Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
20. lis 2012

@jarkalada 😉 hlavně ať je to na pohled kvalitní kožená bota, pevná kotníčková, šitá, né lepená a nejlepší na sucháč, ať ses tím nemusíš zavazovat 😉

lenny2
20. lis 2012

Holky, pro nespavce:
http://www.katolik.cz/texty/view.asp?cis=305
Nikdy mě nenapadlo, že by třeba pomohla rozsvícená lampička.....

lenny2
20. lis 2012

Jinak tenhle článek vložila na facebook nějaká mamina, já fakt na stránky katolík nechodím 😀

jarkalada
20. lis 2012

@maruja no tkaničky si taky moc neumím představit, že by mi vydržely, než je stihnu zavázat 😀
Teď jsem si četla pár článků o prvních botkách. Ale píšou, že samozř.nejlepší kotníčkové, ty určitě koupíme-jenže teď na zimu, až napadne sníh - sněhulky pak asi nebudou moc dobrý, když jsou vlastně nezpevněný...?
@lenny2 je fakt, že my v ložnici u nich máme celou noc takové matné modré noční světýlko. Na to se vždycky těší a jsou spokojený, když ho zapnu. Ráno se pak perou o to, kdo ho dřív z tý zásuvky vyrve 😀

maruja
20. lis 2012

@lenny2 to my máme do zásuvky, takový modrý abych viděla i na kojení. A malá ho má dodnes v pokojíku

sariky
20. lis 2012

@lenny2 ufff, tak ted si to mam vykladat tak, ze to, ze Sima se uklidnuje cucanim palce, znamena, ze mu neposkytuji dostatecny pocit bezpeci a on si za me nasel "nahradu"? 😨

zvalentova
autor
20. lis 2012

@jarkalada ahoj Jaru, u nás je prodejna s botkama pro děti. Ženské se tam sjíždějí z půlky Prahy. Nebyla jsem tam, ale jukni na web, třeba ti značky pomůžou v orientaci.
http://www.100nozka.eu/

lucka_angel
20. lis 2012

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jak řešíte postýlky? My máme dvě, zatím jednu v obýváku a druhou v ložnici, ale už se mi pomalu přestávají do jedné prcci vejít a nechci je mít jenom v ložnici =( asi nám nezbyde nic jiného než koupit ještě třetí postýlku do obýváku =(

leeela
20. lis 2012

@lucka_angel ahojky, my máme dve postýlky v ložnici a do obýváku máme polohovací ohradku ... Podle me je lepší ohradku nez kupovat postylku - za par měsíců stejně budou raději na zemi 🙂

lucka_angel
20. lis 2012

nad tím jsem taky přemýšlela, ale manžel ji nechce, protože je líný se do ní ohýbat

zvalentova
autor
20. lis 2012

@lucka_angel ahoj Luci, mám rovnou dvě u nich v pokojíčku. V obýváku jsou od malička na hrací dece vypodložené molitanem. Postýlka mi přišla jako totální zbytečnost a a ohrádku jsem nechtěla. 😉

jarkalada
20. lis 2012

@lucka_angel my to měli stejně cca do 3. měsíce. Pak byl každý ve své v ložnici. A asi do pěti měsíců jsme měli ještě jednu postýlku v obýváku.Ale tu jsme měli "navíc" od známých,takže se tak využila. Extra jsme třetí nekupovali 😎 Tu pak v cca půl roce vystřídala ohrádka

jarkalada
20. lis 2012

@sariky mně tam zas zprvu vyděsila věta - "Většina rodičů dává své dítě zpočátku do koše..." 😀 pak to tedy naštěstí pokračuje 🙂

lucka_angel
20. lis 2012

holky a jakou ohrádku máte pro dvojčátka? mě přijde takový ten klasický rozměr malý pro dvě děti a zase by se mi líbila aby byla polohovatelná

jarkalada
20. lis 2012

@lucka_angel my máme takovouhle - http://aukro.cz/detska-drevena-ohradka-8-dilna-...
Nejdřív jsme nepoužili všechny díly, ale jak se začly víc pohybovat, sestavili jsme jí ze všech.
Je dobrý, že má tu branku. Nemusíš jí pořád teda zvysoka překračovat. My jsme jí nechávali pořád otevřenou,aby si mohly dle libosti lézt dovnitř nebo ven. Zavírala jsem jí jen v nutnosti.
Ale je fakt, že zabírá dost místa. Ale zas jsem jí mohla dát v létě ven, když se mi rozprchávaly každej jinam.

sariky
20. lis 2012

@lucka_angel my jsme ze zacatku meli taky 2 postylky - jednu v loznici a druhou v obyvaku. ale nekdy kolem tech 3 mesicu se zacli vrtet, tak jsme prestehovali postylku z obyvaku do loznice a v obyvaku mame 8-dilnou ohradku. neni polohovatelna a nema dvirka, ale zatim nam vyhovuje. jinou teda ani neplanujeme porizovat 😉

kinguse
20. lis 2012

@jarkalada jak píše @maruja, v Deichmannu mají ty elefanty, Reno má třeba Bamy, Baťa má taky kvalitní dětský boty, bačkůruky jsou výborný Befado nebo sandálky Santé. Hlavně musí být kotníčkový, pevná pata i špička, když botku obuješ,měla bys za patu ještě strčit prst! Dost ty první botičky kupujou holky u Bati. Ještě jsem nekoukala,tak nevím,jak jsou na tom cenově.Každopádně pro ty první krůčky určitě na botách nešetřit (samozřejmě nekupovat boty za 2tis!,to bych nedala),ale určitě kvalitní boty. Ve městě je několik prodejen těch zdravotních botiček pro děti. Vím,že býval obchod v Krajinský naprosti Komerčce.Ale když zajedeš do Globusu,tak určitě v některý obuvi něco koupíte!

