Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
23. lis 2012

střídám paralenový a nurofenový čípky a ochlazuju studeným hadrem. Blbý je,že má furt ledový ruce a nohy,tam se musí s tím ochlazováním opatrně,protože bohužel hrozí ty febrilní křeče a z toho mám fakt strach ☹
@stanpetr no to víš,když na to máš techniku,tak je to paráda,ale růčo fůčo je to děs. Já to povařím bez těch šlupek a jadřinců a pak rozmixuju. Ale je to mňamka, mě to hrozně chutná. Teď jsem naposled dělala s banánovým pudinkem a to je lahoda. Ale pravdou je,že ty škroby pro děti nejsou úplně ideální,ale zas tolik tam toho není,tak myslím,že jim to neublíží.Ale lepší je to zahušťovat větším množstvím banánů!

kinguse
23. lis 2012

jinak všem mooooc díky za podporu,jste zlatíčka!!!! 😉 Ještě,že už mám s těma nemocma a horečkama celkem zkušenost,malej na to trpí od malička,ale 3.den ject takhle vysoký horečky taky neznám.To už mám i strach,aby se něco nepo.Jsem vždycky šťastná,když jí na chvíli zabere ten čípek a pak se Terka začne i usmívat,ale jinak je úplně vyřízená. Lucka je protivná,furt kňourá,ale teplotu má max do 38,5 a přijde mi,že k tý viroze jí ještě trápí ty zuby,který se nééé a nééé prořezat.Pořád si šmidlá v pusince a slintá jak bernardýn 😒

sariky
23. lis 2012

@kinguse koukam, ze s tema zubama je to taky des, co? ja nemam zkusenosti, susini maji zatim kazdej jen ty 2 horni a ty se prorezaly v podstate bez problemu, ale prijde mi divny, ze se to furt nechce vyklubat. ale asi se to stava 😒 Tak doufejme, te tady ta horecka je ta posledni "tresnicka na dortu" a budou nasledovat ukazkovy klofaky 😉
Jinak ja si asi nemam na co stezovat, susini spi v noci dobre, Sima teda vstava v tech 5, tak se citim unavena, ale tak nejak za tech poslednich 14 dni, co byli susini nemocni, toho vseho uz mam plny zuby, jsem strasne podrazdena a uz i zvysuji hlas na maly a pak je mi to lito. treba ted uz zase pul hodiny rvou a jestli to bude jak vcera, tak budou rvat az do te doby, nez pujdou do postylek. ale preci je nebudu ukladat v 5, v kolik by pak proboha vstavali. nejak mi dochazi trpelivost. stalo se vam to taky nekdy? i kdyz vite, ze ostatni jsou na tom hur, tak se proste citite totalne k.o.?

lenny2
23. lis 2012

@joyce2
Ahoj, Mirenu mám od ćervna a prakticky do teďka jsem od zavedení v jednom kuse krvácela, teďka už ok, MS nemám 😉

lenny2
23. lis 2012

@kinguse
Gábi, moc na tebe a dorotky myslím a hrozně si přeju, aby jim bylo líp!!!! Držte se, holky!

ostrava8
23. lis 2012

ahoj holky téda to je zase věcí ..

@sariky šári já po včerejší zkušenosti dneska dala na večer kaši, plus mléko, tak uviídme ... dneska malí bantovali už po páté, masakr ... a to mi tak krásně spáli třeba do osmi :( ale já si myslím že je to tím jak píšeš - jsou přespaní .. ted už se dá chodit ven ,tak jsme i dopo. i odpoledne venku a tam mi spí tři hodiny v kuse .. takže asi fakt hodně .. pak po páté dostanou mlíko a už je nedáváme spát a kolem osmé po koupání do postele ... no uvidíme zítra ..

@kinguse Gábinko je mi to moc líto .. chuderky malé .. člověk by dal za to vše aby malí byli v pořádku vid ?? určitě to zítra bude už lepší ...

