Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
29. lis 2012

@eulalie ja je davam spat do postylek jen na noc. mam to rozdelene. pres den jsou v ohradce, na prochazku je samozrejme vozim v kocaru. kdyz vidim, ze na ne jde spani, tak je jdu uspavat - hladim, furt dokola rikam psssss a oni pak driv nebo pozdeji usnou. vecer v postylkach to stejny, tam ale potrebuji i pochovat.

ostrava8
29. lis 2012

@eulalie hm to zní dobře, jen kde vzít ten čas na tu výrobu . já pokaždé když dám něco né hračku do ruky, tak to ihned chtějí ... :( takže vyrábět něco při nich, nehrozí .... ale na dlouhé zimní večery proč né 🙂 Já se ale hodlám ted bavit cukrovím 🙂

ostrava8
29. lis 2012

hurá došla mi ohrádka 🙂

jarkalada
29. lis 2012

@ostrava8 no a jaká nakonec? 🙂

ostrava8
29. lis 2012

@jarkalada jaruš měla jsem půjčenou tu CAM sítku od ségry, ale tam se oba nevešli a větší se moc nevyrábí . tak jsem zvolila nakonec ohrádku se šprušlema 140x140 cm použitou za litr, to se dá né ?

jarkalada
29. lis 2012

@eulalie já je dám do postýlek a spí. V kočáru spaly asi do půlroka. Pak se rušily.
@kinguse tyjo, tak teď průjem chytl vás 😖 Já jsem Lukinovi dávala to od toho Hippu. Samotný vůbec, to se mu zvedal kufr, tak pak postupně naředit do čajíku a jakžtakž si na to zvyknul.
"škoda", že ten průjem neměla malá, ta sní a vypije cokoliv bez mrknutí oka 😀
Ty opruzeniny jsou šílený, to jim musí bejt hodně nepříjemný 😒
Luk. má teď pár dnů jakoby boky - tam, kde je ten pásek od plínky. Tak jsme zkusili koupit jiný plíny, ale furt stejný. Mazala jsem různě. Tak nám dr. dala nějakej krém od biodermy. Zkouším teprv od včera, ale má to furt rudý, nechápu, proč zrovna na tom místě, kde se to snad nedá nijak zapařit ani podráždit.

jarkalada
29. lis 2012

@ostrava8 tak pak hoď foto dětí za mřížkou 🙂

zvalentova
autor
29. lis 2012

@eulalie Veru, zrovna dneska jsem nad tím přemýšlela. Od léta jsem si je naučila na odpolední spánek v kočáře. Dneska tu pořád prší tak se nadalo svítit a jsou doma. Každý v jiném pokoji, chlupaté kombinézy na sobě, okno skoro dokořán. Kaču usnula skoro ihned co jsem jí oblíkla, Kubu musím chvíli nosit v náručí. Doufám, že se zase naučí na postýlku, v zimě fakt nebudu venku každý den

zvalentova
autor
29. lis 2012

@jarkalada
@kinguse
@sariky @eulalie Opruzeniny jsou hnus, Kuba dobrý, ale Kaču šílená dermatitida. Dostala na to dokonce mastičku od MUDry. Pokud to jde, jdou hnedka pod vodu, ubrousky jen mimořádně. Zatím se mi vejdou do každého umyvadla, tak pořád "plaveme". Snažím se, aby jim to větralo, ale teď v zimě je to horší.

jarkalada
29. lis 2012

@zvalentova no, my taky často větráme-kór ještě jak občas zkusím je posadit na nočník - to znamená, že mnohem častěji vytírám podlahu 😀

zvalentova
autor
29. lis 2012

@jarkalada 😀 😀

zvalentova
autor
29. lis 2012

jupííí právě dorazila jídelní židlička, vycpu ji polštářem, aby mi Kača nevypadla a uvidím jak to půjde 🙂

sariky
29. lis 2012

@jarkalada
@zvalentova
Sima ma pro zmenu opruzeninu nebo co to je v podstate od narozeni pod levou pazi. mazeme to kdecim a ma to furt stejne hnusny. dr nam dala recept na nejaky masticky, ale ani jedna se mi nezamlouva (obe jsou hodne "jedovaty", samy kortikoidy a podobny svinstva), tak jsem to namazala jen parkrat a kdyz jsem nevidela zlepseni, tak jsem to prestala pouzivat a ted zkousim konopi se sadlem. ale taky zadnej uspech. navic Sima ma na stehnech strasny liseje (nevim presne co to je, vypada to jako lisej, ale mozna je to nejaky exem), tak mu to taky mazu bud tim konopim nebo bepantenem a taky nezabira ani jedno.

sariky
29. lis 2012

@zvalentova jakou nakonec mate, Zuzi?

zvalentova
autor
29. lis 2012

@sariky sociální Sandu z TON, z Aukra za 1200,- skoro vůbec nepoužívaná 🙂

ostrava8
29. lis 2012

@jarkalada jj už se těším až jí manžel složí ... jdu rozbalovat a umývat 🙂 Jaruš to je divný, malí to mají taky, ale spíše otlačené ..a to už prosím máme velikost 4 🙂 přece jim v 7 měsíci nebudu kupovat velikost 5 🙂

Jinak manžel byl včera v Polsku a normálně krabka UM tam stojí pod 200 kč, tady bez akce jí koupím za 270 masakr ... Jinak Jaruš od kdy se dává UM 3 ?

sariky
29. lis 2012

@zvalentova tak to je super 🙂

ostrava8
29. lis 2012

@zvalentova zuzi a vy už sedíte , já furt na krmení používám ty polohovací lehátka ..

