Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
6. pro 2012

@sariky šári díky, ale takyse obávám ..je jen že nám dala takové léky, kt. asi moc nezaberou .. prosím tě a chodila jsi s malýma ven i když byli takhle nachlazení ? mi to Mudra moc nedoporučovala .. ale doma se to fakt nedá ... jsem na mrtvici . Si říkám že když jsou bez teplot, tak půl hodka venku .. nevím no ... Jo jinak mi příkrmy vůbec nejí nepijí ... fakt masakr, jediné co do nich dostanu je hromada banánu a k tomu mírně jablíčko, na oběd mají maso a rýži, mrkvovou štávu, ale pochybuji ... :( pak písnu

joyce2
6. pro 2012

@zvalentova
@sariky
Já zatím příkrmy nedávám (kojím a večer mají i UM) a holky mají teda taky suchá místa na kůži.Taky nevím, jestli to není tím, co jím, ale taky jím všechno, tak těžko říct. - Teda teď se snažím trochu vyhybat vajíčkům, ořechům a omezila jsem samotný mléko, ale toho mléka jsem se zatím úplně nevzdala (a to mluvím jenom o nezpracovaném - nemít k snídani ovesnou kaši, tak nevím, nevím 😀 ). - Bojím se, aby neměly atopickej ekzém - taky ho mám. - A jak popisujete, že to mají kolem pusinky, to na to taky trochu vypadá, i ty kortikoidy, co vám na to dávaj. 😒
U nás měla suchá místa jenom Jituš, dali nám Lipobase a ten Excipial - zlepšilo se to. Teď má ale suchá místa i Maruš a navíc po cvičení má na sobě takový pupínky - asi alergie na vojtovku 😕 .
- Na tu Jitušku jsem se ptala dr., jestli si myslí, že je to ekzém - říkal, že se to zatím nedá říct, zatím to prej ekzém není...
Jinak moc nechápu, Šári, proč prostě napíšou kortikoidy a neřeší z čeho ten ekzém mají - to je děs. - Přitom ekzém prostě souvisí s alergií a pravděpodobně je to reakce na nějakej podnět. A dobře děláš, že ty kortikoidy nedáváš. - Je to až krajní řešení...

joyce2
6. pro 2012

@ostrava8 To jsem měla asi podobnou noc, jak ty... Byly jsme teď nějakou dobu ok - to bylo teda bezva. Ale v Po jsem je nechala dýl venku, než by bylo dobře a hned mi začla Jituš kašlat. 😒 - Sem na sebe byla teda naštvaná. A aby toho nebylo málo, včera na mě a na Maruš dolehla rýma jako trám. - Tak že v noci právě taky odsávání několikrát za noc. Obě holky se budily - Jituš kašlem, Maruš, že se jí špatně dejchalo. Mně taky nějak nebylo dobře. Akorát mm spal jako dřevo - děti neděti, odsávání neodsávání. Ještě, že se ta rýma pouští.
Taky jsem si říkala, že je dneska dám ven jen na nezbytně dlouho dobu nutnou k tomu, aby usnuly. - Jsou navyklý spát jenom v kombinéze, ve fusaku a v korbičce... Ale vzhledem k tomu, že mám taky rýmu jako hrom a venku se mi dýchá skvěle, tak jsem je tam zatím nechala... Jsou teplounký, tak si říkám na hodinku... Tak snad jim to nepřitíží. - Za chvíli je stáhnu dovnitř a nechám je v chodbě. - To si ale taky říkám, že není ideál - věčně je tam nechávám spát, jak je vezmu z venku v korbičce, v kombinézkách, v odhrnutém fusaku, máme na chodbě chladněji, ale přece jenom, aby si nenavykly být takhle navlíklý... Ale zas jsem ráda, že spí, a nevím, jak to jinak dělat...

sariky
6. pro 2012

@ostrava8 Peti, me susini taky vubec nejedli, jak byli nemocni. a ven jsem na radu dr nechodila. bylo to fakt peklo a zacalo mi z toho hrabat. oni asi jak meli ten ucpanej nos, tak aby ten studenej vzduch nedychali pusou a nechytli k tomu jeste anginu nebo nevim....
drz se holka!

