Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
2. lis 2012

@sariky
@jarkalada
@kinguse také mám podle pracáku vysokou mateřskou... ještě aby když jsem poslední rok makala za tři, aby mi vůbec něco posílali, že? Také jsem si dala rodičák do jejich 3 let na cca 7800,-. Naštěstí jsem to vyřídila všechno jedno odpoledne.
Zároveň netuším jak to budeme doma dělat, když jen nájem plus elektro mě stojí 9500,- ☹

Holky jinak Vojtovku posledních 14 dní neflákám - necvičím vůbec. Prostě mi to vůbec nevychází a budit uřvaného Kubu o půl hodiny dřív jen kvůli dalšímu řevu se mi fakt nechce. Vím, že by mu to pomohlo, ale jeho relativní klid a pohoda je pro mě teď důležitější.
S Kačkou necvičím už vůbec, i takhle jí to neskutečně urychlilo. OD včerejška umí boční sed a ten jí dlouho bavit nebude, pořád zkouší lozit po výškách. Stačí že novým revírem je celý obývák 😀
Kuba ten leží na břichu, začíná se odrážet do plazení jako voják, ale na druhé vzpřímení nemá absolutně náladu. Jen leží jako pecka.

lenny2
2. lis 2012

@jarkalada
Jaru, ten banánovej by neměl bejt s cukrem a onostejnak on už ho má jen 2x denně......spíš si myslím, že to bude částečně asi povahou a částečně má prostě jak říká doktorka takový období 🙂
@ostrava8
Péťo, stěhování postýlek z prostorových podmínek není prostě možný, máme byt necelých 50m2 a momentálně jsme ve fázi rozhodování, jestli si postavit barák, koupit starší barák a předělat, nebo koupit byt + chatu. Pokavaď byt, chci v centru, nejlépe mezonet, nebo něco s předzahrádkou, ale bohužel momentálně jsou v nabídce pouze paneláky ☹ A taky se vše bude odvíjet od prodeje našeho bytu, který stál nehorázný peníze v době ještě před krizí, za ty prachy, co nás stál je teďka momentálně neprodejnej ☹ Ale, abych se vrátila k tématu, to je teda jeden z důvodu, proč nemužu hejbat postýlkama a druhej důvod je ten, že nechci hejbat s Lindou, která je tak hodná až to je ukázkový a mám strach jí něco měnit, abych jí nerozházela a nezačala by prudit ještě ona, to by mi švihlo 🙂 Takže tak no 😉

zvalentova
autor
2. lis 2012

@lenny2 čau kolegyně, co dnešní spaní? U nás usínání na jedničku, Kuba se probral tradičně v půl jedné. Do jedné jsem ho nosila a hladila v naději, že usne. Pak dostal na sedačce kozu... U té jsme bohužel usnuli oba, po hodině jsem se probudila celá zpitomělá, Kuba stále přicuclej, koza vysátá, já zmrzlá. Hrozně mě to naprdlo jak jsem to posrala, nechat ho spát u mlíka. Jen co jsem ho přesunula do postýlky a zalezla do peřin, probrala se mladá.

sariky
2. lis 2012

@jarkalada
@kinguse
@zvalentova jasne, ze to chci vycerpat cely, statu nehodlam nechat ani korunu 😎 ja to s urednici budu resit az v prosinci, driv pry nemam chodit, ze me to stejne nevyridi. tak to proberu az pak na miste. kazdopadne nas ta vyse (nebo spis nize) rodicaku dost tizi, mame docela velky dluhy (hypoteku, uver,...) tak se desim, jak to vsechno utahneme. uz ted mi prijde, ze se snazime "omezovat" tak nevim, jak to bude pak ☹ Ale holt se to bude muset nejak zvladnout, umrit hlady a zimou dvojcata nenecham....

sariky
2. lis 2012

@zvalentova Zuzko, s tim cvicenim vojtovky ti uplne rozumim. mam cvicit kdyz je najezeny (ale ne hned po jidle). no tak to fakt nevim, kdy. po jidle by se mi poblinkal, pred dalsim krmenim je vzteklej a rve jak tur, tak to ho cvicenim naprdnu jeste vic a stejne nespolupracuje, takze to cviceni nema zadny efekt a v tom kratkem mezidobi to proste nestiham, protoze bud na chvilku usne nebo neco delam zrovna ja...... ze zacatku jsem se fakt snazila, ale s postupem casu jsem polevovala, az jsem se na to uplne vyprdla. pristi utery jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, co se dozvim tentokrat 🙂

stanpetr
2. lis 2012

holky s tou vojtovkou me trosku dostavate...uvidime co mi dr. rekne na tu Vercu......
ale pro klid duse bych byla radsi kdyz by na nas mrkl nejakej odbornik....

