Na Prednisonu a čekáme, co bude

sakrusa83
8. kvě 2012

Dobrý večer holky, tak se konečně připojuji i já… po hodinách pročítání cizích příběhů, rad a zkušeností přidám i svůj. Je mi 29 a o miminko se snažíme v podstatě rok a půl, prošli jsme pár vyšetření až jsme skončili na imunologii v Podolí – samo že buněčná imunita dosti pozitivní –nasazen prednison, sex s kondomem a po 3 měsících kontrola, což vychází na polovinu června (přímo na naše první výroč svatby 🙂 tak to pořádně oslavíme..) , takže do konce července výsledky a pak se uvidí, kam se to pohlo nebo nepohlo… no a to je to. Kdyby se to pohlo k lepšímuu tak nevím, jestli to máme zkoušet nějak přirozeně a čekat a riskovat že se to zas nepodaří a já zase nějak ztratím tu sníženou imuntu - manžel má pomalejší spermie (6min 40 sek – norma do 2 minut), nebo jít do toho a na vlastní žádost na umělé a teď co jestli IUI, IVF… Kamarádka mě odrazuje od umělotin, že je to zásah do organismu,že si příroda najde cestu sama, ale víte jaké to je, když moc člověk chce a nejde.... já prostě nevím… co myslíte?. Nemáte někdo podobnou situaci?? Všechny kamarádky rodí a jsou těhotné a já už to nemůžu poslouchat dál... je mi tak líto že my ne, ale třeba třeba... Hledám někoho z Vás, kdo je na tom podobně že bychom mohly sdílet svoje trápen a čekání spolu. Šárka

absti
9. kvě 2012

Ahoj,
my máme s manžou všechny výsledky v pořádku a to včetně žížalek 🙂 Jediný problém, který máme je ten , že moje NK buňky jsou 18%. Moje doktorka z Gennetu mi doporučila IVF. S tím, že Prednison bych brala 14 dní před tím. Taky se ve mě furt pere myšlenka jestli jít do IVF, když prednison můzu začít brát už teď a zkoušet to doma... no prostě nevím!
Kolik ti vyšli ty NK buňky?

simca31
9. kvě 2012

ahoj holky ja sice nemam bunecnou imunitu ale jinak nez umelim oplodnenim pocit nemuzu uz mam jedno ivf neuspesne za sebou ale chci vam jen ric ze se nemusite niceho bat sice je to urcite zatez pro telo ale vse se da zvladnout kdyz neco clovek chce urcite je to lespi prirozenou cestou ale budme radi ze zijeme v tehle dobe ze jde uz vse ja jsem taky nestasna kdyz vidim same tehulky a rikam si proc zrovna ja ale tady na diskusich vidim ze nejsem sama proste to musime zvladnout moc vam drzim palecky aby ste byli brzo tehu 🙂

sakrusa83
autor
9. kvě 2012

@absti ahoj, nevím co myslíš tím NK buňky. Takové ve výsledcích nemám. Proč nechceš ít do IVF? Jaká to vlastně obnáší negativa? Já totiž těžce zvažuju že do toho půjdeme, vůbec se mi nechce po kontrole(která KDOVÍJAK dopadne - čtu tady mnohy že se bere prednison rok, než se imunita sníží na přijatelnou míru) čekat a doufat že to vyjde a ono třeba ne...já prostě fakt nevím. Holky, mě to tak štve!!! Někdo kdo miminko nechce tak je těhotný jen se podívá na nahatého chlapa a my co bychom si to tak přály tak nic..... chjo

sakrusa83
autor
9. kvě 2012

@simca31 ahojky, jakto? :( copak je s Váma? to je mí líto, že IVFko napoprvé nevyšlo..:(

simca31
9. kvě 2012

@sakrusa83 ahojky tak ja mam problem ze sem jako mala mela cisty a ty mi znicili vajecniky i vejicovody a mam jen delohu manzel ten je v poradku takze sme museli cekat na darkyni vajicek a pak se vajicka oplodnili manzelovim sperma zavadeli sme dve embria ale nepovedlo se ale proc tak na to ti nikdo neodpovi prednison taky beru ale z duvodu prevence kdybych nahodou mohla byt alergicka na embria ted me ceka laparoskopie pro odstraneni srustu a pak to jeste jednou skusime mame jeste v mrazaku dve embria tak bud se to povede nebo ne ale pak s tim koncim je to financne narocne a tim ze sem mela vajicka darkyne tak me moc pojistovna nedoplaci a platili sme za privni trasfer 46000kc takze mazec ale co by clovek neudelal aby mohl mit mimi presne to rikam taky ty co deti nechteji tak je mit muzou a jak to kolikrat dopada a mi co je chceme tak si musime nekdy projit tim peklem taky sem se vseho bala kdyz sme do toho sli hlavne tech injekci 😉 ale da se to zvladnout hlavne to chce verit a doufat ze se to povede 🙂

sakrusa83
autor
9. kvě 2012

😢 to je děs, je mi to lto co tu jsou za osudy.. kdy máš v plánu jt na další?

