Mimísci 2009. Přidejte se

kapunka
8. pro 2008

ahoj holky - z téma ivf 28.října se přesouváme sem - většině z nás to nevyšlo a tak snad z pověrčivosti...ted huráá za další šancí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuuuzana
18. led 2009

krasne dobre ranko, u nas je dnes super krasen slnecno.
juchu bude vladnut dobra nalada 😀

kapunka, endzi a idete hned po ms na ket? asi ano co sa pytam ja trdlo. teraz to klapne musi proste musi a basta 🙂 ja sa uz neviem dockat nasho prveho pohovoru v car uz len par tyzdnov a ideme juchu. lady sa zacinaju pohynat.

kapunka ved to ja sa urcitym ludom kvoli tymto pohladom vyhibam, ale aj na nas pride rad kedy budeme svoje mimi drzat v naruci 🙂 uz sa neviem dockat toho okamihu hi hi hi .

pa baby a krasny den.

kapunka
autor
18. led 2009

ahoj zu - závidím ti ten optimismus.. spíš si říkám,,když nevyšee ET..KET je ještě menší šance... 😔

já pujdu ten další týden - ted v so mam první UTZ 🙂

zuuuzana
18. led 2009

kapunka sance na mimi sa stupnuju poctamy cyklov. to mi vravel moj lekar a sestricka len pritakla, jeho sestricke to vyslo na 4 ivf. a dnes maju doma uz 4 rocneho chlapceka. a kolkym tu nevysiel et a su teraz tehulky z ket. kapunka ono to vyjde. raz urcite. musis tomu verit. a tesit sa ved coskoro ides mat mimiskov u seba. 😵

ja som ten ket este celkom nepreluskla ako sa postupuje, takze po ms sa sleduje uzv ci je maternica pripravena?
a potom ked bude dostatocne vysoka sliznica tak pridu k tebe tvoje mrnusky? a cim sa teda podporuje rast sliznice?

dorra
18. led 2009

Ahoj holky, můžu se přidat? Mám za sebou 3 ET a 1 KET. Teď se chystám na další ET. Minulý rok v dubnu jsem po ET otěhotněla, ale v 7tt to skončilo samovolným potratem. Je dobré sliznici podporovat kontryhelovým čajíkem, kyselinou listovou. Přeju vám štěstí!

kapunka
autor
19. led 2009

ahoj zu - asi hlídají kdy je siznice nej a pak šup....myslím.... 😨

dorra - vítej ty jsi pěkná bojovnice!!!! držím palečky....jsi statečná..a proč jsi vlaSTNĚ NA ivf??? 😕

A TY ASI TEDA VÍŠ, KDY JE DEN ket??? kontryhel piju a listovku papaám..tak snad... 😲

Endzi!!!!!!! kde jsi???

dorra
19. led 2009

Ahojte, šílím z hormonů, v práci se nemůžu vystát a ještě víc nemůžu vystát ostatní. Manžel má štěstí, že přijde z práce až večer. Honem jsem pustila počítač, ať si můžu trošku ulevit mezi "dušemi blízkými".

Kapunko- Já nevím, jestli můžu říkat ivf, ale dr. mi to tak píše do faktur. Mám jen kousek vaječníku (při operacích cyst v 16 mi je ušmikli) a ten nedokáže vajíčko vyrobit. Potřebuji dárkyni, nastimulují nás souběžně, v den její punkce dají její vajíčka do kupy s našimi spermiemi a pak je to normální ivf - embryotransfer, když jsou malí bojovníčci navíc, udělají z nich sněhuláčky a pak jdeme na KET. Já byla jen jednou, bo při druhém pokusu se nám embryjka dostatečně nevyvíjela. Jestli si dobře pamatuju, tak po nezdařeném 1. ET mi dali dva cykly pauzu a pak jsem jezdila zas na UZ, až byla sliznice vysoká. Už si nepamatuju léky, ale byla to Divina, potom Estrofem a injekce Agofolinu. Pohodička. Pak dr. řekl, že sněhuláky rozmrazí, zavolali jsme ráno, a že žili, jeli jsme si pro ně. Myslím, že to vše plánoval podle té sliznice a diáře, že se to nedá přesně určit a je to individuální. KET byl levnější, platil se jen mrazák, některé léky a transfer, už se neplatila dárkyně. Stačí to tak? Nebo Tě zajímá něco jiného?

