Maminky všech malých nespavců

bucenka
27. pro 2008

Ahoj maminky,mám doma 9 měsíčního chlapečka a ještě 5 letého rošťáka.Oba dva byli od novorozenců nespavci,starší syn se ještě teď probudí občas za noc i 2x,stane se ,že se nevzbudí vůbec...mladší syn se budí i 20x za noc je to díky atopickému ekzému,když se ekzém zlepší i přesto se syn budí i 5x za noc.Buď to si chce hrát nebo kojíme o 106.
chodím i na jiné diskuze,ale asi všude mají maminky hodné miminka páč se jím budí max 2x za noc a to já neznám.Připadám si pak,že si chodím jen stěžovat...ale není to tak,já jsem si na tento noční režim pomalu zvykla,ale ráda bych poznala maminky,které taky noc co noc vstávají a těší se na den,kdy se i s prckem vyspí celou noc 🙂 😉

sisa88
27. pro 2008

ahoj bucenka....tak ver mi , ze nie si sama🙂mam doma kludneho usmiateho "nespavca" , je to namahave, ale co uz. su take deticky...eliska je upln ev pohode, vesela kopa ale proste prepsat noc- to je moj sen🙂ak je super noc, tak sme hore len 3-4 x")))))

bucenka
autor
27. pro 2008

Sisa ahojky,no jsem ráda a vím že v tom nejsem sama,malej je taky kli´das,veselý a vysmátý když ho nic nebolí nebo není nemocný.MM mi říká ,že máme být rádi,že je zdravý a spánek se asem upraví sám.
Já tady chci pokecat s maminami a nechci mít hlavně pocit ,že si stěžuju,když sem příjdu a napíšu cože jsem zase v noci dělali🙂
Koukám ,že máte taky 9 měsíců..co papáte,kojíte ???lezete po 4???

isacek
27. pro 2008

bucenka,i já mám doma nespavce:o).Stále se mi v noci budí i desetkát, někdy třeba jen třikrát, ale spát celou noc prostě neumí.Sice je to i tím, že od 20měsíců je bez plen i v noci, ale budí se i když čůrat vůbec nechce.Stále mručí, vrtí se, kňourá.Kolikrát se mi už chtělo brečet když jsem k ní už po desáté v noci vstávala.Je to opravdu vyčerpávající, ale s tím asi nic neuděláme 🙂 .Malá chodí spát kolem půl desáté a ráno vstává kolem osmé, někdy i dýl.Přes den už nespí hodně dlouho a když se povede, že usne po obědě, tak pak jde spát třeba až po jedenácté.Teda chodí spát v osm, jako, že jde do pokojíku a tam kouká na pohádky, nebo si hraje, ale prostě usne až později.Nedoufám, že se někdy vyspím celou noc 😅 .Ven chodíme pravidelně 3krát denně, když tedy nejsme pryč celý den a nebo když je nemocná.To je pak uplná tragédie, jako zrovna ted je nemocná.Včera usla, v jedenáct se vzbudila a pak usla až v 1:45.
A též má velký atopický ekém, a přesně jak píšeš, podle toho jak to má někdy i spí.

bucenka
autor
27. pro 2008

Isacku a můžu se zeotat co Vám nejvíc na ten atopický ekzém zabírá???

Nám zjistili různé alergie a je fakt co s ním je to hned poznat...asi se budeme muset vyvarovat těmto potravinám přísně,ale i tak si myslím,že to není všechno🙂

No my jsme minulou noc spali jen 20 minut,malý má laryngitidu a spí jen když sedí,tak jsem ho měla na klíně v čepičce u otevřeného okna,mě byla zima jak bláze n a bobek spinkal,jestli se tomu ak dá říct byl vzhůru co 10 minut...také se nám často stává,že nespíme od 1 do 3-4 hodin,ale přes den si dáchne ještě 3x,starší syn nespí od dvou let předs den vůbec a večer usíná kolem 21 hodiny a vstábá kolem 7 a to se probudí ještě bu 1 nebo 2 na pití....

bucenka
autor
28. pro 2008

Krásné dopoledne,
tak my jsem vstávali dneska asi 10X,přišlo mi ,že prcka bolí břicho.Tedka dospává noc,od 5 do půl 7 byl úplně čilý a usnul pospal do 8 a ted spí od půl 11.