@zvalentova hlavne ze zustal prisatej a nikam nespadl....me taky jednou padla hlava, ale snad to byl jen mzik...

no a kamoska taky vytuhla v obyvaku na sedacce pri kojeni....a malyho pak nasla u noh o par hodin pozdeji....nastesi spinkal...a nic se mu nestalo...

stanpetr
2. lis 2012

a k tomu rodicaku a materske...
ma vyse materske je miziva...protoze, jsem vlitla na spek zamestanavatelovi, ktery preferoval ofiko minimalni mzdu, pak vse bokem, skutecne navyseni, az bude potreba...no kdyz jsem to teda potrebovala, tak neexistuje...no i presto jsem sla na materskou...uz to tam neslo vydrzet...
skok na rodicak nebude teda az tak velkej sok....

i tak mam nekdy chmurne predstavy, jak to zvladnem....jak deti porostou, budou se naroky stupnovat....

maruja
2. lis 2012

Ahoj holky, tak a dneska kontrola u Dr. Adam 6,55kg a 68cm a Viki 5,45kg a 65cm a někdy příští týden přijede Dr k nám na kojení a proběhne vážení před a po a podle toho budem řešit ten dokrm, tak jsem spokojená. No a rodičák mě nepřipomínejte, jsem na něm od začátku takže 5500Kč 😒

kaluc2
2. lis 2012

@rychetkami To ano,je to velký rozdíl,ale každé dítě je jiné.Mě můj gynekolog pořád posílal na ultrazvuky,protože tvrdil,že mezi klukama je moc velký rozdíl.Nakonec se narodili 2550g a 2300g,což si myslím,že je rozdíl jen minimální.zbytečně mě stresoval,i když na druhou stranu je lepší raději hlídat než kdyby bylo potom pozdě.Ten menší(Matyášek) už před měsícem předhonil Kryštůfka.A znám dvojčátka kluky,chodí do druhé třídy a ten,co se narodil menší teď vypadá,že je o rok starší než jeho brácha.

kaluc2
2. lis 2012

@lenny2 Tak tuhle otázku ohledně bydlení řešíme s manželem neustále.Máme byt 62m2,co máme obrovskou výhodu,že máme velkou terasu.Kluci tam můžou mít pískoviště i bazének.Ale hold baráček je baráček.Starý barák jsem zavrhla,protože to znám z dětství,naši ho opravovali celý život.A co teď?Zadlužit se na celý život a makat jen na to,aby jsme platili hypotéku(i při prodeji bytu,by těch peněz bylo málo,když vezmu kolik stojí jen pozemky),nebo si s klukama užívali dovolených a mohli jim koupit,co budou potřebovat a chtít?Zatím jsme rozhodlí zůstat v bytě a jak jsi psala ty,koupit si chatu.

kaluc2
2. lis 2012

@zvalentova Mně je to strašně blbé,ale kluci usli v osm a probudili se v 7.45hod.Já ale bohužel nekojím,tak si myslím,že ten Nutrilon je zasytí víc,proto to tak máme.Bojím se dne,kdy se to zlomí.Zvykat si na horší,bude fuška.

kaluc2
2. lis 2012

@stanpetr Tak jsem to měla přesně i já.Jen základní mzda a nemohla jsem nic dělat.Takže na rodičák se těším,budu mít víc peněz než mám mateřskou.

kaluc2
2. lis 2012

@maruja Jak tady všechny píšete,že kojíte.jen tiše závidím.Nevím,jestli jsem udělala někde chybu nebo se zalekla toho,jak to budu s dvojčátkama dělat,fakt nevím.Zkoušela jsem i odstříkávat,ale za celý den jsem měla150ml a to jen jeden den,potom jsem měla kolem 80ml až to kleslo na 20ml

stanpetr
2. lis 2012

@kaluc2 a neresil s tebou nekdo dorovnani? penez z matersky do vyse rodicaku?

zvalentova
autor
2. lis 2012

@kaluc2 buď v klidu, jako kojící jsme spíš vyjímka, nebýt skvělé dětské MUDry tak také nekojím.

jarkalada
2. lis 2012

@kaluc2 taky si myslím, že by to snad měli dorovnávat do výše rodičáku, ne?
Já taky nekojím. Ze začátku jsem měla v porodce max 40ml, doma pak kolem 20ml a míň a míň. A v té době už oni jedli kolem 80-90ml, takže jim to samozř. nemohlo stačit.

maruja
2. lis 2012

@kaluc2 mě rozkojila holčička, to je savec 😉 dávala jsem jí na obě prsa a krásně se to rozteklo

sariky
2. lis 2012

@kaluc2 dvojcata jsou od narozeni taky na umelym. v porodnici me nutili kojit, ale vubec to neslo, nemela jsem skoro zadny mliko. pak jsem se asi mesic jeste snazila doma nejak rozkojit, odstrikavala jsem, ale mlicka bylo min a min (treba 5 ml za cely den) tak jsem to vzdala. nejdriv jsem to obrecela, ale ted jsem rada, ze prospivaji a kojeni neresim. ma to i sve vyhody 😉

rychetkami
2. lis 2012

@kaluc2 jj,ale i mezi normálními sourozenci bývají váhové rozdíly, já mám dva bráchy, dneska jako dospělí chlapi mají hodně podobné míry a váhy,jsou si hodně podobní, ale starší měl v roce 8 kg a mladší 12kg.