kapunka
autor
19. led 2009

ahoj dorra - díky za popis 🙂 🙂 - my to máme stejný, jen naštěstí bez dárkyně..teda holka ty jsi si prožila svý... 🙄 jsi bojovník..

já jdu na UTZ v sobotu - to bude 12.den cyklu/počítáno od 1.dne ms/ který den ti tam ty snějuláčky dali?

kapunka
autor
19. led 2009

myslím který den při KET..

dorra
19. led 2009

Tak to si už nepamatuju. Prohledám papíry.

dorra
19. led 2009

13-14 den mc UZ, (pokud je sliznice vysoká)16. - 20. den transfer. Nepamatuju si, jak to bylo u mě přesně, opisuju plán, co mi dr. poslal mailem. Kam to chodíš, že můžeš i v sobotu? Já bych měla jít taky v sobotu, ale ordinujeme až v úterý, tak v úterý...

kapunka
autor
19. led 2009

ahoj chodím v praze do Gestu...tam delají i soboty 🙂

kapunka
autor
19. led 2009

no 🙂 a budou ti delat i PK a AH na sněhuláčcích? 😀

dorra
19. led 2009

To máš fajn. Takže Tebe už čeká příští týden KET?

kapunka
autor
19. led 2009

ajo - ted vidím, že ty máš ET.. 🙂

kapunka
autor
19. led 2009

no doufám, že ten příští týden - pokud by to bylo 16.den tak je to 28.1. 😲 ironií osudu by to bylo přesně rok poté, co jsme otěhotněli a pak to bylo mimo... 😖 🙄 🙄

kapunka
autor
19. led 2009

a ty máš ET kdy? 😉

dorra
19. led 2009

Já jsem objednaná teprve na UZ sliznice v úterý 27. Ale jsem dost vystresákovaná a vynervovaná a unavená z práce, v noci nespím, myslím, že to nedopadne dobře. Raději neplánuju, netěším se, uvidíme.

kapunka
autor
20. led 2009

ahoj já mám ted taky nervy nemoc v rodine, furt se nic neví čeká se na výsledky a doktoři mají spoustu času...a je to strašný...takže psychika taky nic moc..a to jsme ještě před 14ti dny byla tak v pohodě a štastná... 😢

zuuuzana
20. led 2009

ahoj holky 🙂 hej baby ste nejak v negativne naladene. ja moc, moc verim, ze nam to s baby klapne vsetkym .
dorra si velmi silna osobka, ze si sa s tym stototznila a nadalej bojujes. urcite to nebolo jednoduche pristupit k tejto variente ivf.
myslim, ze svojou odvahou si pre nas vsetky priklad.

kapunka to je urcite na nervy ked clovek nevie na com je. nechapem preco sa stale v prvom rade vela stastia vinsuje malo by sa v prvom rade zdravie vinsovat. (aj ked sa hovori na titanicu boli zdravy ale stastie chybalo) hmmm tak neviem ....

