Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
1. pro 2012

ahoj holky, tak malému se furt ta teplota drží kolem 38 :( včera na večer měl i 39,2 :( dali jsem nurofen a skoro okamžitě zabral .. ted má kolem 38, ale i tak ... začal ráno strašně kašlat, tak jsme nasadili i Stoptussin, holky co ještě můžu dělat ?? malá se zatím drží ... bobek furt by s ním chtěla řádit, ale on moc nemá náladu ...
@kinguse Jé tak to máš holky šikovný ,že už chodí na nočník 🙂 jednou to začít muselo 🙂 Nám třeba večer vůbec to CRP nedělala ... bojím se, aby malému ten kašel nesedl na plíce, vy taky kašlete ?? No s tím Tescem, to fakt nasere, ale jsou to vždy jen peníze ... ber to tak, někomu jsi udělala radost 🙂 nebo nemohl to někdo dát na INFO ? Možná že i podctivci se najdou, zkus tam třeba cinknout ...

jarkalada
1. pro 2012

@kinguse jj, koukala. Příští týden už nutně musíme koupit, teď se nikam nedostanu-mm v práci.
@ostrava8 no, sice by to před Vánoci bylo pěkné gesto, to dát na Info, ale bohužel o tom dost pochybuju 😒
Mně se ani s těma dětma nikam moc nechce chodit, když tu všude obcházej ty nemoci.
Tak jsme hlavně pro děti nainstalovali před franc.okna od obýváku krásný krmítko, který nám udělal známej. Myslela jsem, jak se budou děti kochat přírodou - a od té doby jsem široko daleko žádného ptáčka vůbec ani nezahlídla 😀

jarkalada
1. pro 2012

tak se musím pochlubit, že jsme dali dohromady poukázky, co jsme nosili po peněženkách a i s tou 30%slevou máme z toho Tesca nakonec do odrážedlo motorku za přesných 95,- Místo asi 389kč. Stejně bysme tam nic jinýho nevybrali, tak jsme to dali na tohle 😎

ostrava8
1. pro 2012

@jarkalada jaru, tak to je bomba..za ty prachy.jinak my se chceme ted zbavit papouška, nechceš?a je barevný
jinak malá už má také teploty a kašel, to se dalo čekat.. je to vždy u těch dvojek tak, že když to má jeden druhý to taky chytne?

jarkalada
1. pro 2012

@ostrava8 jako živýho? třeba by je konečně naučil mluvit, jestli umí 😀 Nebo by je mohl sekírovat místo mně 😀
No mm vždycky básnil, že jeho děda vystavoval nějaký ptáky a že by někdy taky rád nějakýho. Ale toho bordelu kolem, ne? Proč se ho zbavujete? /ptám se jen ze zajímavosti, ale určo ho nechcem 😎 /

jarkalada
1. pro 2012

schválně na netu hledám nějakej kočárek nebo nějaké "tlačidlo", co vůbec existuje. A našla jsem toto
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=58253566&tab=2
je v tom úplně vidím, jak se vozí a tlačí to před sebou 🙂 Ale s tou celou si dělaj pr...l 😕

jarkalada
1. pro 2012

ceNou

ostrava8
2. pro 2012

@jarkalada Jaruš, toho ptáka bych nedoporučila ani nejhroší nepřítelkyni :( Je to "dědictví" po mm mamince, jak jsme byli bez dětí takto šlo, bordelu kolem hodně to je fakt, on se moc nedá ochočit, ale má u nás volnost, takže lítá po celém bytě, vše zesra...., ted už to řeším kvůli malým. rozhodli jsme se ho dát do přírodověd. stanice, kde se o něj starají děti, tak ho tam zítra neseme nebo spíše vezeme, aby neumrznul .) a mluvit neumí .. je spíše na okrasu 🙂

To tlačítko je super, ale ta cena ? i když tam píše že to má těžiště, asi bezpečnost ... ale ta cena je fakt šílená .je to zase designový kousek ..

