Miminko po 40, máte zkušenost?

janekj
10. led 2013

Ahoj holky,
řeším vnitřní boj. Před nedávnem jsem se podruhé vdala, z předchozího vztahu mám 3 velké kluky, nejstaršímu je skoro 22, nejmladšímu 12. Manžel má kluky už taky plnoleté. Mně bude letos na jaře 43 let. Manžel by si moc přál se mnou miminko...Já bych ho s ním také moc chtěla. Ale..Asi právě proto, že už máme svůj věk, zkušenosti, zážitky atd., hodně nad tím přemýšlíme a uvažujeme pragmaticky. Hlavně asi já. Právě proto, že mi je tolik, kolik mi je. Jenže čas letí a moc času už nezbývá. Jestli už vůbec není pozdě.
Když se oprostím od myšlenek, že zase "spadnu" do plínek, výchovy mimča a celkově kolotoče, školka, škola, kroužky, doprovod dítěte kamkoli, ledva jsem se z toho vyhrabala, vypadneme asi z party stejně starých kamarádů, protože přeci jen se asi nebudou chtít už tolik přizpůsobovat rytmu malého caparta, tak řeším i věk a zdraví, následky atd. Vím, dopředu nic nevymyslím, nenaplánuju. Přesto bych byla ráda, kdyby mi napsali především ty z vás, které mají s podobným "oříškem" zkušenost. Jestli jste v podobné situace do miminka šli nebo naopak, zvítězil víc rozum. Příp. jste to nezkusili a teď si to vyčítáte. Možná jsou tady spíš mladší nevěsty a podobný problém neřeší, ale mají třeba zkušenost mezi kamarádkami, známými. Budu ráda za každý názor. Díky Jana

kaculka46
10. led 2013

Já za sebe,šla bych to zkonzultovat se svým gynekologem a pokud by nebyl žádný zdravotní problém,určitě bych do toho šla. 😀

2veverka
10. led 2013

Pokud máš více chuti než nechuti, šla bych do toho. Věk plození a rození stoupl všeobecně, v Evropě už to tak bylo běžné. Samozřejmě je něco za něco (únava, námaha, vypiplání děcka), ale zase by to mohlo krásně posílit váš vztah a tvou budoucnost. Samozřejmě je třeba, aby ses pro to vnitřně rozhodla...

maybe72
11. led 2013

@janekj Milá Janko, moc zdravím a děkuji za tuto diskusi, mám totiž stejný problém. Bylo mi čtyřicet, mám báječného manžela a dvě prímové slečny doma a řeším třetí dítko. Už 5 let. Našim dětem se k nám obecně moc nechtělo, dlouho jsme na ně čekali a poslední naděje končila zamlklým těhotenstvím. Teď zrovna přemýšlím nad tím, jestli se ještě snažit a pokoušet osud nebo jestli už mám tuto kapitolu uzavřít a radovat se z toho, co mám. Snad se mi ani nezdá, že další dítě musím mít, protože stárnu a ujíždí mi vlak, to není ten pravý důvod. Mám totiž již dlouho pocit, že naše rodina není kompletní, že nám tu ještě někdo chybí... Myslím si, že energie a trpělivosti mám ještě dost, ale právě proto, že už mám svůj věk, rozum, zkušenosti a ono "pragmatické" uvažování, řeším to i v jiné rovině než před první dcerou...
Jsem teď přesně na rozhraní, kdy cítím věk a zároveň se bojím, jestli už není pozdě, protože když se teď nerozhoupu, za pár let toho budu nejspíš litovat...
Takže co? Odpovím si sama: NEVÍM...

monnn
26. bře 2013

holky řeším stejný problém i když ještě nemám 40,ale už se 3roky snažíme otěhotnět v CARu a bez výsledku a ještě mě to tu zajímá,mám kamarádku má prima chlapa,ale dítko nemají a též je na pochybách,jí bude 42 a byloby to její první 😕

alecramka
31. bře 2013

@janekj Ahojky,tak to jsem ta pravá..Mám z prvního vztahu dva dospělé kluky,jednomu je už 23 let,druhému 19 a teď mám s novým partnerem 5 letého syna. Mimo jiné,můj přítel má také z manželství 2 děti. No,když to tak shrnu kolem a dokola,je pravda,že tohle poslední dítě nám dává šíleně zabrat narozdíl od jiných dětí,ale já osobně už bych znovu do toho nešla. I když toho nelituji a asi to tak mělo být. Ale už můžu srovnávat a vidím jisté nevýhody oproti mladým maminkám. 1.fyzická síla ubývá 2.člověk je opatrný a více se bojí 3.Nastává doba,kdy se začínáme více starat o rodiče... Výhodu to má snad jen tu,že člověk nemá čas zlenivět a slovo nuda teda rozhodně nezná. Jinak bych to ale asi nechala na osudu,přírodě atd....
Přeji hodně štěstí,ať už se rozhodneš jakkoliv.

dracula
31. bře 2013

zalezi na povaze. myslim, jestli mimi chcete a citite se na to, tak do toho jdete. ja pri vasem poctu deti bych si uzivala to mezidobi, nez se stanu prarodicem. ja bych do toho nesla.

nada_m
30. dub 2014

Ahoj holky. Jsem necelé 3 týdny po císaři. Miminko nam bohužel umřelo, byla sem 24 tt. Chtěla bych se pokusit znova otěhotnět, ne že by mi to malého nahradilo, ale zaplnit tu prázdnotu a bolest. Vím že minimálně rok musím počkat, ale v září mi bude 40. A ještě jeden problém jak přesvědčit chlapa k miminku. Máte s tím některá zkušenost ? Děkuj ☹

palomina8
12. únor 2022

Ahoj všichni,
je mi 41 a přemýšlíme o mimcu.
Máme 6 letou dceru z minulého vztahu a ročního chlapečka a chtěli by jsme ještě jedno mimco.
Ale já nad tím hodně přemýšlím, jsem po dvou císařích a nevím, zda do toho jít. Přítel by chtěl, ale rozhodnutí je na mě,
Tak zda je tu třeba někdo, kdo má takto třetí dítě v tomto veku.
Nebo názor ostatních.

Děkuji za každý názor 🙂 🙂