Maminky ukřičených miminek, všechny sem

tichackova
29. črc 2012

Tipy a triky jak na ukřičená miminka, postěžování si... Aneb tahle diskuze snese všechno...🙂
Nebo jsem jediná, komu mimčo stále pláče...?

marecek4
29. črc 2012

nejsi neboj,jen já už mám z ukřičeného miminka velikou slečnu 😀,ale bylo to děsný ☹

tichackova
autor
29. črc 2012

@marecek4 No je to mazec, někdy jsem opravdu na pokraji sil, dneska bejkala od tří do šesti, s manželem jsme na střídačku uspávali a stejně se jí to nelíbilo. Teď už zase od devíti řve...😝
Nic ti na ní nepomáhalo? A jak přežít a nezbláznit se...?😀

marecek4
29. črc 2012

@tichackova no Terezce stačilo spát dvě hodiny denně,od osmi do desíti večer,jinak pořád pusu otevřenou ☹,tatínek si ji naučil že si s ní v noci hrál a trvalo to dvou let

tichackova
autor
29. črc 2012

@marecek4 Do dvou let?? Ježiš, nestraš!!!🙂 Mě někdy nespí vůbec, jednou mi naspala jen 20 minut a jinak pořád řvala nebo fňukala, ale její standard jsou tak 3-4 hodiny denně, víc ani ťuk. A to jenom v kočárku, doma mi neusne ani kdybych se na hlavu stavila...

marecek4
29. črc 2012

@tichackova děsný to bylo tak do čtyř měsíců,pak se naučila se i sama na chvilku zabavit hračkama a bylo líp až na ty noci,nej bylo když jsme sklízeli seno-přitáhla se v kočárku do sedu a koukala na nás celý den,to se pořád něco dělo tak měla co sledovat-nás,koně,traktor-mimochodem ten jedinej ji spolehlivě uspal i na tři hodiny,ale jezdi s traktorem po dědine každej večer aby děcko usnulo,trošku drahý uspávání 😀-jo a to jí byly čtyři měsíce

tichackova
autor
29. črc 2012

@marecek4 😀 Tak traktor by se mi asi těžko sháněl😀 😀 😀

camelinka
29. črc 2012

@tichackova nase mala byla neskutnecne narocny mimino, nemohla sem se ani hnout, nespala, nezabavila se ani chvilicku sama ale nejak se to zlepsilo asi v pul roce kdyz se zacala otacet. Ted uz je to pohodicka,musis vydrzet 😉

tichackova
autor
29. črc 2012

@camelinka Právě ona musí mít taky pořád naší pozornost. Po hračkách sice už začíná pokukovat, nejvíc se jí líbí hrací kolotoč, ale to jí vydrží na chvilku. Jak si ještě neumí hrát, tak jen leží a řve. A nejvíc mě štve, že mi řve i na rukách, když jí chci pochovat...😝

marecek4
29. črc 2012

@tichackova co by bylo těžší-ten traktor nebo projížďka po Praze? 😀,ale neboj,přešlo to jako to přejde Tvoji princeznu,u nás to tak dlouho trvalo myslím díky tomu naučení od táty,pak už přes den byla pohoda-zabavila se u hraček a tak kolem toho 3/4 roku jak už lezla byla už schopná vytuhnout přes den všude i sama-třeba v půlce cesty mezi obyvákem a pokojíčkem-cca 5metrů 😀

marecek4
29. črc 2012

@tichackova zkus jí na postýlku dát do jejího dosahu jak šermuje ručkama na špagát nebo gumu pár hrkaček-kolotoč je moc daleko a z několika stran mám potvrzené že je víceméně na nic,pokud se s ním prcek nenaučí usínat,ale nikoho takového neznám,stejně jako ty velký hrací houpačky-ale ty aspoň dítko uklidní tím houpáním

mates22
29. črc 2012

@tichackova tak to bych mohla vyprávět, dcera byla slušnej uřvánek asi tak do 3/4 roku, to jsem probděla nocí nad houpacím lehátkem a s malou na ruce, pak začalo spíš takový noční pofňukávání, ne už šílenej řev...jsem si říkala, tak to už horší bejt nemůže a mohlo, synátor od narození do asi dvou měsíců ječel každej večer od devíti do jedenácti, to se utišit nedal, už jsem to ani nezkoušela, o nějakém spaní v noci sem si mohla nechat zdát (tedy pokud by byl na spánek a sny čas), opět probdělé noci a já furt čekala na ten půlrok a ono se to nezlepšilo, jen už neřval ty dvě hodiny v kuse, tak jsem čekala na osm měsíců, že prej se to láme a zase nic a přitom přes den byl celkem dobrej....no noční uřváně byl až tak do 18 měsíců (přes den dobrej asi tak od toho půl roku, kdy udržel pozornost), pak se to nějak zlomilo. Ale zase teď už v noci hezky spinká, vzbudí se tak jednou dvakrát za noc, dcera se mi budila s kňouráním asi až do čtyř let a já furt lítala do pokojíčku pohladit a dát napít....., teď už naštěstí spí celou noc, tak doufám, že to nejhorší už máme definitivně za sebou. A MM už nechce o miminku ani slyšet 🙂.
Rada na to není, ale časem si člověk i na to nevyspání a křik nějak zvykne ☹