Jinak u nás noc šílená, malý kašle jak tuberák, teploty furt kolem 38, jsem KO :( i s manželem, voláme na pomoc babku ... ale jestli to nepřejde tak zítra jdu k doktorce ... :( je mi to tak moc líto .. holka vy se držte, asi jsi jediná se Zuzkou kt. jste zdrávi

kinguse
2. pro 2012

@ostrava8 ahoj,tak ty bacili jsou fakt prevíti!!! Určitě zajdi zítra k dr,pokud to nepřejde!!! Ať je poslechne. A co se týče ptáka,tak jedný andulky jsem se "úspěšně" zbavila.Ale já teda s těžkým srdcem.Měla jsem ho ráda,byl to takovej kámoš,byl ještě mladej,takže jsme ho teprv učili mluvit.Ale s holkama to prostě nešlo,aby tu pták byl.Jak píšeš,všude sere,peří,bordel...dali jsme ho k tetě do voliéry,tam mu je dobře. Ale slíbila jsem malýmu,že až budou holky větší,tak andulka zas bude.Já je zbožňuju a je to jediný zvířátko,který já dovolím.

jarkalada
2. pro 2012

@kinguse no já si vždycky u baráku představoval psa. Ale už mě to taky přešlo. Teď s dětma ho ještě chodit venčit, učit čůrat venku.. Když se někam jede-co s ním, tady ho nikdo nemá jak hlídat. Když dáme do kufru kočár, pes se tam určitě nevejde..Vůbec mi tu zatím žádnej nechybí 😎
Můžu se podívat na net nebo zeptat dr., ale když tě tu mám, zeptám se tebe 😀 - nemáš zkušenost s kožním tady v ČB?-nevím, jestli je nějaký extra pro děti, Jestli se musí objednávat, mít doporučení nebo se může přijít jen tak?
Luky má ty boky hrozný. Nechávám ho lítat, co je vzhůru, jen v tričku a ponožkách, furt to mažu a je to stejný. Teď už má vyrážku i u loktu, pupínky i pod prsama něco na zádech, nevím, jestli ekzém nebo co to je. Občas si to škrabe, protože ho to svědí. Dr. min.týden mm řekla, že to je běžný u dětí, ale to neměl snad až tolik a z mm jsem nedostala, co mu vlastně řekla, jestli jako opruzenina nebo co. Ale to by neměl takhle všude a neměl se ani kde a z čeho zapařit, jídlo jí furt stejný, peru v tom samém..

kinguse
2. pro 2012

@jarkalada ahoj Jaru,nevím,když to máš takhle akutní,jestli tě nějak rychle vezmou. Dobrá kožařka je MUDr.Šmejkalová, ale koukala jsem,že prý nepřibírá nový pacienty,takže tam se asi nedostanete,ale i tak bych se tam zkusila vecpat,protože je jedna z nejlepším.Je hodně příjemná,mladá,ale taky drahá! Ale myslím,že u běžného ošetření to neplatí, spíš na zákroky z oblasti dermatologie..Pak na Náměstí sídlí MUDr.Zemanová Yvona,ta je fajn,tu můžete taky zkusit. Těma bych začala a pokud by vás nevzali,tak dej vědět.Zkusím ještě popřemýšlet koho doporučit. Jo,lepší je mít doporučení od pediatričky,to tě vezmou rychlejc..nebo by aspoň měli!

