Mononukleóza v dospělosti, jak to probíhalo?

alc
17. pro 2017

Ahoj holky.prave prodelavam monoukleozu uz treti tyden.Mam dve male deti asi jsem to chytla od nich.Mate zkusenost jak to probihlalo u Vas a jak dlouho trvali potize.Ja nejdrive mela antibiotika Zinnat protoze jsem mela natekle uzliny na leve strane krku jinak nikde.Doktorka mi je dala nez prisli vysledky krve.Uz jsem je dobrala ale ted me boli cely clovek a spatne se mi dycha.Mam odpocivat a nic nedelat to ale s detma malyma nejde....☹

audrey44
17. pro 2017

@alc Ahoj, ja ji mela v dospelosti dvakrat, v detstvi jednou. Pokazde mi na ni prisli az zpetne z krevnich testu. Naposledy ted v rijnu, kdy jsem hned po ni prodelala anginu. Jak pises, bylo mi zle celkove, silena unava atd. Ted uz je to mnohem lepsi, i kdyz jsem porad unavenejsi a nachylnejsi cokoliv chytnout (nachlazena jsem snad nonstop). Snazim se vic setrit, i kdyz se dvema detma to jde hur. Tak drzim palce, at je ti brzy lip! Jo, sama jsem si naordinovala ostropestrec, je dobry na jatra. A snazim se jist pestre, hodne ovoce atd, zacala jsem uzivat hlivu s rakytnikem a echinaceou na imunitu.

audrey44
17. pro 2017

A snazim se co nejvic spat, proste nabiram sily jak jen to jde 👍

paolapou
17. pro 2017

Já jí měla v těhotenství už je to skoro rok a půl co jsem prodila, měla jsem hodnoty vyšší jedenáctkrát než je norma... a játra mám furt špatný.... a únava šílená klidně bych prospala fakt celej den.... v těhotenství jsem prospala i dvacet hodin 😀 a to jsem i půl roku držela diety...

alc
autor
17. pro 2017

@audrey44
Ja mam doporuceno od doktorky Esencial forte a Supradyn energy.jaterni testy jsem mela dobry brala mi je kdyz jsem brala antibiot.ale po novem roce mam prijit zase na odber.Ostropestrec mam taky.nemam chut moc abi k jidlu.chodis nekam treba na nakup?nejvic se bojim ze mi to sedne na srdecni sval cokoliv delam hned se zadychamm.udelam par kroku venku a boli me svali...

audrey44
17. pro 2017

@alc Ja uz delam bezne vsechno, dokonce jsem zacala s jogou. Ten supradyn vypada moc dobre, asi ho zkusim! Jinak jaterky mam taky dobry, ale radsi ostropestrec porad pouzivam...

barchen
17. pro 2017

@alc O této diagnóze jsem se dozvěděla až zpětně po několika měsících. Nebrala jsem žádné antibiotika ani jiné léky, jenom jsem byla hodně unavená, co bylo u mě neobvyklé, já vždy šla jak na baterky. Chce to dost odpočívat, ono teď je zima, málo sluníčka, minimum sezónních vitaminů, tak tomu přizpůsobte životní styl a na tu zimu zpomalte (jako zvířata v zimě 🙂 ), odpočívejte a uvidíte na jaře.

jezz1e
19. pro 2017

Kamarád mononukleózu v dospělosti přechodil a následky si nese dodnes (10 let) ☹ Jakmile se nějak dlouhodoběji zadýchá, je pak tři dny unavený tak, že sotva vyleze z postele. Ujede svým tempem klidně 150 km na kole, ale kdyby jel 5 minut na kyslíkový dluh, je v háji. Takže doporučuji snažit se opravdu maximálně šetřit, pít ostropestřec a děti se pokusit svěřit příbuzným.

alc
autor
20. led 2018

@alc ahoj znovu se Vam hlasim a chtela bych se Vas zeptat jestli jste pocitovali brneni koncetin kdyz jste meli mononukl.nebo po prodelani.V patek jdu na odber kontrolni protilatky na EBV.kvuli tomu brneni me kamaratka neurolož.posila na magnetic.rezonanci mozku.Bojim se co mi tam najdou...diky

nessik
20. led 2018

@alc ahoj, ano, měla jsem brnění končetin po prodělané mononukleóze a trvalo dost dlouho, než mě to přešlo. Neboj se, bude to dobrý. Já se z toho všeho hrabala minimálně rok a půl (únava, bolesti kloubů a svalů, zvýšená teplota, brnění...). Hrůza.

alc
autor
20. led 2018

@nessik děkuji ti za reakci a povbuzenì.Ja jsem taky zdravotnice a už si namýšlìm co všechno mi můžou najìt....

nessik
21. led 2018

@alc neboj se. Mně tenkrát zjišťovali, jestli nemám roztroušenou sklerózu skrz to brnění, ale byl to opravdu následek mononukleózy. Určitě to máš taky z toho.

alc
autor
22. led 2018

Díky, dám ti pak vědět jak to dopadlo....

alc
autor
4. únor 2018

Ahoj tak ti pisu ze na magneticke rezonanci mi nastesti nic nezjistili.Jeste mi delali lumbalni punkci a brali krev na vse mozne.Vysledky zatim nemam.To brneni je uz lepsi trochu ale boli me porad hlava jsem unavena a nekdy se tady motam a myslim si ze kazdou chvili omdlim.Snad to casem odezni...

nessik
4. únor 2018

@alc Přesně tak jsem to měla taky, pocity na omdlení, šílená únava, bolesti hlavy, kloubů, zvýšená teplota, bušení srdce.... Odezní to, neboj, ale mně to trvalo cca rok a půl než jsem byla úplně dobrá. Nejhorší to bylo prvního půlroku. Drž se, bude to dobrý. Mně dost pomohlo braní essenciale forte, tak třeba zkus. Po tom se mi udělalo líp.

misala123
20. lis 2022

Ahoj. Obnovuji tuto starou diskusi. Už skoro dva měsíce mi je divně. Začalo to bolesti horní poloviny zad a hroznou unavou po několika týdnech začalo nechutenství a takové pocity slabosti nebo brnění v končetinách s častými svalovymi zaskuby. Doktor po měsíci zjistil že mám hodně vysoké ebv což je virus co způsobuje mononukleozu. Ale krom příznaků výše mi nic nebylo. Dočetla jsem se tu, že jste měly taky brnění v končetinách. Holky potřebuju povzbudit, že to je z toho viru. Protože mě už brnění a zaskuby trvají asi 14 dnů a nelepší se to, myslím už má nejhorší nemoci typu RS nebo Als a to mi samozřejmě na psychice moc nepridava. Na neurologii jdu za dva dny, ale to bude trvat než se dostanu na nějaké pořádné vyšetření.

jannym
20. lis 2022

Ja ji prodelala jako dite, lecena na zapal plic a anginu (celkem ctvrery antibiotika), to ze to byla mononukleoza zjisteni zpetne, nejsou si jisty co bylo pro jatra horsi jestli antibiotika a nebo mononukleoza a jeste ted v dospelosti prozivam mozne dusledky (jaterky ted dost blby, jsem hodne unavena a mam hodne prisnou dietu), vzdy kdyz to pujde odpocivejte, dodrzujte dietu a preji at je vam brzy lepe