Miminko plně kojené déle než do 6ti měsíců

diviska
7. bře 2012

Maminky najdu mezi vámi nějakou co kojila třeba i do roka plně? Já zatím kojím plně, malé je skoro 8 měsíců. Příkrmy zatím ani nezkouším, kojení jí stačí. Jen mi je nepříjemné se z tohoto rozhodnutí pořád zpovídat okolí :(

zuza01
7. bře 2012

Já bych se bála kvůli vitamínům a živinám...moc jsem o tom četla a hledala, malé je 7 měs. a kojím ji částečně, přikrmujeme zeleninou, ovocem, libovým masem. Že se zasytí nepochybuju, já nezačala přikrmovat, že by jí kojení nestačilo, spíš z té výživové stránky...

kaeth01
7. bře 2012

kojila sem do 13 mesicu bez prikrmu - mala mi odmitala cokoli jen vyzkouset.. cetla jsem knizku Petra Forta - Aby detem chutnalo - podle me jedna z nej publikaci na vyzivu deti co byla u nas napsana. a kdyz sem hledala rady - tak i on souhlasil ze do roka plne kojene dite nestrada po zadne strance..
chapu ze to nejde praktikovat u vsech - ale pokud z nejakeho duvodu opravdu do roka budes jen kojit a mimi bude v pohode - nestresuj se!! mala krasne prospiva, ve 13ti mesicich zacla sama od sebe zkouset nove veci.. dneska ji krasne.. a navic v roce to byl takovy buclik ze nikdo neveril ze neji normalni jidlo 🙂

radun
7. bře 2012

Známá kojila všechny 3 svoje děti plně do roka - a všechny jsou dospělé a zdravé 🙂... Já kojila plně 7 měsíců a ani potom to nebyla s příkrmy žádná sláva - prostě nechtěl. Takže sice nebyl kojený plně, ale skoro plně. Měla jsem výbornou dětskou doktorku, která říkala, že když prospívá, ať to neřeším - tak jsem neřešila 🙂

zuza01
7. bře 2012

Já ale nejsem proti, jen vím, že vzhledem ke svým zdravotním omezením nejím tak, abych mohla pořád plně kojit. Jinak pokud to jde, proč ne 😉

mates22
7. bře 2012

malému jsou dva a stále kojím, ne plně, s příkrmy jsme začali na 7 měsících, ale on tomu jídlu ani teď moc nedá, trocha zeleniny, ovoce, sem tam něco pořádného (maso, rýže, brambory)...a blbosti, ty může ☹ .

diviska
autor
7. bře 2012

@zuza01 já právě mám silné mlíčko, jím poměrně zdravě a vyváženě. Já nikomu nevyčítám, že přikrmuje nebo tak, ale u nás mi to přijde fakt zbytečné. Já jsem si svoje nedonošeňátko vykrmila na krásných osm kilo v sedmi a půl měsících 🙂

weri1
7. bře 2012

já skoro plně kojila do roka, ale ne z vlastního rozhodnutí, malýmu jsem příkrmy dávala, ale moc nejedl, neříkám že nic, ale tak strašně málo, že jsem z toho byla na nervy....ale jak říkám byl víc kojen jak živen jídlem 🙂

baterka
7. bře 2012

já plně kojila do osmi měsíců a kousek a než se trochu rozběhly příkrmy, byl malému skoro rok 😉 a dneska je skoro dvouletý a baští všechno co mu dám, takže ty řeči o zpožděném a třeba i nevyvinutém kousacím reflexu (často se uvádí jako hlavní argument, proč začít zrovna v půl roce) jsou pěkný kecy 😉

madormi
7. bře 2012

@diviska já bych se na okolí vykašlala, je to tvoje dítě a ty sama víš, co mu svědčí nebo ne 🙂 mé malé je 6,5 měs a asi budeme dlouho kojit- příkrmy bojkotuje, když tak s ní málo takže stejně dokojuji, prože vůbec nechce pít tak uvidíme, každopádně je to fakt věc maminky, pokud mimčo nestrádá, ty jíš zdravě, nepiješ, nekouříš vesele koj 😉

jainy007
7. bře 2012

Tak já jsem kojila našeho nedonosence (porod v 36. tt) do jeho dvou let...no ke konci uz me to teda nebavilo a stvalo, ale nevedela jsem, jak prestat, byl trosku zavislacek 🙂 No a nakonec se to podarilo, ze dne na den...Ony ty kojene deti casto nic moc navic nechteji, vedi proc 🙂)
No a plne kojeny byl do pul roku, pak jsme presli na zeleninu, pak zeleninku s masem od sedmeho mesice a od osmeho i ovoce a jogurt, od roka jeste tvaroh a od te doby, co vubec nekojim, dostava jak chce plnotucne cerstve mleko z kramu, na UM se nechytil nikdy...

