Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

katy17
14. pro 2012

Ahoj holky. Ráda bych se k vám přidala, už dlouho si vás čtu protože jsem čekala taky dvojčátka. No a ted je mám už měsíc doma 😉 Chtěla bych se vás zeptat jaké jste měli začátky. Já jsem už na pokraji sil.Vůbec si je nemůžu sehrát 😝 kojím každé dvě hodiny. Nejdříve jsem je kojila v tandemu a ted už každýho zvlášť dotoho přikrmuju. Zkouším jak ušetřit čas. Přes den se to dá nevadí mi, že jedno s prcků nespí ale v noci to je záhul ani nevím kolikrát v kolik bylo poslední krmení jak se mi to splívá a taky mám strach aby neprobudili Anetku která musí vstávat do školy.. Jsem tak unavená,že jsem protivná úplně na všechny a hrozně mě to ubíjí. Mám doma jěště 9 let starou holčinu a taky bych se ráda věnovala i jí ale prcci mi zaberou tolik času a úsilí chjo. Dotoho mají oba dva prdíky takže když je už položím po jídle tak se zase jeden nebo druhý začne budit k vůli prdům a pak mě to přijde jak nekonečný příběh 😝 Říkám si ,nevadí,že se nevyspím hlavně ať ta starší je vyspaná. No a aby toho nebylo málo tak máme jen 1+1 protože budeme stavět baráček no nevím jak já to zvládnu začínám propadat panice.Řekněte mi upraví se spaní a brečení kolem toho 3 měsíce?Promiňte za ten román

jarkalada
14. pro 2012

@sariky určitě zkus. V ohrádce nemaj moc žádnou motivaci něco dělat. Venku budou mít spoustu lákadal, ke kterejm se budou chtít přiblížit - samozřejmě práce navíc pro tebe je pak ohlídat, aby se nedostali moc blízko 😀

zvalentova
autor
14. pro 2012

@katy17 ahoj, na svoje začátky snad ani nechci vzpomínat. Plácala jsem se v tom úplně šíleně, děti brečel oba nebo na střídačku... ještě že mi pomohly holky se staršíma. Nebudeš tomu věřit, ale OPRAVDU se to zlepší.
Jinak moc dobře Loket znám, každé léto jsme tam chodili s táborovými dětmi na výlet 😉

katy17
14. pro 2012

@zvalentova taky mi příjde ,že se v tom hrozně plácám. Pak příjdou výčitky,že bych měla sakryš už vědět co potřebují nejsem prvorodička. Když začnou oba dva brečet najednou tak nevím kam dřív skočit nechci je nechat řvát ale někdy to prostě jinak nejde ☹ jsem na ně celý den sama manžel chodí domů až večer.Tak aspon ta Anetka trošku pomůže jěště že ji mám.To se pěkně poslouchá, že to přejde 😉 já tohle s dcerou nezažila.Znáš Loket?Tady je opravdu krásně jsem ráda,že tady bydlíme je zde plno vyžití a to se mi právě líbí.Jinak mám páreček Martínka a Elišku Tak já jdu zalehnout ať naberu trovhu sil ahoj.

lenny2
14. pro 2012

@katy17
Ahoj Katy, vítej mezi náma a nepropadej panice, měly jsme to vśechny stejně, úplné stejně jsme se v tom plácaly! Taky na ty začátky nechci vzpomínat, odcházela jsem z porodnice taktéž s tím modelem kojit + přikrmovat UM, po 3 týdnech jsem to vzdala, proto obdivuju Zuzi, že to zvládla s tím kojením 😉
Neboj se, všechno se srovná, všichni si na sebe teprve zvykáte, ty mimča ještě nemaj režim, až budou malinko vétší a najedete si systém, bude to lepší 😉 Držím palce 😉

