Manželky lekárov. Ste tu?

bertica.h
25. lis 2008

Ahojte
...už som trošku zúfalá a preto hľadám niekoho,kto nieje lekár,ale má doma lekára.
Ja mám túto "výsadu" a som z toho dosť smutná,sklamaná z celého toho..možno tým,že manžel má pred atestáciou a sme si teraz tak vzdialení..stále len učenie..príde domov,zavrie sa a učí.do rána do 2hod. a ráno vstáva o 6ej..
Ako sa učili Vaši manželia/partneri na atestáciu?tiež to takto prežívali?
snažím sa ho chápať..má veľkú zodpovednosť,na druhej stane sme teraz všetci odsunutí a ja sa s tým dosť neviem zmieriť..
Sme daleko od rodiny,nemám kam ísť a nechať mu priestor na učenie..tak sa a s malou po vonku flákame..alebo tak..
Teším sa ked toto bude za nami a konečne si oddýchne manžel hlavne,pozrieme si spolu nejaký film,pojdeme spolu niekam,napečieme spolu koláče..alebo tak..pretože teraz..už asi pol roka je to vážne také "iné"
Tak budem rada ak napíšete 🙂 🙂
Díky

mracik
25. lis 2008

ahoj, kedy má atestáciu a z čoho? Ten môj tu tiež pri mne leží a učí sa (teda lepšie povedané zaspal a knihu má ako vankúš, každú chvíľu ho musím štuchnúť)
on by mal atestovať na jar, takže to zatiaľ ešte nie je také hrozné, trochu sa bojím, aké to bude, keď odíde do Blavy na prax... ☹

bertica.h
autor
25. lis 2008

má atestáciu 12.12 v ČR z ortopedie
Čo je najhoršie..zatial mu neodpísali,čiprijali jeho článok do rtop.časopisu..takže možno ho ani neprispustia a další pol rok budeme v takomto strese..a k tomu by to vychádzalo na moj porod..neviem či som málo tolerantná,ale predstava,že stále svoje dieta napomínam,aby bolot ticho,lebo tatinko samusí učiť mi už lezie na nervy.. ☹
teraz je 2tt v Prahe,vráti sa aa zua pár dní by mal atestovať.
Ach..Vianoce v pokoji..obývačka bez papierov,kníh..čo by som za to dala.. 😔 😔 😅

mracik
26. lis 2008

tak držím palce, aby to vyšlo a mali ste pokojné Vianoce,
je to naozaj veľký stres, ale treba sa na to pozerať tak, že je to len dočasné

ja si to inak pamätám aj z detstva, ako som chodila do spálne za maminkou a prosila ju nech sa už neučí a ide sa so mnou hrať ☹ alebo keď odišla na predatestačnú stáž a my sme ostali sami s otcom, chodila len na víkendy a aj vtedy sa len učila a prala 🙂 no ale za ten čas sa zas ocko naučil dobre variť 😀

mám kamarátku, ktorá sa pokúšala o bábetko viac ako rok, už to chceli aj riešiť umelým oplodnením a otehotnela mesiac po manželovej atestácii, jednoducho boli obaja v takom strese, že jej to nedovolilo otehotnieť

no mňa to tiež čaká o také dva-tri roky, zatiaľ si to neviem a ani nechcem predstaviť, že odídem od chalanov na niekoľko týždňov 😒 ☹ no ale čo už narobím, keď som si vybrala také povolanie

môj muž inak tieto Vianoce slúži, ale to už je údel lekárskych rodín

fender
28. lis 2008

ahoj kocky, tak ja mam taky doma doktora. do atestace ma sice jste chvili casu, ale svou praci miluje, takze studuje skoro non-stop....
vloni slouzil stedry den, lestos slouzi stedry den.

takze tak 😅

katkas123
4. kvě 2009

Ahojte.Som rada, že som našla miestnosť manželky lekárov 🙂 my síce sme ešte len zasnúbení a čakáme mimčo ale rada si tu pokecám, hlavne teraz keď sa doma tak nudím 😢 som úplne chorá z toho 😀 ako ste to zvládli? aj vy ste mali doma neustále poučovanie čo smieš čo nesmieš? to mi lezie na nervy..no dobre možno mi fakt momentálne lezie na nervy všetko ale aj tak. Mali ste manžela pri pôrode? Dosť sa bojím toho že to že je lekár môže byť ešte viac na príťaž 🙂 dík za vaše príspevky 🙂

andrealiskova
25. říj 2009

Můj manžel je také lékař- anesteziolog. Sice v dohledné době nemá žádnou atestaci, stejně ti rozumím. Martin totiž odchází brzy ráno- 5.00 a vrací se tak 20.00. To když má denní, když má noční, tak odchází 20.00- 7.00.
No není to nic moc.
Hlavně, že já odcházím v 7.00- holky do školky, Adka do školy. A z práce se vracím tak v 17.00, takže taky nic moc.
Máme na sebe prostě málo času. Ale to je asi všude.
Nejvíc mě ale štve, že on i když má dovolenou, tak stejně musí být pořád na příjmu, takže si pak dovolenou ani neužije.