Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
11. čer 2012

@ostrava8 po malým jsem šla na volejbal ještě před koncem šestinedělí, teď jsem ještě nesportovala a hroooozně mi to chybí. Ty,když nekojíš,tak nebudeš mít problém kvůli prsoum,ale nevím,jak je to po císaři..kvůli jizvě a vnitřním stehům..to ti musí poradit někdo jinej. Já hlavně teď po porodu krvácela snad 9týdnů, byla jsem taky na revizi dělohy,protože mi tam kus něčeho nechali,takže jsem měla dvě šestinedělí 😝 A sice plně kojím, nesexuju,protože mám furt nějakej výtok či co. Už jsem brala nějaký globule,pak výplachy a mám to zas zpátky,tak musím zítra na gyndu...už mě to pěkně se...
Co se týče hlavičky,tak nesmí být ani moc malá,ani moc velká (asi aby tam ten mozek nekloktal 😀 😀 😀 ..to si dělám srandu,vlastně ani nevim proč,ale vím,že se to měří a má hlídat,tak se @sariky na to zeptej). My byly ještě větší drobci (1,9kg a 2,1kg 😉 ..ale oni to doženou!)

zvalentova
autor
11. čer 2012

holky jsem divná jenom já nebo jste na tom podobně??

Ať se snažím sebevíc, nic kromě dětí nestíhám. Doufala jsem, že bude prostor doma cvičit a udělat něco s rosolem na břiše, nebo uklidit... ale prostě nic. Kolikrát obědvám chleba, neb na pořádný oběd není čas a nejsem chobotnice. Těch pár minut na vyřízení telefonů a emailů nepočítám ☹
A rady jak si mám jít lehnout když dětí spí mě spíš dráží 😠

kinguse
11. čer 2012

@zvalentova nejsi divná 😀 A upřímně já,i když čas nějakej najdu,tak jsem líná 😝 Jsem schopná udělat něco max.dopoledne,když spí děti v kočárku na terase,odpo už se nechytám. Většinou v týdnu na to prdím a něco poklidím o víkendu,když je manžel doma.Ale nepřeháním to,naučila jsem se bordel přehlížet,dřív by mě to mnohem víc štvalo. Za chvíli bude holkám 5měsíců a už jsou i hodnější.Když nespí,tak i chvíli vydrží na hrací dece nebo v houpačce nebo na lehátku a někdy dokonce i v postýlce.Nejvíc uřvaný jsou k večer,když je nenosím 😅

zvalentova
autor
11. čer 2012

@kinguse právě vůbec nic nestihám, okolo slyším jak holky chodí na kafíčka, na kosmetiku, na zahradě se opalují...
Já si sotva na pár minut sednu do klidu . Od porodu jsem ještě víc "v letu" jak předtím.

kinguse
11. čer 2012

@zvalentova ono tím,že kojíš se nic moc nikam nedostaneš. Já byla poprvý upravit obočí a na masáži (šíleně mě bolely záda) asi před 3týdny,na kafi jsem ještě nebyla. Ale už je to opravdu větší pohoda.Já mám velkou výhodu,že kousek od nás bydlí moje mamča a hooodně mi pomáhá.Bez ní bych to taky hůř zvládala..neříkám,že nezvládla,ale s ní je to jednodušší. Prostě spíš tak lítám v intervalech mezi kojením a to toho moc nestihnu (přes den holky nevydrží dýl jak 3h,někdy i míň 😝 ).Zítra musím na gyndu,tak to bude zas maraton..rychle nakojit,vyrazit do města a zas mazat zpět.Nákupy mě vůbec nebaví,nesnáším nakupovat ve stresu. Ale co se dá dělat, za ty prcky to stojí!!!!

lenny2
11. čer 2012

@zvalentova
Zuzi, divná nejsi určitě, já teda co se týče zevnějšku, tak to se neodbývám, chodím prakticky všude kam dřív, na nehty, ke kadeřnici, na pedikuru apod., ale prostě si to musím plánovat, když je manžel doma, nebo musí přijet z práce dřív, aby pohlídal. To už by mi totálně hráblo, kdybych si nezašla ani na nehty. Ale to je jedna z výhod nekojení, jsem fakt svobodnější, je jasný, že když kojíš, tak je to složitější ☹
Ale co se týče domácnosti, teprv teďka začínám pomalinku fungovat ve smyslu vaření, žehlení (skoro do teďka mi žehlila moje zlatá mamka, protože jsem to fakt nedávala) apod. Jinak, ale vařim jenom o víkendech a většinou večer na druhej den. V týdnu jsem taky bez obědu a o rohlíkách 🙂 Manželovi večer spíchnu nějakej salát, těstovinky, nebo něco rychlýho 😉 A taky hodně objednáváme pizzu 😀