camelinka
29. črc 2012

@tichackova no jo, pamatuju jaky to bylo psycho 😅 ,ale nezbyva nez cekat az se to zlepsi 😉 😉 😅 😅

mates22
29. črc 2012

@tichackova ještě mě napadlo, malej měl na postýlku takový plastový zrcadlo, to ho občas taky bavilo, že se jakoby bavil sám sebou 🙂, ale taky to není na dlouho. A malá zase milovala houpání v takovém tom lehátku, tam se sklidnila...

kazy
29. črc 2012

@tichackova Dudlík vám nefunguje, nebo ho nechcete dát? Náš Jenda ho dostal už v porodnici, chvíli s ním zápasil, pak ho přijal, kojení to neohrozilo, zuby taky ne, odnaučit se to dá, a byl zlatej klid! Krom času od pěti do sedmi první třiměsíce, to jsme fénovali bříško (asi kolika). Jinak kniha "nejšťastnější miminko v okolí" http://i-vet.blog.cz/0810/nejstastnejsi-miminko... (výcuc knihy v odkazu) by mohlo pomoci, nebo nošení v šátku či manduce nebo babyvaku, podle toho jak jde komu vázání nebo kolik chce investovat. Možná poradí N.Aldort: http://www.naomialdort.cz/oznameni/oznameni . Ještě mě napadla závěsná kolébka http://www.branakdetem.cz/hacka-plus-pech.htm. na youtube zadej How To Calm a Crying Baby a vyběhnou videa. Kéž bys našla, co na malou zabere...já měla chuť třísknoout malym o zed po několika hodinách řevu, tak ještě budu vzpomínat, co by mohlo pomoci. Jo taky možná nějaké probiotické kapičky...

kazy
29. črc 2012

Ještě mě napadlo, když jsem viděla Tvou zprávu o blinkání, kojíte nebo má UM? možná nesnášenlivost laktózy? Prohlásila ji dr za zcela zdravou? Pokud ano, pak tedy platí můj vzkaz výše. Ale rozhodně myslím, že to jde těžko se s tím jen tak smířit, to hledání přináší minimálně pocit, že pro to něco děláš, a maximálně můžeš najít i řešení, které se malé zalíbí, tak to nevzdávej. Nějaký babyvak nebo šátek si lze určitě i půjčit, když narazíš v okolí na ochotnou maminu. Možná jen potřebuje pevně zavinout a poslouchat šššš, jak je to v těch videích a knižce, kdoví🙂 taky mě napadlo odevzdat dítě s kočárem tátovi (babičce, kamarádce) a na hodku dvě si odpočinout, pak se i ten řev dá zas chvíli snést líp.

tichackova
autor
29. črc 2012

@kazy Šátek mám, ten mi moc nevyhovuje, neumím ho moc dobře uvázat. Mám i manducu, ta je lepší a občas v ní i vydrží, nejdýl snad 3/4 hodiny. Na koliku taky trpíme, každodenní pláč od 17 - 21 hodiny. Probiotický kapičky bereme (biogaia), stejně tak infacol na prdíky. Obojí na nic....😝
A s tím blinkáním, někdy si jen tak ublinkne, někdy vůbec, a někdy mě zeblije od hlavy až k patě. Ale na to se chci doktorky zeptat, jdeme k ní zrovna v úterý.
Na ní prostě nezabírá absolutně nic, dneska opět psycho, zrovna řve v postýlce, já už vážně nemám síly...

tichackova
autor
29. črc 2012

@mates22 Tak u nás naštěstí v noci spí, usne kolem 22 a budí se kolem 5. Kolem 2 je kojení. To je dneska měla řvavou a doufám, že si to na dlouho vybrala. Ale ty dny jsou pekelný. Někdy je to lepší, někdy horší, dneska má svůj horší den. Manžel celej den v práci, ten přijde až v 8 a já si už teď říkám, že do tý osmý to prostě nemůžu vydržet. O sousedech nemluvě...☹

tichackova
autor
29. črc 2012

@kazy Jo a dudlík jsme zkoušeli, ale moc ho nechce. Občas si podudá, hlavně když jí bolí bříško, ale jinak ho plive☹

