Najdou se tu nějaký budoucí babičky?

peff
21. únor 2008

Pročítá si tyto stránky také nějaká maminka budoucí rodičky ( tedy potencionální babička ) nebo to prožívám takhle jen já? 😅

peff
autor
6. bře 2008

schn- jasně, vždycky je to 50 na 50. myslím, že se dočkáme 20.týdne, kdy to holkám řeknou. Vždyť to čekání a plánování a úvahy co to bude, jsou tak krááááásnéééé.
Já se dozvěděla až při porodu pohlaví 3.dítěte-kluka, po 2 holkách a myslím si, že jsme o nic nepřišli s mužem. Naopak, celá situace vylíčená, jak se to muž dozvěděl, byla dost dramatická,alel veselá. O to by přišel, kdyby to věděl dopředu. Ale nejsem hrdina, kdyby to šlo, tenkrát bych si to taky nechala říct 😉

schnek
6. bře 2008

ono je to už v tom 12tt vidět. jde o to, jak silný má doktor ultrazvuk a jak se dítě otočí 😉 já jsem to teď vědět chtěla, ale při přštím se nechám překvapit 🙂

peff
autor
7. bře 2008

Tak ženský, kde jsou všechny dospělé ženy, které se těší na příchod vnoučátka 🙂 .Všechny pracujete?? 😖

januliak
7. bře 2008

Neda mi to a musim prispiet aj sem. Pridavam sa k tym, ktore vam skladaju klobuk dolu, ze chcete byt informovane a nechcete patrit k babickam, ktore si myslia, ze su najmudrejsie za to, ze vychovali svoje deti. Ibaze to bola ina doba a vela sa pomenilo a preto medzi mnou a buducou svokrou vznikaju male konflikty(zatial) a ona si mysli za to, ze idem s malou von, ked mrzne, ze robim zle a potom ja sa citim ako najvacsia potvora na svete ☹ No,ale tych veci je viac...
S maminkou bohuzial som nemohla prezivat ani tehotenstvo ani teraz uz vychovavanie jej vnucky. Necakane zomrela mi pred rokom a pol a tak by som vam chcela povedat UZIVAJTE SI TO BABICKOVANIE! Verim, ze malu teraz chrani, ale ako anjelik 🙂 Bola by z nej tiez mlada babicka (44r.), ja som aj mlada mamicka na tuto dobu (22r.) 😉
Drzim vam palcoky a urcite sem este zavitam, aby som sa dozvedela novinky. A inak ja som tiez nakupovala uz od polovice stvrteho mesiaca a to sme este nevedeli, co to bude 😝

peff
autor
7. bře 2008

januliak- přeji hodně síly i bez maminky, neboj tchýně se časem trochu přizpůsobí a pochopí...Já jsem s vychovávatelskou tchýní žila 12 let a občas docházelo k hádkám. Postupem času si člověk řekne, že by věci řešil daleko klidněji, ale taky důrazněji. Jdu na net obhlížet kočárky... 😵

hanaj2
7. bře 2008

já jsem v době svého raného mateřsví měla maminu 300 km a tchýni 500 km, nikdo mi sice do ničeho nemluvil, ale na rady jsem chodila ke zkušeným sousedům. Ono je občas potřeba poradit, jinak jsem všechno tahala z knížek. Svoji dceru jsem vychvávala podle literatury a někdy to byl boj, protože tam je všechno všeobecné a ono asi každé mimčo je originál a když to nešlo jak bylo psáno, tak jsem začala panikařit. No je to za mnou a dcera to přežila ve zdraví a je z ní skvělý dospělý člověk.
peff: kočárek už mají mladí vybraný, do toho si mluvit moc nenechají, já se teď motám na netu mezi postýlkami a povlečením, jsem z toho unešená a současně popletená. Nechápu proč mají postýlky jiný rozměr jak peřinky. Snad to do září vyřeším.