sariky
11. čer 2012

@jarkalada no prave, ze jsem to zkousela a ze zacatku i tak krmila. jenze malymu tece mlicko na vsechny strany a taky dost ublinkava, takze jsem to zrusila, protoze vysledek byl ten, ze byla poblinkana cela postylka a ve finale obe miminka.... btw ty krmis ctvrt hodiny? to ti moji se laduji klidne i pul hodky... takze fakt nedelam nic jinyho nez pripravuju mlicka, sterilizuji lahvicky, krmim a odbrkavam (a to je kapitola sama pro sebe... kolikrat se mi to ani po velke namaze nepodari...).

sariky
11. čer 2012

@kinguse no to se kazdopadne zeptam - chci, aby mely hlavu tak akorat velkou 😝

sariky
11. čer 2012

@zvalentova jejda, tak to mame uplne stejne. a taky rikam, ze nejsem chobotnice 😝 muj zivot je priprava mlicka, sterilizace lahvicek, krmeni, odbrkavani a nanovo. na nic vic neni cas. ja dokonce nestiham ani chodit ven. nez bych je pripravila, tak uz zase utikame zpatky, protoze mlicko nikde venku neohreju... takze tady ziju jak ve skleniku 😒

sariky
11. čer 2012

jak to tak posloucham, tak zijeme vsechny plus minus stejnej zivot 😝 At ziji dvojcata a hlavne jejich maminky 😉 p.s. taky vas dopaluje, kdyz si nejaka matka jednoho kojence stezuje, ze nestiha? 😠

sariky
11. čer 2012

a jeste k tematu gynda po sestinedeli - dneska jsem byla na ko, srusty nemam, cipek se zatahl, vse vypada dobre, ale mam jakousi dysharmonii, takze budu brat globulky. no co uz, stejne jsem jeste porad jakasi bolava, tak to jeste tyden bez hratek vydrzim 😉 a uz vim, proc mam to bricho takovy necitlivy - pry je to proto, jak se to rozrezalo a sesilo, tak se narusily jakysi epitele nebo co...

jarkalada
12. čer 2012

@sariky nene, čtvrt hodiny nekrmím, teda teď už jo, ze zečátku určo tak půl hodinky jednoho. Psala jsem o ušetřené čtvrthodince - že se krmili oba - to čas ušetřilo, ale pak krknout nebo dokrmit druhého - to je jasný, že se musí každého zvlášť.
jj-pak přebalit,umejt lahvičky,někdy zas třeba převléct-když se někdo poblinkal..atd, známe to asi všechny, o tom čase 😎 A jak psala Zuzka, tak mě taky irituje, když mi lidi strašně ochotně radilil, že to si mám jít lehnout, když oni spí - a kdo uklidí flašky, vyhodí plíny, někdy musím zapnout pračku + pověsit prádlo a to nemluvím o tom jídle, že si občas něco zakousnu.
To zvládám většinou dopoledne, když oba spí tu hoďku a půl, odpoledne to už je tak max 45min-hodina a Lukíno usíná odpol.špatně, takže než usne, tak se za pár minut budí malá.. no, pak něco udělej.
Tatínek nám chodí z práce v 19:45h, takže to už jsou v pyžamkách. Někdy přijde dřív, tak to si naplánuju, že koupeme 😀 Protože už mi z vany utíkaj, tak z nich nesmím spustit oka -jako že bych jednoho vytáhla a na druhýho mezitím nekoukala, to nejde.
Vařim taky spíš vyjímečně 😎 když je doma - jenže to zas většinou dělá venku, takže tím, že má volno, mám já spíš víc práce 😀 Ale jo, je znát, když jednoho zabaví a já se můžu věnovat druhýmu, nebo aspoň něco rychle udělat.
Ty nekojíš, ne? - když někam jedem, beru si teplou vodu do termosky, do kalíšku s uzavíratelným víčkem si odměřím Nutrilon, přibalím odměrku, lžičku na zamíchání, flašky a brindáky tzn.celý arzenál, ale jde to- a krmím třeba v autě- sedím mezi nima uprostřed na zadním sedadle, do každý ruky flašku a je to 😀

