Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
28. lis 2012

@jarkalada tak to je možné, Nova to má kousek a každou chvíli tady natáčí vatu do reportáží.... schválně až to dají na web tak se juknu. Je ze mě mediální hvězda a ani o tom nevím 😎

jarkalada
28. lis 2012

@sariky no překvapivě asi relativně i dobrý /ťukťuk/. Včera to teda bolelo, i jsem si myslela, že si snad vezmu prášek dřív než by se mělo. Pak to ale nějak povolilo a od včera odpoledne nemám žádnej.
Ale to když nic moc nedělám. Je to hodně nepříjemný, když se musím sklonit nebo zvednout děti nebo po nich sbírám po zemi hračky, to v tom tak hnusně "tepe".
Teď si dělám bramb.kaši a opeč. cibulku, už mě neba jíst pořád jen jogurty, tvarohy, pudingy, potřebuju už něco slanýho, ale skorotekutýho 😀
Ale říkali, že nejvíc to má otéct třeti den-tj.zítra, tak vyčkávám a dopředu nejásám 😎
Dnes měl být mm doma, ale šel samozřejmě do práce (když mi teda jako nic není, prý to čekal horší 😎 ) Tak jsem mu aspoň volala, ať přijde tak do čtyř, než bude tma-musí ještě zasadit dvě jahůdky od našich, než napadne podle předpovědi zítra sníh 😝 a aby mi pomohl s večerním koupáním.

eulalie
28. lis 2012

Bože, holky, vy jedete jak strigy...kde na ten net berete u dvojek čas? Já jsem ráda, že si vypiju přes poledne kafe, když mi divoká zvěř zaspí v kočáře, aby nedošlo k nějakému omylu 😝 ...v kočáru spí, jen když se s nima hrká, nesmíme se s někým zastavit a povídat, to jsou hned vzhůru. Takže nechat je jen tak spát na terase nehrozí 😖 , mám mega výhodu, že mám paní na pomoc, takže teď s nima jezdí ona a já mezitím navařím, jtrochu poklidím a v rychlosti zhltnu to kafe. Nejsem schopná děti naučit spát v postýlkách...jen přes víkend, kdy je muž doma, tak si každý bereme jednoho do postele a uspáváme je takto, ale to nespí dýl než hodinu a pak jsou protivní. Máte nějakou radu do života?! Obdivuju vás všechny, které dvojčata zvládáte bez pomoci. Jste borky!!!
A pro psa jsem manžela ráno taky poslala, tak jsem zvědavá, jestli pochodil 😎

jarkalada
28. lis 2012

@eulalie já sem na MK chodím, jen když spí a já u toho zároveň buď snídám, někdy kolem 16h tu obědvám 😀 a kolem 21h jsem tu s večeří 😀
Jinak když jsou vzhůru, tak noťas nemůžu vůbec zapnout, hned se na to sápou, lezou po mně a hlásí "mimi,mimi" - mám jejich společnou fotku na desktopu - tak vidí miminka a někdy jim pak pustím slideshow s jejich fotkama - tak proto tomu říkaj "mimi" 🙂

kinguse
28. lis 2012

@sariky tak gratuluju!!! U nás měli 3ks,tak jsme ještě jednoho vzali, toho bazarovýho zkusím prodat. A ještě jsme kupovali jeden kámošce,ta ho koupila v pátek ve Sparu za 800,-,tak jsem jí řekla,že jí koupíme v Tescu toho za 500,- a toho drahýho,ať vrátí! No, 300,- se na ulici nenajdou,že?!

kinguse
28. lis 2012

@jarkalada no,tak snad si dá zub,teda už "nezub" říct a nebude to už bíc bolet!!! Mně to už pak taky neoteklo...naštěstí,ale vím,že jsem po tom prášku šáhla,ty první 2-3dny to bolelo jak sviňa 😝 Tak snad na tom budeš líp!!!!!

eulalie
28. lis 2012

Tak to večer u mě net nehrozí...kolem šesté koupeme, pak baštíme kaši a do cca deváté bojujeme u malé s usínáním. Jako zaspí hned, ale každou chvilku je vzhůru, tak pořád sprintuju k postýlce...po dvou hodinách to většinou vzdám, vezmu si ji do postele a jdeme spát spolu. Film jsem viděla snad naposled v porodnici, o knížce ani nemluvím...nemáte nějaký trik na tvrdý spánek?