A jak vy jak jste hajali??

ina.b
28. pro 2008

Přidávám se mezi nespavce. Ne že by se malá budila nějak často. Kolikrát spí až do rána, ale odejď by ne, když usíná až ve 23 hodin. Já už kolikrát sotva šourám a zalezla bych do pelíšku, ale jak jdeme spát třeba "už" ve 21 h, tak řve a řve a řve, pomalu až do půlnoci a pak teprv usne 🙄 Vstáváme většinou kolem 7. h ráno. No pokud mi někdo poradí, jak uspat mimi dřív, budu mooooc vděčná. Děkuji všem předem za rady 🙂

isacek
28. pro 2008

bucenka,
na ekzem máme různé mastičky namíchané v lékárně.A koupu ji v balzámu balneum hermal, a promazávám exipialem.Používám mastičky podle potřeby, přítel je opravdu velký atopik, jezdí se léčit do kožního sanatoria a malá to má po něm.Ale naštestí né až v takové míře.
To máte tedy velké trápůení, atop.ekzém a ještě laryngitýdu ☹ .

Já dnes vstávala asi 30krát, mám pocit, že jsme všeho všudy naspali dvě hodiny, jak je malá nemocná, je to hrůza.Tak aspoň, že to prcek dohání přes den, malá nám přes den vůbec spát nechce, jen když je opravdu nejhůř.Takže ted je celé dny děsné protivná, protože je unavená.A když ji opoledne dáme spát, třeba dvě hodiny tam dělá blbiny, takže to nemá ani cenu.

sisstin
31. pro 2008

tak já se přidávám do klubu...vstávám 10x-xkrát za noc..někdy i po 10minutách 😕 čím je starší, tím to je horší spíš 😕 usíná v pohodě...vcelku hned okolo osmé...do deseti chrní...a pak to začne 😖

agatka77
31. pro 2008

taky se přidávám,od osmi chrní tak do desíti,někdy když se zadaří tak i do jedné,pak stojí,řve,lomcuje postýlkou.dám mu napít,dudlíčka,pohladím,položím a za dvě minuty je zase nahoře a řve a takhel to vydrží i dvě hodiny,tak jsem rezignovala a mám ho ve své posteli.tam se ale děsně rozvaluje,vystrkuje na mě zadek,lehá si na mě,no děs,až nakonec usne a spí dobře,ale já jsem utahaná,nevyspalá a nevim co s tim.zkoušeli jsme jednu noc nechat vyplakat a nedalo se to,bylo to hrozný.

a taky spinkal jako malé miminko luxusně,je to horší a horší 😝

mmisak
31. pro 2008

Ahoj já jen ktomu atopp ex. pokud ho má mrnousek na rukou tak je dobré slabounkě rukavičky ,aby se nadřel do krve,mastiček a všeho je veliká spousata,ale musí se zkoušet nesmí se to vzdát.Hodně ten exem zkoršují zima a mráz,a moře je na to užasné.co se tíká mastiček je užasný advantan mastný krém a linola fet olej do koupele též jsou dobré výrobky od laros posey zvláště šampony.
pokud se kojí vyvarovat se kyselému a čokoládě to ten exém též velice zhoršuje.
pokud prášek na praní tak jsou vhodné ty co neobsahují fosfát.
pokud ti mohu poradit většina pojištoven pořádají pak pro starší děti i ozdravné pobyty u moře a ty hodně pomáhají.
Drřím palečky je to boj ,ale pokud se vše vychytá je to v budoucnu dobré, bohužél se to neviléčí ,ale pokud se pravidelně kůže ošetřuje a aspon jednou do roka je možnost moře tak je kůže ,čistá a je to dobré.
atopp.ex má můj bratr je mu 24let tak už máme nějaké zkušenosti.

bucenka
autor
2. led 2009

Dobré dopoledne,tak Vám všem v tom roce 2009 přeju a´t Vám dají dětičky vyspat aspon jednu noc 8 hodin v kuse,to by byl luxus 🙂 .taky hodně štěstíčka,zdravíčka,lásky atd.Hlavně at jsou mrnousi v pořádku🙂

Dnešní noc jsme vstávali tak 20x,mám pocit,že kdybych neměla prsa a mlíčko,tak nevím jak utěšujeme,první syn nebyl takovej závislák jako je Kubík....já jen vystrším kozénku a je klid,spí pak dalších 20 min v klidu,ale i tak začíná se rozvalovat,leze po mně a škrábe se.vyzkouším dneska v noci postýlku a uvidíme,ekzém je o krapet lepší,koukám žýe nám pomáhá obyčejná zinková mast,ale dost vysušuje,excipialem, jsme promaštovala,ale moc nepomáhá,musím sehnat něco mastnějšího.