kaluc2
2. lis 2012

@stanpetr Bohužel tohle už neplatí.poradila mi to známá co dělá porodní asistenku,byla v tom zběhlá.Tak jsme se na to byli zeptat a už to zrušili.A nebo přesně řečeno,oni to teď dorovnají,ale seberou ti peníze z rodičáku.takže to vyjde nastejno.

sariky
2. lis 2012

@rychetkami
@kaluc2 holky, ja bych vahove rozdily vubec neresila. kazde dite je individualita a kdyz prospiva, tak proc resit, jestli meri nebo vazi stejne nebo jinak?.....

kaluc2
2. lis 2012

@jarkalada tak to bylo přesně u nás.To,co jsem odstříkala byla jedna dávka za den a ještě k tomu pro jednoho.

lenny2
2. lis 2012

@zvalentova
Zuzi, teďka jsem s Kryštufkem přijela z pohotovosti, má zánět středního ucha, naštěstí nijak dramatickej, už mu to prasklo samo, takže žádný propichování, žádny atb., až dle výsledku kultivace.....ale muselo ho to bolet jak čert, než mu to prasklo, jenže on nedal nic znát, za ucho se nedržel, vyváděl jako obvykle a nemít dneska ucho zalitý hnisem a teplotu 37,8, tak bych nic nepoznala.......tak ještě, že tak, chudáček můj malinkatej!!!!!!

kaluc2
2. lis 2012

@sariky No,ty výhody taky v tom vydím.Už jen to,že je dám oba do křesílek,strčím jim lahvičku a jedí zároveň.Nevím,jestli bych si troufla kojit oba zaráz.A jednoho kojit a druhý by mě brečel hlady u toho,to bych nesnésla.

rychetkami
2. lis 2012

@kaluc2 joo, a s tím kojením si fakt nic nedělej, já kojím jen rekreačně,tak třetinu toho, co vypijí, mám toho mlíka prostě málo, taky jsem z toho byla hokej, ale nemá cenu se nervovat. Moje kámoška opravdu lpěla na kojení, nakonec plně dcerku kojí, ale co kolem toho musí vyvádět, věčné odsávání, nervy...tohle s může dovolit s jedním mimčem, mně se dvěma by asi švihlo. Teď je vtipný, že Marek má mnohem radši kojení nežli flašku a nutrilon, takže někdy je jídlo jedna velká scéna, a když si nevezme, cpu mu aspoň vodu po lžičkách. Naštěstí je dost velikej, tak vynechání jednoho jídla snad tak neva, ale aby měl dost tekutin.

lenny2
2. lis 2012

@stanpetr
@kaluc2
Tak to je hustý!!! Pro mě to teda skok je, já spadla z mateřský na rodičák o 20 tisíc dolu a to je teda sakra znát ☹

zvalentova
autor
2. lis 2012

tak jsem právě zjistila, proč jsou klokani po příkrmech jako prasata 😀 .... ono je totiž děsně bavá jak lamentuju když je mrkev všude a následné mytí obličeje a rukou mokrým hadrem .

Holky jak to děláte aby nebyly zahnojení jak jetel? Mám je v lehátkách, s bryndákem, všude okolo pleny a jiné hardy a stejně to mají na bodýčku, lehátko je místo modré oranžové a ulepené. Neskutečně se u toho vrtí a nejsem schopná všechno ohlídat.
Zkoušela jsem krmit každého solo, ale ten druhý řval že chce taky.

rychetkami
2. lis 2012

@sariky máš pravdu, já je beru takové, jaké jsou, prostě Marýs je chlapák a Vikinka je špagetka, jinak si je představit neumím, ale hodně mě mrzí ty blbý kecy. Vím, měla bych se nad to povznést, ale víš jak.... Nicméně velkou hlavu z toho nemám, jsou zdraví a to je hlavní🙂

zvalentova
autor
2. lis 2012

@lenny2 ježiš, tak hlavně že je Štofi v pohodě. Dej mu za nás pusu 🙂

rychetkami
2. lis 2012

@lenny2 taky mám skoro ten samý rozdíl mezi mateřskou a rodičákem jak ty, tak šetřím...naštěstí manžel docela vydělává, programuje v americké firmě, ale i tak, máme dvě hypotéky / oba máme byt ze svobodných dob), jednu splatíme za dva roky, druhou menšíaž za deset let. Naštěstí druhý byt pronajímáme, ale nevyděláme tím ani kačku, spíš naopak.
Jo a malýmu přeju rychlé uzdravení!