Najdou se tu nějaký budoucí babičky?

peff
21. únor 2008

Pročítá si tyto stránky také nějaká maminka budoucí rodičky ( tedy potencionální babička ) nebo to prožívám takhle jen já? 😅

jaduska
21. únor 2008

No moja mamina je aktívna užívateľka internetu, ale sem asi nezablúdi 😉

kacka.va
21. únor 2008

Jé je, to moje mamina se těší, nakupuje nám, ale na diskuzní fóra nikam teda nechodí. Hlavně nevím, co by tady zkoumala 🙂

maruschka
21. únor 2008

keďže každá mama je mama, to je jedno, či má 20,40 alebo 5 ročné dieťa, tak je pre ňu modrý koník ako stvorený...Takže peff, kľudne to tak prežívaj, to je vítané.Mne moja mama tiež veľmi pomohla svojimi radami a hlavne tým,že sa našim narodil môj bráchač, keď som maturovala..Takže to bola cenná skúsenosť..
A tu nájdeš všetko, čo je nové, čo sa zmenilo, čo a kde treba vybaviť, kúpiť,zohnať...A rady od ostatných skoro,alebo už mamičiek-aj oteckov 😉 😉 Uvidíš,že dcéra to odcení, ak jej budeš vedieť poradiť 😉

Jáj a nehnevaj sa na to, že tykám, ale tu je to taký zvyk 😎 😉 🙂 nevadí?

kacka.va
21. únor 2008

Je fakt, že je pořád lepší, když to tu, peff, pročteš, než abys pak radila podle toho, jak se to dělalo před 20ti lety 😉.
Jinak co se týká toho prožívání, tak je to milé, když se někdo někdo zeptá jak se mám, nebo jestli je nějaký problém, ale nemám ráda takové to věnování pozornosti jen tomu, že jsem těhotná a přehnané těšení mi taky leze na nervy 🙂. Ale to je mojí povahou, že nemám ráda přehnanou starostlivost. Někomu to dělá dobře.

sue
21. únor 2008

Peff, moja mamina sem chodí, ale len sliediť albumy 😀
...a tvoja dcéra je členkou MK?
Inak vitaj 🙂

pietra
21. únor 2008

peff, moja mama sem tiez obcas zabludi, ale registrovana nie je

peff
autor
5. bře 2008

Po delší době všechny zdravím a děkuji za odpovědi. Zajímají mě albíčka, názory, kočárky atd. Moje dcera je na MK v zářijovém termínu. Doma denně probíráme ostatní holčiny a je to někdy docela veselé, když před manželem hovoříme přezdívkami holek, prostě je to taková emkácká hantýrka 😀
Inspirují nás odkazy na kočárky, postýlky, povlečení - to opravdu před 20ti lety nebylo. Ne že by mě to mrzelo, ale o to víc to chci dopřát svým vnoučátkům a chci být in.
Samozřejmě co se týká tykání, je to naprosto v pořádku, je mi 42 a rozhodně se necítím stará 😖

kejka
5. bře 2008

Pef f 🙂 🙂 🙂 Mě bude 41 a mám tříletého chlapečka.Rozhodně se taky necítím stará 😅 Babičkou ještě hooodně dlouho nebudu.Starší kluci jsou študáci a do ženění se fakt nehrnou. 😉 😉 😎

verulka
5. bře 2008

peff, aj ja som urobila mojich rodicov starymi cca v tvojom veku 😀 a nie su stari ani dnes, ked uz ubehlo skoro 10rokov 😉 Mne realne hrozi, ze budem babkou pred 40tkou 😅

ikke
5. bře 2008

kejka, ved na to, aby ta urobili babickou, potrebuju nieco ine nez svadbu 😀 /just kidding 😕 /

sue
5. bře 2008

Kejka... no... za to, že študujú, neznamená, že ne.... 😵 😀 väčšinou sa pošťastí, keď s tým najmenej počítaš 😵 a to by bolo krásne, keď máte takého drobčeka, vychovávať ho spolu s vnúčatkom 😵

kejka
5. bře 2008

Ježíš holky sestrašte.Snad nééééééééééé 😝 😝 😝 😝 Ten starší říká,že nejmladší bráška je nejlepší antikoncepce. 😀 😀 😀

claire
5. bře 2008

Hlavně je zajímavý sledovat, jak se ty koloběhy a biologický hodiny roztáčejí, jak se jim chce ;) Kamarádka otěhotněla, nedlouho po ní JEJÍ MATKA a nedlouho po ní JEJÍ ŠVAGROVÁ! V některých rodinách je to virus a ne antikoncepce. A 22 na let už je na dítě čas, to už tady některý maminky jsou dávno maminky ;)

kejka
5. bře 2008

Claire,jestli to je narážka na mě,tak já mám samý kluky 😕 😕 😕 😕 Až budou chtít mít děti,tak budou.Zatím prostě chtějí studovat,s tím já nic nenadělám. 😅 Jejich život,jejich rozhodnutí.Tak jako bylo moje,mít ještě prcka. 🤐

peff
autor
5. bře 2008

Děvčátka, to skoro vypadá jako bychom se tu hádaly 😀 Založila jsem téma proto, aby se přidaly také dospělé ženy, které se těší z každého dne těhotenství svých dcer, příp.snach. I když nevím, jestli to budu i se snachou takhle prožívat. Dcera je dcera. Fakt si připadáme jako kamarádky, když večer kecáme o detailech. Někdy mi to dá práci, abych jí nevnucovala svoje chytré zkušenosti ( a zaručeně nejlepší ) 😅
Tak těhulky, musíte istruovat svoje mamčy, aby si našly koníka.

