Měl někdo negativní reakce od tchýně na těhotenství?

poupe
21. čer 2014

Ahoj,
Já když jsem poprvé otěhotněla s dcerou a řekli jsme to tchýni a celé její rodině tak skoro vůbec nereagovali, dělali večeři a mazali si chleba dál 😀 😔 ani se neotočili, řekli hm a hotovo, setkala jste se s tím některá?

weru88
23. říj 2014

No jo... Tchyně 😀 Ta mě "miluje", proto jsem na tom úplně stejně. Žádné emoce nedala najevo... Je falešná, až to není hezké.. Ale tchyně je mi u pr.... K životu ji nepotřebuji a manžel stojí vždy při mě. To je důležité 🙂

nonacek
23. říj 2014

@weru88 tak na téma tchyně by asi Kazda znáš mohla psát romány lepší než od agathy christy............ Ma tchyně v porodnici řekla větu když jsem ji dala prvního vnuka do náručí.... ne Vem si ho,Já bych si na něj nechtěla zviknout. Ženy a asi vyděla do budoucna me manželství se potom rozpadlo asi do pul roka. takže Sibyla promluvila ........😁

jaenik
23. říj 2014

My máme s manželem docela strach, jak to přijme jeho maminka, až to budeme jim (manželovým rodičům) a mým rodičům dohromady oznamovat koncem listopadu... Troufnu si říct, že máme s tchýňkou skvělý vztah, nestěžuji si, ale vzhledem k tomu, že manžel má z minulého manželství 2 malé dcery (8 a téměř 3 roky), tchýňka by si představovala, abychom ještě tak 5 let byli bezdětní a kdykoliv nad námi proletěl čáp a my jen tak z legrace řekli: "Hele, čáp", úplně se zděsila... 😒

jaenik
23. říj 2014

Vzhledem k tomu, že mě je 29 let, takže nejvyšší čas na 1. miminko, a manželovi 33 let, za 5 let už bychom mohli mít při početí problémy....

linee
23. říj 2014

@koncita porad sbira tchan sisky? 😀 😀 😀

koncita
23. říj 2014

@linee spíš vnuk ho moc netankuje 😀 😀 😀 (nebo 😢 😢 😢 ?)

weru88
23. říj 2014

@nonacek To ano,také bych mohla s přehledem napsat román o tchyni 😀 No, to by si ke mě zase nedovolila... Ona mě vždycky pomlouvá za zády :-\

bjoucik.15
23. říj 2014

ahoj, jo tchýně to je kapitola sama o sobě! 😒 Jen pro představu - je jí 60 a stále se oblíká jak 20tnice! Fakt se za ní občas stydím. Neustále nám kecá do života a když je jednou něco takhle druhý den je to jinak a zkouší s lidma manipulovat! Manžel jí ještě nedávno na skoro všechno skákal, teďka už je nám fakt už u pr... 😵 Jako babička 100% není a ještě že máme naše.. vždycky zachrání situaci, když si tchýňka na poslední chvíli rozmyslí, že nebude hlídat 😠 Hraje si na kamarádku a pak mě vždycky u manžela pomluví. Si asi myslí, že mi to muž neřekne... 😒 jak říkám kapitola sama o sobě! 😀

nonacek
23. říj 2014

@bjoucik.15 ty jsou úplne nejhorší ty který si v 60 nákydaj tunu meikapu a myslí si ze se vrátili v čase 💅

bjoucik.15
23. říj 2014

@nonacek kdyby si kydala mejkap je mi to jedno, ale ona se oblíká tak, jak já bych se ve svých 26letech nikdy neoblíkla 😒

nonacek
24. říj 2014

@bjoucik.15 Ahoj, to chápu moje kamaradkamarádka měla taky takovou tchyni a říkala,ze se vedle ni cítí jako když si vyměnili roky... a este ji poučovala o módě a ze když bude chodit jakoby v domácím ze ji manžel bude koukat po jiných . taky má kamarádka vedle ni má sebevědomí na bodu mrazu. jenže stíhat módu........... a starat se o dvě deti a s toho jedno 2 měsíční to nejde skloubit samozřejmne ze tchyně prý stíhala všechno....

nonacek
24. říj 2014

@bjoucik.15 psala jsem v minulém čase , proto ze se kámoška kvůli ni rozvedla,proto ze její manžel ji s maminkou srovnával...... podivej moje máma jak vypadá jak o sebe dbá moje máma....................😨 proste to ne unesla a teď je sama. tchyně má nového chlapa a este ve věku jejího syna😨😨😨😨😨😨😨

hedusska
24. říj 2014

Miluju téma tchýně..😀 takže my to "tchýni" ani nechteli říkat, nebo nejdriv na vánoce ( tehotná jsem byla od srpna) ale nakonec jsme ji to rekli nekdy v rijnu myslim....byla nadšená, a jak se desne teší, bla bla bla.... ted je malý 5 měsíců , videla ji jednou, protože sama nepřijede a to to ma k nám asi 10 km...my sami za ni moc jezdit nechceme, protože přítel nee že by ji neměl rád, ale ona s nim tak nehorázně vytřela, že prostě si to pamatuje a drží si odstup... Jinak s přítelem spolu bydlíme skoro 4 roky, nikdy u nás nebyla, neví ani kde presně bydlíme ..a me to teda vyhovuje...ted teda pritelovi volala, že jako malou neviděla 3 měsíce, at se teda laskavě nekdy ukážeme..😀 HA to by se mi ale muselo chtít..😀 Ale nadruhou stranu jsem ráda, že nám do ničeho nekecá...