mates22
29. črc 2012

@tichackova tak to buď ráda, alespoň se vyspíš, já byla pak psycho už jen z toho nevyspání i když přes den zdaleka tolik neřval
@kazy moje děti dudlík nepřijaly, ani jeden, dcera s ním koketovala asi měsíc a pak ho zavrhla, syn absolutní odmítač a že tomu sem se snažila ho vnutit, aby byl chvilku klid, koupili jsme všechny tvary i materiály a nenene. Asi jsou některý děti odmítači 😀

kazy
29. črc 2012

Jak ted čtu tu Naomi, tak ta nás učí, že nemáme popírat dětské emoce, ale uznat je a zkoušet to i na miminka. Něco na způsob: "ANo, já vím, že Tě asi něco trápí a máma neví co, jen se vyplakej" a obourat v sobě ten pocit, že to dítě musíme utišit. Ale jen být s ním, mít ho v náruči a říkat mu, že může plakat...tohle je rada na pěst, chápu, nebyla bych z ní nadšená, ale stresy ze sousedů si rozhodně nedělej (až bude mít Tvé vysmáté dítě rok, přineseš jim kus dorta, že to s vámi vydrželi, ale miminka prostě pláčou a oni byli taky nekdy malí)...a vůbec, jestli to jen trochu jde, se pokus nestresovat z toho řevu, dej si čokoládu na nervy. Vim že se to lehce píše, těžko dělá, když právě k tomu dobrému naladění chybí to jediné, co doma nemáš: ticho a spící dítě🙂

katerinanov
29. črc 2012

@tichackova Malý mi taky hodně blinkal a doktorka mi poradila gastrotuss. No sem tam to pomohlo na natrávené mlíčko. A teď nám nedávno došel a zjistila jsem, že už ho ani nepotřebujem, že si už jenom sem tam ublinkne. A dudlíka taky ze začátku nechtěl ale pak vzal na milost latexový úplně obyč kulatý. Ale teď je trošku závisláček no...

kazy
29. črc 2012

@mates22 To je jasný, můj druhý syn ho taky nechce, naštěstí ale skoro nepláče, takže si říkám, že ho máme za odměnu, po tom co jsme si užili s tím prvním🙂

mates22
29. črc 2012

@kazy 😀 😀 😀 u nás odměna nějak nepřišla 😝

katyxq
29. črc 2012

@tichackova Malá měla od prvních pár dní po narození šílený koliky, laktobacílky pomohly jen trošinku a nakonec se z toho vyklubala alergie na bílkovinu kravského mléka. No, ukřičená je doteď, bolest snáší hodně špatně (možná pozůstatek prvních třech měsíců, než jsem najela na eliminační dietu), jak jí teď rostou zuby, tak je to hrůza, přiznávám se dobrovolně a bez mučení, že jí občas dáme Ibuprofen, protože by nám jinak pukla hlava.

tichackova
autor
29. črc 2012

@katyxq U nás už je to s tou kolikou lepší, ty začátky byly mnohem horší. Občas je i v klidu, ale třeba den na to má bolení jako blázen☹ Na zoubky se taky vyloženě "těším"😝

tichackova
autor
29. črc 2012

@kazy Tak přesně tohle občas zkouším, vím, že jí nemůžu pomoct, tak jen chovám a říkám jí, máš bolení, tak se vyplakej, jinak ji stejně pomoct nemůžu.. Ale bohužel to nějak moc nezabírá..😀

tichackova
autor
29. črc 2012

@marecek4 No tak projížďka po Praze na traktoru by nebyla špatná...😀 😀

llluckaaa
29. črc 2012

Miminko už sice nemám, ale dvě ukřičené a hlasité děti ano 😀 Někdy jsem z toho na palici, ale naštěstí mám ochotnou babičku, která občas hlídá, a švagrovou, která si půjčuje starší dítě. Takže když mám krizi, poprosím někoho o hlídání. A pozor - všichni, kdo mi občas hlídají, mi říkají, jak mám strašně hodné děti 😀

tichackova
autor
29. črc 2012

@llluckaaa 😀 Jo tak to znám😀 Poprvé když k nám přijeli naši nebo tchánovci, tak Eliška celou dobu prospala a oni nám asi 10x zopakovali, jak máme zlatý miminko, že ani nezapláče a na co si jako stěžujeme🙂 Jsme mysleli, že jim vždycky jednu napálíme😀 😀 Teď už poznali, co je Eliška za dílo a spíš nás litujou...😀 😝

llluckaaa
29. črc 2012

@tichackova Mně první mimčo taky hodně plakalo. Nejdřív jsem z toho byla špatná a pořád jsem vymýšlela, co dělám špatně a co změnit, ale pak jsem se s tím smířila, rezignovala na všechny rady a pokusy s tím něco dělat, a dost se mi ulevilo. No co, jednou to skončí a nejdůležitjší je, že mám děti zdravé 😉 Já už to snad nějak psychicky přežiju 😀