Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

zvalentova
autor
6. led 2013

@lenny2 to je právě můj problém. Celý den mají bodýčko, punčochy a Kačka navíc ponožky. Pak kombošku a nic víc.
Triček, vymazlených kalhot mám jako půlka obchoďáku, ale nevím kam to nosit. Jsme pořád doma a také nechci mít všechno batikované 😒

kinguse
6. led 2013

@lenny2 Leni, v pohodě! Paní jsem ještě nepsala a koukám,že už je pozdě. Ale nehrotím to. Do léta času dost,takže budu koukat a třeba se něco šikne. Hlavně teď jsme dost finančně vyšťavených po těch svátcích,tak potřebujem něco přiškudlit.Zajdu si aspoň o 500,- zvýšit ten rodičák,abych náhodou nepřišla o těch 10tis,co mi vycházelo na únor a březen,jak mi paní tvrdila,že to můžu brát dýl. Nebudu nic riskovat a radši si to zvýším! Stejně přemýšlím,že půjdu do práce dřív než v těch 3letech,nějak mě to "žití z ruky do huby" nebaví ☹
Jinak u nás stromek taky zlikvidovanej. A jsem celkem ráda, zabíral v tý ohrádce dost místa, kterýho tu zrovna nemáme nazbyt,tak už jsme ho vyklidili a do ohrádky zas "uklidili" ty hračky holek!
Holky zítra mi to zas začne! Teď byla taková pohodička,když byl mm doma a pomáhal.Od zítra zas na vše sama 😝

lenny2
6. led 2013

@zvalentova
Ano, úplně ten samý problém 🙂

kinguse
6. led 2013

@lenny2 @zvalentova přidávám se do klubu! 😀 Taky jsem holkám koupila nějaký "hezčí" věci, na který se teď jen dívám,protože je mi líto jim je oblíkat na doma,když všechno zničí! Bodýčka už jsem přestala řešit a dávám po čase už i ty hezčí,abysme je vůbec unosily! Měla jsem od kámošky nádherný věci pro holky,ale třeba sukýnky jsme neměly na sobě ani jednou a to ta jedna byla fakt úžasná!!! No holt pošlu dál! Já jsem strašně líná to nafotit a dát ten inzerát. Ale budu muset,ať se aspoň pár "šušní" vrátí! 😀

zvalentova
autor
7. led 2013

@kinguse no právě, samotnou mě to mrzí, ale já jí přeci nebudu dávat džíny, které jsou sice nádherné, ale ve kterých se jí špatně pochybuje, mě se to debilně oblíká.... Šaty měla akorát na vítání občánků a návštěvu u mě v práci.
To spíš využiji mikiny a tepláky 😒

sariky
7. led 2013

@lenny2 Leny, susini jeste nesedi, takze zatim menit nebudeme a i tak to asi tady s tema kramama vydrzime nez budou sedet na zidlich. clovek aby furt neco kupoval novyho 😠 njn za blbost se plati 😀
btw mas krasny deti a taky se mi zda Stofa nejakej velkej 😉

sariky
7. led 2013

@jarkalada
@lenny2 my stromek jeste mame. mame zivej v kvetinaci a ja jsem se zatim nedostala k tomu, abych ho odstrojila. budu to moct delat az o vikendu, az bude mm hlidat deti, protoze takhle bych ho bez uhony neodstrojila 😉

sariky
7. led 2013

@zvalentova
@lenny2 taky to mam tak. vselijakych gatecek, tricek, svetriku, bundicek.... a neni to kam nosit. takze to jednou za cas preberu a dam pryc. a z 90ti % to nemeli ani jednou na sobe 😒

sariky
7. led 2013

@kinguse Gabi a jak to budes resit s detma, kdyz bys sla driv do prace? tady je nedostatek mist ve skolkach, takze ti vezmou sotva ctyrlety, natoz driv jak trilety. to vubec nehrozi. za soukromou skolku se plati v prumeru 10 tis na jedno dite, tak to vubec nepripada v uvahu a hlidaci babicky nemame. takze ja budu muset byt doma do 3 let a pak doufat, ze mi je vezmou ve skolce, protoze dyl zustat nemuzu, to by mi zamestnavatel zas nedrzel misto. a kdo vi, jestli to misto zatim nezrusi, nez se vratim z materske..... 😒

