Miminko a studium. Je tu někdo, kdo to má stejně?

andulkaavetrelec
2. říj 2007

Ahoj holky, dodělávám s miminkem VŠ, tak by mne zajímalo, jestli tu je taky někdo takový, taková...

terkajesterka
2. říj 2007

Ahoj Andulko, já taky dodělávám VŠ, ale miminko je ještě v bříšku. Když to dobře dopadne, tak to všechno stihnu. Jen promoce se mi trochu kryje s porodem 🙂

schnek
2. říj 2007

Ahojky,
já jsem momentálně v posledním ročníku dálkového studia, na jaře mě čeká bakalářka a státnice 🙂

andulkaavetrelec
autor
2. říj 2007

Mně čekají státnice v lednu, asi, snad už ☹ , chybí mi jedna písemná práce a jedna zkouška, diplomku mám 😉 , ale taky musím přečíst moc knih, studuju totiž český jazyk a literaturu na FFUK...
plánovala jsem květen 2006, ale učila jsem na tři čtvrtě úvazku, tak jsem to nějak nestihla

andulkaavetrelec
autor
2. říj 2007

jsem ráda, že v tom nejsem sama...schneku, jak to zvládáš, já čtu při kojení, taky už jsem dopisovala diplomku jedním prstem přikojení, poslední zkoušku jsem dělala 3.7. v Praze a porod byl 30.7. v Chrudimi

kacka79
2. říj 2007

Ahojky, hlásím se mezi studující a pracující matky |🙂

tiki
2. říj 2007

Holky, já dodělávám disertaci, státnice jsem naštěstí zvládla šest neděl před porodem, i když jsem si pak při kojení říkala, že bych se na ně naučila úplně bez problémů, protože těch prokojených hodin bylo nepočítaně. Já studuju biologii, takže moje disertace spočívá v terénních experimentech, takže od dvou měsíců jezdí dítko se mnou po rašeliništích 🙂

terezkaaa
2. říj 2007

Hlásí se další studentka🙂Já dělala přímačky na VOŠ když jsem byla těhotná a teď začínám, tak jsem zvědavá, jak mi to s malým půjde dál🙂

kacka79
2. říj 2007

terezkaaa, neboj, jde to!! Aspoň taky myslíš na něco jiného než jen barvu stoličky 😀 Občas je to náročné, ale dá se tooo

artikula
2. říj 2007

Ahoj, hlasim, ze je to mozne! jsem dukaz. V zimnim semestru jsem delala zkousky s pupikem (7.mesic) a v letnim s dvoumesicnim prckem v naruci. Pred porodem jsem jeste stihla neco napsat z bakalarky a ted budu pomalu psta a pripravovat se na statnice.Preju vsem studujicim maminam hodne uspechu a hlavne zdrava detatka!

tiki
2. říj 2007

Kacko, 😀 . Ale mas pravdu, rozhodne nemam pocit, ze bych na te materske nejak blbla a nedovedla se bavit jen o "papanicku - kakanicku".

lamia
2. říj 2007

Ja dodelavam sestak,uz mi chybi jen posledni statnice,uceni s malou je sice zahul a budu promovat proste pozdeji nez moji kolegove,ale nemenila bych s nima,ja a muj zivot uz jsme nekde uplne jinde 🙂 ale jinak se po tech sedmi mesicich uz vcelku bezproblemove zvladam prepinat mezi svou akademickou strankou a hami/haji/hovno zalezitostmi 😀

lamia
2. říj 2007

Jen mám poslední dobou pocit,že moje maminkování potlačuje karierní sklony,mnohem víc než na hledání místa a předatestační přípravu teď myslím na to,jak a kdy uklohníme dalšího prcka 😀 😀

gedren
2. říj 2007

Ja pri mimcu uspesne dodelala postgrad na matfyzu a ted uz teda nestuduju 🙂 Jinak muzete se holky pridat do diskuse ve Snazilkach "Vysokoskolacky - kdy mit deti", chodi tam nejen snazilky, ale i tehule a maminy a clovek tam najde pochopeni a spriznene duse 🙂

unka7
2. říj 2007

Ahojky,

já se taky hlásím mezi studující a pracující maminky, je to těžší, ale o to suprovější. Mně teda malá Vanesska moc pomáhá, nemám čas se crcat, takže díky ní dělám vše na poprvé.