saaarinka
14. pro 2012

to Katy17: my jsme měli ze začátku taky honičku, ale objevila jsem pár vychytávek, které nás doslova zachránili. Za prvé houpačka na baterky fisher price - je to úžasná věc, kluci si v ní hrajou, koukají, zabaví se a teď je v ní i krmím. Koupili jsme dvě bazarové a "odkládám" do nich kluky a jsou spokojení jako v náručí. Když v noci nechtěli spát, tak jsem je dala houpat, pustila hudbu a šla si lehnout a oni za chvilku taky usnuli. Za druhé nosítko Lodger shelter - je úžasné na prdíky. Mimčo se sbalí do klubíčka, vyprdí a usne - pak jen rozepneš přesku a necháš ho v něm spát jako v zavinovačce. Taky jsem po týdnu koupila druhé, protože je to k nezaplacení. Kluci v něm usnuli do pěti minut. Za třetí: bojovali jsme s kojením a dokrmováním. Kluci pili z prsa míň a míň a řvali víc a víc. Na kojení jsem se vykašlala - koupila jsem výkonnou elektrickou odsávačku na obě prsa - krmím je z flašky a zárověň odsávám. Takže si je dám do ohrádky na polštář, nasadím odsávačku a šoupnu jim flašku. Než dopijou, tak mám odsáto na další krmení. Sice přijdeš o možnost nakojit kdekoliv, ale doma to funguje dobře. Takže díky těmto vychytávkám jsme první měsíce zvládli celkem v klidu. Nervy byly jen než jsem na všechno přišla. Včera měli kluci 5 měsíců a máme naprostou pohodu - večer zbaští kašičku a do rána spinkají. Prdíky už nás taky tak měsíc vůbec netrápí. Takže se to všechno brzy zlepší 😉 Vydrž!

stanpetr
14. pro 2012

@katy17 ahojky moc drzim palecky, at se situace brzo zlepsi...

soucitim s tebou taky mame 1+1, uz je to trosku na nervy...domecek opravujeme stehovat se budeme snad pristi rok....taky mame starsiho syna ma 2 roky a 4 mesice...

sariky
14. pro 2012

@lenny2 ahoj Leny. musim ti napsat svuj dnesni zazitek 😉 susini zbastili POMACKANEJ banan s piskotem, takze uspech. nicmene opet bojujeme s pitim - dala jsem jim osizeny mlicko (do vody jsem dala min odmerek nutrilonu, aby to chutnalo jak mlicko, ale aby si trosku zvykli na neco jinyho nez jen na mlicko a ty "potvory" to okamzite poznali a nepili to. ja jim snad to mliko budu davat az do 18 nebo co 😠
takze dzusik zkusim az zitra, dneska jsem je nastvala tim redenym mlikem, takze dalsi pokusy si uz nemuzu dovolit 😝

maruja
14. pro 2012

@katy17 Ahoj, hlavně zvládnout šestinedělí 😉 pak se trochu zlepšili, nebo jsem si spíš zvykla. Nejhorší bylo, když buleli všichni tři ale to bylo asi jen 3x. A hlavně musíš vyzkoušet, co bude fungovat u vás. Já do teď kojim oba najednou, někdy už je to na prd, protože do sebe šťouchaj, ale snažím se dohromady, pak je víc času 😉 😉

sariky
14. pro 2012

@katy17 ahoj a vitej 🙂 asi jako ostatni holky na ty zacatky fakt nerada vzpominam, protoze to pro me bylo peklo. susini neustale rvali, trapili je prdiky a nezabiralo absolutne nic (ani zadny kapky - a ze jsme jich vyzkouseli, ani masaze a nahrivani briska, ani cviceni s nozickama, pokladani na bricho, proste nic). az kolem toho 4 mesice se to zlepsilo, kdyz se zacli trosku vic hybat. takze vydrz.
ja jsem nekojila i kdyz jsem se asi prvnich 6 tydnu snazila odsavat odsavackou, tak jsem nemela skoro zadny mliko a pak jsem to vzdala, protoze jsem se tim akorat trapila, byla jsem unavena a bylo to naprosto k nicemu. zlatej nutrilon, susini po nem rostou jako z vody a i UM ma svoje vyhody 😉 (tim nesnizuji kvality kojeni!)
abych se z toho vseho nezblaznila, tak jsem je sesynchronizovala a krmila ve stejnou dobu, protoze ze zacatku jsem byla fakt jak zombie. nevyspana, unavena, zoufala, podrazdena... no asi jako kazda tady. ta synchronizace hodne pomuze, jinak se z toho fakt zblaznis.
taky jsem na vsechno byla de facto sama (a jsem doted, protoze manzel chodi porad pozde z prace a zadny hlidani ani nikoho na pomoc nemam) a i kdyz jsem obcas zoufala, tak zijou deti a ziju i ja 😝
takze preji pevne nervy a hodne sil 😉

