Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
1. lis 2012

holky, co je za UM nejlepší?? Asi budu muset dokrmovat už jim moje nestačí, mám je teď furt u koz 😔

stanpetr
1. lis 2012

@kaluc2 no maji 3 mesice a 9 dni...

asi to maji v genech...i Jirik byl spac....a porad je....

snad neprijde zadnej zlom...a pekne pojedou v zajetych kolejich....

lenny2
1. lis 2012

@maruja
Pro nás vyhrál Sunar, Nutrilon jim nejel....
Navíc teďka jedem na banánovym a to je bašta 😉

kinguse
1. lis 2012

@lenny2 tak nás zas doháníte!!! Oni jsou skoro stejně jak my,co?! My jsme 26.1. Lůca si sedá častějc a častějc,ale to stoupání je děs, všude se zvedá, v noci stojí v postýlce a houká na mě (neřve,ale u toho jejího povídání se nedá spát 😀 ) A buď ráda,že nemusíš cvičit. Mě to táááák nebaví! Já na tý Lucce vůbec tu asymetrii nevidím,ale dr tvrdí,jak je křivá,tak holt budu cvičit.Terka je furt na čtyřech a couvá,dopředu se plazí,ale oběma rukama současně,což prý odpovídá 7měsícům,takže je pozadu. Ale holky,já to vůbec neřeším.Luky mi začal sedět až ve 14-tým měsíci, na čtyrech byl taky až tak pozdě a chodit začal až v 16.měsíci. vím,že holky nemaj žádný zdravotní problém,tak prostě začnou dělat ty všechny sedy,lehy atd. až se jim bude chtít.Vývojově jsou + - stejně,tak to prostě nějak bude.Ono hlavně ta naše dr,ta je takovej "maniak" (Jarka ví,o kom je řeč 😀 ),že u tý je křivej nebo má nějakou vadu každej...ta se v tom prostě vyžívá a spousta pediatrů pak uklidňuje maminky,že to tak není,že jen ta dr přehání. Takže žádnej stres!
@jarkalada se divím,že na ně ještě nemáš kšíry....mě takhle tenkrát malej málej vyskočil s kočárku (ještě,že ty kšíry měl)
@maruja ty jo,hned ukládám,nevím,kdy se to bude hodit.A ty jsi to tak krasně napsala.
Jo,Jaru kapusta prošla,holkám moooc chutnala,jen si myslím,že v noci kňouraly,jak byly nafouklý. Dneska jsem jim dala zbytek,tak jsem zvědavá,jaká bude noc.No,dám jim zas Babycalm,třeba to pomůže.
Holky,já si uvařila úplně luxusní minestrone.Já ji tak zbožňuju!!!! Ještě jsem pověřila mm,aby dovezl parmezan, s ním nemá chybu!!!

maruja
1. lis 2012

@lenny2 já vím, že to budu muset vyzkoušet. Právě že náš pediatr doporučuje Nutrilon, ale starší ho nechtěla a celou krabici jsem pak prodávala. No zítra jdem k MUDrovi, tak to s ním proberu, ale něco bych jim lupla, třeba budou i líp spát v noci 😝

kinguse
1. lis 2012

@maruja a nemaj jen růstovej spurt??? Holky se kolem toho 6.měsíce taky mohla "užrat"

kinguse
1. lis 2012

@maruja no oni pediatři většinou doporučují Nutrilon! Ale taky ho spousta dětí nechce,má takovou atypickou vůni...pro mě spíš smrad. Mě z něj malej zvracel,takže já dávala bebu a pak jsme kvůli penězům přešla na sunar.Ten holkám chutná,takže my taky jedem na sunaru.Ale kdyby byly menší,tak bych asi zvažovala tu Bebu,ta má lepší chuť než Nutroš

kaluc2
1. lis 2012

@lenny2 Pane bože,tak to jsi mě vyděsila.To jsem zvědavá,jestli nás to taky potká takový převrat.Snad ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenny2
1. lis 2012

@kinguse
Jsou skoro nastejno, naši jsou 16/2 😉
Já jsem právě ráda, že nemusím na žádný cvičení, i když mamina je fyzio, tak by to asi bylo ok, ale stejnak!
Hele, je to s nima mazec, Lunda taky couvá, ale po břiše, na čtyřech se jenom houpá. A taky válí sudy přes celou místnost 🙂 Je hodně líňoučká na tyhle věci, chce jenom blbnout, dělat kraviny 😀

lenny2
1. lis 2012

@maruja
Každej pediatr doporučuje Nutrilon, ale dle mýho názoru není až taková jednička.....ale každý dítě je jiný, někomu muže vyhovovat, my jsme zkusili jednou ten Sunar a už jsem u něj zůstala 😉

kaluc2
1. lis 2012

@lenny2 Kryštof jak Kryštof.Dala jsem je kolem druhé do postýlky,dnes nejdem na procházku,protože prší a fouká silný vítr.Matyášek po deseti minutách usl a Kryštůfka už tam nechávám plakat,ať se unavý ještě víc.Už jsem mu tam byla snad 10x dávat dudlíka a vždy ho vyplivne a začne křičet.V kočáře spí oba hned,nebo alespoň čučí a za chvíli usnou.

