Najdou se tu nějaký budoucí babičky?

peff
21. únor 2008

Pročítá si tyto stránky také nějaká maminka budoucí rodičky ( tedy potencionální babička ) nebo to prožívám takhle jen já? 😅

peff
autor
14. kvě 2008

linett - já si užiju obého, mám 2 dcery i 1 syna. Myslím, že k "nevěstě " budu mít asi trošku jiný vztah než k dcerám, ale taky se budu na miminko těšit, ale to vše je otázkou povahy. Např. moje máma vroucně do rodiny přijímá naprosto každého, ať je to přítel dcery nebo těhotná přítelkyně syna ( ne s ním ).
Skorotchýně mé dcery taky zrovna neokukuje břicho , kde je její budoucí 1.vnouče, ani se moc neptá, to já se teda možná až moc vyptávám na všechny detaily, zkoumám to na netu a pak zbytečně dceru nervuju, že...má CS 1...a že je to ještě moc brzo na jedničku 😒 Ale zase když doma probíráme koníka a kdo co čeká, jak se to bude jmenovat, kde budou souputnice rodit a kdo má jaké novinky, to je supr. Manžel z nás doma nemůže 😀 V následujících dnech chceme malému Martínkovi pořídit věci do postýlky, je toho tolik, že nebudeme vědět co si vybrat, no a holt když je to její dítě, musí mít dcera poslední slovo. Někdy mám chuť si pořídit svoje, abych si mohla všechno tohle vybírat já. Za totáče jsem šila jak divá, abych měla dti trochu barevné a ne šedivé šmudly ☹ Tak se zase nachvíli mějte.....

zd57
14. kvě 2008

Ahoj skorobabičky. tak já už čekání na vnoučata mám za sebou, teď je období prvního hlídání. 5-tiletý vnuk je u nás jako doma, ale roční vnouček spinkal u nás teprve 2x. Ale musím se pochlubit zvládli jsme to na jedničku. Byl stále usměvavý. Vnučku jsem ještě na noc neměla , ale to přijde. Všechno postupně. Mám ze všech velkou radost. Dceři i snaše se snažím podřídit, protože ony jsou s dětmi celé dny a já jenom občas. Nerada bych jim narušila jejich režim. Tak se zatím mějte krásně a užívejte si to.

peff
autor
23. kvě 2008

zd57-já se taky právě těším až mi to malé půjčej a hlavně se těší budouí děda, protože očekáváme vnoučka, jak mu bude předávat ty chlapský rady a hlavně tam kde chyboval při výchově svého syna, jistě napraví u vnuka 😉

zd57
23. kvě 2008

peff uvidíš jak děda poroste. U nás děda s 5-ti letým vnukem rozumují jako sobě rovní. Kolikrát si říkám aby už vnuk zase přijel, abych se s dědou domluvila. Opravdu věnuje se vnoučatům více než vlastním dětem. Při nich jsme museli všechno udělat. Teď práce počká a my se věnujeme jenom vnoučátkům. Příští víkend budu mít všechny tři.

roxxxana
27. kvě 2008

Zdravím nastávající babičky. Chtěla jsem se zeptat přímo u zdroje a tak jsem tu. Mám hrozně hodnou skorobabičku (maminku manžela) a po porodu se budeme stěhovat do stejného města (ne do domu). Na svoje první vnouče se hrozně těší, nakupuje, vyptává se a podobně. Zajímalo by mě, jak to ty babičky mají...už teď pořád vzpomíná, jaké to bylo, když měla malé děti (dva syny), jak všechno při dětech zvládala, jak už v půl roce jim dávala normální jídlo a tak podobně. Jsou to vážně jen vzpomínky nebo mi nenápadně sděluje, jaká je její představa ohledně vnoučat? Když jsem řekla, že druhé budu chtít co nejdřív (nechceme jedináčka a už mi není zrovna dvacet), tak se začala chytat za hlavu, že to neee, že alespoň dva roky počkat a podobně. Někdy mám pocit, že mě má za nesvéprávnou osobu, když se jí zdá, že je v bytě chladno, tak mě pořád posílá pro svetr a nepřestane, dokud se neobleču, přestože mně zima není....nechci si stěžovat, žádné otevřené konflikty nemáme a mám ji fakt ráda (doufám, že i ona mě), jen jsem se chtěla poradit, proč to asi dělá a jak jí naznačit, že opravdu nejsem malé děcko, aniž by se jí to nějak dotklo. Mám obavy, že s narozením vnoučka se to spíš zhorší. Bude chtít mít vliv na jeho výchovu? Rozhodně jí nechci vnoučka upírat, určitě je to prospěšný vztah pro všechny, ale někdy je to obtížné...nebo si to jen moc beru? Budu vděčná za vaše připomínky...