A psa teda prý máme, měli jich plné regály (Tesco Břeclav).

sariky
28. lis 2012

@kinguse presne tak. uz tak je to predrazeny, tak proc to nevyresit tak, ze se ty penize trosku vrati....
btw jak je dorotkam? lepsi?

sariky
28. lis 2012

@eulalie pani na pomoc? tak to by se mi taky hodilo. my jsme s mm na vse sami, nemame zadne hlidani, takze ja si nemuzu zajit ani k doktorovi. ale nejak bojujeme, ono nam ani nic jineho nezbyva 😉
a na net chodim, kdyz susini usnou nebo kdyz zrovna nervou a bavi se sami. jinak na to taky nemam cas. a hlavne, pro me je to odreagovani, kontakt se svetem, jinak bych se asi uplne zblaznila 😝

sariky
28. lis 2012

@eulalie susini maji taky problem s usinanim, ale kdyz uz usnou (teda vecer v postylkach), tak vetsinou spi docela dobre. sem tam se za noc probudi, poknouraji, ale staci pohladit a oni zase usnou. ale samozrejme to neni pravidlo. parkrat jsme je uz museli vzit do postele k nam a parkrat nepomohlo vubec nic. ale vetsinou aspon ty noci jsou relativne v pohode. za to pres den je to hodne na budku. prijde me, ze jsou v podstate celej den protivni a uknourani. asi je to se mnou nebavi 😝

kinguse
28. lis 2012

@jarkalada Jaru,uz mate botky??? Jestli ne,koukni tady: http://botymatice.cz/index.php?main_page=index&... Ty Fare za 730,- jsou výborný!!! A maj holcici i klucici 😉 Na prvních botách se nemá moc šetřit,ale x2 uz musi člověk vybírat,co koupi. Ale 730,- mi při dnešních cenách přijde ok, zvlášť za ty Fare!!! A je to obchod v ty Matici.

eulalie
28. lis 2012

My teda v noci spíme v poho, malý od sedmi do pěti-šesti rána, malá poté, co si ji vezmu k sobě též, takže aspoň tak. Pak mi zaberou na slabou hoďku dopoledne, po obědě vydrží 1,5-2 hod. a odpo necelou hoďku. Většinou si vždycky tak dvě hoďky hrajeme, dokud nejsou protivní a pak jdeme kočíkovat. To jsou teprve řevy, když je oblékám do fusaků a rvu do kočáru. Ale během chvilky většinou zaspávají. Ale budí se opět řevem, zatím jim nic neříká čučet na svět kolem...tak jen doufám,že se to zlomí a budeme moc vyrazit na klidné procházky i v bdělém stavu.

Já před váma fakt smekám, sama bych to nedala. Jako sežere mi ta výpomoc polovinu mateřské, ale naštěstí nemáme hypo, tak to zatím jde, ale i tak...no jsem srágora.

A nemáte některá knížku "Nevětší kniha nápadů pro děti od 0 do 3 let?" Píšu si o ni Ježíškovi 😎

jarkalada
28. lis 2012

@kinguse ještě nemáme. V pátek jsem jela za našima. Byla tam babi, tak aby si užila děti, zůstali jsme do pondělí. A v úterý už byly tu zuby. Kuknu na to

jarkalada
28. lis 2012

@eulalie tě na jednu stranu obdivuju, že máš odvahu svěřit děti někomu cízímu. Na to bych já byla posera. I když jsem to sama dělávala

sariky
28. lis 2012

@jarkalada ja v tomhle taky nikomu neverim. sverila jsem je jen svoji sestre a mamce, ale jinak nikomu. ani tchyni ne 😝

jarkalada
28. lis 2012

@sariky já bych v tomhle věřila fakt jen našim, jinak vůbec nikomu. Ani nejlepší kamarádce nebo známé, která už má 2 děti.
A to když jsem sama hlídávala celý dny, kolikrát i noci, u jedný rodiny jsem byla sama se 4 dětma a psem celej tejden - ty děti jsem měla ráda a všechno kolem, ale už v tý době jsem si říkala, že se ty rodiče nebojej, i když mi věří- tak furt jsem cizí. No ale asi jsme na ty děti moc upnuté a to možná taky není až zas tak dobře. Co budem dělat, až půjdou do školky? 😎 😀

sariky
28. lis 2012

@jarkalada to nevim, to je daleko 😉 Ale skolku beru jako instituci, kde je vic deti pohromade a i vic ucitelu, tak je tam snad mensi pravdepodobnost, ze se deti dostanou do "nepovolanych" rukou....

zvalentova
autor
28. lis 2012

ahoj vespolek, alespoň jedna dobrá zpráva dneška. Kontrola na neurologii = neumíme cvičit. Teda zatím. S Kubou návštěva za 3 měs., s Kačkou se mám zastavit až za půl roku 🙂

sariky
28. lis 2012

@zvalentova tak to je super. ja jsem byla se susinama vcera, rehabka na nas nemela cas, furt telefonovala, odbyla nas a zakoncila to tim, ze u susinu se v podstate jedna o drobne niance. se tomu fakt uz musim smat. nejdriv hrozny drama, jak jsou opozdeni a ted se v podstate nic nedeje. a to jsem ji ani nerikala, ze s nima vubec necvicim 😝

eulalie
28. lis 2012

Jasně, ale já děti neodkládám...bere si je jednou za den do kočárku a jinak si snima spolu hrajeme a krmíme je. Cizí babu bych k nim též nepustila, tahle "odchovala" už i mého manžu, když byl děceno. U ní fakt strach nemám a já mám aspoń chvilku na vydechnutí. Taky máte tak ukňourané děti, co vyžadují neustálou pozornost? A jak je zabavíte? Hrazdičky už u nás nefrčí, momentálně žužleme leporela látkové, bušíme do klavíru a skáčeme v hopsadle (pár minut, víc je tam nechávat nechci a chodítka mám též zatím schované v krabici. Vy chodítka používáte? Spousta lidí je odsuzuje, ale já jsem toho názoru, že když se to s pobytem v nich nepřehání, tak snad zas tolik nevadí. Mám to potvrzené i od primáře z rehabky z Brna. Zlatá střední cesta. Ale říkal, že děti se tam mají dát, až když se sami stavějí na nohy, což mi se teda už měsíc stavíme...)