Holky pozor .. od příštího týdne má udeřit zima ... :(

kaluc2
23. lis 2012

@joyce2 http://recepty.vareni.cz/domaci-jablecna-presni...
tenhle recept jsem dělala a přesnídávka je vynikající.Naši kluci ji ještě neměli,mají teprve 4měsíce.Jenže rodiče měli letos velkou úrodu jablek,tak mi to bylo líto z nich nic neudělat.Mám to ozkoušeno od dvou kamarádek,co jsem jim je dala pro děti,prý měli velký úspěch,moc jim chutnali.

joyce2
23. lis 2012

@maruja Díky za odpověď - pokud jde o Mirenu, nezní to špatně.

joyce2
23. lis 2012

@lenny2 Taky děkuju za odpověď. - To už zní hůř. - Krvácet několik měsíců se mi nechce. Ale asi to budu muset prostě zkusit a doufat, že mě to nepotká.

joyce2
23. lis 2012

@kaluc2 Díky moc za tip. Zni to dobře. - Ukládám a zkusím.

stanpetr
23. lis 2012

@joyce2 ja po zavedeni spinila jeden den...

kinguse
23. lis 2012

@joyce2 sice nemám osobní zkušenost,já teď zkusila ten kroužek Nuvaring,tak jsem taky zvědavá. Ale mám spoustu kamarádek,co tělísko má a krom jedný,která taky na střídačku dooost dlouho krvácela a špinila,tak jsou všechny spokojený!

Nadlidskej výkon narvat do holek nějakej sirup,už mi nic nechtěj, Terka zvedá žaludek,když jí mám dávat ty ATB (má Amoksiklav Sirup) a to to mám dávat na začátku jídla,takže jí pak nutím ještě do jídla,tak jsem ráda,že to udržela. Taky už má z těch čípků asi lehčí průjmík a hrozně jí bolí bříško,furt se kroutí,tak doufám,že to má k těm horečkám. No,uvidíme zítra,věřím,že ty ATB zaberou a bude dobrá nebo min.lepší!
Holky,jste zlatý,dík za podporu!!!!! 😉
Jooo a aby toho nebylo málo,tak mm přišel z práce,že mu není moc dobře,tak tu do sebe lije jeden čaj se zázvorem za druhým,já do sebe a malýho cpu Oscillo,tak doufám,že odoláme...to by mě šlehlo,kdyby nás to zkosilo všechny 😠

rychetkami
23. lis 2012

@kinguse no toto, chudák Terezka...držím pěsti, ať je to v pořádku, nemám ráda zimu hlavně kvůli těmhle chorobám.

lenny2
23. lis 2012

@kaluc2
Na tom receptu se mi nelíběj ty cukry, ale jinak může chutnat dobře, ale osobně bych fakt takhle nesladila 😉

lenny2
23. lis 2012

@joyce2
Jj, bohužel to doprovázely i dost bolesti v podbřišku, byla jsem už odhodlaná si to nechat vyndat, ale pak se to najednou zlepšilo a teďka to musím zaťukat, ale pohoda 😉

maruja
24. lis 2012

@lenny2 jo taky mě píchalo v podbřišku, byla jsem i na kontrole a vše bylo kde má a Dr říkal, že se krvácet může až půl roku po zavedení.

no u nás bude zase nemocná ta starší, teď usnula a to se stává jen když na ní něco leze, tak doufám, že to bude jen rýma a né nic horšího 😢

kinguse
24. lis 2012

ahoj holky,tak v noci Terinka opět 40st, ve 3h dostala čípek a kolem půl5 jí to teprv kleslo. Měla hrozný křeče v bříšku, kroutila se jak had..teda hadice 🙂 Od tý do už je naštěstí bez teploty,tak snad už jí to nevyleze! ☹ Dopo spaly svoje 2h,celkem se i nabaštily,tak snad už to půjde k lepšímu. Doufám,že už na dlouho budem mít klid. Večer jsme si tu četla o těch febrilních křečích..mám z nich vždycky u těch horeček strach. A nevím proč,ale druhej můj strašák je meningokok ☹ Vždycky hned koukám,jestli nenaskakujou nějaký fleky. A dr mi poradila,že když se přes ty fleky přejede a místo zbělá,tak je to OK,ale pokud kůže zůstává červená,tak hned do nemocnice!!!...to jen abych byla chytrá 😀
@maruja snad u nás nic nepropukne!To taky znám,když malej dobrovolně přes den ulehne,hned vím,že to není samo sebou!
@lenny2 souhlasím,ten cukr bych nedávala.Mě osobně přijde zbytečnej a hlavně mi to přijde dost sladký i bez cukru! Zvlášť,když jsou sladší jabka nebo se přidá hruška, popř.ten banán.