kinguse
20. lis 2012

@lucka_angel my máme 6-tidílnou s brankou,máme jI složenou do obdélníku,taky branku otevřenou,ale holky tam moc nedávám,jen když potřebuju jít na chvilku z dosahu 😉

jarkalada
20. lis 2012

ha-tak mám toho pejska za 190,- ! 🙂 akorát nemá to blikací srdíčko, jinak je naprosto stejnej. Od té samé paní, takže věřím, že bude dle popisu čisťounkej a funkční 😎

sariky
20. lis 2012

@jarkalada teeeda, ty ses obchodnice 😉 😝

kinguse
20. lis 2012

@jarkalada si mě chtěla nasr..... 😠 😠 😠 takže mám srdíčko za 300,-!!! 😀 😀 😀

jarkalada
20. lis 2012

@sariky psala, že ho bude přidávat večer, tak jsem číhala 😀 a hned za mnou další dva zájemci, tak jsem to měla jentaktak 😀 Ale beru vždy za ceny, který jsou určený, to zas nesmlouvám 😉
Jen jsem si říkala, že to taky mohla dát najednou, aby to bylo za jedno poštovný. Takhle i ona půjde znova no poštu. No to se nedá nic dělat.
Koukám na Ordinaci

jarkalada
20. lis 2012

@kinguse 😀 😀 😀

lenny2
20. lis 2012

@jarkalada
Jaru, no to je supr cena, ale za 190,- bych měla strach, že to nebude funkční - snad jo 😉
Koukám, že čoklouš od Fishera vládne letošním Vánocům, já už se taky nemůžu dočkat až ho děti vybalej pod stromem 😉

jarkalada
20. lis 2012

@lenny2 píše, že úplně bez poškození, čisťounkej, vše funguje, zpívá, říká barvy, jmenuje ty části těla, které se zmáčknou..
Má na MMB přes 1220 hodnocení a všechny kladný. S tím traktůrem jsem taky spokojená, tak jí věřím.
Co jinýho mi taky zbejvá, když jsem právě převedla peníze 😀

jarkalada
20. lis 2012

a máte na Vánoce živý stromečky? Já se už tak těším, jak to tu bude vonět. A pak padat to jehličí a furt hlídat děti, aby k tomu nelezly... 😀

lenny2
20. lis 2012

@jarkalada
Tak snad to bude vše ok a čoklouš dorazí v pořádku 😉
My ještě letos necháme umělej strom, živej až možná příští rok 😉

sariky
21. lis 2012

ahoj holky. dneska jsme byli se susinama na kontrole, tak Sara uz je fit, ale Sima to ma furt na pruduskach, takze do soboty pokracujeme v antibiotikach 😠
stromecek nebudeme mit zadnej, protoze umely se mi nelibi a zivej porizovat nebudeme, protoze na stedry den a nasledujici den budeme u nasich, tam bude zivej se vsim vsudy a tady doma by mi ho stejne znicily kocky, tak na to letos opet prdim. ale pristi rok se snad uz odvazim a poridim ho 😝

kinguse
21. lis 2012

@sariky Šári,tak aspoň,že 50% už je OK 😉 Snad bude i Šíma brzo dobrej.
Co se týče stromečku, tak my kvůli malými samozřejmě pořizujem,ale živej,já ty umělý prostě nemám ráda ☹
Jinak u nás noc dobrý psycho. Spala jsem asi hodinu a půl trhaně a to ještě s Luckou v náručí 😝 Celou noc řvala, kňourala, měla přes 38st, teklo jí z nosu, z očí, slintá jak bernardýn, ráno vyblila celý mlíko...no jestli už tohle nejsou zuby,ta už ani nevěřím,že ňáký mít bude 😀 Na virozu mi to nepřipadá,ale pravdou je,že malej má rýmu a kašel,ale jí vyloženě teče voda z nosu a na dásně si nenechá vůbec sáhnout,tak dávám nurofen na střídačku s čípkama.Teď jsem je dala spát na terasu a naivně jsem si myslela,že si na chvíli lehnu,ale Luky tu otravuje,že si chce hrát a hlavně bych měla holkám uvařit...ale možná,že jim dneska frknu skleničku,nějak nemám na nic sílu ☹ Taky jsem urgovala v práci,aby mi proplatili dovču, co jsem čerpala v říjnu.Mám pocit,že kdybych se nepřipomněla,tak bych asi nic nedostala! Si asi myslí,že se třema dětma a hypotékou na krku jim to nechám jako milodar 😠 😠 😠

lenny2
21. lis 2012

@sariky
Šári, posílám Simovi pusinku na uzdravení 😉
@kinguse
Gábi, Kryštof má horní dásně nalitý jak cisterny, ale nic se ještě neprořízlo, jen furt ty dva spodní. Dneska v noci asi dost trpěl, pořád kňoural, nemohl spát, jsme od 4:30 vzhůru, tím pádem vše posunutý, obědvali už v 11 🙂 A teď konečně spiííííí 🙂 Ještě, že mi mamka poslala oběd, dneska bych asi neuvařila ani vodu 😀