bjoucik.15
25. říj 2014

@nonacek tak to mě takhle manžel nesrovnává,ale srovnával mě s ní kdysi dávno, když malá byla ještě novorozeně..že máma všechno stíhala,měla upečeno a bla bla bla... Taky mě to (a ještě mnoho jiných věcí) dohnalo mažela opustit. Byla jsem pryč 4měsíce a to bylo něco pro tchyni.. Já ti řikala,že je nerozumná a měl si na lepší a budeme se soudit o dítě a bla bla bla! Dokonce ho uhnala,aby si udělal test otcovství,jestli je dítě jeho! No to jsem fakt zuřila,ldyž jsem doma našla výsledky!!! Jinak já mám naštěstí tělo dobrý to ona nemá a manžel ví,že když chci tak se umím pro něho taky hezky až rajcovně oblíknout a on je v klidu,že takhle nechodím ven 🙂 teďka má tchýňka hlídat tak jsem zvědavá zda to neodřekne....

selverin
25. říj 2014

já teda vdaná nikdy nebyla, takže těm babám říkám skorotchýně a když to můj ex oznámil své matce, tak mi hned volala, proč jsem na něj vůbec lezla, jestli ho má ze zlata 😀

selverin
25. říj 2014

@pupickova to byly všechny její pravé vnoučata? a protěžovala jedno před druhým? bože, co to je za lidi dneska... dnes i nevlastní vnoučata lidi milují víc než sami sebe (můj nevlastní otec, kterého mám až od mých 20ti let je toho čistým důkazem, malou zbožňuje jakoby byla jeho vlastní)

bjoucik.15
25. říj 2014

@nonacek tak to mě takhle manžel nesrovnává,ale srovnával mě s ní kdysi dávno, když malá byla ještě novorozeně..že máma všechno stíhala,měla upečeno a bla bla bla... Taky mě to (a ještě mnoho jiných věcí) dohnalo mažela opustit. Byla jsem pryč 4měsíce a to bylo něco pro tchyni.. Já ti řikala,že je nerozumná a měl si na lepší a budeme se soudit o dítě a bla bla bla! Dokonce ho uhnala,aby si udělal test otcovství,jestli je dítě jeho! No to jsem fakt zuřila,ldyž jsem doma našla výsledky!!! Jinak já mám naštěstí tělo dobrý to ona nemá a manžel ví,že když chci tak se umím pro něho taky hezky až rajcovně oblíknout a on je v klidu,že takhle nechodím ven 🙂 teďka má tchýňka hlídat tak jsem zvědavá zda to neodřekne....

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nonacek
26. říj 2014

@bjoucik.15 Ahoj,no přesne jako když slyším kámošku , ta se ale rozvedla......😮 její tchyně taky hlídala vnoučata a to zase následovalo { koukej co jsem ho naučila za tu krátkou dobu.... a i smrkat sem ho naučila to neuměl.......... a i basnicky jak teď zvládá ,chlapeček byl jak cvičena opička.... hrůza.... držím ti moc palce vím o čem píšu sama jsem se kvůli tchyně rozvedla,ta si sice nehrála na dvacítku,ale měla pocit ze je urozeného rodu a Já ji nebyla vhod.......

zuzaaanka
21. lis 2014

Ahoj holky, tak mi to nedá nereagovat, protože tohle téma se mě dost dotýká. Jak už tady zaznělo, nejhroší reakce je žádná reakce. Napsali jsme našim (jsou rozvedení, takže každému zvlášť), tchánovcům, bráchům, babi a dědovi přání s první fotkou UTZ, že klokan přiletí v únoru a slova od miminka, že se na ně v bříšku moc těší a tak. Moje máma skákala radostí, protože se těší na vnouče už pět let :D táta byl dojatej, bráchové super, babi s dědou taky, jen tchýně si to přečetla a NIC!!! Absolutně žádná reakce! Jsem myslela, že asi sním nebo co. Tchán se aspoň usmál a pokýval hlavou, ale ona absolutní ledová královna a začala vyprávět drby z vesnice a kdo komu na kravíně (JZD) ubližuje. Pak prohlásila, že to nechtěla řešit před 7 letou neteří... Ha ha ha, ona se to asi nedozví nebo co. Od tý doby tam nechci jezdit a je to pro mě za trest. Jsem na začátku 8.m a ani jednou se nezeptala, jak se cítím, zda je malej v pořádku nebo tak. Jsem z toho dodneška špatná a vím, že s tím nic neudělám. Ale je mi to líto kvůli příteli, je to naše první mimi, nemáme žádné dítě z předešlých vztahů (jsme oba rozvedení) a je poslední ze 4 dětí jeho rodičů, kdo ještě dítě nemá... No, jsem ráda, že jsem se z toho mohla aspoň vypsat...