zvalentova
autor
29. lis 2012

@ostrava8 sedí Kačka, mladík má ještě spooousty času. Zatím mám také lehátka, je to v nich lepší, zvlášť když jsem na ně sama.

kinguse
29. lis 2012

holky pomoooc, už je nějak nestíhám přebalovat,jakej maj průjem.Sotva jednu přebalím, pustí to tam druhá a zas nanovo. už má každá x-tou plínkou, furt omejvám,teď jsem uvařila řepík,abych je v tom koupala,ale pálí je to asi jak čert,protože řvou jak blázen! nevím,kam dřív skočit,jsem nevrlá,vzteklá,je mi jich líto a na všechno sama 😢 nějak tu situaci nezvládám. Lucce jsem aspoň srazila horečku, koupila jsem ten Kulíšek a nejsem vůbec schopná nastudovat,jak je tím krmit.Je mi jasný,že to stejně nevypijou...zvlášť ta Lucka,tak je v tomhle hrozná.Abych ještě měla strach,aby se nedehytradovaly ☹

sariky
29. lis 2012

@kinguse Gabi, to je strasny. vubec nevim, co bych ti poradila, protoze s takovyma opruzeninama nemam zkusenosti. i kdyz je fakt, ze susini mivaji po vselijakych kapkach a lecich taky prujem, ale tak silnej nastesti teda nemeli. a neni ten repik treba palivy? promin, ze se tak blbe ptam, ale neznam to. i kdyz je fakt, ze jsi rikala, ze koupes i v hermanku a to rvou taky ☹ a neda se treba pouzit pantenol? vim, dava se to na spalenou kuzi, ale treba by se to trosku zklidnilo aspon tim. je mi jich moc lito. preji pevne nervy!

maruja
29. lis 2012

@kinguse nám Rybilka moc nefunguje, já bych mazala něčím hodně mastným. Buď Bepanthen, Imazol, nebo obyč vazelína, aby byla bariera mezi stolicí a kůží

sariky
29. lis 2012

@kinguse obcas pouzivam obyc glycerinovou mast, ta je taky hodne mastna.

eulalie
29. lis 2012

@kinguse Vydrž, matko! Já bych asi taky vsadila na ten panthenol, třeba jim to tu prcku zklidní...

O cenách UM mi ani nemluvte, my do 5. měsíce kupovali Nutrilon za 349,- a to nám vystačilo přesně na 1,5 dne. Finanční masakr. Pak mi holky v MC poradily koupit UM BejbyLove z DM, prý má stejné složení...tak teď baštíme toto, které je o 200 peněz levnější, dětem šmakuje a pěkně přibývají. Maty má už 9 kg a Amáli 7,5 kg. Hlavně malý je pěkný cvalík, ale snad až začne lozit a běhat, tak ty kilča setřepe...

A závidím všem, komu děti jen tak usnou v postýlkách...mně by tam spali tak 20 min. max. Drandíme s kočárem i v dešti, mazec. Pak furt smrkám.

jarkalada
29. lis 2012

@zvalentova my podobnou židličku, ještě po nás, máme u našich. Je to taková složitelná i do toho stolečku.
Sedi v tom normálně, jak v těch plastovejch, resp. ne/utíkaj z nich stejně. Akorát co mi trochu vadí, že tam není ten tác- musím mít misku furt v ruce. A když je zkusím přišoupnout s tou židličku až ke stolu - abych měla volnou jednu ruku, nebo když máme kafčo a chtěj bejt ve společnosti, dám jim na stůl něco, ať si zobou jako s náma - , tak jak furt melou nohama, se kolikrát odpíchnou nohama od hrany stolu a ta židlička se už několikrát skoro převrátila dozadu, kdybych je nechytla...
Ale to je fakt po nás, starej typ, snad jsou tyhle už lepší, aby splňovaly všechno možný 🙂
@ostrava8 nutroš trojka je myslím od roka. My tu máme ještě asi jednu krabku dvojky a pak už jsme zkusili taky koupit trojku-já jim furt beru na jídlo ten korig.věk.. Ale koukám po něčem už levnějším, než nutrilon. Kór když ho maj teď jen k snídani a večeři, někdy ještě trochu ke sváče odpolko, když nemám nic jinýho
@kinguse se ti nedivím, že už seš nevrlá - a to je jistě ještě slabý slovo, co 😖 kéž bysme mohly nějak pomoct 😒

jarkalada
29. lis 2012

@eulalie a je v tom babylove cukr nebo ne? Třeba v Sunaru, mám za to, že jsem někde četla, že je. To jim nechci dávat. Myslím, že jsou tak akorát. I kaše dávám jen výjimečně. V Nutrilonu není, ale v ostaních právě nevím. Musím zjistit 😎

sariky
29. lis 2012

@jarkalada ja uz budu davat misto nutrilonu 2 ten sunar.

jarkalada
29. lis 2012

@eulalie no já bych asi nedala je dvakrát denně oblíkat a uspávat v kočáru, na to jsem asi i líná, hlavně teď v zimě 🙂

jarkalada
29. lis 2012

@sariky ale ty nemáš cvalíky ani dispozice k nim asi, ne? Tak to asi můžeš 😉 😎
Já osobně jsem byla fakt buřtík do dvou let a malá je asi po mně, sež---..e na co přijde a na co nepřijde, si vyřve, že chce 😀 tak jí právě nechci ještě dopovat přidaným cukrem 😎