Koupele mámeolejové od dr.něco jako herbal a je taky klidnější...ale zted chce spát jen semnou,když příjde k němu MM je to řev jak blázen,no nevím jak budu muset odjet někam p¨řed¨s noc jaké to bude 😅 ,tak zatím se loučím pá

gilotek
2. led 2009

Tak i já se přidám mezi maminky nespavých miminek. U nás je to defakto už od narození. Kojila jsem do 8 měsíce. Do půl roku co 2 hodiny ve dne v noci. Malej neuměl usínat sám, usínal na klíně, jakmile se dal do postýlky, za chvíli řval. Pak jsme vyzkoušeli est. metodu která zafungovala zázračně aspon v tom smyslu že se naučil sám usínat - dokud nedostal angínu a jelo se nanovo. V noci se budí často, málokdy zabere dát napít a dudlíka, prostě od půlnoci nebo jedné hodiny spí s námi v posteli. Aspon tak mám možnost se trochu vyspat 😠

mandragora
3. led 2009

i já mám doma tyrana ☹ dneska jsem z něj už vyřízená.První syn byl taky nespavec,ale co je tohle dítě zač,to je konec ☹ spal akorát první měsíc,od té doby spával jen třikrát denně po půl hodině,nekdy když jsem s ním jezdila v kočáře,tak spával,ale muselo se jet.V létě,když jsem měla doma i prvního syna,jsem z toho byla na nervy.Starší syn nikam se mnou nechtěl,já musela být na zahradě a tam Šimon nechtěl spát,tak nervy v kýblu.Ke konci prázdnin jsem to vzdala a nechala ho být,spává od té doby už jen po půl hodinách a mezi tím si s ním musím na 100% hrát,nebo chce být se mnou.Nemám čas na staršího,vařím d řevem,nebo s dítětem v zádech,nehledě na to,že ráno a odpoledne musíme ven do kočáru,jinak ho neuspím.Manžel na prd,sice je se mnou doma(je marod)ale prý to mám špatně zoorganizovaný 😒 Chtěla jsem ho necávat spát jen dvakrát denně,ale je přetažený a odmítá usnout už úplně.Já jsem grogy,nervní a o nocích ani nemluvím

bajnokova
6. led 2009

Pěkné odpoledne maminky všech těch našich malích nespavcu i já se k vám přidávam do klubu malá mi jako miminko spavala celou noc čím je starší tím je to horší tak do pulnoci spí a pak to začne každou hodinu se budí někdy i po 10 minutách někdy se rozhodne že už ani nebude spát tak jsme třeba 2 hodiny vzhuru je to fakt šílený jsem unavená protivná už se nemužu dočkat až se vyspím celou noc 😀

bucenka
autor
8. led 2009

Ahojky maminy,tak denska jsem byla s jednou známou a vysvětlovala mi,že dokud kojím budeme vstávat v noci pořád.Nevímjestli to je pravda,ale kvůli tomu bych kojit nepřestala,syn je atopika alergik na bezlepkové,nemléčné bezvaječné dietě a kojením mu snad pomáhám.máte s tím někdo zkušenost,prvního syna jsem kojiola asi jen 4 měsíce,ale i přesto v noci nespal...

marta82
8. led 2009

Ahoj,taky se pridam. Muj nespavec se budi tak 3x-4x nekdy casteji. Jeste jsem celou noc nespada. Driv to ale bylo horsi,to jsem u nej byla kazdou chvilicku. Ted se to zlepsilo,ale kdyby spal celou noc,budu moc rada. U nas pomohlo,to ze jsem ho nechala vyrvat. Sice to trvalo,nez jsem se k tomu odvazila a parkrat jsem to vzdala,ale o dost se to zlepsilo.

marketovna
8. led 2009

ahojky. Tak mě malej spinká celou noc až do rána, ale naopak ho večer do tý postele nemůžem dostat..hrál by si klidně do noci...ale když ho chceme uložit, je u nás řev, jako by sme mu ubližovali...A nevím co je dobře...držet ho v postýlce? naštěstí se dá uklidnit, ale když není doma manžel, tak nemám šanci vůbec....

