Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
10. pro 2012

holky dneska jsem to těžce zvládala . malí se probudila teda slečna ve tři ráno a začala na malého kecat a blbnout přes mantinely ... do pěti jsem je s mm uspávali ,prostě nechtěli spát, ráno vstanuli kolem půl sedmé a do 11 mi neusli, řvali jak tuři, oni jak ted byli nemocní se naučili chovat a já se ted z nich můžu pos..... jsem KO, naložila jsem je do kočáru a vyšla na hodku ven, ted spí u otevřeného okna zabalení ve sporátku, sporák je super .. zítra jdeme na kontrolu k MUDr, tak jsem zvědavá .. a zuzi, jdu taky s mamkou 🙂 minule totiž říkala něco o rentg. plic, tak kdyby náhodou 🙂

sariky
10. pro 2012

@ostrava8 uvidis Peti, jak to bude na UP u vas. ale je to fakt kocourkov, protoze v listopadu mi rekli, ze mam prijit az v prosinci, ze mi tu moji zadost nemuzou driv zpracovat no a dneska uz je pro zmenu novy formular. takze to musim znovu vyplnit, manzel to musi podepsat.....

sariky
10. pro 2012

@ostrava8 me se ted susini taky v noci budi. nekdy se jen vzbudi a jako ze jsou asi vyspani nebo co a nekdy se budi a rvou. zatim se nam je vzdycky podarilo docela rychle uspat, ale ta kvalita spanku, to je neco.... 😒

zvalentova
autor
10. pro 2012

@ostrava8 buď v klidu, mě sice večer usnou skoro bez mrknutí oka, ovšem noční buzení je horor. Teď už je nenosím, bych se zbláznila. Minulý týden jsem takhle měla mladého pána přes 3 hodiny na ruce a stejně neusnul. Tím se to zlomilo a mají smůlu. Je to sice krušné přežít řvaní, ale jen leží v postýlkách, jsem u nich a občas pohladím, povídám a snažím se uklidnit. Bolí mě pak jizva, záda, vlastně celé tělo.

jarkalada
10. pro 2012

@ostrava8 no, usínají, takhle je uspávám 😀 Kdy usnou, je už na nich 😀
Dobu si tam kolikrát povídají, hážou posobě usínáčky, hopsaj, ale nakonec se unaví a usnou.
Jinak my navzájem s mm fakt jen drobnůstka, max ty trencle a něco maličkýho. Potřebujem spoustu věcí vevnitř ještě dovybavit a venku udělat.
Takže Ježíšek bude hlavně pro děti - stejně bysme to asi v průběhu roku koupili, aby měli ta různá vozítka na léto.
A našim a babi taky každýmu jen něco jako.
Ale včera jsme koupili nám, segře i našim každýmu stromeček, borovičku tmavou - za 34 kč. Nádherná cena 😀
Mm na ván. večírku dostal poukázku na stromky, takže jsme dopláceli jen takovou částku. No aspoň něco, že dostali, poprvý v životě.

zvalentova
autor
10. pro 2012

jo vlastně jsem se vůbec nepochlubila, teda pokud se to tak dá nazvat. 🙂
Za chvíli předěláváme Kačce postýlku - matraci až na spodní šroub. Od čtvrtka bravurně se postaví a včera večer dokonce začala šátrat na stoleček s lampičkou. Vůbec nepřeskočila tabulky o 2 měsíce 😀

jarkalada
10. pro 2012

@zvalentova šikula! A ty taky, za to kojení, že to tak dlouho držíš 🙂
Luky taky stál už někdy před 8m a velice brzo se pak naučil otvírat vedlestojící komodu - horní šuplík, kde maj ponožky+punčocháče. Takže jsem mu pak postýlku musela trošku šoupnout vedle, protože pak spal s ponožkama v posýlce, byly na naší posteli, na podlaze, všechny vždycky vyházel .. 😎

maruja
10. pro 2012

@zvalentova tak to bude za chvilku chodit, mrška jedna 🙂 no a začne honička 😀

zvalentova
autor
10. pro 2012

@jarkalada já to musím zamknout. Je tam celé moje nehtové království. Kdyby se mi dostala do gelů a třpytných pudrů tak jí roztrhnu jako hada 😀 😀