nika70
7. bře 2008

Ahoj holky, tak já jsem taky skorobabička.... 😀 Ale "ne vlastní vinou...." 😀 😀 😀 Máme vnoučka od manžovo syna z prvního manželství..... 😵 Ještě by jsme chtěli svého prcka, ale necháváme to na přírodě, jestli s námi má tytéž úmysly.... 🙂

chaluska
7. bře 2008

Vítám babičky, to je super, moje tchýně své první vnouče taky prožívá a surfuje na dětských stránkách, ať už po zboží nebo po chytrých informacích. Já to oceňuji, nemusím jí nic vysvětlovat a skoro vždy se trefí s nákupem. Ví co by mělo vždy mimino v určitým věku potřebovat a podle toho nakupuje. Samozřejmě to taky konzultuje se mnou, ale není složité jí cokoliv vysvětlovat a chápe, že se dnes spoustu věcí dělá jinak.
Moderním babičkám zdar. 😉 😀

nika70
7. bře 2008

Chaluska, to máš pravdu....mě připadá, že se plno věcí změnilo za těch 14 let, co mám druhé dítě, natož kdyby to bylo víc....hlavně je dneska super, že na netu existuje plno možností si takhle pokecat, jako tady na Koníkovi...já byla na mateřský odříznutá od světa.... 😵

peff
autor
8. bře 2008

Dámy, vzpomínáte, když jsme chtěly mít děti barevné, tak jsme si to doma šily, alespoň já. Když vidím fotku svých třech dětí, jak měly ušité první silonové soupravy 😀 😀 Někdo i pletl, to já neuměla. A stejně se dnes děti smějou, do čeho že jsme je oblíkali. Fascinuje mě, jak se to opakuje. Nedokážou si připustit, že se jim taky děti budou smát, v čem že to chodily..teď ji´m to připadá děsně moderní a in. O kočárcích ani nemluvím, když jsem měla na posl.dítě vajíčko s bílým umělým proutím a vínovou střechou na kluka, připadalo mi, že mám nejmodernější kočárek včech dob 🙂

hanaj2
8. bře 2008

peff: ano, taky jsem šila a pletla by dokonce i vyšívala, no dnes by to u dcery neprošlo. Má ale pravdu, tolik věcí jako je teď, opravdu je z čeho vybírat, jen by to chtělo sem tam sponzora 🙂

vendeta
10. bře 2008

ahoj, moc se mi líbí tohle téma a hlavně skorobabičkya jejich názory. Moje mamča se tayk moc těší. Ale tchýně asi nic moc a taky to bude přitom první vnouče. za pár dní rodím a nic an vnouče nekoupila. Clověk nechce dostávat atd. Ale aspon pozornost. Ukazovala jsem jí věci co mám připravené. Např čepičky pro novorozence atd. A říkala ježiš to je náky malý, no fakt mě to našvalo......🙂

tilly
10. bře 2008

keď bude mať moja mama net, tak tu bude varená pečená, na dôchodku sa nudí, my bývame relatívne ďaleko, tak sem určite zavíta, PC už má, čakáme na zavedenie internetu

peff
autor
11. bře 2008

Tak jak se dnes máte? My trochu řešily s dcerou bydlení 😖 , nějak se to zamotalo, ale snad to dopadne a budou bydlet u tchýně 😢 , no bohužel z vlastní zkušenosti vím, že to chce velkou dávku tolerance též ze strany tchýně.
vendeta: když se to dozvěděla sko¨rotchýně, že je dcera těhotná s jejím synem, řekla, že je to pořád lepší, než bejt nemocná ( a to už není mladice, na 1. vnouče má už dost let a vyhlídky zatím na jiné nemá ). No takže, známe to všechny, člověk někdy tak blbě něco řekne co si ten druhý pamatuje desítky let.
Moje tchýně před 23 lety při stejném oznámení jen spráskla ruce a řekla" Jéžiš a budu muset kupovat kočárek". Taky jsem očekávala jinou reakci. Moje máma oběma skočila kolem krku ( zrovna tak jako teď své vnučce ) a upřímně se radovala 🙂 .No holt každej to neumí dát tak najevo.