joyce2
1. lis 2012

@maruja My dáváme nutrilon. - Dávali ho v porodnici, holkám nevadil, nechtěla jsem to pro nic za nic měnit, tak dáváme ten. Kojím, co to jde, ale na večer dáváme ten nutrilon. Máme ten hypoalergenní. Holkám ten obyčejnej jel teda dost, ten hypoalergenní si myslím, že tak dobrou chuť nemá, ale taky ho vypijou dost, kdyby chutnal ještě líp, pily by ho po půl litrech... Ale na sunar jsem slyšela taky chválu a myslím, že taky existuje v hypoalergenní verzi (Nutra defense). Jiný zkušenosti nemám - za nás to vybrali v porodnici a jiný pokusy jsem na holkách radši nedělala...

lenny2
1. lis 2012

@kaluc2
Jj, ten syndrom kočárkovýho spaní, to je na jednu stranu pro zlost. Když jsem je měla ještě v korbách, nadávala jsem, že mi v kočáře nespěj a já si nemohla nikde venku ani sednout na kafe, pak přišel sporťák, úleva jak blázen, byl klid a teďka jsem naopak ráda, když mi venku nespěj a radši ať čumákujou a spěj v postýlce 😉

jarkalada
1. lis 2012

@maruja dle naší dr. je to hodně podobné, ona prý doporučovat značky nemůže, když jsem to po ní chtěla 😎 . Tak jsme od porodnice zůstali u Nutrilonu. Ale když je vlastně tím budeš jen až teď přikrmovat, zvolila bych možná něco levnějšího .-)
@kinguse kšíry by byly dobrý. No takhle je nechávám koukat ven, jen když jedem tady kolem baráku a nespustím z nich oči. Pokud na ně nemám čas zírat, tak je stát nenechávám.
A ty si takhle vyváříš, páání 🙂 To já tu zrovna jím od včera přinesený plněný knedlíky

zvalentova
autor
1. lis 2012

@maruja spíš bych řešila nejvhodnější. U nás to vypadá na varianty HA. Zkusila jsem Kubovi dát obyč Nutrilon a hnedka se osypal.

sariky
1. lis 2012

ahoj holky. teda, vy jste se rozepsaly... ja jsem ted resila nejake osobni tezkosti, tak jsem nemela naladu rozebirat prikrmy a spanek 😝 😉
no ale zivot jde dal a tak taky prispeji svoji troskou do mlyna 🙂 ....prikrmy davam vsechny znacky - jsem rada, ze mi vubec neco sni. susini jsou strasne rozmlsani a vse musi mit do sladka, takze beru zavdek i cukrovarem hamankem 🙂 (i kdyz dneska jsem to do nich tlacila a nechteli to...). na nejaky vyvarovani nemam naladu ani suroviny. myslim si, ze i kdyz ty sklenicky mozna nejsou tak koser, jak pisi, tak furt je to lepsi nez umelohmotna jedovata zelenina z tesca. takze asi tak 😉
jinak susini furt vali na nutrilonu. taky na nej byli zvykli z porodnice a doma jsme najeli na nutrilon extra - ten je pry vyzivnejsi a takhle krmim uz skoro pul roku 😀
co se tyce spanku, tak susini chodi spat po sedme (jak to stihnu je ulozit), ale vetsinou to nestihnu a tak jsou pretazeni a hlavne Sima pak rve v postylce a nejde utisit. a rano se budi Sima kolem pate a uz je vyspanej a dela bordel. takze kolem seste vylezu, probudim Saru, nakrmim je a jdeme do ohradky. behem dne si sice obcas zdrimnou, ale na preskacku, takze ja uz nemam sanci spat s nima a navic kolikrat spi jen treba na 20 minut, tak je to o nicem.... ale diky bohu aspon za ty noci...
nooo a k vojtovce jsem se uz nekolikrat vyjadrovala. obecne mam pocit, ze se to strasne prehani a jak dite nejede podle tabulky, tak hned je opozdeny a kdesi cosi. ja jsem vojtovku se Simou dost flakala a srovnal se sam a ted je pro zmenu pry opozdena Sara. ja na ni ale nic opozdenyho nevidim, tak s ni necvicim. ted v utery pujdeme na rehab, tak to proberu s tou fyzioterapeutkou, ale obavam se, ze se stejne nedonutim k nejakymu prevratnymu cviceni a budu si hledat vymluvy jak Jarka 😝 asi jsem holt lina a nezodpovedna matka 😉
a jinak - Sarinka ma vylezly jednicky nahore, takze vypada jak nejakej kralicek 😀
a holky - bez dvojcat si to neumim predstavit!

