Můj manžel je rom. Jaké máte zkušenosti?

milly2
4. zář 2009

Chodila jsem tady jen tak pro inspiraci pročítat různá témata a napadlo mě založit tohle.Četla jsem tady před časem nějaké téma o romské otázce a přiznávám,že ačkoliv s mnohými názory souhlasím,tyto debaty mě nadzvedávají ze židle.Toto téma bych byla ráda,kdyby zůstalo ušetřeno připomínek o zlodějích,pobíračích sociálních dávek a podobně.Jde mi o různé kultůrní a rodinné zvyklosti.Tyto rodiny mají přece jenom trochu jiné tradice a mi samotné dlouho trvalo,než jsem to pochopila,některé přijala,jiné né.Je tady někdo,kdo může napsat své zkušenosti?Já jsem vdaná 12 let,manžel normálně pracuje a žijeme defakto běžným způsobem.Na začátku našeho manželství -nebo ještě před,byly některé jeho zvyky pro mě skoro šokující.Například v manželové rodině,při větších oslavách sedí muži a ženy odděleně u stolu.ˇZeny by neměly chodit v plavkách-pro mě naprosto nepřijatelné......A spousta dalších 🙂

bobulle
6. zář 2009

No, tak já mám názor ten, že je to obecně 50% geny, 50% výchova a prostředí.... samozřejmě je to hodně idividuální 😉

molnarovak
6. zář 2009

Čím provokuješ? Už len tým, ako diskutuješ. To čo je za komentár: "vráť sa medzi svoje mníšky!!!" Keby si mala 15 rokov, tak to pochopím, ale keďže máš dve deti, tak predpokladám, že si už dospelá.

diddi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
monkula
6. zář 2009

mill&, mňa by napríklad zaujímalo, ako sa vzájomne prijali vaše rodiny? ako sa k vášmu vzťahu postavii Tvoji rodičia a ako prijala jeho rodina teba?

ikke
6. zář 2009

prosim, prenechajte tuto temu tym, co maju manzela alebo ineho rodinneho prislusnika pripadne blizkeho znameho Roma /Cigana. toto nie je tema, kde si mate ventilovat svoje nazory ohladne rasy, genov alebo roznych narodnosti sveta.
dakujem za pochopenie

vizinul1
3. črc 2015

Ahoj jsem bila a ziju s romem naprosto bez problemu mam snim 2 deticky a co setice oslavach je pravda ze se museji bavit oddelene jen nekdy a strasne semi libi ze nedaji dopustit na svoje rodiny a uz vubec na deticky a v dnesnu dobe si bili holky vazi kdyz zije s ciganem a nekrasnejsi je to ze skladaji realne pisnicky dokonce mi slozil muj synacek a jak krasne zpiva neprotahuje. Boze nikdy sem nevedela ze i takove se najdou romsky chlapi jeho rodina me miluje a ja je taky a kdyz je oslava tak placou ze sou radi ze nas maj jo a manzel mi nikdynekupuje boty kvulitomu ze to prinasi nekdy smulu a znamena to rozchod a tak tez to nedelam ani ja mamty nwjuzasnejsi svarove na svete

prinzesz
3. črc 2015

@vizinul1 waw na tych botach nieco bude, mne kedysi davno kupil boty moj dlhorocny priatel a par mesiacov na to sme sa rozisli.. mne sa paci ich sudrznost, rodina.. viac k tomu nemam co dodat

vizinul1
3. črc 2015

Prinzesz ano taky tomu verim neni to vzdy sle verim tomu kdyz mi jednou rekl ze by mi chtel koupit boticky a ze se moc boji ze ome prijde . No ma svagrovou muj muz a ta mela manzela s kterym mela maliho klucinu 6 letiho a ver never on ji kupoval kazdy druhy medic boticky protoze milovala boty a tak ji je kupovalbyl to takovej cogan kyery na poveri neveril a nakonec onej prisla ale jinym z pusobem zemrel a tedkom uz je to treti rok co sou bez tatky jeto hodne divne a taky tomu zacinam verit 😢

prinzesz
5. črc 2015

@vizinul1 panacku, nikdy som o tom nepocula.. ale nieco na tom moze byt... a zena muzovi moze kupit topanky? inac aj moj muz mi raz davno kupil topanky (este sme spolu len chodili) a potom to bolo medzi nami take ze skoro sme sa rozisli.. topanky som mala raz obute a tak ma odreli, strasne ma boleli nohy z nich.. nakoniec som ich vyhodila..

animis
29. říj 2015

No teda ja som cigánka iba zasnem nad tým co som sa dočítala ake vymysli v živote simw nebola na oslave.kde by sedeli ženy a muži osve ani som o tom nikdy nepočula celý život na obycajnom sidlisku normálne chodíme do roboty ako aj ostatný cigáni v našom meste máme také isté problémy ako vy gadžovia áno delíme sa na rumungrov a olasskych to sú ty v dlhých sukniach myslim si.že sú to zabudnutý moslimovia z dávnych čias.ktorý tu zostali.pretože sa na nich veľmi podobajú kultúrou aj výzorom inak v našom meste žije veľa zmiešaných manželstiev a uz sa nad tým ani nikto nečuduje normálne fungujeme