lenny2
14. pro 2012

@sariky
Šári, já padááááám, jaks toho docílila??? Já tady jako tradičně zrovna mixuju rejži s mrkví a krůtím masem jak 3-měsíčním miminům ☹ Buď v klidu, tobě budou do 18 na Sunaru, těm mejm budu do dvaceti mixovat žrádlo 😀
Jsou to kanci ty susini, mi řekni jak to poznaj, že to je ředěný mlíko 🙂

sariky
14. pro 2012

@lenny2 😀 😀 😀 oki v jejich 18 si napisem a zanadavame si, jak jim delam furt mliko a ty mixujes obed 😀
ty jo nevim - proste jsem ten banan jen rozmatlala vidlickou a do toho dala piskot (ten jsem polila mlikem, aby se to cely rozblemcalo) a krmila jsem. sice se jim to nelibilo, ale myslim, ze scenar byl uplne stejnej jako vzdycky - Sarinka to vzorne snedla i kdyz se osklibala a Sima jako vzdy vykrikoval, mrskal nohama, rukama, sklibil se, otacel hlavu na druhou stranu nez byla lzicka, vztekal se, vyplivoval to, ale ja jsem odolala a cpala jsem to do nej a nakonec to proste zbastil a tentokrat se ani jeden z nich nedavil. takze Leny, vydrz, ti tvoji to taky jednoho dne zbasti. ale co s tim pitim, to fakt nevim 😒 ma to barvu jak mliko, je to jen o trochu osizeny. jsou to proste potvory 😠 Jestli ani zitra nebudou pit ten dzusik, tak uz fakt nevim.
btw ty uz varis i maso? ty ses teda borec 😉 ja porad obedy servijuji ze sklenicek, na maso jsem se jeste neodvazila (nebo jsem spis priserne lina 😝 )

zvalentova
autor
14. pro 2012

@sariky Šári to je paráda, jsou to šikulky, jakmile zjistí, že takhle je to lepší nebudeš muset mixovat nebo jen trošku 🙂
Zrovna vařím kuř. stehna v papiňáku, ty také rozmixuju, ale zeleninu strouhanou a víc uvařenou. Udělá to takovou šlichtu a hotovo.
Držím palce, počkej jak tě za chvíli budou povzbuzovat že krmíš moc pomalu 😀

lenny2
14. pro 2012

@sariky
Šári jak kdy, někdy mrsknu skleničku, někdy vařim, každopádně třeba teďka hodně těstovinky s rajčatama a třeba kuřecím masičkem apod.

sariky
14. pro 2012

@zvalentova Zuzi, uz se na ty lepsi zitrky tesim 😀

ostrava8
14. pro 2012

@sariky šári gratuliji k příkrmu no vidíš , jste šikulky .. jinak malí se mi po banánu můžou utlouct a nejlepší jim chutná trochu ohřátý to si připadám jak kdybych krmila ptáčky v hnízdě, víš jak natahujou krky 🙂)
S tím mm, to Jaruš říkala ,že vypadá mladě , tož to je taky jen o rok (zatím) mladší než já 🙂 Jinak já jsme s manželem o rok, ale obráceně 🙂

ostrava8
14. pro 2012

@katy17 ahoj, no s dalším dítětem to musí být fičák, ale určitě se to zlepší, musíš vidět dopředu 🙂 malí si u vás musí zvyknout 🙂 určitě to bude za chvličku a ty na tyto dny budeš vzpomínat, jinak s tím nasráním na celý svět to znám velice dobře 🙂 Neboj, byly jsme v tom všechny stejně 🙂

jarkalada
14. pro 2012

co to v inzerátech znamená, když píšou .."prodává kamarádka", nebo "prodávám kamarádce" ?
Odrazuje mě to, od takovejch lidí to nekupuju, ale nevím, co tím ten člověk zamýšlí

zvalentova
autor
14. pro 2012

@jarkalada já to mám také tak. Kámoška má po holčičce boty, ale nemá nikde účet, ani FB, MK prostě nic.
Tak to prodávám já, mám víc hodnocení a tak to může vypadat lépe než když by ona měla nový účet bez historie.