sariky
1. lis 2012

jo a dneska jsem byla na pracaku pro formulare k vyrizeni materske. jeden formular se posila na cssz a az dojde vyjadreni, tak pak teprve muzu zpatky na pracak s dalsim formularem a rodnym listem ditete (staci rl jednoho dvojcete, druhy ji pry nezajima a ani se neuvadi do formulare) a kopie obcanky manzela. a jelikoz mam dle pracaku vysokou materskou (me to teda tak neprijde), tak za prosinec uz nedostanu nic (i kdyz mi materska konci nekdy na zacatku prosince) a rodicak dostanu az od ledna. a bude to pry krasnych 7100 kc. no huraaa, to se rozsoupneme. a pry nemam chodit driv jak v tom prosinci, ze mi ten formular driv stejne nevezmou. grrrrrrrrr
a pobavila me odpoved urednice na to, k cemu mi bude s-karta: tak pry k nicemu, ale musim ji mit 😀

jarkalada
1. lis 2012

@sariky jakto že 7100kč? Mně to na ty tři roky dělá 8tis. rovných. Jen ten poslední měsíc mateřský jsem dostala samozřejmě jen zkrácenou a za pár dní nato mi přišel jako začátek rodičáku-ale dohromady za ten měsíc to dělalo těch osm. To tak budu mít /snad/ furt, až ten poslední měsíc toho třetího roku to bude trošku míň, podle toho rozpočítání. Aspoň mi to tak počítala přímo ta úřednice, protože jsem chtěla poradit

sariky
1. lis 2012

@jarkalada nevim. ptala se me, jak budu chtit byt dlouho doma, tak jsem rekla 3 roky, ona neco spocitala na kalkulacce a pak mi rekla 7100 kc. no jeste jsem to neodevzdala, tak se pak jeste poptam, jestli me nechce osidit 😝 😎

ostrava8
1. lis 2012

@lenny2 Leni a nezkusila jsi přemístit postýlky ? třeba jim nevyhovuje jejich umístění . zkus na druhou stranu pokoje,díky bohu, já takové problémy s malým nemám .. snad to vydrží ... na usínaní jsou oba jak miliusové

ostrava8
1. lis 2012

@maruja ohledně toho umělého my jedeme na BEBA PRO a bez problému, dávali jí i ve špitále

ostrava8
1. lis 2012

holky tak se musím pochlubit, dnes jsme byli malé vyměnit náušničky a ani necekla .. statečná to žena, jsem na ní pyšná 🙂 jen snad nám to nezačně hnisat, zítra kontrola u pediatřičky tak napíšu rozměry 🙂

jarkalada
1. lis 2012

@lenny2 ještě se blbě zeptám-jestli ten banánovej sunar není slazenej cukrem. Já jsem to u něčeho banánovýho viděla-že by třeba proto byl pořád takovej aktivní? Bohužel ti fakt asi neumíme poradit 😒

jarkalada
1. lis 2012

@ostrava8 "rozměry" jsou hrozný slovo 😀 vždyť je to ještě miminko 🙂 Ale na míry budu zvědavá 🙂
To je zas nervák ta Ordinace 😀

jarkalada
1. lis 2012

@sariky no i když si to počítám tady-tak 3 roky-tj 36 měsíců mínus těch 8 měsíců mateřský je 28. A 220000:28 je nějakých 7857,- Můžes si dát i míň, ale abys to pak stihla včas vybrat

stanpetr
1. lis 2012

@sariky diky 🙂

stanpetr
1. lis 2012

holky jak tady resite ty rehabky a tak...tak Verca se mi zacala pri paseni koniku "kacet" na pravou stranu...a kdyz ji davam brknout, tak se hrozne zklani, jako kdyby neudri hlavicku, i kdyz to uz pred tim davno zvladla...
nemela jste to u nektere z deticek nektera?

jarkalada
1. lis 2012

@stanpetr to jsme neměli, ale vím, že i kvůli tomu se cvičí. No ono když se to vezme, by se mohlo cvičit na cokoliv anebo jen preventivně, co kdyby něco.. 😝

jarkalada
1. lis 2012

@sariky jo a se Sárinkou jako králičkem buď v klidu. Lukínovi vylezly jako první dvojky-takže jsme měli upírka 🙂

kinguse
1. lis 2012

@jarkalada já si dala rodičák na 7500,- na ty 3roky a paní mi to napsala,že ještě budu pobírat rodičák v únoru a březnu (3roky jim budou v lednu).Jsem si myslela,že mi v lednu pak pošlou tu zbylou částku a prý ne,prý to budu pobírat dýl,že to je jedno,když už budu v práci,tak to stejně můžu pobírat.
Ale 7100,- jak píše @sariky mi přijde taky málo. Přesně jak píšeš 220000 : 28.
Šárko,samozřejmě si tu částku můžeš dát jakou chceš, určuješ si to sama,každý 3měsíce to můžeš změnit (navýšit,snížit). Na ty 3roky to opravdu vychází přesně na cca 7800,-,tak proč brát jen 7100,-,když už takhle je to pro dvojčata doooost bídná částka 😠