My teda rehabiloitovali první dva měsíce a pak nám bylo řečeno, že už nemusíme, že jsme šikovní, tak jsem byla moc ráda...

Pěkný večer, pokud možno...já jdu pomalu napouštět prďochům vanu.

sariky
28. lis 2012

@eulalie asi mi to uniklo, ale jak jsou stare tvoje dvojcata? to vypada totiz uz na vyssi level 🙂

kinguse
28. lis 2012

@jarkalada Jaru,víš, co budeš dělat až půjdou do školky???...asi tak měsíc brečet a doufat,že na ně ty "cizí" učitelky jsou hodný!!!! 😀 😀 😀 a než je tam dáš,tak si budeš říkat,kdo těm mým drobečkům vysmrká nos, vyčůrá je, utře zadeček, pomůže oblíct atd. 😀 😀 😀 😀 ....ale neboj, děti to zvládnou a ty nakonec taky!!! Ono ti ostatně nic jinýho nezbyde!!! 😉

jarkalada
28. lis 2012

@kinguse já vím 🙂
Když jsme u těch školek-docela mě vyděsila moje mamina-prý se už mám teď zeptat, jak to bude, jestli mi je vezmou, jestli je nějaký pořadník atd... Já jsem na to nějak ještě vůbec ani nepomyslela, mi to přijde za hoodně dlouho ještě. Ale asi se tam fakt stavím a optám se

sariky
28. lis 2012

@kinguse Gabi, jesteze te tu mame 😉

jarkalada
28. lis 2012

@eulalie takže taková rodinná chůva 🙂
Chodítko jsme nepořizovali, ani jsem nechtěla. Když jsem je potřebovala na chvíli někam uklidit, dala jsem je na tu chvilku do ohrádky

kinguse
28. lis 2012

@jarkalada no já myslím,že ti to bude stejně prd platný! Dětem budou 2roky přístí rok a pak na jaře 2014 s nima půjdeš teprv k zápisu do školky. V současný době se tu přijímá podle nějakýho bodovýho systému (počítaj se body za bydliště ve spádový oblasti školky, sourozenec ve školce, pokud je matka zaměstnaná atd. ..nevím přesně co všechno).Ale těžko říct,jak to bude za těch x měsíců! Teď bych to ještě neřešila. Nebo máš mateřskou na 2roky?
@sariky to jo,takový rozumy,co?! 😀 😀 😀

kinguse
28. lis 2012

@zvalentova předpokládám,že cvičit umíte,ale už nemusíte 😀 😀 😀 Tak to mooooc gratuluju a tiše závidím. U nás to "naše skvělá dr" (Jarka ví,o kom je řeč 😝 ) bohužel neposuzuje na kvantitu,ale na kvalitu. Takže jí nezajímá,jestli dítě je kupředu nebo pozadu,ale hlavně detaily,jak to dělá,jestli má správně natočený palce u nohou a rukou a tááák 😝 😝 😝 Měly jsme jít zítra na kontrolu,ale přeobjednala jsem nás na př.týden...to zas bude keců,že jsme necvičily! Oni to hned poznaj. Ale já nehodlám cvičit s dětma,když berou ATB ☹ Minule jsem se práskla sama,že jsme asi týden necvičily,že měly holky hroznou rýmu a hned byly kecy...NO VIDÍTE MAMINKO,JAK JE TO HNED POZNAT! LUCKA CELÁ DO LUKU, TERKA VYTÁČÍ NOHY...NO HRŮZA DĚS!!! 😠

jarkalada
28. lis 2012

@kinguse né, "normálka" na tři roky. No já se taky divila. Tak si to radši ještě zjistím. Páč jestli mi je nakonec nevezmou-tak jako nehodlám tady sponzorovat tadytu naší soukromou za 6,5tis. za dítě! 😝

jarkalada
28. lis 2012

@kinguse 😀 no vidíte, maminko 😀

ostrava8
29. lis 2012

Dobré ránko všem 🙂 tak u nás už hezky mrholí, tak čekám kdy to namrzne🙂 jak všude straší ..

@zvalentova Jé to je super s tou rahabilitací, vidíš to jaká jsi šikovná matka ? Zuzi a co sporták už jste dali ?mám pocit , že jsi už posílala fotečky ?
@sariky šári jak příkrmy ?? už jste lepší ? já včera našim udělala kačení prsa s rýži a šmakovalo jim to, ale ovšem se dneska těším na to co z nich vyleze tou druhou stranou 🙂