kudrlenkaa
8. led 2009

Ahoj holky, taky jsem zažívala v noci peklo. Vstávala jsem 6-7, nakonec už jsem třeba od 2 hodin kojila po půl hoďkách, takhle to trvalo do 14 měsíců a už jsem opravdu nemohla. Přestala jsem kojit, když byl manžel o svátkách doma a dneska spí celou noc, je to pro mě obrovský úspěch a fakt zázrak , protože jsem v to nedoufala. Trvalo to asi 14 dní, ale teď fakt spinká od 18:30 do cca 6:30. Kdo si tohle vstávání nezažil, tak to nikdy nepochopí, přeju vám, aby i u vás nastal tenhle zlom, ne vždy to třeba po kojení přestane.

bucenka
autor
8. led 2009

já nevím jestli bych dokázala nechat prcka vyřat,MM mi říkal,že mám jít na 2 noci k našim,ale já nemám to srdce,kdybych věděla že to pomůže a neublížim mu tím,tak jdu do toho,ale fakt nevím...
No a uvidíme jak budeme odnaučovat kojení a usínání u prsu,protože jinak usíná s děsným humbukem...tak chápu maminky,kterým dítka u uspávání řvou.nojinak dnešní noc jsme vstávala jen 15x 😅

jjaanca
9. led 2009

Čau holky, taky mám nespavkyni. Vstávala jsem asi 8x za noc. Pak jsem si přečetla knížku "každé dítě může dobře spát". Je to návod jak naučit dítě usínat samo a prospat noc. Je to samozřejmě o tom nechat dítě v postýlce plakat a chodit ho v intervalech utěšovat. Tohle já jsem nedělala, protože aby malá usinala sama to by byl příleš velký komfort a to po ní nechci. 😉 V knížce ale vysvětlují proč se děti budí, jak se to s fázemi spánku atd. Z takže jsem se knížkou řídila pouze částečně vytvořili jsme denní spánkový řežim - nesmí spát přes den příliš dlouho nebo pozdě odpoledne. Taky jsem malou naučila usínat bez prsa (dítě se v noci budí proto, že nemá stejné podmínky jako při usínání), to se bez slziček neobešlo, ale byla jsem s ní, hladila jí a utěšovala. V noci kojím na židli, protože když jsem kojila v posteli tak jsem pak usnula a malá si zvykla spát s námi v posteli pak se mi vůbec nedařilo vracet jí do postýlky (když spí malá s námi tak mě pak ukrutně bolí záda). Dneska se budí 2x za noc a po kojení jí vrátim do postýlky a ona se někdy převaluje tak jí v postýlce vozím, ale nejdýl za 15 min spí.

jjaanca
9. led 2009

Tím jsem chtěla říct, že stojí za to si knížku přečíst, i když nechcete nechat dítko plakat.

bucenka
autor
9. led 2009

Ahojky tak my dneska spali v noci dohromady asi jen 4 hodinky,svědění bylo úmorné,pomohlna uklidnění jen prs a to jen nachvíli.
asi budu muset taky použít takovou to metodu a hlavně naučit dítě usínat bez prsu 😉 .

Dneska jdu na vecirek z prace a jsem teda opravdu zvedava jak to tady MM zvládne,Kubik ma ted obdobi ze nechce zaden prikrm tak opet plne kojim,jen vecer dlabne trochu kaše,je pravda,že když má velkej hlad tak s ní skoro vše co mu dáme🙂siho tu MM nechá vyhladovět.

Knížku si bdu u muset přečíst ,páč podle mě dělám chyby já,ale když mě ho je líto,že má atop.ekzém,různé ditey atd...

jitka711
9. led 2009

Ahoj, taky máme problém se spaním. Vlastně od narození. V noci to bylo celkem dobrý, budila se jen na kojení.přes den neustále plakala, spala jen tak 20min. Usínala u kojení, nebo u mě v náručí. Pak to bylo ještě horší. Naučila se usínat s flaškou čaje. V postýlce nechce spát do dneška. Za noc se byla schopná vzbudit i 20x. Také jsem ze zoufalství zkoušela metodu vyplakat. Velikým přínosem pro nás je, že se po pár dnech přestala budit v noci na jídlo a na čaj. Bohužel do postýlky jí nedostanu. Může být jakkoliv unavená, stejně si musím k ní lehnout do postele, nebo ji uspat na ruce. V horším případě ji nechám plakat 5 min a ona pak pochopí, že se jde spát.V kočárku také nespí, ten nám bojkotuje od mala. Nejraději se nosí. 😒

bucenka
autor
10. led 2009

Ahojky Jituš,chtěla jsem se zeptat jestli vy kojíte,protože si to neumím představit...malej mi flašku s čajem moc nechce....

jitka711
10. led 2009

Bucenko, já už nekojím, ale na tý flašse byla nonstop přicuclá, jako když jsem kojila. Jinak včera jsem se zase naprd... a začala jsem jí dávat do postýlky. Usla po 5min pláče, ale už to nebyl řev. 🙂 Spala až do rána s jedním probuzením 🙂

veruska007
6. bře 2011

Holky, nevite, co na nespavce? Treba i nejake homeopatikum nebo neco?