sariky
7. led 2013

holky, mam blbej dotaz, ale... co vsechno se ma zkouset zavadet do tech 9. mesicu? uz jsem zkousela ovoce, zeleninu, maso, ovesny vlocky, piskoty - tzn. vajicko, obilnou kasi - tzn zkusili lepek, vcera jsem zkusila dat 2 lzicky jogurtu.... co se ma jeste zkusit? nebo jak jste to delaly vy? ja vim, kazdej to ma jinak a i na netu je hodne protichudnych informaci, tak se chci poradit aspon s vama. dik

maruja
7. led 2013

Ahoj holky
@lenny2 taky půjdu potom do IKEAckejch židlí, koukala jsem i na tu novou ta je moc pěkná, ale nevím co ta základna, na tu se budu muset ještě podívat když budou vedle sebe

a věci na děti: teď nosí body a punčochy, na krásu dojde asi až v létě 🙂

maruja
7. led 2013

@sariky já myslím, že postupujete dobře, ještě by mohli luštěniny, červená čočka a cizrna nadýmaj nejmíň

zvalentova
autor
7. led 2013

@sariky Šári já jsem se vrátila ke kombinaci mrkev brambor rýže ☹
Sama si vařím bezlepkové kaše, o jogurtu si nechávám zdát a doufám, že se Kuba brzy srovná.
inspiraci čerpám třeba tady http://www.maminkam.cz/recepty-na-prikrmy?start...
http://www.varime-detem.cz/

jarkalada
7. led 2013

@sariky prý se může už i ryba - a vlastně většina jídel- jukni pro inspiraci https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/clane...
Teda né že bych jim takhle někdy vyvářela 😀 ale jsou tam potraviny, který už můžou
Tak mm se vrátil celej zkroušenej od dr., krchlá, kucká, je na umření - má chřipku. Takže já s dětma pojedu k našim, pokud to ještě nechytly, aby to nechytly. I ta blbá rýma je blbá 😎

zvalentova
autor
7. led 2013

@maruja Maru, ty vaříš různé celozrné věci, dej mi nějaký tip. Včera si koupila jáhlovou kaši za šílené prachy, ale podle mého to musí jít vařit jen z zrní, ne? popř. jak s pohankou apod. dík

jarkalada
7. led 2013

já tady ty naše židličky ještě nějakou dobu strpím a budu doufat, že budu mít vzorné děti, které se brzy naučí na nějakej podsedák na normální židli. Nechce se mi zařizovat prodej těhlech a nákup novejch 😝

maruja
7. led 2013

@zvalentova já kupuju vločky ovesný, žitný, pšeničný, jáhly, amarant, dělám z toho kaše. Večer je namočím do vody a druhej den uvařím ve vodě a rozmixuju. Přidávám to do zeleniny, nebo naopak k tomu ovoce na sváču. Vločky stojej 18Kč 250g 😉