zd57
27. kvě 2008

ahoj roxxxano napíši svoji zkušenost. Když jsem byla mladá chtěla jsem si dělat taky podle svého. Taky babička nám radila , že druhé dítě později apod. No udělala jsem si podle svého. Byly různé konflikty. Dnes už nad tím mávnu rukiou, protože tchýně má hodně roků tak už neřeším její rady, které jsou i dnes. např. proč vnuk /její/ má půjčku, že je strašný chudák a my jsme povinni jim pomáhat. Proč stále hlídáme vnoučata skoro každý týden apod. Dceři i snaše jsem řekla, že oni jsou rodiče a já se podřídím. Už si nepamatuji co jsem jim vařila tak hold děvčata dovezou prckům jidlo co uvaří oni. Nejstarší vnuk už jí to co my. Když je hlídám déle tak napíši mi seznam v kolik hodin jí, chodí spát apod. abych jim nenarušila jejich režim. Možná že taky nedělám všechno dobře, ale snažím se. Ale je pravda, že taky vzpomínám co dělali naše děti a jaké to bylo. Vzápětí, ale upozorním, že to bylo před třiceti léty a dnes je to jinak. Tvá tchýně už má mít vnoučátka pro radost a výchovu a různé rady nechat na vás. Přeji hodně štěstí ať to zvládneš.

roxxxana
28. kvě 2008

zd57: Díky za odpověď. Na rozdíl od mnohých si nemyslím, že dítě není schopno pochopit, že jiná pravidla platí doma a jiná u babičky, takže nemám v plánu peskovat babičku za to, jestli dala vnukovi jeden bonbon navíc. Ale prostě bych se nerada dočkala, aby se dítě od babičky dozvídalo, že "máma to dělá špatně", "doma ti nedají pořádně najíst" a podobně...přiznám se, že příliš neumím řešit konfliktní situace, takže mám obavu už dopředu...možná zbytečně. Ale snad mi s tím pomůže trochu manžel, v tomhle ohledu je celkem rozumnej...

zuzkafuny
28. kvě 2008

Skorobabičky :o))) Aj moja mamina je skoro babička 😉 Prvého vnúčatka sa dočkala odomňa ako 36 ročná 😕 😀 a už má štyri kúsky... Ale odomňa len dve 😉 🙂

zd57
28. kvě 2008

Ahoj tak to byla moc mladá babička. Já jsem se titulu babička dočkala až o 10 let později.

peff
autor
3. čer 2008

roxxano - úplně souhlasím se zd75. Snad jen bych doporučila víc využít manžela, který asi ví jak na svoji matku. Musí jí jednoznačně sdělit, že si své dítě budete vychovávat sami a že s ohledem k vývoji světa je výchova dětí jinde než před 30 lety. Mění se nejen oblečení, ale hlavně názory na stravu, liberalizaci výchovy apod.
Jéééééééééé, jak mě tchýně chtěla linkovat život, mně bylo 20, měla jsem 1.dítě a tchýni s tchánem v baráku 😠 .Docela hrůza, pár ostrých hádek, trochu podřízení, pak léta soužití vedle sebe, no a nakonec tchýně tady neni už 10 let a občas musím připustit, že v lecčems měla pravdu a dnes ji chápu, ale jako dvacetiletá jsem o ty rady nestála, hlůavně tedy o způsob jakým mi je chtěla předat 😖
No a dnes budü babičkou já a jsem naprosto přesvědčená, že taková jako moje tchýně nebudu - ani k zeťákovi a ni k vnoučatům 😉

andrealiskova
19. zář 2009

Já tedy musím říct, že babičkou zatím nebudu- nebo o tom tedy nevím. Ale stejně mě přepadávají takové ty pocity, nebo spíše myšlenky- jak se asi budu chovat atd. No uvidíme.Já vidím hlavní výhodu v tom, že já sama mám teď mrňouska, takže můžu srovnávat a asi i více poradit, protože přeci jen mám přehled.