dnes ma v praci vsetci stvu mame tu same drbny 😠 asi ich poslem viete kam hi hi hi

kapunka
autor
20. led 2009

já tu mám zaase samý chlapy tak je to super..ti nedrbou.. 🙂 🙂

zu - já se snažím si říkat to, že třeba tím, že se to povede, tak přinesu tátovi kousek štěstíčka a tím i zdravíčka..tak se snažím to brát takhle.. 😕 😔

jinka už se těším na sobotu, až mi řeknou co ukazuje UTZ...jaká je sliznice a tak...ale nevim, hoky tady psaly že už od prvního dne cyklu bryly nejaký léky..já nic - prý - přijdte 12tý den a uvidíme... 😖

zuuuzana
20. led 2009

to sa kapunka aj ja by som brala kolegov a nie tieto drbny vrrrrrrrrrrrrrrrr

to hej novy zivot da celej rodine silu do zivota. moja mamina viacej place ako je ked na to pride a to ma tiez boli, ze sa kvoli tomu trapi. to je tazko sme ic hdeti ked sme my stastny su aj nasi rodicia.
kapu vedia vasi o ivf? vedia to aj vo firme ?

ja neviem co mam povedat vo firme? neviem ako to budem riesit s pn u nas je dost blbo s pn asi ako vsade v dnesnej dobe ... kapu co si ty povedala? alebo si bola akoze na dovolenke? musim vobec ostat na pn?

asi ti v sobotu daju nieco kapu nie? uvidia ci vobec potrebujes. mozno rastie tvoja perinka krasne. 🙂

kapunka
autor
20. led 2009

zu - naši to veví - nechci je zatěžovat..vědí, že jsme měli mimoděložní ale jinak nic... 😲

v práci to vědí - ale my jsme tady všichni na externo takže já si prostě vyměním práci s někým jinýma apk mu to nekdy vrátím..takže to je v poho.. na PN jít nemusíš, pokud nemáš nějak těžkou práci....ale doktor by ti ji mela napsat, pokud to budeš chtít..ale já tomu moc nerozumím jak je to u vás... 😀

piju kontryhel jako blázen a objednala jsme si femigard - ten je prý taky dobrej...a beru vitamíny a listovku.. 😝

zuuuzana
20. led 2009

kapu super o listovke sa tu stale pise. a co je femigard?
ja beriem femibion je to to oste?

u nas to vie mamina, ze ideme na ivf, ale ona dufa, ze sa nam dovtedy prirodzene zadari. no neviem, ja som totizto presvedcena ze sa nam len pomocou ivf zadari miminko.

v podstate nemam fyzicky narocnu pracu kedze sedim v kancelarii, ale casto stresy a potom ma hned rozboli zaludok. len ja neviem co povedat ked sa budu pytat a co ti je ... ja im to drbnam predsa nemozem povedat ...
teda ja mam stale vela otazok. ze?

kapunka
autor
20. led 2009

tak jim řekni že máš chřipku a hotovo....však jim do toho nic není, ne??

femigard se dá objednat na netu - u nás na hemann.cz v lékarně to nemají a jsou to bylinky..na tý stránce o tom je všechno mrkni na to...ale určitě existují i podobné alternativy... 🙂

naši jsou v pohodě - tchyně je moc hodná, ale taky to neví, protže ona mi pořád vnucuje nejaký odblokovací techniky, že ivf je až poslední a podobně a že máme ještě dost času to zkoušet...ale ona to myslí dobře..

ale mě je 32 a čas už nemám... 😠

zuuuzana
20. led 2009

no to je dobre a potom mozem povedat pocas chripky sme boli snazivy a som tehu hi hi hi
tak si kuknem tu web stranku a mozno sa to da sem k nam zaslat 🙂

hmmm to ano, tie biologicke hodinky tikaju coraz hlasnejsie 🙂 ale nezufat 🙂 su aj starsie.

dorra
20. led 2009

Ahoj, tak jsem přitáhla z práce. Dnes to bylo zase jedlé. Ráno jsem zas zvracela. Holky není to dobrý.. ☹

Kapunko, Ty ses mě včera ptala na PK a AH na sněhuláčcích. Teď jsem si toho teprve všimla. Já ještě nevím, co ty zkratky znamenají, jsem tu teprve pár dní 😅 . Myslím, že pokud nemáš problémy se sliznicí (mi normálně neroste), tak žádné léky brát nemusíš.

