Maminky ukřičených miminek, všechny sem

tichackova
29. črc 2012

Tipy a triky jak na ukřičená miminka, postěžování si... Aneb tahle diskuze snese všechno...🙂
Nebo jsem jediná, komu mimčo stále pláče...?

tichackova
autor
29. črc 2012

@llluckaaa No my už jsme si taky říkali, co jsme udělali špatně. Jestli mi tam manžel poslal nějakou hyperaktivní spermii😀, nebo jestli je to stresem, co jsem měla těsně před porodem (4 dny před termínem jsem maturovala) nebo jestli prostně nejsme špatný rodiče, když u nás Eliška pořád jen pláče...☹ Jsou dny, kdy jsem plná optimismu a říkám si, že to jednou skončí a jsem v klidu, a další den je zase všechno špatně☹

llluckaaa
29. črc 2012

@tichackova Neblbni, samozřejmě že za to nemůžeš ty, některé děti prostě hodně pláčou a nedá se s tím nic dělat. Tomu, že stres v těhotenství způsobuje uplakané děti, já osobně nevěřím, znám plno příkladů, kdy maminka byla v těhotenství úplně v pohodě a dítě probrečelo pak většinu dne a noci a naopak. Snad se brzy dočkáš nějaké změny 😉 Já už se taky hrozně těším, až Kačka bude konečně spát celou noc (je jí už rok a půl a zatím se jí to povedlo jen jednou, jinak se budí pláčem několikrát za noc 😠 ).

tichackova
autor
29. črc 2012

@llluckaaa No to musí být taky na palici😝 To nám v noci řvala dneska poprvé a jako doufám, že si to minimálně na další dva měsíce vybrala. Nebo řev ve dne a ještě v noci bych už asi fakt nedala.

terez27
29. črc 2012

ahoj holky, jsem ráda, že byla založená tahle diskuze, občas mám totiž pocit, že na koníkovi jsou jenom maminky, které mají nejhodnější děti na světě, jak čtu často ve fotoblozích a když si po probdělý noci přečtu:Moje zlatíčko spalo zase od půl osmý večer do půl 10 ráno, tak mi to zrovna nepřidá. Naše dítě je naštěstí hodný přes den, ale v noci-tragédie!Je jí 7 měsíců, takže myslím, že už by mohla jako trochu líp spát, ale u nás je normál, že se budí po hodině a do toho si dá každou noc dvouhodinovku kdy si chce hrát a neuspí jí nikdo ani náhodou, když se vzbudí a nikdo k ní nejde, tak řve jako tur a můžu jí hladit, držet za ruku nebo já nevím, ale řve jak šílená stejně..já už tohle mám podruhý, první dítě mi spalo dost podobně, takže si říkám, že bude chyba asi ve mně..nebo že bych měla takovou smůlu?mám pocit, že by měl ve škole bejt předmět výchova dětí, protože já teda dost často tápu a rady, že správná maminka vždycky pozná co její dítě chce když pláče, mně docela rozčilujou..obávám se, že odpověď jak to udělaly aby děti neřvalay a aspoň trochu spaly tady nedostaneme, ale vědět, že člověk není sám kdo má nestandardní dítě je docela povzbuzující

tichackova
autor
29. črc 2012

@terez27 Přesně, mluvíš mi z duše. My máme doma naprostýho uřvánka a mám pocit, že jsem v tom jediná. Přesně jak píšeš, tady je to snad samý hodný miminko😝 Pak si přijdu naprosto neschopná, že JÁ to svý dítě uklidnit prostě nedokážu a můžu se třeba stavět na hlavu.
U nás tedy Eliška přes noc jakž takž spí, jen dneska jí nějak přeskočilo a řvala od 3-6. Ale přes den je to prostě mazec. Je schopná prořvat celý hodiny a já jsem z toho pak na palici☹

llluckaaa
29. črc 2012

@terez27 Jejda, to znám, Kačka se mi někdy kolem 7. měsíce taky začala budit každou hodinu 😝 Určitě v tom nejsi sama 😉 Vydrž! Nám se to trochu zlepšilo kolem roku, ale stále pořád žádná extra sláva... Podobné řeči mě taky pěkně vytáčí 😉 To není fér ☹

favofrenki
29. črc 2012

@tichackova Ahoj nejsi neschopná taky jsme měli něco podobného. V noci jsme se střídali a já byla fakt na pokraji sil z nedostatku spánku a z toho že nevím jak malého utišit. Od 3týdnů nespal přes den a v noci se budil po hodině nebo i půl. Usínal mi v náručí ale po přenesení do postýlky byl hned vzhůru. A ač jsem tomu nevěřila tak nám zabralo pevné zavinování ,houpání, sání a šššš přesně jak už bylo psáno metoda z knihy Nejšťastnější miminko v okolí. Zavinovala jsem ve dne i v noci. Bála jsem se že malej pak jinak neusne a že ho rozmazlím ale ne. Od cca 3měsíců už nezavinuju malej spí od cca 8 do 4. Občas zapláče ze spaní ale jinak je zatím klid, než přijdou zuby 😎 Držím palce ať to přejde nebo ať najdeš něco co malé uleví a uklidní jí. Abys mohla nabrat sílu 😉