kacka79
3. říj 2007

unka7 to znám.. přstala jsem se nervovat kvůli zkouškám a najednou to jde všechno lííp

luca
3. říj 2007

Ahojky taky se hlásím mezi studující, teda mě chybí dodělat bakalářka a pak už jenom státnice 🙂 Do porodu plánuju napsat bakalářku a státnice příští rok, tak snad to půjde. Pak bych chtěla pokračovat dálkově na magisterským 🙂 Ale říkám si, když jsem to zvládala při práci, tak při mimču to snad půjde taky 🙂

terezkaaa
3. říj 2007

kacka79: Já taky myslím, že to půjde...no uvidím.Já jsem právě začala studovat tak trochu kvůli mateřskej,abych na ní nezblbla a nesmrskla se moje slovní zásoba na "ham" "eeé" "fůůůj" apod🙂A tak bych se jinak unudila k smrti-jsem hrozná aktivka🙂

schnek
3. říj 2007

andulka, já už nekojím, ale Ondra nevezme lahev od nikoho jinýho, takže to vyjde nastejno. A jinak to zatím docela zvládám, jenom se mi toho teď sejde hodně najednou, chybí mi věci i z minulýho semestru, takže nevím, jak to bude vypadat, ale zatím ok. Malej je moc hodnej, nemá problém si hrát sám a skoro nebrečí, ale to taky nemusí být napořád 🙂

kacka79
3. říj 2007

terezkaaa, já budu teď dělat bakalářku, a pokračuji od září magisterským, takže z toho asi taky jen tak nevyjdu, ale mě to baví. A pracuji z domova na pol. úvazek, ale dělám to co studuju, takže mě to celkem vyhovuje 🙂) Je to občas hoňka, ale zvládáme.

andulkaavetrelec
autor
3. říj 2007

schnek: jéje, já si malovala, že ho naučím na lahvičku a bude ho krmit někdo jiný...ted teda kojím a kojím, ale přitom se dá číst, jen to všechno nemám ještě pořádně zorganizované, když jdu ven, tak si tu knížku s sebou vždycky zapomenu vzít a v parku ta půlhodina vždycky je, ještě že Davídek spí v noci 6 hodin-zlatá zavinovačka...

kacka79
3. říj 2007

tak mi teda kojíme, ale junior je žravej a vezme lahvičku s mlíčkem od kohokoliv, takže pořád jen odstříkáváme ☹ jsem jako veselá kráva 😀

kyri
3. říj 2007

tiki, to máš super🙂
výlety dítkům svědčí, ne?

já mám přerušíno do února a chystám si to přerušení ještě prodloužit 😀

ale mám plno práce s výcvikama - dělám dva, jeden obnáší taky terénní práci, domácí rozbor a supervize, takže počítám, že prospím tak 4 doy denně, zbytek mimino a práce 😝

a kojím pořád, teď máme 4. den zajíždění na mrkvičky a rejžičky, tak snad časem odpadne polední kojení a já budu na nějakých 5 hodin denně free 😉

tiki
3. říj 2007

No, já si ted celkem oddechla, protoze uz ditko vydrzi pul dne bez kojeni s babickou. Teda jen do te doby, nez prijde maminka, pak zjisti, ze se kase ani polivka vubec nedaji jist a jestli nedostane do dvou minut mliko, asi umre hlady 🙂

schnek
3. říj 2007

andulka, ono záleží na mimiku, jak se naučí. Ondru jsme hned od malička dávali každýmu do ruky a nikoho se nebojí. Jenže když jsme přešli na UM, tak ho nikdo jíný nechtěl krmit, protože se u toho hrozně pral a zvyknul si pít jenom když krmím já 😒 Ale až budu muset do školy, tak mu nic jiného nezbyde, než aby to vypil od taťky nebo od babičky, tak uvidíme 🙂

unka7
3. říj 2007

Ahoj Holky, tak to naše Vanesska naštěstí je zvyklá od malička na kohokoliv z rodiny, takže když jsem byla nepřítomná, tak pila odsáté mlíčko z láhve a když jsem se vrátila, tak z prsu a neměly jsme s tím problém. Ani láhev ani prso neodmítala.

iza
3. říj 2007

ahoj holky, tak to já preventivně na rok fildu přerušila

andulkaavetrelec
autor
3. říj 2007

Izo, já taky dělám fildu v Praze už asi osmým rokem... 😒 😀

iza
4. říj 2007

andul 😀 jo jo takypraha a5tý rok 😉 😅

jana.1
4. říj 2007

Ahoj, mě to čeká za půl roku, přerušila jsem letní semestr ve druháku, protože mě strašili předčasným porodem. Samozřejmě nesmysl 😝 Ale riskovat jsem nechtěla, to je jasný 😉 Měla jsem v tom i delší cestování. Teď je Tomáškovi 2 a půl měsíce, tak budu mít asi veselo, protože začne mezitím být šídlo 😀

andulkaavetrelec
autor
4. říj 2007

Izo a co děláš za obor/y, já češtinu 😕