Jinak u nás je veselo. Včera jsem ve 22h musela ject s malým na pohotovost.Jen v rychlosti, má pfapa syndrom,což jsou periodicky se opakující horečky. V určitých intervalech se mu vždycky objeví horečka (kolem 40st),nasadí se Paralen na snížení a kortikoid a většinou do 2h je bez teploty a téměř v pohodě.K tomu má šílený čepy na mandlích, v klrku ho nebolí,takže cca 2roky,než jsme přešli k jíný dr,nám ho léčili tak 2x do měsíce antibiotikama! Teď asi 2roky se snažíme to řešit alternativně pomocí homeopatik, imunoglukanama apod. Ono se to v podstatě nedá vyléčit.Prý je to dětská nemoc a někdy odezní (max. v pubertě 😝 ).Od pátka měl opět 39-40st,tak jsem v sobotu volala dr,že mu to zas vylítlo a ještě ke všemu se nějak hodně osypal,tak řekla,ať mu dám ten kortikoid a Dithiaden a pak mu to kleslo.Ještě v 7h večer byl OK a za půl hoďky jsem mu naměřila opět 39,2 tak si šel hned lehnout a po 9h mě volá mm,ať se na něj jdu podívat. Horečku stále kolem 39st a k tomu šíleně,ale šíleně flekatej...vypadal hrozně.Tak mě to celkem vyděsilo,tak jsem zkoušela volat dr,ale ta už to nebrala,tak jsme radši jeli do nemocnice.Blbý je,že tu pfapu moc doktorů nezná.Ale byl tam celkem fajn doktor a ten si to šel zjistit.Nasadili mu zas kortikoidy a za půl h už byl dobrej a Dithiaden taky zabral.Ale řekl,že bysme stejně měli přijít do nemocnice,aby ho pořádně vyšetřili.Ráno byl bez horečky,ale flekatej zas hrozně.No prý to je jako kopřivka a může to mít k tý pfapě. Pokud mu do pondělí vylítne,tak tam máme hned naklusat, nebo jít v pondělí ke svý dr a domluvit se na hospitalizaci ☹ TAkže jak kdybych měla málo starostí,tak ještě tohle 😝

Tak jsem se trochu vykecala....snad jsem vás tím neunavila 😉

Jinak holky jsou už naštěstí OK,jen trošičku rýmu,ale nic velkýho,tak aspoň,že tohle je dobrý.

jarkalada
2. pro 2012

@kinguse a holky maj už ty zadečky dobrý?
To je hrozný, se člověk fakt nebojí tolik o sebe, jako když jde o ty děti. Tak snad nebude muset malej ležet v nemocnici 😖

kinguse
2. pro 2012

@jarkalada Lucka už to má téměř dobrý, Terka ještě ne,ale proti tomu,co tam měla,tak je to OK 😉 Ale prozměnu má asi tu moučnivku.V lékárně říkala,že to může mít z těch ATB a teď jsem se i dočetla,že u plenkový dermatitidy (tak odborně nazývaj opruzeniny 😀 ...to zní fakt honosně 😀 😀 😀 ),že když se tam pomnoží kvasinky,tak se to může projevit i tou močnivkou,tak to asi může mít i z toho. Dala mi nějakej gelík,tak jí to mažu,tak to snad zmizí.

Malýmu ta horečka zas roste,tak asi budem muset do tý nemocnice 😢 Ach jo,nejhorší je,že už mu bylo 6let a nenechaj mě tam s ním přes noc! ☹ A on je zrovna strašně citlivej a těžko to ponese.

ostrava8
2. pro 2012

@kinguse gábi to je fakt zákon schválnosti vid, jedny děti vyléčiš a malý se ti osype 🙂 Držím palec at to odezní brzy, až těd zjištuji, co se mnou to mateřství dělá. Jdu se zabavit cukrovím, včera ještě večer jsem dělala perníčky a pusinky, dneska udělám těsto na vanilkové a linecké a jdu do hajan, manžel jel pro babičku ,tak snad se trochu vyspíme ...