lenny2
12. čer 2012

@jarkalada
Přesně tak, já když někam jdu, beru mlíko sebou, buďto už namíchané a do termovaku, nebo jsem si koupila malinký lahvičky Nutrilonu (vypadá to jako Actimel) a v každý kavárně mi to ochotně ohřejou 😉 Sice jsme na Sunaru, ale čas od času jim ven beru tyhle malinký Nutrilony, protože Sunar nic takovýho nevyrábí 😉 Když jedem na nákupy, taky probimhá krmení v autě.
I doma krmim zásadně oba najednou v lehátkách, pak hnedka razíme ven. Člověk se nesmím stát otrokem, když třeba mlíko sebou nemám a začnou řvát, že se blíží doba jídla, vrznu jim čaj a v klidu dojdem domu, najíme se a pak jdem znova, nebo ne. Neumím si pŕedstavit být s nima jenom doma, to by mi hráblo a hlavně venku jim to prospívá 😉

lenny2
12. čer 2012

@sariky
Víš co, ona některá máma má s jedním větší řeholi, než my s dvojanama, mám kámošky, který mají "vysírací" dítě a opravdu s ním nic neudělaj, to je hrozně individuální.

jarkalada
12. čer 2012

@lenny2 ty malý lahvičky jsme používali v nemocnici.
Neměla jsem sice termovak,ale ohřátou flašku s mlíkem jsem ze začátku zabalila jen do alobalu, a taky vydrželo. Jenže zamíchaný mlíko se má prý snad do dvou hodin spotřebovat, což jsme většinou přetáhli. Tak jsem najela na tu termosku. Už jsme starší, tak to konečně už nepotřebujem. Když někam jdem, tak po snídaní - a ke svačině už maj ovoce a k obědu zeleninu, takže na to stačí kdekoli koupit sklenička a je to vyřešený, což je super. Pak až na sváču kolem 16-17h zas flaška, ale to už jsme většinou zas doma.

lenny2
12. čer 2012

@jarkalada
Tak to já to neřeším, ptala jsem se doktorky a normoš mužeš udělat mlíko do flašek i na noc, to jsem tak dělala, dala jsem to vždycky jen do lednice, v noci do mikrovlnky, nebo do ohřívačky a bylo hotovo. Nikdy z toho děti žádný problémy neměly. Koneckonců jak jsme byli tenkrát v nemocnici s tím zánětem průdušek, tak mi tam donesli nadělaný mlíka do lednice na pul dne a taky to nevadilo 😉 S těma svačinkama je to supr, už se taky těším až na to najedeme.
Jinak si myslím, že za chvíli, počítám, že max. za 2 měsíce najedeme na sporťák, protože mám Easy Walker korbičky už úplně plný, dětem jsou teďka už tak akorát. Od kolika jsi měla děti na sporťáku?

jarkalada
12. čer 2012

@lenny2 ve sporťáku asi od konce února-tzn. asi v pěti měsících. Ale nemám korbičky. Mám obyč. Dorjana country, kde jsem měla vložné tašky, mezi dětma není přepážka. Do tašek se už s teplou zavinovačkou pořádně nevešli. Opěradla jdou složit do úplného lehu, takže jsem pod ně dala teplou deku, na sobě měli kombinézky a každej zas teplou deku.
Teď jsem docela ráda, že tam maj velikej společnej prostor bez přepážky. Můžou se v tom volněji pohybovat a není každej jen v té úzké nudličce 🙂

jarkalada
12. čer 2012

tak, skončila Ulice, u které jsem se nasnídala a přečetla důležité zprávy 😀 (místo,abych si šla lehnout, že 😎 ) , tak jim jdu připravit sváču, než se vzbudí 🙂

lenny2
12. čer 2012

@jarkalada
A od kolika už seděli? Já si právě myslím, že už tak v tom 6. měsíci budu muset přestavět EW na sporťák, tam to jde taky napolohovat až do lehu....

lenny2
12. čer 2012

@jarkalada
Taky čekám až se vzbuděj 😉 Já mezitím vyprala jednu pračku, pověsila na zahradu, pofackovala tady ten ranní sajgon, umyla jsem si hlavu, namalovala jsem se a teďka bych zachrápala 🙂 🙂 Bude sváča, pak hraní, obídek, spánek po obědě, to mi přijde kámoška na kafe a pak valíme ven (jestli nazačne lejt)......

jarkalada
12. čer 2012

@lenny2 Lukášek sice už měsíc sám sedí a je u nábytku, ale v kočáru jim ještě opěrky nezvedám, maj to jen do lehu. Ale vlastně to nemám ještě udělaný jako klasickej sporťák. Je to furt jako hlubokej, jen v tom nemám ty vložný tašky.. no, zkusím sem hodit nějaké foto, jestli se poštěstí 😎
Malá se v tom prostoru plazí a Lukin tam leze, nebo si sedne do rohu a kouká ven. Oba jsou rádi na bříšku a koukaj ven skrz to síťovaný okýnko 🙂 Když jsem jim to zkoušela dát do sedu, tak z toho extra nadšený nebyli

