Maminky ukřičených miminek, všechny sem

tichackova
29. črc 2012

Tipy a triky jak na ukřičená miminka, postěžování si... Aneb tahle diskuze snese všechno...🙂
Nebo jsem jediná, komu mimčo stále pláče...?

tichackova
autor
29. črc 2012

@megy Neboj, u nás je to přesně to samý😝

tichackova
autor
29. črc 2012

No tak jako to co předvádí poslední tři dny před spaním, to jsem ještě neviděla!!!!!!!!!!!

danielita7
29. črc 2012

Ahojky Holky, tak se k Vám ráda přidám...taky mám doma těžce uječenou 7 měsíční holčičku...Začátky byli u nás dost katastrofální, hodně jsem si přála mít hodné miminko, ale jaksi se naše dcerka rozhodla jinak, a každým dnem nám to dává patřičně najevo...První měsíce byli hodně náročné ( zatím pro mne nejhorší období , malá nechtěla spát vůbec, hodně se vztekala, ale zase na druhou stranu, oproti ostatním miminkům se stihla toho hodně naučit ( právě proto že prostě nespala 🙂)

tichackova
autor
29. črc 2012

@danielita7 Vítej🙂 O tom, že nespavý miminka jsou šikovný jsem zrovna dneska četla🙂 Že jsou zvídavější, komunikativnější...🙂 Což je sice hezký, ale ty prořvaný dny a někdy i noci jsou fakt na palici...😝

tichackova
autor
29. črc 2012

@danielita7 Taky jsem si přála hodný, usměvavý miminko. Celý těhotenství jsem měla naprosto skvělý, bez problému, strašně jsem si to užívala a všichni mi říkali, že určitě budu mít strašně spokojený miminko, když jsem tak v pohodě. A prdlačky☹

tichackova
autor
29. črc 2012

No nic, jdu spát, po dnešním dni jsem ko, ta se zase předvedla☹ Jen doufám, že dnešní noc bude lepší než ta předešla, kdy jsme od 3 do 6 na střídačku s manželem uspávali... ☹

evula83
29. črc 2012

@scvrcek suhlasim uplne s tebou...doma to mam s malou taktiez podobne..cez den toho vela nenaspi..ale v noci nastastie krasne spinka budi len na kojeni..napapa a spinka dalej...ale tie dni mi niekedy daju poriadne zabrat... 😢 ale co tu citam,tak ja este oproti niektorym maminkam mam zlate dieta...
😢

evula83
29. črc 2012

@tichackova davam klobuk dole pred tebou...ako to vzladas...hlavne s tymi nervami..moja taktiez toho cez den nenaspi..a vecer uz je uplne unavena..takze sa musi vyplakat...

evula83
29. črc 2012

myslim,ze sa hlasim k vam do klubu... 😉

schnek
29. črc 2012

@tichackova můj prostřední byl uřvanec. Noci byly slušný, ale přes den do půl roku jenom křičel a skoro nespal (ani v kočárku, na rukách, prostě nic nezabíralo), bylo to na palici 😝 Jediný, co pomáhalo, bylo houpat v hacce. Po půl roce se to zlepšilo a po roce to postupně přešlo, i začal postupně přes den spát. Chce to pevný nervy a opakovat si, že na věky to nebude 😉

danielita7
30. črc 2012

@tichackova jo jo říká se to, ale nevím do jaké míry je to pravda, jenom jsem srovnala s dětičkama kolem nás ( myslím, že to ale určitě není pravidlem ) Malá od narození pres den nespala téměř vůbec, v noci se do cca 6 měsících budila 20-30 denně, nestkutečně dovedla člověka vyčerpat, teď jak je už starší,je to jiný, v noci se už tolikrát nebudí a přes den chodí spát 2x ( když se povede )

@schnek Já o hacce uvažovala, ale nekonec nepořídila ( četla jsem o závislosti 😒 a proto se mi to moc nelíbilo,hlavně známi jí mají a malej nikde jinde než v hacce neusne, tahají ji proto všude )
Taky si opakuji, že to navěky trvat nebude 🙂

terez27
30. črc 2012

teda, když to tady tak čtu, tak si říkám, že mám ještě hodné dítě...u nás se přes den řve jen když se nedělá to co chce, například když si dovolím jí dát do sedátka když si po celodenním nošení dovolím jít se najíst 😉
bezdůvodnej řev naštěstí neznám amusí to být dost na palici
u nás si to ale vybírá v noci, budí se po 2 hodinách a už bych docela ráda přestala kojit, ale jak jí aspoň 2 krát za noc nedám mlíko, tak má hysterák, takže jsem fakt zvědavá jak jednou budem přestávat opravdu

@danielita7 jak jsi dokázala, že malá spí líp?a co je u vás líp?mně se teda budí po 2 hodinách a uvítala bych kdyby se vzbudila max. 2 krát za noc teda 😒

tichackova
autor
30. črc 2012

@evula83 No co mi zbývá než to vydržet?🙂 Když je fakt nejhůř a já už z ní mám nervy v kýblu, tak jí dám na 10 minut do postýlky a odcházím. Mezitím se trochu uklidním (ona tedy ne😀 ) a jede se dál.

