Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
6. lis 2012

@jarkalada
Ahoj Jaru, teďka mi kamarádka zpracovává nabídku od ČSOB pojišťovny, je to úrazovka se vším všudy spojená se spořením. Měla by v tom bejt zahrnutá i pojistka na to, kdyby děti třeba v krámě něco rozbily, zatím k tomu nevim podrobnosti, tak ti pak řeknu, mám s ní mít tenhle týden schůzku 😉

sariky
6. lis 2012

@lenny2 me je to jasny 🙂
vcera dostala dvojcata od tatinka k pul roku navlikaci krouzky Lamaze, tak zatim slysim susteni, tak asi dobry 😎

sariky
6. lis 2012

@jarkalada tyyyjo, to me zatim vubec nenapadlo 😒 taky se budu muset kouknout na moznosti. jen se obavam, ze uz neni z ceho sporit ☹

sariky
6. lis 2012

@ostrava8 Peti, drzim palce, aby to tvoji tutanci zvladli. Nam dneska zrusili rehabilitaci, tak misto toho pojedu vyrizovat veci ohledne rodicaku. ale vubec se mi nechce. venku strasna zima, uz nekolikatej den me boli hlava... no fuj velebnosti

lenny2
6. lis 2012

@sariky
Spíš než spoření bych řešila dobrou pojistku...... 😉

lenny2
6. lis 2012

@sariky
Hele, kámoška taky udělala to, že na kus látky našila knoflíky ruznejch barev, tvaru, velikostí a její holčička si s tím prej vyhrála nejvíc 😉

sariky
6. lis 2012

@lenny2 diky Leny. na fisher price jsem vcera taky koukala. nejvic se mi libi ten sedici pes, tak to asi zadam nektere babicce jako vanocni darek 🙂 od fisheru maji susini takovy kousatka (rybicka a morsky konik) a ty jsou jejich nejoblibenejsi. ale ty jsem momentalne schovala, protoze s tim strasne hazi a uz se nekolikrat bouchli do hlavy a pak strasne rvali, tak ted volim mekci hracky 🙂
hodne se mi libi hracky od lamaze, ty jsou takovy spravne barevny.

lenny2
6. lis 2012

@sariky
Šári a to takhle jezdíš vyřizovat věci s dětma? Nebo máš hlído?

sariky
6. lis 2012

@lenny2 ja se priznam, ze jsem na "domaci prace" strasne leva. bych si netroufla prisit ani ty knofliky 😝 (a asi jsem na to i lina 😝

sporeni, pojistka, cokoli.... nejak me to do ted nenapadlo. budu to muset probrat s manzelem. ale jak rikam, bojim se, ze to jsou dalsi vydaje navic a uz ted je to hodne naknop.... no uvidime. poptam se kamaradky, kt. dela v generali, jestli nema nejakej typ 😉

sariky
6. lis 2012

@lenny2 s detma. my jsme absolutne bez hlidani. stridame se s manzelem, ale ten se ted nemuze urvat z prace, takze jedu s deckama. bude to psycho, ostatne jako vzdycky 😒

lenny2
6. lis 2012

@sariky
Jj, Lamaze u nás taky dost frčej, říkám, mám tady celou zoologickou 😀 Ale teďka už jsem vyhlásila stop stav Lamaze, protože už jsou na to na jednu stranu velký a za chvíli je panďuláci a psi a tygři apod. nebudou bavit a co já tady pak s tou zvířenou 😀
Lindě už chci k Vánocům pořídit panenku, Kryštof už dostane auťáky.....a vedle toho chci pořizovat už trochu hračky rozvíjející logiku (viz. ten hrnec od Fisher Price a ten pes třeba). Uvítám, když to bude dvojjazyčný, protože co nejdřív to půjde, tak chci s dětma pilovat AJ 😉

sariky
6. lis 2012

@lenny2 no jasne. ale tak ty navlikaci krouzky uz maji rozvijet motoriku. akorat susini to teda jeste nechapou 😀
a s tema dvojjazycnyma hrackama zatim nevim. i kdyz samozrejme chci, aby susini nebyli zadni tydyti, tak nevim, jestli je budu takhle od mala ucit anglicky. mozna to spis necham na manzelovi, na ang je lepsi on 😉

zvalentova
autor
6. lis 2012

@sariky Šári, u Fischer Price nemůžeš vybrat špatně. 🙂

zvalentova
autor
6. lis 2012

@sariky @jarkalada
@lenny2 také po něm koukám, ale všechno je to šíleně drahé. Chtěla jsem něco obdobného jako jsme měli my jako děti - jen spoření a připojištění proti nešikovnosti dětí, žádné životní a tisíce chujovin k tomu.
A protože jsem zatím nic nenašla, spořím jim doma do kasičky 🙂
http://www.penize.cz/zivotni-pojisteni/59694-po...

lenny2
6. lis 2012

@sariky
No, já sama mám jazyky vystudovaný a tak chci, aby děti pilovaly taky. Jak budou trochu umět mluvit, tak tŕeba od těch dvou let začneme zlehka něco málo 😉 Ale to je taková zatím jen moje vize, realita muže dopadnout jinak 🙂

zvalentova
autor
6. lis 2012

Jinak včerejší kontrola na Vojtovce dopadla docela fajn. Kačka už cvičit vůbec nemusí, Kuba ještě ano, ale pokud se nějak nezastaví, máme to max. do vánoc a pak konečně kliiiiid. 😎

lenny2
6. lis 2012

@zvalentova
Zuzi, u nás má manžel dost vysokou životní pojistku, já si jí dám teďka.....prostě, když už má člověk rodinu, měl by to mít, si teda myslím 😉 Spoření pro děti pro nás tak podstatný není, duležitější je ta úrazovka..... 😉

sariky
6. lis 2012

@zvalentova zuzko, obdivuji, jak ses s tou vojtovkou pilna. ja se musim stydet, jak na to kaslu. dneska nam tu rehab zrusili, tak se musime preobjednat. se mi tam vubec nechce. ja na svych detech proste nic opozdenyho nevidim...