slundo
7. bře 2012

Okolím se nezabývej, pokud je malá vpořádku a nemá žádný problémy, neřešila bych to. Akorát nevím jestli až do roka může miminku stačit jen mlíčko, myslím, že vitamínků už mimi potřebuje víc . Jestli máš dobrou doktorku , tak se s ní poraď , aby tě kdyžtak upozornila na možný problémy. Ale rozhodnutí je to tvoje a pokud to miminku prospívá, není co řešit 🙂

weri1
7. bře 2012

@jainy007 taky ještě kojím a teda nevím jak to bude s odstavením, je strašnej závislák

rebelie
7. bře 2012

@diviska Určitě nejsi jediná, kdo plně kojí víc jak 6 měsíců... Myslím, že v hlavě to máš srovnané pěkně, víš, že mimčo prospívá... Jen to neustálý obhajování se je otravný - ale začít kojit jen proto, že jsi to, co vám oběma vyhovuje, musela před někým obhajovat? Já třeba uvažuju, zda plně nekojit dýl čistě z praktických důvodů (v půl roce malého budou prázdniny a kojení je tááák jednoduché - vždy po ruce, ve správné kvalitě, ve správném množství), samozřejmě pokud to bude stačit... Dřív jsem si myslela, že prostě od půl roku dítko něco víc potřebuje, ale po té, co jsem potkala několik maminek plně kojící 8 měsíční děti (jedna z nich je dokonce doktorka), tak to neřeším...

martaska78
7. bře 2012

Já kojila do roka skoro plně, dávala jsem ochutnat, ale malým to moc nejelo. Nakonec jsem kojila malého 16 a malou 18 měsíců. Nevidím na tom nic špatného, ostatní ať si trhnou nohou. Kdyby bylo na mně kojím dodnes 😀 , je to nádherný zážitek a okolím si to nenech zkazit 😉

jainy007
7. bře 2012

@weri1 u nas to bylo stejne, jeste nez se odstavil, jsem kojila co petkrat denne, v noci uz ne, to jsme odbourali asi na roce a kousek, uz presne nevim. Kazdopadne Honzik stale prsa miluje, holt se v nem asi ten chlap zrodil uz od miminka 😀 Dodnes, kdyz je hodne rozruseny, dava tvaricku na hole prso, takze logicky to lze aplikovat jen doma, hehehe 😀

U nas s odstavenim pomohlo, ze jsem otehotnela, pak jsem mu vysvetlila, ze prso uz nebude, protoze to mlicko potrebuje miminko v brisku...byl moc rozumny, nejdriv to zkousel, ale nijak se nerozciloval, kdyz jsem mu to stale opakovala...no a pak jsem v 10 tt. potratila...tak aspon k tomu odstaveni to bylo dobre...pak se zbavil i dudliku a dneska je to velikansky sikulka, co uz chodi i sam na zachod, uz tu mamu skoro nepotrebuje...to to leti...tak se vubec nebojte, vsechno se nakonec vyresi samo, netreba se tim stresovat 🙂

hamma
8. bře 2012

Náš kluk taky ze začátku nechtěl příkrmy, takže asi tak do 8 nebo 9 měsíců byl prakticky plně kojený. Jenom si myslím, že je dobré nechat trochu vůle dítěti - pokud jídlo odmítá, tak samozřejmě není důvod ho nutit, ale pokud se po jídle natahuje a chce ochutnávat, tak bych mu nebránila. Nevím samozřejmě, jak to děláš ty 🙂

katyxq
8. bře 2012

Já mám v plánu kojit plně minimálně těch 6 měsíců, ale prvních deset dní v červenci jedem na dovolenou do zahraničí a to se mi nebudou nějaké příkrmy chtít řešit, neb prso je připravené vždy a všude 😀. Tak začnem s příkrmy asi potom, malé bude 7měsíců a týden.

0knoflicek
29. dub 2012

Udělej si to tak, jak to bude vyhovovat tobě. Já kojila plně do 6 měsíců i když jsem chtěla kojit původně déle, už kvůli citové vazbě. Přišlo mi, že v období přechodu na příkrmy už malá nebude takové malé mimi a pak začně hodně přibírat na váze a taky jsem četla , že od šesti měsíců děti potřebují více vitamínů atd., které v mlíčku nejsou. Kdo ví co je na tom pravdy. Malá každopádně špatně kakala, takže jsme na doporučení Mudr začali s příkrmama dříve, dokud je ještě kojená, že si pak děti lépe zvykají na stravu - alergeny. Malé je teď 8 měsíců a kojím tak 3x4 za denxnoc jinak to střídám i s umělým, aby měla od každého něco.

diviska
autor
29. dub 2012

@0knoflicek my stále ještě plně kojíme, prostě to tak cítím a malé je dobře. Co jsem se bavila s maminkama co plně kojili do roku tak to měli stejně, prostě cítili, že je čas ještě kojit a pak že už je čas přikrmovat..