saminomimino
29. črc 2012

@tichackova zkus šátkovat,někdy miminku chybí mámino bříško,pocit jistoty,šátek to dokáže simulovat 😉

tichackova
autor
29. črc 2012

@saminomimino Šátek mi moc nejde, ale mám manducu a v ní zatím vydržela nejdýl 3/4 hodiny. Ale aspoň něco🙂

tichackova
autor
29. črc 2012

@favofrenki My zavinovali v noci ještě tak před týdnem, ale pak jsme přestali, malá se v tom začala rozčilovat. Přes den jsme to taky zkoušeli, ale to ne-e, to se Elišce nelíbilo vůbec🙂 Jinak houpeme, děláme ššš jak blbý, manžel už má malíček celej odranej, jak jí ho pořád rve do pusinky😀 ... a nic. Asi máme nestandartní miminko...🙂

saminomimino
29. črc 2012

@tichackova jj vím na šátek to chce trik ale nej je na to právě elastickej,tam se prcek dobře váže,nevím teda jaký máš t y ale pak lasika pevný ty mi taky nesednou 😒

saminomimino
29. črc 2012

@tichackova já právě čekám co se nám vyklube z naší narozené Olivie zatím noci dobrý i přes den spí ale v době kdy bdí jen plače nebou fňuká,i když je k prasknutí najezená,i na rukách pláče ale jde utišit,zatím jsem měla hodné děti,o první dceři jsem 4 měsíce nevěděla spala i celou noc pak nastalo období hrůzy které přešlo až v roce kdy jsme ji odstěhovali do jejího pokoje a hele spíme,jako popláče si ale jednou za noc trochu ale předtím jsem k ní vstávala X krát za noc...

tichackova
autor
29. črc 2012

@saminomimino Mám obyč - šanami. Zkoušela jsem to jednou podle youtube, ale málem jsem se do něj zamotala😀 Eliška už od třetího dne brečela. A vlastně z toho doteď nevyšla. Byly i dny, kdy mi fakt prořvala beze spánku celý dny, od pěti od rána do 11 do večera. Dám jí do košíku - řev. Do postýlky - řev. Do houpátka - řev. Do autosedačky - řev. Houpu, chovám, mluvím na ní, zpívám jí... - řev. Máme hodně náročný miminko...🙂

terez27
29. črc 2012

@tichackova jako musím říct, že teda kdyby mí dítě řvalo tak jak píšeš, tak se snad oběsím, vůbec si to nedokážu představit!mně plakala třeba kdyžměla prdíky tak jednou 2 hodiny a bylo to šílený

@llluckaaa já taky furt věřím, že se to s tím spaním zlepší, jen bohužel mám v okolí lidi, kterým dítě nespí ani ve 3 letech, ale moje první dcera začala taky kolem roku spát mnohem mnohem líp

tichackova
autor
29. črc 2012

@terez27 No občas je to fakt mazec. Ale takových dní, kdy mi prořvala fakt celej den bylo max. 5, jinak občas je i chvilku spokojená😀 Jako po každým kojení mi určitě nespí, spíš tak ob kojení a většinou jen v kočárku. Já myslím, že denně naspí tak 3-4 hodiny, jinak řve nebo aspoň kňourá.

terez27
29. črc 2012

@tichackova jo tak, tak to jde, já myslela, že každej den řve od rána do večera 😀 mně sala adélka ve 2 měsících taky tak, teď už přes den jen 2 hoďky:(v kočárku taky spí, ale musí se jet, kamarádi se nám smějou, oni maji zase dítě se kterým se jet nesmí, ale jen do tý doby než usne, což je podstatně lepší varianta, my jak zastavíme, tak je vzhůru:(jako občas žasnu nad jejich výdrží, já kolikrát jdu spát o hodinu dřív než ona a ráno jsem úplně mrtvá a ona od rána péruje na nohách, chechtá se, blbne

tichackova
autor
29. črc 2012

@terez27 Taky s kočárkem musíme jen jezdit, pak je spokojená. Jakmile zastavím, tak řééééév....😝 Takže jsem pořád venku a když je venku fakt hnusně, že by ani psa nevyhnal, tak to je doma teprve peklo😝

saminomimino
29. črc 2012

@tichackova to je teda síla,toho se děsím,to kdyby přišlo k nám tak mně trefí pač první dcerka je ještě malá a kdyby malé miminko tohle dělalo asi nikdy nespím,tak pevné nervy,nevím co radit,snad ji to brzy přejde 😉

scvrcek
29. črc 2012

hlásím se od klubu, taky nemám jednoduchý miminko, ale naštěstí řev se začíná trochu uklidňovat...ale jinak jen nosit nosit nosit nosit, nebo jezdit v kočárku, nic jinýho ho nebaví ☹ hračky - nezájem, mluvím na něj - nezájem, prostě jen nosit..a u toho chodit, jak si s ním v náručí sednu, řev...