jarkalada
14. pro 2012

@zvalentova to zní logicky. A píšeš to tam taky? Protože mě osobně to fakt spíš odrazuje. Vždyť mně jako kupujícímu je vcelku jedno, že to prodává kamarádce - ale když je to tam napsaný, tak z toho celýho inzerátu mám nějakej blbej pocit.
Asi si zároveň trochu odporuju, jen mi to už dýl vrtá hlavou, tak jsem se zeptala 😎

stanpetr
14. pro 2012

ahojte holky...

ne ze by jsme to zatim potrebovaly, ale divam se na pixlu od sunaru c.1, co mam pro pripad kdyby nahodou...divam se na davkovani...pocitam dobre, ze ta 600 g krabice vydrzi 2 dny? Pro dvojcata?

sariky
14. pro 2012

@stanpetr ja jsem krmila nutrilonem a ten je baleny po 800 g nicmene jsem koukala a to davkovani je stejny. zalezi, kolikrat denne je budes krmit a kolim ml na davku jim budes davat. ale ty 2 dny tomu odpovidaji, nam ten nutrilon vydrzi 2,5 dne

stanpetr
14. pro 2012

@sariky dekuji...

tak to mit jen jednu krabici neni moc velka vyhra....tu by mely za chvilku zbastenou...

radeji doporidim dalsi...

zvalentova
autor
14. pro 2012

@jarkalada nebo myslíš že to mám vymazat, aby se to tvářilo jako můj prodej?
Mám to takhle https://www.modrykonik.cz/bazar/202-detska-obuv...

ostrava8
14. pro 2012

@zvalentova Zuzi mě takové hlášky prodávám kamarádce atd taky odrazuji viz Jaruš .. určitě bych to tam nedávala .. vždyt je to pro toho zájemce jedno né ? komu to prodáváš 🙂 určitě bych dala jenom popis 🙂

ostrava8
14. pro 2012

@lenny2 Leni prosím tě, furt mi hlodá v hlavě, jak jsi byla mimo a nebyl to zrovna jeden den, manžel hlídal sám ? anebo mu někdo pomáhal ? a obdivuje tě ted více , když si to zkusil byt s dětmi 80 % času ? a ještě jedna věc, nepsala jsi ,že si pekla s maminou ? tak rychle sem obrázky, holky já chci zdobit ted o víkendu 🙂 tak pak dám foto ale už ted to nebude jako to vaše od superžen 🙂

stanpetr
14. pro 2012

@zvalentova jsem taky pro vypusteni slova prodavam kamaradce...ve me to budi taky urcitou neduveru....

jarkalada
14. pro 2012

@zvalentova já tam tu kamarádku nevidím 😎 Nebo už jsi to smázla?
To nebylo konkrétně třebas na tebe. Jen že jak jsem koukala na ty inzeráty na hračky a tak, tam těch kamarádek bylo spousta. Tak jsem nevěděla, co si o tom myslet. Jestli je to fakt kamarádce nebo nějakej sekáč / i když to je taky vcelku fuk - použitý jak použitý /
Taky v tom souhlasím s Péťou. Ale jestli vám to tak klape, tak to přece nech 😉 Jen můj názor - že já osobně od "kamarádek" 😀 nekupuju. 😎

zvalentova
autor
14. pro 2012

@jarkalada už jsem to předělala, je to možná důvod proč ty její supr botky nikdo nechtěl. 😎

maruja
14. pro 2012

Ahoj děvčata, tak jsem s malou upekla citronovou babetu, tu miluju malá rozklepávala vejce a nespadlo ji jedno i se skořápkou do mixéru 😀 😀 a peču chleba a nějak mě nechce kynout mrzák, mnejsou nějaký erupce nebo tak něco??? 😝