claire
5. bře 2008

Ale jooo, ať studujou. Já jenom že za chvíli na ně může působit Tomík jako motivace, ne jako antikoncepce, jak říkají 😀

claire
5. bře 2008

Peff, tvůj/váš přístup se mi strašně líbí... máte zkušenosti s vlastními dětmi a přece si nemyslíte, že to je "boží slovo" a hledáte další informace, co se třeba dneska dělá jinak, nebo co se dá využít... Taková babička může přispět opravdu fundovanou radou ;) Určitě jste si tím i s dcerou blíž.

dludli
5. bře 2008

jeee poslu mamine odkaz 😀

maart
5. bře 2008

Je, to je hezky tema, Peff. Zajimavy je, ze je tady diskuse, kam pisu i ja...a holky Tveho veku jsou treba cerstvymi maminkami nebo tehulkami. Budes opravdu velmi mlada babicka 🙂 .

zd57
5. bře 2008

Ahoj, zdraví vás už trojnásobná babička. Víte, kdo mi poradil modrého koníka? Snacha. Moc času nemá a tak já referuji co je na koníkovi nového. I pro mne jsou to bohaté zkušenosti. Před třiceti léty bylo všechno jinak a je dobře, že je jiná doba jak s oblibou říkám. Už mám 3 vnoučátka. 5 a 1 rok jsou kluci od dcery a 1 rok má vnučka od snachy. Jsou všichni zlatíčka.

hanaj2
5. bře 2008

Ahoj, všechny zdravím a hlásím se do klubu skorobabiček.Očekávám své první vouče v zářijovém termínu a moje dcerunka je na MK už dlouho zaregistrovaná, naučila mne sem občas mrknout a jsem tomu ráda. Doba se opravdu hodně změnila a pokud mám být platnou babičkou je potřeba se přivzdělat. A jinak - strašně moc se těším

zd57
5. bře 2008

Hanaj2 je to opravdu krásná věc být babičkou. Počkej, až Ti vnoučátko řekne babi uvidíš. 😀 😀 😀

hanaj2
5. bře 2008

zd57 věřím, že být babičkou je krásné, už i ty vánoce dostanou jiný význam a vůbec všechno dostane jiný rozměr 😉

pipi1211
5. bře 2008

jeeeeej tak toto je krasna tema 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

peff
autor
5. bře 2008

hanaj2 - jakou přezdívku má tvoje dcera? Jestli to chceš sdělit, má dcera je taky zářijovka a mám ty holčiny zkouknutý od založení tématu. Jinak mi mluvíš úplně z duše. Já se taky hrozně těšim na 1.vnoučátko, zatím ještě nechci kupovat věci, ale držim se silou vůle.

hanaj2
5. bře 2008

peff -dcerunka je hame, já jsem taky nechtěla propadat nakupování, ale občas mne to přemůže a koupím. Převážně však provádím průzkum trhu, jak se dozvím co to bude, tak to asi vypukne ve větším. Dcera mne zatím brzdí

bubatko
5. bře 2008

no neda mi nepridat sa do tejto temy s poklonou, ze existuju aj take babicky, ktore si nemyslia, ze su najmudrejsie na svete a navyse aj maju pekne vztahy so svojimi nevestami - krasa 🙂

peff, hanaj2 - odporucte tuto stranku vsetkym kamoskam, ktore tiez skor ci neskor budu babickami, a budeme mat dokonaly svet 🙂 🙂 🙂

lucenek
5. bře 2008

klobouk dolů dámy....
moje maminka je moc nemocná a má svůj svět....nějak neví že v bříšku mám mimčo...a když už tak rychle zapomíná, im když se o ni starám a denně se vídáme 😢 moc ráda bych s ní probrala první pohyby porod jaké to bylo je a bude.....sedla si s ní na kafe a kecala o holčičích věcech...ale nejde to....a vím o jak moc jsem tím ochuzena, takže vám dámy závidím, co se s drcerami společně těšíte , nakupujete, debatujete u kávišky a prostě jen tak kecáte...závidím moc, ani nevíte jak 😵

peff
autor
6. bře 2008

Hanaj2- moje dcera je v zářijovkách jako Sylvka. Včera jsem koupila krém proti striím, ten fialovej, docela mě udivilo, že z něj cítím kafr nebo něco pálivého, ale je vyslověně pro těhulky. No myslím, že po výplatě už taky nakoupím něco bílého, zeleného či žlutého. Taky čekáme coto bude. Na zářijovkách tam jedna mamina píše ve 13.týdnu, že jí dkt.řekl, že to bude kluk. Tak to s dcerou probíráme, že je to asi jasnovidec. Za mě se pohlaví neříkalo, člověk se nemohl ani zeptat na UTZ-okřikli nás, že se dočkáme. Ono ale čekat p 2 holčičkách, jestli konečně.... 😎
Lucenek - život s sebou bohužel nese i smutné věci, ale z jejich překonávání a drobných radostí se skládá život.Ale nechci moralizovat. Věřím, že se Ti narodí zdravé děvčátko, se kterým si v budoucnu splníš všechny " holčičí sny" a budete sedět u kávičky, nakupovat a těšit se ze života...

schnek
6. bře 2008

peff, jenom jsem nakoukla 🙂 mě řekli ve 12tt, že to bude kluk (nejspíš 🙂 protože samozřejmě doktor nevěděl, jestli nekouká na pupečník 😀 ) a kluk to byl 🙂