tichackova
autor
30. črc 2012

Jako je to blbý, ale jsem ráda, že je nás v tom tolik...😀 😀

danielita7
30. črc 2012

@terez27 tak Sarah v noci nespala od narození do toho 5tého nebo 5,5 měsíce témeř vůbec...buzení i 20,30 za noc, jelikož jsem byla fakt už zoufalá tak jsem si koupila knížku: Každé dítě může dobře spát...po přečtení jsem byla 100% přesvědčená, že to vyzkouším...jde o pravidelný režim, je v tom i jídlo, noční jídlo ( v noci jedla 3x teď už se budí v noci jen 1x na jídlo kdy na 100% vím že má prostě hlad a proto se budí...Není velký jedlík a proto v noci potřebuje ještě 90-120ml mlíčka. Teď se budí v noci 2-3x což je u nás neuvěřitelnej úspech a takto to trvá už tretí měsíc. Studie ukazují že již 6 měsíční dítě v noci by nemělo mít potřeby jídla, tohle já tedy vyvracím, jelikož moje malá ho opravdu potřebuje...Měla problémy i s usínáním, dnes jsme na tom tak, že uložím do postýlky a odcházím a ona usne sama bez křiku, bez jakéhokoliv vztekání, pláče...Jde o to jen vytrvat i když začátky jsou na palici...proto hodně pomáhal i manžel a teď se vyspíme v noci bez problému.Vztává kolem 6-7 hodiny, pak jde spát v 10:00, spí někdy i 2 hodiny, odpoledne chodí spát taky cca 13:30 -14:30,ale to už tak dlouho nevydrží, někdy si dá jen 30 minut, a proto kolem 17hod je unavená tak si dá ještě těch cca 30 minut no a večer není problém ji uložit kolem 20:00 a spínaká do 24:00 kdy se tedy budí poprvé, chce podat jenom dudlík, nebo si ho sama najde, nebo chce jen pohladit a psí do 3 hodin kdy dostane mlíčko a hned usne a spí do 6-7 hodiny 🙂 toď naše spinkání 🙂

terez27
31. črc 2012

@danielita7 a co teda v té knížce píšou, že se má dělat když se dítě vzbudí?mně Adélka spí od 8, než pořádně zabere-což je tak do 10ti tak je vzhůru každou půl hodinu a od těch 10ti pak každé 2 hodiny, pokaždé musím vyndat a třeba pochovat a promluvit na ní, od půlnoci pak už vyžaduje i mlíko...jestli má hlad nepoznám, ale přijde mi jako nesmysl aby měla hlad každé 2 hodiny, navíc když jí dávám před spaní kaši a sní celou porci, když jí nechám ležet v postýlce a snažím se jí třeba hladit nebo na ní promluvit z postele, tak má záchvat, kterej se stupňuje až se vzbudí úplně, nejvíc jsem vydržela nechat jí křičet půl hodiny a to už byla v takovém stavu, že podle mně nemohla být schopná usnout(vzteky už byla modrá), promiń, že se tak vyptávám, ale už vážně nevím co s tím-kdyby se vzbudila 2 krát za noc, tak neřeknu ani slovo, ale tohle mi přijde jako vymejšlení si z její strany

danielita7
31. črc 2012

@terez27 terezko, Je to docela zdlouhavá vše co je v knížce popsat, vše je rozdělené dle věku ( měsíců dítěte )nám hodně pomohla, takže mohu ji jen doproručit zakoupit...stojí pár korun 🙂 Jde i o denní režim dítěte. Jo a máš pravdu, není pravidlem, že vždy když se dítě v noci vzbudí musí dostat najíst...Ale jak jsem psala, je to docela náročné, ale vyplatí se uvidíš 🙂 Až budu mít třeba chvilku tak písnu víc...Znám hrozně moc maminek co jim knížka pomohla, proto jsem ji i já vyzkušela.

danielita7
31. črc 2012

@terez27 terezko ted jsem koukala a na netu jsou různe recenze tak se podívej i na reakce ostatních maminek...dřív než jsi ji koupíš, abys mi nenadávala 🙂 rozhodnutí je jen na tobě

terez27
31. črc 2012

@danielita7 děkuju za radu, jsem ráda, že už to máš s malou lepší, knížku určitě zkusím, spíš nevím jestli bude čas jí pořádně nastudovat, ale jsem určitě zvědavá🙂

zurkova
2. srp 2012

Ahojky, tak já mám taky uřvánka a to už je nám rok a nic se nezměnilo. Každý říkal ze začátku - to jsou prdíky, vydrž. Když přešly prdíky, tak jsem si myslela, že řve kvůli zubům. Na zuby jsme čekali další 4 měsíce a mezitím řval pořád. Hračky ho nebavily, jenom nošení na rukách. Spolu s druhým dítkem to byl záhul na nervy jako blázen a už několikrát jsem myslela, že mě povezou zrovna do blázince. Teď je mu rok a pořád mi visí u nohy a řve, zabaví se na chviličku a to ho nebaví si hrát ani se ségrou, jak někdo vykládal - jak bude větší, tak se zabaví. Závitím maminkám, které si užívají mateřskou, protože pro mě je to utrpení, na které pořád čekám, kdy přejde. Naštěstí starší dítko je už zlaté a s ní jsem si mateřskou skutečně užívala v tom dobrém, protože oproti Jindřichovi byla zlatá. Ale jednou to přejde, musíme vydržet! I když někdy je to opravdu hodně těžké, zvlášť když nikdo nepomáhá a skoro nehlídá.