maruja
7. led 2013

Zuzko jáhly pohanka, nejsou lepkový a tak by vám neměly dělat potíže

kinguse
7. led 2013

@sariky Šári,jen o tom přemýšlím,že bych šla dřív..hlavně kvůli financím! Ale zas uvidím,jaký holky budou,nechci to za každou cenu! Každopádně mám známou ředitelku v jeslích,tak by třeba pomohla. Do školky,i když můžou brát už od 2let,tak určitě šance není,jsou rádi,že přijmou děti tříletý a to taky ne všechny.Soukromá nepřipadá v úvahu. Moje mamka je v důchodu,takže hlídá,ale něco jinýho je hlídat jedno dítě a hlídat 3děti!..respektive celý den holky a pak ještě Lukyho po škole.To jde občas,ale určitě ne denně.A manželovo rodiče bydlí 60km od nás,takže i když je babička taky v důchodu,tak to taky není na denní hlídání.Takže spíš uvidíme podle situace a pak to budem řešit.Chtěla bych si sice děti užít co nejdýl,ale pokud bysme se měli furt štěkat kvůli každý koruně a řešit co můžem a nemůžem,tak radši půjdu pracovat.Ne že bysme na tom byli nějak úplně zle,ale nejhorší je,že když jsem byla v práci,tak jsme si zvykli na nějakej "standart" a ten si teď nějak nemůžem dovolit. A hlavně si to,hlavně já, nějak nechcem uvědomit! 😝
@jarkalada Já furt ty židličky mám v hlavě! Vždycky řeknu,že je koupíme,pak zas si říkám,že ještě vydržíme s těma chicco,pak zas,že koupíme Ikeácký...no prostě furt to měním. Stejně jako s těma golfkama. Holky sice dostanou k narozkám peníze...dárky žádný nechci,přijde mi zbytečný za to teď utrácet,když toho maj doma hodně a hlavně si to ještě neuvědomujou,tak toho chci využít a koupit jim nějakou rozumnou věc.

joyce2
7. led 2013

@kinguse S těma penězma a prací mi mluvíš z duše. - Měla jsem nějaké peníze na účtu a i když mi zatím chodí mateřská, kt. není zas tak malá (rodičovská bude horší), tak ty peníze furt někam mizí. - Neřekla bych, že utrácím. - Třeba pokud jde o nějaké fešácké oblečení, tak holky nemají momentálně skoro žádný. Hodně oblečení jim pořizuju z druhý ruky. Ale je fakt, že jak jsem pracovala, peníze jsem tak nějak měla, tak jsem si odvykla každou korunu několikrát obracet v ruce, jak jsem byla zvyklá z dob, kdy jsem ještě studovala.
Tak taky už přemýšlím, jak si zařídit nějaký přivýdělek... Jenže mně se tak nechce svěřovat ty děti babičce...
Navíc pořád ještě hodně kojíme, tak zatím se od nich na delší čas moc trhat nemůžu, ale až se přejde víc na příkrmy, asi se budu učit tu a tam je svěřit babičce... No, jsem v tom rozpolcená. - Ráda bych se realizovala i jinak, než péčí o holky, ale zas si připadám děsně nezastupitelná... Ty příkrmy si taky potřebuju ohlídat osobně...

kinguse
7. led 2013

@joyce2 no ono s těma příkrmama to zas tak rychle nejde! Já bych řekla, že až tak kolem toho 10.měsíce jsem se mohla víc trhnout! Ale já se začnu pídit nejdřív až budou holkám 2roky. Taky neutrácím za oblečení,ale spíš bych řekla,že jsme byli zvyklý jezdit na výlety, dovolený, koupit si,na co jsme měli chuť a teď musím o všem přemýšlet a plánovat a nějak mi to vůbec nejde...hlavně ne s těma 7500,- a hypotékou na krku. MM má sice hezký plat,ale máme vysokou hypotéku a ostatní poplatky,takže víc jak polovina platu mu odejde a už toho zas tolik nezbyde ☹ Když byla k tomu moje výplata,tak to bylo fajn,ale bez ní je to fakt bída! No jo,co se dá dělat!

kinguse
7. led 2013

@joyce2 jo a co se týče svěřovaní dětí babičkám,tak s prvním dítětem jsem měla taky velký problém malýho někomu dát a to hlavně tchýni,ale teď jsem ráda,že můžu aspoň na chvíli strčit děti "komukoli"...ne teda cizímu,ale už mi ani ta tchýně nedělá problémy!!!! Ale jak říkám,je to až teď,co mám holky, u Lukyho mi to šíleně vadilo a radši jsem nikam nešla a nejela,hlavně,aby ho nikdo nehlídal!!!!