Nas maly usina v 8h vecer, rano vstava ve ctyri, pres den spi v prumeru pul hodiny. Jsem ted tehotna, vycerpana, vzhledem k nocnimu vstavani spavam v prumeru 4h za noc a jsem mrtva. Nemate nejaky typ?

Ze by si maly rano hral sam a ja spala, to nehrozi, ve ctyri je cily a chce si hrat se mnou, bere mi polstar, perinu, place, vzteka se, dokud nevstanu a nejdeme si hrat nebo ven.

urugu
6. bře 2011

@veruska007 Ahoj, nám strašně pomohla knížka "Každé dítě může dobře spát". Upravili jsme spánkové režimy přes den i s usínáním, takže teď se budí už "jen" v 5.30, ale spí od 8.30, takže fakt paráda. Myslela jsem že už únavou umřu, ale tohle nám strašně pomohlo. Jinak tobě spí každou noc jen 8 hodin? Pak bych posunula usínání na 22.00, abys mohla spát alespoň do 6.00.

veruska007
7. bře 2011

@urugu Ahoj, tu knizku jsem taky cetla, ale neresi, co s detmi, ktere fakt malo spi. Jinak to posouvani usinani jsme zkouseli, ale maly stejne vstaval ve 4, i kdyz sel spat treba v pul jedenacte. Akorat byl nalezite protivnejsi. Tak je to fakt hruza, pripadam si jako zombie. Kdyz jsem nebyla tehotna, tak to slo, ale ted sotva lezu, upadam behem dnu do hlubokeho spanku z niceho nic, vubec nemuzu ridit, protoze usinam... jsem zvedava, kdy vycerpanim zkolabuju ☹

brisalek
7. bře 2011

je to jsem rada, ze narazila na tohle tema..ja mam take nespavce . Jak tady nekdo psal spala tak prvni 3 tydny.

Zrovna dneska jsem nahodou nasla tuhle tabulku
Průměrná doba spánku během vývoje dítěte věk hodin spánku celkem z toho přes den
1 týden 16 8
1 měsíc 15 7
3 měsíce 15 5
6 měsíců 14 4
12 měsíců 14 3
2 roky 13 2
3 roky 12 1
5 let 11 -
9 let 10 -
14 let 9 -
18 let 8 -
to by byla parada, kdyby tak spaly co🙂🙂.
Me mala spala mezi 2=5 mesicema tak od 9-10 vecer do 5 pul6 rano, pak pres den tak 3-4x 20 minut po pul hodine uspavani u prsa. Od 3 mesicu vstavala v noci tak 6x-10x. A porad se jen chtela nosit a bavit jinak bulela(asi prave prototo, ze spala 11-12 hodin misto 20🙂). V kocare ani nahodou az tak v 6,5 mesicich ve sportaku.

Od 7 do 12 mesicu spala konecne pres den v kocarku aspon tak 1-1,5 a v noci tak od 9 do pul 7, Pak byla krasna doba asi od 12 do 14 mesicu kdy spala i 3 hodiny pres den (vetsinou 2-2,5) a tak 9-10 hodin v noci.

Ted uz 14 dnu pres den nespi, protoze usne jen v kocare a kdyz jdeme dopo ven pak ji sliknu, obed a mam ji zase obleknout tak je to "nadlidsky ukol" a me uz dochazi trpelivost. Kdyz usla tak az tak okolo 1 pul 2 a pak spala treba do pul 4 a usinala vecer v 10☹. Takze spi tak od 7-7.15 do 6 pul 7. Kdyz nahodou usne treba v aute spi tak hodinu pres den a pak od 9 do 6 pul 7, takze spime jako prumerne 5 lete dite i kdyz je ji 1,5 roku☹. A to je prumer takze nektere deti spi jeste vic☹ 😠 .

pavla727
13. led 2020

@bucenka Mam taky 9ti mesicni dite ale holku chodi spat v kolem 20:00 az 20:30a o půlnoci je vyspala a chce si hrat s pritelem se stridame ... Tesim se az bude vetsi a bude spat celou noc😃