maruja
24. lis 2012

@kinguse no tak má 39, ale jde to hezky dolu s Panadolem 😠 takže do školky zase nepůjde 😠 😠 grrrrr a zase kurýrovat. Fňuká, chce se mazlit a dvojky do toho řvou 😎 😎

maruja
24. lis 2012

@kinguse to ti Dr poradila dobře, říká se že máš vzít skleničku,průhlednou a zatlačit na ten flek a když zůstane červenej, tak jet do špitálu

kaluc2
24. lis 2012

@lenny2 Já jsem dala třtinový cukr,radila jsem se s odbornicí na dětskou výživu a ta je zrovna i odbornicí pro zdravou výživu.

lenny2
24. lis 2012

@kaluc2
Však jasně, to je na tobě 😉 Já jen, že já osobně bych zbytečně cukr nedávala, už jenom, když pominu, že mi to přijde taky zbytečný, tak kvůli Kryštofově hypernespavosti (holky, která se k nám mimochodem opět vrátila ☹ ) bych ho cukrama určitě nespeedovala 😉

lenny2
24. lis 2012

@maruja
Tak já byla, Maru přesně to procento, co to tak půl roku mělo 😀
Ale za dalších 5 let bez MS to stojí ten 1/2 rok vydržet 😉

kinguse
24. lis 2012

@maruja tak doufám,že už vás pak dvojky nepřevezmou štafetu ☹ S tím meningokokem jsem to nikdy neslyšela,tak jsem ráda,že už to aspoň vím a snadno to můžu vyzkoušet a nebýt vždy na nervy,aby se něco nepo... Tak ať je malá brzo fit,ono to asi řádí všude. A mít doma dvojky a k tomu ještě nemocný starší je fakt vopruz...a to já ještě malýmu vydala příkaz zákazu TV,DVD,iPadu,PC...prostě veškerý techniky,dokud se nenaučí "R" ,respektive,dokud se o to aspoň nebude snažit...takže mu bylo jedno,že maj holky horečku,ale furt tu otravoval: Pojď si hrát!!! 😒

@kaluc2 vím,že ten třtinovej cukr se může,ale u těch přesnídávek mi to taky přijde zbytečný! Ale určitě je mňamkatá 😉
@lenny2 naše dorotky teď začaly hezky spát tak od 3 do těch cca 6h a pak ještě zaspí do cca 8h,ale tou nemocí je to všechno úplně rozhozený,tak nevím,jak budou další noci probíhat!

Jinak večer měla Lůca 38,5, Terka naštěstí bez teploty,ale obě jsou protivný jak blázen...furt kňouraj,chtěj nosit,nevydrží chvíli na zemi samy a hrát si.Sotva si sednu,visí mi na noze a chtěj chovat.Když vezmu jednu,za chvíli je tam druhá a kňourá,že chce taky vzít.Je to sranda,ale přijde mi,že se o mě perou 😀 Se divím,když jsem ten "ras",co je odsává, kape kapičky do očí,nosu apod. Jsou to prostě zlatíčka!!!!
Joo, jak dopo spaly,tak jsem konečně zas pořádně vyluxovala a vytřela celý být a zas mě chytla moje "stěhovací" a trochu jsem nám to tu přeorganizovala...mm vždycky říká: no,ještě že šoupeš jen nábytkem a nechceš měnit chlapa 😀 😀 😀 ...tak mu vždycky říkám: si dej bacha,aby mě to nechytlo a nezlob 😀 😀 😀 ...upřímně, asi by se o matku 3dětí chlapi moc nervali 😀 😀 😀 😀

kaluc2
24. lis 2012

@kinguse jo,snad i mým klukům budou chutnat.Co jsem slyšela od kamarádek,tak když dělali přesnídávky,tak je mohli vyhodit,protože malým nechutnali,šmakovali jim víc kupované.Já sama když jsem ji dělala,tak jsem ji pořád olizovala,až mi bylo těžko.Tak kdyby jí kluci nechtěli,nevyhodím ji a budu ji jíst já.Ale myslím si,že projde.