Holky všem posílám hodně zdravíčka a optrujte ty naše bobečky 🙂

ostrava8
2. pro 2012

@jarkalada Járu ,jinak já měla psa z utulku, ted je jí 11 a musela na starý roky k našim 🙂 ale je jí tam lépe, má tam obrovskou zahradu tak je spokojená, ale rvalo mi to srdíčko.Příští rok chceme stavět, tak určitě psi chci mít znovu a dva 🙂 na zahradu to prostě patří ..

zvalentova
autor
2. pro 2012

ahoj holky, tak jsem našla odvahu a požádala kámoše o fotky (on jediný je schopen mě nevyfotit jako krávu 😎 )
a tady je výsledek

ostrava8
2. pro 2012

@zvalentova zuzi super krásná rodinka

jarkalada
2. pro 2012

@zvalentova pěkné , sluší to 🙂 ale taky seš nějaká hubená, ne? 🙂 Děti ale na té spodní fotce nejspíš pan fotograf asi vůbec nezajímal, že koukaj oba jinam 🙂

jarkalada
2. pro 2012

jinak jsem se dnes rozhodla udělat si perníkový věneček na stůl. Poprvý v životě jsem dělala perníčky. Ta první várka je nějaká tužší-no na věnec to stačí 😀 , zbylo mi ještě těsto na zítra, tak to tam nenechám tak dlouho

zvalentova
autor
2. pro 2012

@jarkalada při rychlosti matky a Kačenky byl rád, že do objektivu kouká alespoň někdo 😀

jarkalada
2. pro 2012

tak jsem vás taky obšťastnila fotkou 😀

zvalentova
autor
2. pro 2012

@jarkalada krásná fotka, taková pohodová 😉

jarkalada
2. pro 2012

@zvalentova však ty vaše taky 🙂 Naštěstí nás fotila jedna příbuzná, takže žádné štréésy. Akorát na to, že já se vlastně vůbec nelíčím - si mě tak trochu vzala do parády, a to pořád nějak nemůžu překouknout. 😕
Zítra se nám vrací ta Léňa, copak asi pokoupila a jestli si naspala dost sladkého spánku 😎

kinguse
2. pro 2012

@zvalentova @jarkalada holky mooooc vám to na těch fotkách sluší!!!!

U nás nálada ponurá, malej leží v nemocnici,já jsem na sesypání, nechala jsem ho tam ležet v horečce a šíleně osypanýho,flekatýho...dr zatím sami neví co to je?! Vychazí sice z tý diagnozy PFAPA syndromu,ale musí vyloučit i jiná onemocnění.Nejhorší je,že mu nemůžu nijak pomoct a nejradši bych tam byla s ním a držela ho celou dobu za ruku!!! Jenže už mu bylo 6let a nemám nárok tam být s ním.Už aby bylo ráno a mohla jsem za ním vyrazit.

Tak ať se všechny máte líp a jste hlavně zdravý!!!!!

jarkalada
2. pro 2012

@kinguse no teda 😢 To nejde ani, nevím, za nějakej příplatek? tam s ním být? To by mi taky rvalo srdce, vždyť je ještě malej 😖

zvalentova
autor
3. pro 2012

@kinguse Gábi to je teda zpráva ☹ Nemůžeš tvrdit, že ho v noci kojíš, prostě něco abys tam mohla být s ním?
Myslíme na tebe, ať je vám všem dobře.

maruja
3. pro 2012

@kinguse to je na prd ☹ ach jo, ať je brzo v pořádku

sariky
3. pro 2012

@kinguse Gabi, to je strasny. to je asi jedna z nejhorsich veci pro matku, kdyz ma nemocny dite a nemuze s nim byt. Drzim Lukaskovi palce, aby se brzy uzdravil a tobe pevne nervy!

sariky
3. pro 2012

@zvalentova
@jarkalada holky, krasne fotky, vsem vam to moc slusi 🙂

sariky
3. pro 2012

@ostrava8
@jarkalada koukam, ze se tady pece ve velkym a ja nejsem schopna ani vytrit podlahu 😒 Do cukrovi se urcite poustet nebudu, max pojedu o vikendu pomoct mamce, ale to se musim dohodnout s mm, ze bude hlidat susiny.