jitavrtule
21. lis 2014

Žádná nebo negativní reakce u blízkých musí být děsná. U nás byli všichni nadšení, všichni se těší. Asi nejblbější a nejsprostší reakci jsem si zažila od známé-kamarádky, která se mě ptala, proč už nejezdím na kobyle. Tak jsem jí řekla, že nemůžu, no a když začla rozvíjet nějaký zcestný teorie, co mi je, tak jsem jí řekla, že jsem těhotná a proto nemůžu. A její reakce (bez úsměvu, bez ničeho): "Aha, no tak to teda asi gratuluju, ale to sis teda uvázala pěknou kouli na nohu..." Já z toho byla tak perplex, že jsem fakt nevěděla co říct. Obzvlášť po tom, co navázala, že pes je menší koule, protože nebrečí a dá se poslat na místo. Podotýkám, že je mi třicet, mám dlouhodobý vztah a dobrou práci - fakt mi nepřijde že v mojí situaci je těhotenství něco šokujícího nebo nečekanýho.
Zpětně jsem byla fakt hodně naštvaná - nechápu, kde vzala tu drzost vůbec něco takového vypustit z pusy - že moje dítě bude přítěž a ještě ho srovnávat s čoklem. (Pejskaři, to prosím neberte osobně, psy mám moc ráda, máme je celý život, ale tohle bylo tak mimo místu, že jsem měla chuť jí I se psem vystřelit na Měsíc).
Teď si říkám, že to je nedospělá káča, která prostě žádné empatičtější reakce nebyla v tu chvíli schopná....ale dotklo se mě to a mám jí to za zlé, o tom žádná.

lobella
14. kvě 2018

U nas to nebyla tchyne, ta se tesila az s tim jednou prijdeme,ale pro zmenu tchan...po pul roce snazeni jsme byli a stale jsme celi stastni, ze se povedlo, vcera, ja ve 4.mesici,ze to oznamime manzelovym rodicum, tchyne mela radost dle ocekavani a tchan se ani na jednoho z nas nepodival a nerekl ani hm, meli jsme fotku z genetiky na A5, tak jsem se ho zeptala, jestli se chce podivat, ne... a po chvili, nemam brejle... podotykam, ze 10 min predtim si cetl info na krabicce, kde bylo mini pismo, za celou dobu nic nerekl, nepodival se, ziral do zeme, na odchodu na me houknul nashle...tot vse

anakul
5. bře 2021

moje tchýně mě nemá moc v oblibě, takže bylo jasné že nebude moc dobře reagovat. Přišla jsem k ní a řekla jsem že čekáme miminko a ona hned chtěla vědět jestli je to chlapeček nebo holčička a jak se bude jmenovat. Tak jsem se radši otočila na podpatku a šla dál😇. Ale pak v noci mě pěkně štvalo že jsem jí neodpověděla a furt mě to docela štve☹

mrszizy
5. bře 2021

Oznamovali jsme těhotenství rodině na Vánoce, vyšlo to tak že jsme se 2 dny předtím dozvěděli pohlaví. 24 večer jsme jeli k našim, otčím když viděl UTZ "ale prosímtě, to je photoshop, to vidím" a mamina "no, stane se". Hned ale 25 večer dojeli, oba se z toho otřepali a už ten večer mi mamina dovezla nepoužitou sadu látkových plen co měla ještě po ségře :D.
Tchýně (stejně jako při oznámení svatby) nereagovala, bylo jí to jedno, nezájem - je taková samostatná jednotka kterou zajímá jen ona sama a nikdo kolem ní.
25 jsme jeli k rodině manžela, jeho prarodiče že gratulují a pak se babička zeptala co to bude, tak já pyšná říkám "holčička" (i manžel si vyloženě přál holčičku) a babička se na mě podívala, usmála se a řekla "jé holka? To nevadí" ... Jsou hospodáři, kde ženská prostě vždy byla tá u plotny.
Když jsem to oznamovala ten den mojemu dědovi, už jsme ze sebe střepali trošku to bolestivé "holka? To nevadí", tak děda zareagoval "jeee ty jsi trdlo, mě je tě líto, dyť jsi ještě mladá" (25 let)... Upřímně ale jsme tyhle reakce čekali - bolely, ale postupně se ti lidi otrkali a mminimálně už děda mi volává docela pravidelně a ptá se co malá, jak se jí daří a co já, jestli už máme vše nakoupené, jestli už se tatin těší a tak, takže už se k tomu staví taky jinak...
Tchán se začal usmívat, asi 4x se zeptal "vážně?" a pak tam poslal několik panáků slivovice s přiblblým úsměvem na tváři 🙂.
Asi je lepší vždy čekat ty chladnější reakce, člověk se nechá uchlácholit těma pěknýma videa z Ameriky, ale v reálu je to pro tu rodinu trošku facka a reagují jinak, než čekáte - jediný kde jsme věděli reakci byl můj taťka, vnouče si přeje už hodně let a tak to hned obrečel 🙂.