lenny2
7. led 2013

@sariky
Šári, díky 😉 Máš pravdu a nejsi první, kdo mi to říká - Štofa je trochu přerostlej 😀 (ehm, ono, aby ne, když mi jen k dopolední sváče dá 1/2 manga a 2 banány 😀 a to záměrně nejmenuju jeho další denní menu 🙂 )

ostrava8
7. led 2013

holky teda nestrašte mě s pěnězma .... my už platíme hypošku ted, ale tento rok nám docela hodně vzroste , začínáme stavět a už ted mám z toho husinu ... já ted nejvíce šetřím na sobě .. jako fakt ty hadry a oblečení co potřebu - vlastně nic ... mám toho ještě hodně z dob před porodem, do čehož vlezu a ted jak vidím tu modu a tu kvalitu za takový prachy hrůůůza ...

Holky jinak dám tip na jídlo ... (možná mě některá zahlušíte kvůli tomu sýru) , ale malí to jedli jak hrom ... . uvařila jsem brambory, trochu petržele a zamražený listový špenát, po uvaření rozmixovat, přidat plátek másla a trojhránek sýru pro děti Lipánek extra smetanový no malí se mohli po tom utlouct tak třeba některé pomůže 🙂

ostrava8
7. led 2013

@lenny2 Leni toto letí, za měsíc už jsi rodila ? tý jo .. toto letí vid ? pomalu aby jsi začla pracovat na druhém .)

lenny2
7. led 2013

@ostrava8
Péti, tak to je snad to jediný, co ti tady mohu svatosvatě odpřísáhnout, že mám dělohu na zámek 😀 Žádný další děti už néééééé 😉

rychetkami
7. led 2013

@lenny2 Štofa je frajer🙂 Co mají všichni proti velkým dětem? 🙂🙂 🙂 ( to myslím ve srandě)

Jinak ohledně práce, manžel mě straší, že když nám děti nevezmou ve 3 letech do šklolky, že mě do práce nepustí...je mu líto dávat velký částky za soukromou školku a tady v praze se pohybuje měsíc pro jedno dítě kolem 12 tis. Když to vynásobím dvěma, moc by mi z té výplaty nezbylo, ale nechci přijít o místo a kontakt s oborem. Ne, že yb mě ta práce tak moc bavila, ale někam jsem to doklepala a nechci o to přijít. Ideální by byl částečný úvazek a děti ve státní školce, ale to je veliký sci-fi.

lenny2
7. led 2013

@kinguse
Gábi, já jsem se už psychicky dopracovala k tomu, že denně vozim odpolko děti mamce na hlídání a buďto si můžu lehnout, nebo si doma uklidit, uvařit, nebo si jen tak zajít na kafe.....nemám vůbec žádný pochybnosti o tom, že by to mamka nezvládla, výčitky svědomí vůči dětem, že je odkládám taky ne, je to hrozně znát na mojem psych. rpzpoložení, když se jich třeba na 2 hodinky "zbavim"......
Bohužel zítra mi to končí, mamka jde už do práce.....ale budiž mi útěchou, že už jen do konce února a pak jde do důchodu 😉
Ale co se týče tch., tý děti nedám ani na 15 minut, prostě to tak necejtim, asi v tom hraje roli hodně můj vztah k ní, to nezastírám, ale taky jí nevěřím a nebyl by to pro mě odpočinek, ale peklo.....

jarkalada
7. led 2013

@rychetkami tak to já bych si ještě musela pěkně za tu školku připlatit 😀
@ostrava8 týjo, taveňák, jo? 😀 Já dneska dětem udělala takový "rizoto", nastrouhala jsem jim tam teda kopu tvrdýho sejra a taky to hned zblajzly 🙂 pak jsem si sedla k mýmu obědu - kuře s rýži - a sežraly mi celý stehno! takže jsem obědvala jen tu rýži 🤐 😀

sariky
8. led 2013

@zvalentova jejda, Zuzi, tak doufam, ze se maly zase srovnaj a budes se moct vrati k "normalni" strave. drzim palce