tichackova
autor
29. črc 2012

@scvrcek Jo, tak to je jak když mluvíš o mě a o Elišce, taky jí absolutně nic nezajímá. A to jí můžu ukazovat hračky a mluvit na ní až do aleluja a stejně je jí to putna😝 A taky když chovám, tak musím chodit. Jakmile si sednu, řev. Ale prý to chození mají miminka rádi, protože jim to dělá dobře na bříško.

scvrcek
29. črc 2012

@tichackova no, já nevím taky někdy, co s ním, říkám si, co jsem udělala špatně, jak je to možný, jestli není nějakej zaostalej, když jiný děti si už hrajou s hračkama a ten náš se na ně ani nepodívá...ale někdy má lepší dny, někdy horší, teď už je to mnohem lepší, než to bylo dřív... Já jsem ráda, že mám aspoň uvařeno od našich, protože fakt nevím, jak bych zvládla si ještě uvařit, nebo třeba uklidit...nechápu, jak to ostatní ženský zvládají, já když má blbej den, tak jsem ráda, že si dojdu na wc a napiju se..

terez27
29. črc 2012

@scvrcek přesně, taky nechápu jak jiný ženský doma zvládaji mít všechno uklizený a ještě bejt samy upravený, já věčně vylejzám s vlasama do culíku a doma není pořádně uklizeno nikdy
holky a jak děti uspáváte?já pořád houpu jak blbec, už má 7 kilo 😒

dana3262
29. črc 2012

@tichackova oooo!! tak nas prvni je peknej urvanec a od narozeni se toho do ted moc nezmenilo. Myslela jsem, ze jsem neschopna, ze to nezvladam...myslela jsem, ze takovy deti jako je nas druhej neexistujou. Je tak srozumitelnej a radostnej..prvni je podes. Mam z nej casto zaludecni neurozu.. 🙄

mates22
29. črc 2012

@dana3262 jé, já závidím, takové děti opravdu existujou? 😀 😀 😀 😀

scvrcek
29. črc 2012

@terez27 tak uspávání a vůbec noci jsou u nás naštěstí ok, to jsem zavedla od porodnice, prostě se vykoupe, napapá, položí do postýlky, dá dulík a on v klidu usne, tak do 15ti minut je tuhej a spí krásně, od osmi do tří, čtyř, někdy i do pěti, to je fakt neskutečnej luxus...ale ty dny ☹
Jo a sousedka mě tuhle potkala a říkala, že malýho pěkně slyšej, a že si už říkala, cože ho takhle nechám brečet... 🙄 🙄 🙄 ne paní, opravdu ho nenechávám brečet, chodím s ním jak debil celý dny a nic nezabírá, holt když má blbou náladu, tak nezabere nic...mám sto chutí tam někdy zazvonit a dát jim ho, ať mi to předvedou...
klobouk dolů před našima mámama, když stíhaly ještě vyvařovat na sporáku plíny, žehlit, máchat atd. ☹

dana3262
29. črc 2012

@mates22 existujou!! A dokonce i mnohem mene-udrzbovejsi nez je druhej. Ale po skusenosti s prvnim jsem stastna prestastna i za tohodle pacholka. Prvni je silenec. uspavani - proste jde spat az zhasnem a jdem spat taky. Odpo nespi vubec nebo usne ve 4 a nejde vzbudit, nechce jist, nemluvi, furt, ale fuuuurt rve, breci a prudi! Jako mimino byl uplne totez. Byli/jsme z nej uplne vycucany. Kdyz si ho vezmou nasi na vikend a mam jen mladsiho, tak mam krasnou dovolenou 😀

dlabinecka
29. črc 2012

Nebojte, holky, taky jsem přežila s uřvanem a vyrostou z toho -jednou jo 😉

jancip
29. črc 2012

U nás se první dva týdny řvalo 1-2 hodiny v kuse po každém jídle (kromě noci). Bylo to strašně na nervy. Částečně se to zlepšilo po Biopronu Baby a částečně po tom, co jsem zjistila, že náš malej neuměl usnout. Jakmile jsem přišla na to jak (hodně mi pomohla kniha Nejšťastnější miminko), tak se to výrazně zlepšilo. Nyní máme 5 měsíců a máme strašně usměvavé miminko. Jen ještě pořád neumíme normálně usnout a máme k tomu svůj složitý rituál.

tichackova
autor
29. črc 2012

@terez27
@scvrcek Taky doma nic nestíhám. Vaří manžel, když přijde z práce, uklízím, žehlím apod., když je manžel doma. Jinak jako nestíhačka, taky jsem ráda, když si dojdu na záchod nebo něco malýho sním. A o sousedech ani nemluvím. Sice zatím nikdo nic neříkal, ale je mi jasný, že to musí být strašně slyšet. Tady je slyšet každej prd😝

megy
29. črc 2012

hlásím se do klubu 🙂 myslela jsem si ,jak vše budu stíhat a spíš mám pocit, že vše dělá skoro chlap :-/ je mi na nic ,ale snažím se