Zuuuzanko, máš to dobré, že nemusíš v práci nemocenskou ukazovat. Naše účetní je větší drbna než ty vaše dohromady, a vůbec nejhorší je, když ona něco takového šíří (razítko od dr. je vždycky jasné) a nejdřív o tom neví ředitel. Takže já musím nejprve na koberec, jakoby dostanu požehnání a pak už teda musím počítat s tím, že to v tu chvíli už ví celé město a okolí.

zuuuzana
20. led 2009

dora, teda ty im aj povies v praci, ze ides na ivf? ja myslim, ale ze podla zakonniku prace nie si povinna rozpravat co presne ti je? alebo sa mylim?
baby a aj sa nejak inac teraz stravujete? myslim zdrava vyziva atd.?
a ako je to s fajcenim? ja som sice "obcasny fajciar" to znamena, ze tak raz za mesiac ked sme niekde na drinku si dam jednu dve. a vcera bol opat taky den. a dnes mam z toho take strasne vycitky. eeeee

dorra
20. led 2009

U nás v práci se nic neutají.. ☹
Teoreticky- dr.říká, že na to nemám myslet a mám se chovat jakože nic, že spousta holek otěhotní na diskotéce za příšerných podmínek a při zoufalé životosprávě... , o svém těhotenství se dozví až třeba po 3 měs. Ale prakticky to člověku nedá, stejně to snažíme ňák regulovat. Jím, co mi chutná, s tím nic nenadělám, kdybych měla jíst zdravě, byla bych ještě ve větším stresu. Ale i po roce bojuju s chutí na cigaretku. Na každém léku vidím toho pomyslného smrtihlava, říkám si, že je to blbost, do ET tolik investovat a pak to vypustit ven cigárkama, ale jakou mám chuť si zapálit, holky, to je hrůza. Přitom jsem taky jen taková příležitostná kuřačka. Jsem- protože vím, že mám jen přestávku.

kapunka
autor
21. led 2009

ahojky holčičky...

dorra - PK je prodloužená kultivace - nechají embrya vyvinout do stádia blastocysty a ta pak transferují / tedy oproti normálnímu ET je to tak o dva tři dny později/ AH je asistovaný hatching - před ET se nařízne obal embrya aby se lépe uchytilo - měli jsme to na obou embrýskách a stejně to nevyšlo..příroda ví co dělá..tak uvidíme ted...

jinak já se stravuju ted tak, že si trochu čistím rělo..po tech hormonech před ET jsme přibrala 5kg a ted už 4 dny jsem na zelenině...začíná s¨to učinkovat a citim se líp..pomalu začnu přidávat polívky a samozřejmě paapám vitamínky..

já to v práci neřeším..jsme tady jako rodina a nemusím naštěstí nic tajit... 🙂

jinak já jsme kouřila deset let ted už dva roky ani cígo - nechci si cokoli vyčítat.. 😠

dorra
22. led 2009

Ahojky, nemám moc příležitosti se k počítači dostat, dnes jsem přilezla z práce v šest, pak ňáká večeře a teď dělám to, co sem z práce přivlekla domů. Holt schopnej zvládá za hodinu, neschopnej za čtyři 😖
Děkuju za ty zkratky. Myslím, že PK i AH jsem absolvovala. Víš, já to moc neřeším, věřím dr. Teda, uvěřila jsem, když se jim podařilo mi dokázat, že jsem těhotná. Navíc si myslím, že každá léčba je šitá na míru naší individuality, takže nevím, jestli je to či ono pro mě lepší. Až začnu o svém dr. pochybovat, změním ho. S kouřením s Tebou naprosto souhlasím, jen přiznávám, že chutě mám někdy zběsilé (jak někdo tvrdí, že za 3 dny byl nekuřákem a neměl chuť)..
Po hormonech si připadám šíleně opuchlá, pocitově jsou mi malé i ponožky. Ale přitom spíš hubnu. I to je divné a spíš mluvící v náš neprospěch. A to žeru jak najatá.