joyce2
6. pro 2012

@sariky Ještě mě napadá k tomu ekzému. - Mně pomáhal krém Leciderm a třeba konopná mastička vůbec, ale třeba u toho atopick. ekzému je to prý hodně individuální... A teda od tý doby, co má Jituš ty suchý místa a doktor nám na to napsal ten Excipial, tak koupu jenom ob den a ob den jenom otírám v záhybech, aby se ta kůže tolik nevysušovala. - Nejdřív jsem měla pocit, že se to fakt zlepšilo, ale jak říkám - už má suchý místa i Maruš (ale je fakt, že Jituš to má lepší). A to do koupele používám mlíčko od Weledy, mýdlo používám jen na oblasti v podpaží a kolem zadečku, a to ještě mýdlo neparfemované, šampon nepoužívám vůbec... Tak nevím, co by měl člověk dělat...

zvalentova
autor
6. pro 2012

hlásím návrat z dětského centra.
Když pominu domácí fajn atmošku stylem - co tam budeš dělat? Počkej co všechno si děti domů přinesou. - a šílené nakládání do auta a cestování. Proč by u toho bylo parkoviště, že? Tak to bylo něco úžasného na mou nevyspalou dušičku. Hlavně jsme měli kliku.Kromě nás tří matek tam až do oběda nebyl nikdo, pak dorazili ještě dvě maminy s dětmi cca 2 roky.
Jsem ráda, že jsem jela a už plánuji další cestu. 😎

jarkalada
6. pro 2012

@zvalentova tak to ti přeju 🙂
to máš takového starostlivého mm? 🙂 A děti si tam už s něčím hrály?
My byli dneska venku jen snad na 20min. Funěl tu celkem vítr. Ale cestou zpět jsem se krásně klouzala po uježděné silnici 😎

ostrava8
6. pro 2012

@joyce2 jenomže malí to mají jinde než v nose, neodsaju nic, hraje to v nich jak v rádiu :( ta zima to je peklo, ale víš co ?já si vůbec nejsem vědoma, kde by se mi mohly tak nachladit .. jsem z toho špatná, snad zítra bude lépe .. držím palec

jarkalada
6. pro 2012

@ostrava8 tomu se asi nedá vyvarovat - bacil ti lítá vzduchem a je to 😠 😀

zvalentova
autor
6. pro 2012

@jarkalada manžel je blázen, i k doktorce by šel nejraději v soukromý termín, aby nehrozilo, že tam potkáme jiné děti a které nemají nic jiného v plánu, než ty naše nakazit 😀

Děti se po sobě plazily navzájem, vůbec neprudily a já byla ráda. I když jsem se ani na vteřinu nezastavila, tak to byl to moc fajn. Venku jsem byla také chvilku, nakoupit snídani, vyzvednout objednané Nutrilony a tradá dom.

maruja
6. pro 2012

@zvalentova a co děti přinesli??? my minule nějaký autíčko 😉 mm myslel asi něco jinýho co???? 🙂

jarkalada
6. pro 2012

@maruja 😀 😀 😀 😀

jarkalada
6. pro 2012

no já mám děťátka už co dělat, abych je v obchodě uhlídala. Oba mám v nákupním vozíku a včera u kas se jim strašně líbilo to kulatý zrcadlo, co tam pokladní maj, aby viděly, jestli je něco ve vozíku.
Oba se k tomu hrnuli - uhnout jsem neměla kam-lidí za mnou několik. Řehtali se tam na plný kolo, ruce jim na to vystřelovaly a chtěli s tím různě hejbat. Já jsem jednou rukou vyndavala nákup na pás, druhou jsem ty čtyři nenechavý ručičky od toho zrcadla odháněla. Pak už jsem jim je držela - jejich dvě ruce mou jednou rukou, jenže to je ještě víc rozdivočilo a přišlo jim to děsně legrační..
Radši jsem nekoukala, co dělaj lidi ve frontě za mnou. Paní pokladní pak jen poznamenala, že mám asi pěkné ďáblíky 😀

maruja
6. pro 2012

@jarkalada to se těším 😀 teď se mě nakupuju blbě, mám dvě autosedačky na vozejku a nic jinýho se tam nevejde a na kočár se taky moc nákupu nevejde 😉

holky co kojíte starší děti kojíte pořád dohromady?? Já už je nějak nemůžu na ten polštář srovnat, různě do sebe žďuchaj, píchaj si do očí a nevím jak to řešit 😔

kinguse
6. pro 2012

@maruja já jsem je společně kojila tak do 3.měsíce,pak jsem je začala kojit každou zvlášť,protože se mi u toho hrozně mrskaly a málo se napily,že jsem je pak stejně musela dokojovat. Pak jsem si je občas hodila najednou,když byly větší,ale přesně jak píšeš,spíš do sebe bušily a prd pily,mně teklo mlíko všude,tak jsem bafla každou zvlášť a bylo hotovo během chvilky.