luccy28.5.2009
10. kvě 2012

Ahojky, tak jsi mi zakladatelko udělala moc velkou radost ptž jsem zvažovala že podobný příspěvek také založím 🙂 dlabu taky prednison 5 mg denně už 3 měsíce a dneska jsme byli s manžou na kontrolním vyšetření jestli léčba zabrala tak výsledky budou do tří týdnů tak jsem zvědavá jak to dopadne 😉
je mi 23 a snažíme se s manželem o miminko rok, náš první krok k miminku byla injekce Pregnylu na podpoření ovulace loni v prosinci, můj bývalý gynekolog mi doporučil tomu trošku pomoci pak jsme se měli tulit ale nevyšlo to a tím pregnylem se mi zbláznil pravý vaječník a měla jsem hyperstimulační syndrom a volnou tekutinu v dutině břišní, bylo mi strašně zle a docela dlouho jsem se z toho vylízávala 😖 od té doby mě vaječník zlobí a budu muset jít na laparoskopii... před dvěma rokama jsem byla na konizaci děložního čípku naštěstí hystologie dopadla v pořádku. Pak nám doporučil imuno do Podolí dr. Madara , mě vzali krev manželovi udělali spermiogram a výsledek byl že manžel je naprosto v pořádku a jsem BI pozitivní i proti trofoblastu takže cesta k mimískovi je strastiplná a jsem psychicky už pěkně na dně když vidím jak kolem mě všichni těhotněj a u nás pořád nic 😢 máš nějaký vedlejší účinky s prednisonem a jíš k tomu nějaké vitamíny?

sakrusa83
autor
10. kvě 2012

@luccy28.5.2009 Fajn, nějaká spřízněná duše 🙂 Tak to je mi líto, věřím že to muselo být nročné všechno. Tak teď chvilka napětí, doufám, že BI vyjde už normálně.. to čekání je ale hroznéééé. No já myslím, že vedlejší účinky mám - trochu jsem přibrala (cca 3 kila za 6 týdnů) a pálí mě žáha, bolí trochu ledviny a jsem pěkně protivná a mnohdy i sobě , což se nedá někdy vydržet :D doufám, že se to nějak ustálí, neb mě muž za chvíli zabije. Já už chci taky na kontrolu, ale po všech těch přečtených diskuzích tady - jsem si najivně myslela jak to bude určo za ty 3 měsce OK, ale nee holky to tady některé baští přes rok! Doufám, že to nebude náš případ.

luccy28.5.2009
10. kvě 2012

To mi povídej čekání je šílený :/ ledviny mě taky pěkně bolí a mám strašný nálady a poslední měsíc jsem protivná i sama sobě si kolikrát říkám že to se mnou mažel nemá lehký 😀 tak se mi trošku ulevilo že nejsem jediná ptž jsem si říkala že snad zajdu k psychologovi jestli mi nezačíná tročku cvakat :D ale i doktorka mi říkala že je to vedlejší účinek náladovost a nespavost.

sakrusa83
autor
10. kvě 2012

@luccy28.5.2009 tak to jsme na tom stejne... chjo. musíš napsat jak ti dopadly výsledky. No a taky se chci zeptat, máte v plánu, až se ti imunitka dá do pořádku to zkoušet normálně a přirozeně? nebo jste třeba uvažovali o pomoci? já totiž trochu uvažuju, že bychom to mohli zkusi t třeba s IUI... nevim .. no nebudu předbíhat než jaké vůbec budou výsledky. No a s těma ledvinama, bolí tě? Mě bolí jen jakoby pravá, a večer více než přes den

momani3o
3. čer 2012

kdyby nekdo z vás mela zájem o prednison prosím písnete mi zbyl mi po IVF tak ho potřebuji udat aby mi jen tak nelezel doma

nikih
3. čer 2012

Ahoj o mimčo se pokoušíme zhruba 5 let. Po 3neúspěšném KETu, jsme si vyžádali imunologické vyšetření, kde se také zjistila vysoká imunita. Na prednisonu jsem skoro rok... a proběhl další neúspěšný pokus, prý se prednison může brát i několik let.