hanaj2
12. bře 2008

dnes jsem absolvovala se svojí dcerou ultrazvuk. Zeťák je nemocný(opravdu mu to nepřeji) ale díky tomu jsem mohla vidět své vnoučátko takto brzy. Bylo to úžasné, nádherné, ten malý človíček byl nadmíru čiperný a hlavně což je nejdůležitější je v pořádku. Těším se na toho prcka čím dál víc.

peff
autor
13. bře 2008

Koukám, že už by bylo na čase změnit foto.
Ráda bych taky na ultrazvuk s dcerou, ale i tak, když má doma fotku z UTZ, nemůžu se dočkat autobusu až mě přiveze z práce, tak pospíchám. Zase na druhou stranu, když dcera řekne, že má " nějaký" výtok, hned jsem strašně smutná a každou chvíli jí volám..." tak, co?". Myslím, že jí tim trochu otravuju, ale bojím se o to dítě daleko víc než o svoje. Připadá mi, že jsem se tak nehlídala a sázela jsem i brambory, tahala věci, prostě nebyl problém. Teď bych jí nic takového nedovolila.

pepibubu
13. bře 2008

Tak jsem právě frkla odkaz svojí mamince, třeba taky nakoukne 🙂 jak ji znám tak se registruje jako "mrskoska" - tedy pokud přijde a pokud se registruje 😀

alcatko.j
13. bře 2008

Babicky a skorobabicky 😵
Jen jsem vas prisla pozdravit, protoze se mi strasne libi, ze mate sve tema 😵 A ze tak se svymi detmi prozivate to jejich rodicovstvi 😵

Tak hodne stesti a pekny den 🙂

peff
autor
14. bře 2008

Zdravím po ránu, tak zase o kousek blíž k porodu 😉
Včera jsem dceři a příteli pomáhala vybrat kuchyňskou linku. Tak se povedlo.
Zatím teda nové skorobabičky žádné nepřihlášené?

hanaj2
23. bře 2008

Zdravím, vidím, že to tady vázne.U nás pomalu končí průzkum trhu , věci máme vybrané a začínáme nakupovat. Ty malinké věcičky jsou tak roztomilé. Taky jsme koupili košík, no spíš polotovar a budocí děda udělá podvozek a já ušiju pro košík oblečení. jsem tvořivá tak spoň něco. jinak všem veselé velikonoce

alterna
23. bře 2008

ahoj skorobabičky, moc se libi vaše tema a to jak se na roli babiček pripravujete.
Moje tchyne je pravej opak. Na mimco nic neporodila. Nejsem takova ze bych chtela zahrnovat dary ale divim se. Je to jeji prvni vnouce. ted kdyz mame vsechny veci nakoupane a pripravene a za tyden mam rodit tak rekla ze na pude ma hromadu veci po manzelovi kdyz byl mimino.................................. 😒

peff
autor
25. bře 2008

Zdravím všechny po velikonocích, které jsme s těhotnou dcerou prožily zamčené 🙂 , protože nebudu pořád vysvětlovat , že jedna dcera je těhotna, drzhá je pryč a mě mlátit se jim nevyplatí. Takže to bylo v klídku. Ovšem dcera mi řekla, že za 2 roky chce opět veselé velikonoce, kvůli vnoučátku...Tak to já ráda 😉
Hanaj2- Sylva si taky koupila obleček, ale když jsem viděla že velikost 50 😨 , tak jsem málem omdlela. Vždyť to snad nemůže vzít ani do porodnice, neví jak to bude velké. Živě si pamatuju, jak jsem si vezla 4kilov.kluka s rozepnutáma dupačkama na ramínkách, protože mu to bylo malý. Ještě ten večer to v CaA vyměnila bez problémů za větší. No já asi budu kupovat takové ty " technické věci" jako plínky atd. Oblečky si koupí sama a já až budu vědět co to je. Už se 20.týdne nemůžeme dočkat 😉

peff
autor
17. dub 2008

Tak není tady žádná dáma, která čeká vnouče 😖 ?Já myslím, že možná jen nemáte takový přístup k netu. No nevadí, i přesto se raduji z každého pěkně prožitého dne a těším se na září. Dcera zatím ještě neví pohlaví miminka 😠 , tak nevím jestli nakupovat růžové nebo modré... 😉