lenny2
6. pro 2012

Ahoj holky moje, hlásím návrat z božské dovolené, měla jsem se skvěle, úžasnej balzám na duši a prostě kompletní reset 😉 Nestíhám dočítat, ale něco jsem si tady přečetla, že je zase stonavá ☹ Moje Lindi taky nastydla, rýma jak blázen, kašle a tak jsme radši doma, tady u nás jsou brutus závěje a asi -11 ☹ Ale už se to lepší.....
Ať se všem drobečkové brzy uzdravěj!!!! Pěkný večer všem 😉
P.S. Už jste mi chyběly 😉

jarkalada
6. pro 2012

@lenny2 tak to je skvělý, že sis to řádně užila. Už jsme myslely, že se nám nevrátíš 🙂

zvalentova
autor
6. pro 2012

@maruja 😀 😎

nika386
6. pro 2012

@joyce2 ja nemam sice dvojcata, ale syn cca v 6m delal totez, dokonce spal v noci v kombineze. Nejlepsi, nic neresit,sami si urci co chteji, pak ze dne na den prestal a ted by byl nejradeji jen v tricku, jsou mu 2r.

jarkalada
6. pro 2012

tak holky, právě jsem po sobě domyla nádobí - mám v lednici na zítra přichystané dvě nohy na vanilkové rohlíčky. Dostali jsme ořechy od známých, tak jsem využila.
Co ale nevím - zbyly mi teď 4 bílky - tak co s nima? Je nějaký bílkový pečivo? Minule jsem myslím dělala kokosky, ale ty nikdo moc nejí

joyce2
7. pro 2012

@ostrava8 Tak to je děs, když to v nich člověk slyší a ví, že to je jinde než v nose. My jsme někde chytly děsnou rýmu (já a Maruš), tak doufám, že to vysmrkáme/vyprskáme a že to odezní (doufám, že rychle). Jituš jak je nastydlá, tak má kašel a teda pěkně ošklivej, začínám přemýšlet o návštěvě Mudra, ale než bych se s ní hnala v tom mrazu, tak to nejspíš nechám na příští týden...
Držím palce, ať se vám to pustí a taky to začnou vyprskávat.
Jsem ráda, že včera byly asp. chvíli venku, dneska je tu mínus jedenáct a to už pro nás není, dneska budeme v postýlkách...

maruja
7. pro 2012

@joyce2 tak to už je moc zima, zvlášť když pak usnou v kočáře a mě je líto je budit. Teď se budou muset taky naučit na postýlku
@lenny2 vítej cestovatelko 😉 jsem ráda že sis to užila. No a Lindu ať to brzo pustí

ostrava8
7. pro 2012

@jarkalada jaruš z bílku doporučji dělat pusinky, já už mám ořechové dělala jsem je poprvé a jsou výtečné ...
dneska taky mě čeká pečení )

ostrava8
7. pro 2012

@joyce2 bože mínus jedenáct ?? už nás jsou +3 st, ale taky dneska ještě nejdme ven, dneska klidná noc .. malá spinkala, ale dala jsem jí na noc panadol, je tam napsáno že to zklidnujě, tak snad se to už lepší, zasr.... nemoci .)

ostrava8
7. pro 2012

@lenny2 Welcome !!! tak jak bylo ?kreditka provětraná ?? už se těším na fotečky vánoční atmosféry 🙂 jsem ráda že jsi v pořádku doma

ostrava8
7. pro 2012

@maruja no já slyšela, že pod mínus 5 by se s malýma nemělo chodit ven :(

maruja
7. pro 2012

@ostrava8 to jenom s novorozencema, teď už můžeš, ale zase né jako já nechat je tam 3 hod spinkat 😉 ale nic jim nakonec nebylo. Oni mají v těch korbách zadejcháno, no ale pod - 5 už je to fakt na tu hodinku víc ne

lenny2
7. pro 2012

@ostrava8
Ahojda, díky 😉 Manželova kreditka se nezastavila 😀 Řádila jsem jak černá ruka 😀
Jo a zamilovala jsem se tam do golfek a jdu je kupovat:
http://www.obchodudvojcatek.cz/obchodudvojcatek...
Jsou přímo božský!!!

maruja
7. pro 2012

@lenny2 jo ty se mě taky líbí, ale holky co je mají říkaj, že jsou dost úzký. A co ježdění s tím dvojkolečkem??
http://kocarky.heureka.cz/cosatto-you-2-bro-sis/

lenny2
7. pro 2012

@maruja
Hele, já to stejnak budu mít jenom na cesty do obchoďáku, k našim, na dovču, prostě do auta 😉