 35! si budu tady jen tak z prdele vypisovat, ze to nejsou temata na babske rady?? Jak Ty ke me, tak ja k Tobe. Slusne jsem polozila dotaz a konstatovala, nic vic mila damo. Tvoje namichnuti = Tvuj problem.

megy
autor
26. bře 2013

@gepe no přijde mi, že jsi to psala stylem, že si tady zakládám diskusi jen tak, tak se nediv mé reakci, je mi 29 let, takže se s tím potácím již skor 10 let, podstoupila jsem léčbu pod dozorem, KBT také, nyní docházím k psycholožce, takže vím taky, o čem je řeč. já tě nenapadala, ale ty ano - babské rady a pod. tohle je síla tvá agresivní reakce mě teda dost zaskočila :-/ a je to smutné

gepe
26. bře 2013

@megy Ze Tobe neco prijde, to je ale Tvuj problem, nic takoveho co jsi napsala jsem nenapsala. Psycholog neni psychiatr. KBT pod dozorem je taky neco jinyho, nez PCP. Ja nezautocila a pokud mas pocit, ze jsem agresivni, Tvuj problem a mylny dojem, ja z toho smutna nebudu. Kdo prvni tady na koho byl nepratelsky, tak Ty. 🙂

oililygirl
26. bře 2013

@gepe ano, chodim k odbornikovi

lv
26. bře 2013

https://www.modrykonik.cz/diskuse/nemoce-a-komp...
omlouvám se, ten odkaz co jsem poslala předtím je nefunkční, tady tohle je dobrá diskuze a když se zadá "panická porucha" do vyhledávání, vyjede víc diskuzí, i na slovenském koníkovi
/mám 11let, celkem 5 atak, teď klid ale něco se chystá.. 😒 /

lrg
26. bře 2013

Nevím, jestli jsem už přímo na diagnózu, ale mám podobné pocity. Občas mě přepadaly úzkostné myšlenky, strach o sebe a o své blízké, někdy to byly pocity přímo k zalknutí. Jsem dva týdny po porodu a před pár dny se mi rozpadly stehy a pod nimi praskla céva, takže jsem musela okamžitě na sál, ztratila jsem hodně krve a strašně jsem se bála, že jim tam umřu. Ono to asi nebylo tak dramatické, ale já nemám zkušenosti s nemocničními zařízeními a zdravotními komplikacemi, takže pro mě to byl konec světa. Chtěli mi dát narkózu a já je s pláčem prosila, ať mi to umrtví lokálně, protože jsem si byla jistá, že se z narkózy neprobudím 🙂 Od toho dne se o sebe dost bojím, říkám si, co by si beze moje děvčátko počalo, co moje rodina atd...... Ale věřím, že až se udělá hezky bude zase všechno veselejší 🙂

janicka85
26. bře 2013

lrg ahoj, co popisuješ není tak strašné, po porodu a ztrátě krve jsi vyčerpaná a ještě k tomu pracují hormony
chce to pořádně jíst, hodně pít- pokud kojíš, a taky so kup hořčík a vitamíny B , já sama užívám z finclubu kardiotabs - klidně si dej ze začátku víc tablet - až 6
někdy se také objevuje laktační psychoza, to je lepší asi řešit s doktorem, kamoška to měla, neboj, dá se to léčit