lenny2
24. lis 2012

@kinguse
Gábi, u nás bylo všechno už supr a posledních asi 5 nocí začal Kryštof zase šíleně vysírat, tzn., že vstává ve dvě ráno, usíná cca ve 4:45, do tý doby mi leze po hlavě, tahá za vlasy, povídá, dožaduje si pozornosti a pak unavenej usne. Půl hodiny na to vstává vyspinkaná Linda a já musím vstávat ☹ Psycho ☹ Nevím co se zase podělalo, vždycky to začne řevem s ručičkou v puse, takže asi klofy a když ho uklidnim, procitne a chce prostě vstávat ☹ Na dnešek to bylo teda lepší, protože jsem mu na noc dala Panadol a spal líp. Má taky hroznej kašel, takovej ten průduškovej, tak kapu 4x denně Synecod a celej den pije průduškovej čaj, na noc přes postýlku házím mokrej ručník, tak snad se to vyléčí než odjedu, jinak mě šlehne ☹ Jinak už oba seděj, Kryštof už si na férovku stoupá, je to mazec 🙂 Jsem ráda, že je dorotkám líp, ty nemoci u dětí, to je šílená bezmoc ☹

zvalentova
autor
24. lis 2012

@kinguse Gábi, moc na tebe a holky myslím. Držte se, ať to zlé skončí a všechno bude dobré. 🙂

kinguse
24. lis 2012

holky,tak nevím čím to je,ale Terka má šílený křeče v bříše. Myslela jsem,že je to z horečky,ale tu už dneska celý den neměla a zas se vzbudila kolem 22h s šíleným řevem,břicho jak kámen a trvalo půl hodinky,než jsme ji zklidnila. Kroutí se, řve, musí jí to šíleně bolet a já vůbec nevím,co to je? ☹ Začně to vždycky večer,další záchvat pak kolem tý 22h a pak kolem 3h...uvidíme dneska,jestli se to zas bude opakovat. Přes den má stolici normální, občas průjmový (to je ale asi z těch čípků). Jestli to bude pokračovat,tak zítra cinknu dr,co to může být. Říkala,at jí zavolám klidně o víkendu,když se mi něco nebude líbit.
Ty jo,teď jsme s mm zkoukli Twilight ságu 4 a to je fakt super..no mě se to strašně líbí!
Jdu chrupkat,snad se trochu vyspíme.Ty jooo,ona už je půlnoc???!!!! 😝

maruja
25. lis 2012

@kinguse ty křeče může mít z ATB, dáváš probiotika?? Chudinka 😒 no hlavně že už nemá takovou teplotu

u nás taky lepší, do večera měla ještě 2x přes 38 a pak najednou konec a nic jí není, teď už tady zase poskakuje 🙂

sariky
25. lis 2012

@lenny2
@kinguse
@maruja holky, to je des, preji vsem, at nas ty nemoci uz konecne opusti.
susini uz dobrali antibiotika a i ryma ustoupila, nicmene jsem se ve tri rano probudila s prisernou bolesti v krku, tak doufam, ze nebudu opet nemocna a hlavne doufam, ze nenakazim dvojcata.

kinguse
25. lis 2012

@maruja právě,že dávám...vyplázla jsem za něj skoro 400,- ...jsou to nějaký spešl,který se přímo berou u ATB a neničí jejich účinky (PROBACIN). A po dobrání jsem zas měla doporučený jiný,takže další prachy. Ale říkám si,že to je jediný,co pro ní můžu dělat,abych jí aspoň trochu ulevila.