jajina.c
2. srp 2012

@zurkova A chodí už malý? Možná se to změní po tom, já měla uřvánka do 8. měsíců, minimálně spal a taky nikdo nepomáhal a hlídat nikdo nemohl, protože fakt pořád řval, bylo to na psychïku hrozný. Přeji ti hodně sil, protože mít to doma rok,tak mě vezli. Vydrž, snad se to brzy zlepší. V duchu lituji každé maminky, co má takové dítko doma, vím o čem je řeč. Já už od pondělka chodím do práce a nemohu si to vynachválit, mateřskou jsem si začala užívat až od jeho dvou let a ten rok šíleně utekl. Ale te'd jsem nadmíru spokojená, cítím se víc jako člověk, nebo jak bych to vysvětlila 😀 .

tichackova
autor
2. srp 2012

@zurkova Já bych dvě dítka v tuhle chvíli nedala, to tě obdivuju, že jsi do toho šla. Mě stačí Eliška a je to zápřah jako prase😀 U nás prdíky taky jakž takž přešly a stejně se řve dál....😝 I když teď poslední tři dny byla cellkem hodná, ale to jen proto, že je celý dny venku v kočárku a to se jí líbí.

zurkova
2. srp 2012

@jajina.c Rozumím, já už se popravdě těším do práce. Ještě počkám rok a pokud se to nezmění, tak už budu muset radikálně to změnit a jít třeba do práce, i když mám mateřskou na 3 roky. Pořád doufám v lepší zítřky, ale na naděje je opravdu malá, když vidím, že je to čím dál horší. Malý zatím obchází nábytek, ale když vidím, jak se škube o hračky s Eliškou už teď a jejich hra je založená na samém ječení a žduchání z obou stran, tak se toho docela děsím, jak to bude vypadat dál. Zatím má malý omezené možnosti, ale jak bude chodit, tak mu budu muset být pořád za prdelkou, aby něco nevyvedl. Třeba se to ve 2 letech změní. Jinak to změním já :(

zurkova
2. srp 2012

@tichackova My jsme šli do toho hlavně kvůli práci, protože ta moje končí a neměla bych se kde vrátit. Tady u nás je velká nezaměstnanost a pro holku sehnat dobré místo je obrovský problém. A taky Eliška byla úplně vpohodě a tak nějak už jsem se nudila doma, takže proč ne další dítko. Ale doteď toho lituji, že jsme ještě nepočkali. Co člověk nadělá, musíme my matky vydržet spoustu věcí, chlapi si to neumí ani představit 🙂

camelinka
2. srp 2012

@zurkova ze vam do toho vstupuju, nemam dve deti,ale mozna pak bude lepsi jim nebyt za prdelkou, oni si to nejak vyridej 😉 😉 .

tichackova
autor
7. srp 2012

6 dní byla Eliška zlatá, hodná a spokojená, a opět máme zpátky to uřvaný, věčně nespokojený miminko...☹

natykata
15. srp 2012

zdravím..tak přesně k vám patřím...křik je u nás na denním pořádku a když náhodou nepláčem,tak se vozí v kočárku nebo nosí ve vaku...jjinak teda,spánek když se zadaří,tak jedině na bříšku...první dcera,ale uměla řvát nonstop,tak mě uklidnuje aspoň to,že horší už to nebude 😀 hůř je na tom muj chlap...je rád,když může večer na fotbal a utahat se na tréninku,než poslouchat tu naší uřvanou dvouměsíční Káču 😀 jinak teda,hladík nás určitě netrápí,ba naopak přibírá až moc,tak kojíme po 3hodinách a když má žížu,tak dostává čajík 🙂 kaká taky normálně...na prdíky máme Espumisan...víc už netuším jak jí pomoct...ale všimla jsem si,že má ráda teploučko,jenže to má pak všude potničky :-/

saminomimino
15. srp 2012

Ahoj všem, tak i já patřík k vám,první dvě dítka byla v porovnámím s naši měsíční Oli andílci,zezačátku byla malá jen úzkostnější,ale dnes dokáže proplakat celé hodiny,do toho i nespí,hladem to určitě není,nosím v šátku,ale nevydržím ještě dlouho po SC,dost mi to komplikuje péči o starší děti,je mi jí líto zároveň jsem zralá na blázinec,být to mé první dítě říkám si že něco dělám špatně ale teď fakt nevím,a tápu...
trochu to přikládám i nelehkému porodu akutní SC,což mně dost trápí,už aby mi povyrostla a snad bude líp 😉