zvalentova
autor
6. lis 2012

@sariky vůbec nejsem pilná, sotva stíhám jednou denně zacvičit s hysterákem 😒

lenny2
6. lis 2012

@sariky
@zvalentova
Holky, teďka se zeptám teda asi jako naprostej blb, ale teda na základě čeho vás na tu vojtovku poslali???

zvalentova
autor
6. lis 2012

@lenny2 já vím, jenže pro nás to znamená už existenční problémy. Buď pošlu 1000,- na životní nebo nakoupím jídlo ☹ ☹

Poslala nás dětská MUDra cca ve 4 měs., v tu dobu se Kačka začla otáčet na břicho ale špatně bez zapojení břišních svalů a Kuba měl šílené záklony a páteř mimo osu. Kačka je akční povahou takže šlo o to naučit jí dělat věci správně. Natolik jí to zrychlylo že dává boční sed a co nevidět bude sedět normálně.
Kuba je stále pecka, nedělá (spíš nechce) ještě druhé vzpřímení.

sariky
6. lis 2012

@lenny2 ja "umim" akorat anglicky, takze susinum toho vic predat nemuzu. zatim nad tim nejak nepremyslim, uvidim, v kolika vubec zacnou mluvit a pak budu resit ang 🙂 ale je fakt, ze dneska uz je to normalni, ze se deti uci cizi jazyky odmalicka... Leny, ja uz si radeji ani zadny vize nedelam, protoze mi prijde, ze vse, co jsem si "naplanovala" pak vubec nefungovalo.... holt, clovek mini, zivot meni 😎 😝

lenny2
6. lis 2012

@zvalentova
Já vím, Zuzi, je to těžký tohleto ☹
Však uvidíš, třeba až pujdeš zpátky do práce 😉

lenny2
6. lis 2012

@sariky
Já mám vystudovanou AJ, FJ a ŠPJ, ale hustit do nich budu třeba od dvou let zatím jen AJ, pochopitelně podle toho jak budou umět mluvit 😉 Ale od školky už stoprocentně!

sariky
6. lis 2012

@lenny2 zaclo to u Simonka tim, ze mel hlavu jen na jednu stranu. na neuro pak rekli, ze je opozdenej (to bylo nekdy ve 2 mesicich nebo tak nejak). tak jsem ze zacatku rehabilitovala, ale vubec to neslo, strasne se u toho vztekal, vubec nespolupracoval.... no proste to bylo psycho jak pro nej, tak pro me, tak jsem polevovala, az jsem se na to uplne vyprdla. no a nedavno na kontrole na neuro dr rekla, ze uz je v pohode, ze uz ho nechce videt (takze se vlastne srovnal sam). no a koukla i na Saru a rekla, ze je pry opozdena tedka ona. ale ja na ni nic opozdenyho nevidim. na brisko uz se zvlada pretocit, vypilovala i techniku, takze si i rucicku z pod sebe vytahne sama. zatim se teda neumi pretocit z briska zpatky na zada, ale myslim, ze na to proste prijde. me prijde, ze se to ted strasne hroti. opakovane si tady na to "stezuji" 😝 jak rikam, ja na ni nic opozdenyho nevidim. proste kazdy dite ma svoje tempo a jak nejedes presne podle tabulek, tak ti reknou, ze mas opozdeny decko. fakt na palici....navic detska dr rikala, ze se ji opozdeni nezdaji, ze se ji zdaji naprosto v poradku. tak fakt nevim. navic fyzioterapeutka rika, ze Sima se ji zda furt opozdenej, Sara ze je v poho. no jak u blbejch. kazdej rika neco jinyho. pomooooc

sariky
6. lis 2012

@lenny2 tak to je sranda 🙂 ja jsem se postupne ucila vsechny tri zminovane jazyky a ted "umim" tak max anglicky. z fr si nepamatuji vubec nic a ze sp hoooodne malo. rozhodne bych nedokazala nic rict v tom danem jazyce (krome ang, to se domluvim, mam akorat fce, na advanced jsem se uz nedokopala. ale to stejne o nicem nevypovida. nemam prilezitost mluvit a tak sice rozumim, ale mluvim jak ten tydyt 😒

kaluc2
6. lis 2012

@lenny2 My kluky máme taky pojišťěny u ČSOB.Měla jsem tam životko nejdřív já a paní mi tam přihodila i kluky.Jinak stavebko máme u Lišky.Pěkný den,dnes jedu s klukama k rodičům,tak budu mít pár ruk navíc a já si odpočinu a vyrazím na nákupy na vánoce.Asi do toho mluvícího pejska a hrnce půjdu taky a na první narozeniny vymyslím něco jiného.Ono je stejně pořád co kupovat.

sariky
6. lis 2012

holky, nevim, jak je to videt, ale posilam nasi zubejdu 🙂

lenny2
6. lis 2012

@sariky
Šári, je boží 😉