hanaj2
20. dub 2008

tak už čekám na květen, kdy se snad dozvíme pohlaví a budu moct nakupovat do barvy. Do teď jsem se pohybovala v neutrálních barvách. Jsem opravdu zvědavá, dcera tvrdí, že to bude holčička, ale já mám takový zvláštní pocit, že by to mohl být chlapeček. V podstatě je mi to úplně jedno hlavně ať jsou oba zdraví a vše dobře dopadne.Košík pro mimíska mám hotový, jen čekám na podvozek, holt děda není takový rychlík.
peff: taky začínám nakupovat technické věci, ale třeba povlečení dopostýlky bych chtěla už do barvy , tak musím počkat, ono toho ostatního je habaděj tak to čekání už zvládnu, ale jsem zvědavá až hrůza, doufám, že mi to to moje dítě řekne brzo 🙂

peff
autor
29. dub 2008

hanaj2- Mám přesně stejné pocity, my bychom se pohlaví měli dozvědět 5.5., příští pondělí. Sylva zatím ještě necítí pohyby, ale není zrovna štíhlice a " holčička " bude asi líňoučká. No dobře, že jí zatím nestresují ostatní holky, které jsou stejně těhotné a mimča kopou. Zatím zařizují byt, tak mají jiné starosti.

debra
29. dub 2008

ja síce vnučku nečakám a ani tak skoro nebudem 😀 😀 😀 ale...moja sesternica,ktorá ide mať 35 rokov!!!!!!!!!!!tak sa onedlho stane starou mamou.Dobré,čooooo????jej ani nie 18ročná dcéra čaká bábo a ona tiež sa stala v 16tix alebo 17tix matkou....

peff
autor
6. kvě 2008

debra-tak to je opravdu hodně brzo, zvlášť na tuto dobu. Ale myslím, že je dávno pryč doba, kdy hodně mladé dcery byly nešťastné z brzkého početí 😉
My se včera dozvěděli, že dcera čeká v září chlapáka 😵 . Myslela si na holčičku, ale mužská část rodiny chtěla svého zástupce. Tak bylo jasné, že někomu se trefí do přání. Už aby tu byl s námi, pacholíček 😅

ma_se
6. kvě 2008

Pekny den prajem...ja mam 18-nast rocneho syna,ale myslim,ze tak skoro babicka nebudem...aspon syn mi to tvrdi...
ale ako sa hovori,JE TO SKOR AKO NA NOVE BOTY...myslim,ze ma dobry prehlad, co sa tu deje a ake su podmienky pre rodiny tak asi tak skoro sa vnucata nedockam...mam 40dcat rokov...ani ho do nicoho tlacit nebudem...pekny den.

uhlikova09
6. kvě 2008

debra pekneee

linett
7. kvě 2008

Milé skorobabičky zdravím vás i když já už od ledna babičkou prvního vnoučka jsem, ale bohužel tchýně. Už to tu mám prohlédnuté a pravidelně nakukuji mezi maminy se stejně starými dětmi, abych byla v obraze a taky si prohlížím fotečky všech těch krásných miminek. Ještě před narozením Kubíčka jsem sem nakukovala našla jsem tyto strány díky Bereme se když jsme v září chystali svatbu. A taky díky tomu jsem se naučila chodit na mimibazar a mimiakce a ještě před jeho narozením nakoupila spoustu krásných věciček pro našeho broučka až jsem se musela krotit. Přesto mám občas nějaké problémy se svou snachou, která všechno trošku přehání, ale snažím se to respektovat. Malej se nesmí houpat, dávat mu dudlík, nedej bože šišlat apod. I když se snažím občas zapomenu a je problém. Myslím že s dcerou je to mnohem lepší a závidím ty kamarádské vztahy. Ales mám 2 syny, takže to mě nečeká. No snad se všechno časem zlepší... a že se taky dočkám nějaké holčičky .-)