zvalentova
autor
10. pro 2012

@maruja nestraš 🙂

maruja
10. pro 2012

@zvalentova já se taky bojim až začnou 😉 ono bude stačit až budou umět po čtyřech 🙂

jarkalada
10. pro 2012

@zvalentova no my už třeba noční stolky se šuplíkama máme těma šuplíkama otočený ke zdi 😀 aby je furt neotvírali.
Takovou tu zábranu na sucháč proti otevírání různých zásuvek mám jen 2x v kuchyni, v koupelně mám zatím madýlka u skříňky ovázaný provázkem 😀 Když to nejde, abych měla všude nalepený zábrany nebo hodně jich je i na vrtání - to se mi vůbec nechce. Takže mám takhle zadělanejch jen pár nebezpečných dvířek

maruja
10. pro 2012

@jarkalada taky mám zadělaný jen dva šuplíky. A stačilo to, malá se dost rychle naučila kam nesmí, tak doufám, že dvojky nebudou zlobit

lenny2
10. pro 2012

@ostrava8
Péti, plně s tebou soucítim, u nás tenhle horor trvá už asi tak půl roku, dobře vím co to je nevyspání ☹ Zuzka s Gabčou by taky mohly vyprávět ☹ Rada bohužel neexistuje, jen vydržet.....
Kryštofa to přešlo ze dne na den samo, bohužel jsem mu tím, ale vypěstovala zvyk, že v noci jí, protože to bylo vždycky to jediný co ho uspalo. Teďka se budí pravidelně okolo druhý v noci, mlaskne si Sunar, usne u něj a spí až do šesti. Když má občas vysírací, prdim na něj, vždycky vzbudí Lindu, tak si jí vezmu do postele, to je pro ní úplný blaho, přimáčkne se ke mě a Kryštof neKryštof, chrní jak dudek. A on řádí v postýlce a když zjistí, že nikdo nereagujeme, vzdá to a usne. Vypínám mu jenom monitor, páč většinou usne na druhý straně postýlky a nazdar bazar 🙂

lenny2
10. pro 2012
lenny2
10. pro 2012

@zvalentova
Zuzi, tak jsem právě objednala tyhle sedátka do vany:
http://www.nej-kocarky.cz/ok-baby-flipper-evolu...
Líbí se mi na nich to, že to maj měkký na zádíčka 😉

ostrava8
10. pro 2012

holky tož to jste mě moc nepotěšily s tím spaním .. :( no bojím se dnešní noci ... snad budou v pohodě. JInak mi vůbec nechcou spát v postýlkách, snad už ted jak budeme chodit ven už budou lepší ... baby zdar a sílu

jarkalada
10. pro 2012

@lenny2 Leni, ten odkaz na to chodítko mi nefunguje, píše to, že výrobek byl dočasně vyřazen. Asi někde chyba 😎
Sedátka vypadaj teda luxusně. Tak ti z nich snad nebudou zdrhat 🙂
Jinak mm, když přišel z práce - vybalil na zem to autíčko - a to byl pak teda pekelnej mazec, jak řádili 🙂 ale už je schovaný a nedááám, až pod stromek 🙂

joyce2
10. pro 2012

Holky, jak píšete o tom chození a otvírání šuplíků, to je teda děs... To se teda netěším... Naše holky jak jsou líný, tak moc se nehýbou, tak jsem zatím v pohodě. I když už začínají mít sílu - pěkně odkopávají věci z přebaláku, případně je berou do rukou a zahazují. Ale zatím se teda ani nepřetočily.
Dneska jsem volala k doktorovi, abych se přece jenom objednala, tak holky viděl a jemu se zdají ok. - Říkal, kdyby se to zhoršilo, ať dávám Mucosolvan. Ptala jsem se, jestli můžeme ven, i když jsou tak nachcípaní. Tak prohlásil, že zas tak nachcípaný nejsou, a že do minus pěti je můžu provětrávat venku, při větší zimě, že už by je ven netahal. - Sotva odešel, dala jsem jim cucnout z kozy a už byly v kočáře a spaly a frr do města. - Byla jsem s nima od pátku doma - hraničilo to se šikanou rodičů - ještě, že byl doma mm. Tak teď s nima zas budu chodit ven, ale už je tam asi pro jistotu nebudu nechávat - jenom je chvilku vyvětrám - oni na vzduchu usnou a pak je nechám spát v chodbě. - Usínání v postýlce je u nich slabší - skoro by se mi takhle rozhodily (jedna spí, jedna bdí) a to je to poslední o co stojím...
Koukám, co všechno pořizujete. - Já dneska pořádila druhý hrací kolotoč nad postýlku. - Je hezkej, hraje tu samou melodii, co náš první, ale hraje ji zoufale falešně. 😠