jarkalada
12. čer 2012

teď jsem přišla na to, že fotky můžou být viditelné i jen pro přátele, tak supr 🙂

sariky
12. čer 2012

nam je 7 tydnu a taky v podstate od zacatku pripravuju mlicko na noc do lednicky a v noci to prihrivam v mikrovlnce. prvnich par dni jsme to delali cerstvy, ale bylo to fakt psycho, ted ty usetreny minuty prospime 🙂 s tou termoskou na ven jsme to zatim nezkouseli, ale taky to mam v planu, protoze tady fakt ziju jak ve skleniku. ven jdu akorat kdyz se vrati manzel z prace a pohlida mimina a ja muzu nekam vyrazit. zatim jsem byla dvakrat venku - jednou na vylete a jednou u doktora 😀 ...a s tim spankem - mam to presne jak vy: copak si muzu jit lehnout, kdyz zrovna spi? a kdo za me vypere, vyzehli, atd atd..... a kdyz uz naaahodou nejakou pulhodku vysetrim na spanek, tak se jedno mimino probudi a rve a rve a rve, takze zase nic 😝

zvalentova
autor
12. čer 2012

teda tady je nového čtiva 😀
Od rána jsem zase v letu, ale tentokrát v pohodě. Herodesové krásně usnuli.
Stihla jsem vyřešit sítě do oken, pracovní vzkazy a dokonce vyprat a pověsit prádlo 😎

kinguse
12. čer 2012

ahoj holky,tak jsem taky proštudovala rady,jak to dělat,až budem na flaškách..já už si to s malým nějak vůbec nepamatuju.
Dneska jsem byla na gyndě,tak mám opět zánět jak bejk 😝 ...mám šílenej výtok,ale ne klasickou mykozu,prostě prý silný zánět,tak jsem nafásla spoustu globulí na závádění,doporučila mi výplach a probiotika,tak jsem se zas v lékárně pěkně prohla 😖
Co se týče úklidu,tak mě hrozně pomáhá sušička! Většinou jeden den věnuju praní,hned usuším, na žehlení toho zbyde jen pár kousků,takže tohle stíhám celkem v pohodě. Ta suška je úžasná! Jen toho prachu po bytě..fujtajbl,ale už jsem si zvykla a komu to vadí,ať k nám nechodí 😀

ostrava8
12. čer 2012

Holky jak to tu čtu, tak všechny jsme na stejné vlně 🙂 kolikrát je oba dám do postýlek, nakrmení přebalení odbrnknutí ve stádiu spánku , jsem celá štastná že si dám alespon jídlo , ohřeju usednu a brek .. 🙂 holt se chcem už nosit a vyžadujeme více pozornosti ... 🙂 se už tak těším, až se nám posune hodina krmení z těch 3 hodin to pak bude paráda a nebudeme vědět co s časem ...

Jinak včera jsem to taky s někým probírala .. že někdo nestíhá jedno .. holky ono to asi bude i tím, že máme ty dvě a nemůžeme vždy letět k jednomu prckovi, když si třeba řekne, když máme toho druhýho na krmení ... i když mi to někdy rve srdce, ale máme holt jen dvě ruce ... kurna ted uvažuji co furt mám s tím slovem "holt" ani nevím jestli tam nemá být na konci "d" namísto "t" ...ať už malí chodí do školy 😀

ostrava8
12. čer 2012

@kinguse tý jo tak to ti nezávidím ... a to jsti nekdě prochladla ? nebo z čeho ten výtok vzniká ?? ty jsi rodila taky císařem né ? tak držím palec, at to rychle přeléčiš .. jinak ty prachy jenom letí ... jo jo ...

kinguse
12. čer 2012

@ostrava8 netuším,kde jsem to čapla. v podstatě nikam nechodím, v bazéně jsme nebyli, sex jsem ještě neměla 😝 ,tak nevím. Rodila jsem přirozeně a dost jsem si pak užila,musela jsem na revizi,krvácela jsem asi 10týdnů po porodu,pak jsem ještě měla jeden výtok a teď znova...asi teda hormonální nerovnováho,co jsem se tak dočetla.

sariky
12. čer 2012

@kinguse s tim zanetem to je blby. ja jsem vcera taky navstivila gyndu a taky mi tam neco nasel (a to jsem rodila cisarem). a vecer, kdyz jsem si tu bobuli zavadela, tak jsem trpela jak pes... vubec to neslo, asi jsem po tom porodu vyschla nebo co 😠

sariky
12. čer 2012

@ostrava8 taky krmime po trech hodinach (mame cca stejne stary deti 🙂) akorat v noci jedno krmeni vynechavame (samozrejme kdyz se nevzbudi driv).... 😉