jarkalada
10. pro 2012

@joyce2 my loni na Vánoce pro ně měli fakt jen pár drobností, jak byly malý a vlastně nic moc je ještě nezajímalo. Zato teď jsou víc akční, už je víc možností a tím pádem lákadel 😝 🙂

jarkalada
10. pro 2012

pěkná vychytávka 😀
http://www.slevomat.cz/sleva/ms45449-walkodile-...
Už vidím, jak s nima jdu takhle po návsi na procházku 😀

lenny2
11. pro 2012

@jarkalada
Jaru, zkus to najít v sekci hraček, chodítka a odrážedla, nevím proč to nefunguje......
No, sedátka snad budou dobrý, uź se těšim až dám obě děti na chvíli do vany oba a budou si tam chvilku hrát. A na léto sedátka použiju do bazénku 😉
Jinak je to mazec, Štofa i Linda jsou mega rychlý, hračky je vůbec nezajímaj, jenom šupliky, moje kabelka, Štofa věčně stojí u přebalováku a trhá Pampersky, no mazec 🙂

lenny2
11. pro 2012

@jarkalada
Jaru, já beze srandy uvažuju, že do budoucna tyhle popruhy koupím, už jsem to viděla u strašně moc dvojčat a ono ta máma asi nemá na výběr, když bydlí ve městě a nechce, aby ji vlítlo dítě do silnice....ale vypadá to fakt hustě 😀

sariky
11. pro 2012

@lenny2 Leny, taky o tom voditku uvazuji. susini jeste nelezou, Sima se jen tak plazi, ale uz ted jsou rychlici.... prave pred chvili jsem si rikala, jak jsou hodni, ze nervou, nemlati se navzajem hrackama, nevypichuji si oci atp a oni si hrali s kabelem od notebooku 😠

sariky
11. pro 2012

btw holky, jak to resite u zlobivcu, kt. se nechcou nechat prebalovat a oblikat? Sima nechce u prebalovani lezet na zadech, furt se prekuluje na brisko a kdyz ho prevalim zpatky na zada, tak strasne rve a pere se se mnou. a na 7 mesicu ma teda peknou silu 😠 nemate nektera nejaky figl, jak na ne? obcas je to fakt o nervy (zvlast kdyz Sara vedle rve)

lenny2
11. pro 2012

@sariky
Taky mi to oba dělaj a jediný co zabere je to, že jim vrazim do ruky tubu od krému a chvíli je to zabaví 😉

sariky
11. pro 2012

@lenny2 vyzkousim. manzel se necha tahat za vlasy, to se jim moc libi, ale do toho fakt nejdu. ted po porodu mam pocit, ze jsem uplne plesata.

lenny2
11. pro 2012

@sariky
A co jídlo, už papaj?

zvalentova
autor
11. pro 2012

@sariky u nás je to jak řeckořímský zápas. Nejdřív jsem vtipná, podávám hračky, pak jsem lehce vytočená a pak řvu, protože oblíknout se nadá ani jeden. Kačka by potřebovala pleny ve spreji jako jsou silonky 😀

ostrava8
11. pro 2012

@sariky šári u nás to stejné ... já vrazím do ruky obal od ubrousku ,to se jim líbi , že to šustí, ale jen na chvíli ... musíš být holt rychlá. .nejhroší je, když jsou posr.... , to je pak třeba patička celá od toho atd ... , ale je to asi jak vidím všude stejné 🙂))