Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
9. led 2013

@leeela ahoj my jsem asi ve 3 měsících přešli na AVENT ty větší lahvičky se savičkou 3 poloh a zatím vyhovuje, malí vypijou na jednu dávku 210 ml 🙂 Jinak taky zkošíme ty učící hrníčky od fisher price s oušky, ale to zatím nějak moc nechápou, jediná výhoa je ta, že to neteče, jak s tím hážou 🙂

ostrava8
9. led 2013

holky dneska ráno jsme byli s malým u Dr, furt horečky nad 39 st, a za test na zánět z krve si vzala 100 kč, nechápu to ... je to hnus, takže jdu určo volit, ale koho ? netuším 🙂 Já mám pocit, že vlastně skoro nic nevím co se týká real. života a né života kolem dětí 🙂 Jinak malý naštěstí zánet nemá jen ty horečky :(

jarkalada
9. led 2013

no naši si taky spolu jako spolu nějak moc ještě nehrají. Párkrát za den se třeba jako honí, nebo hrajou na schovku - jenže často ten druhej pak nehledá 😀 . Pár minut si hrají s takovým vkládacím domečkem spolu. Ale jinak se spíš perou o věci, co má ten druhý, ale nejoblíbenější aktivita taky stále přetrvává matka.
Už je ale baví i chvíli si společně číst- ukazovat obrázky v knížkách. Ale že bych měla třeba půlhoďku pro sebe a koukala na ně, jak si hrajou, to ne e.
Ale možná můžem bejt rády, že nás zatím potřebujou a chtěj, za pár let kdoví, jestli si vzpomenou 🙂

sariky
9. led 2013

@ostrava8 to je des. tak aspon ze nema zanet. tak snad bude brzy fit.
ja se ted taky desim, ze zase onemocnime. mm je nachcipanej, ja jsem vcera taky zacla kychat a mam rymu a susini taky pokaslavaji, tak snad to ustojime....

sariky
9. led 2013

@jarkalada Jaru, jeste jsem ti chtela podekovat za ten tip na holky, kt se orientuji v rodicovskem prispevku. vcera jsem to po dloooouhe dobe doresila.

btw holky, pokud nekomu za neco nepodekuji, tak to neni z nevdecnosti, ale proste proto, ze jakmile to neudelam hned, tak na to pak treba zapomenu nebo se tady pak resi neco jinyho a proste se mi to z hlavy uplne vykouri.... 🤐

sariky
9. led 2013

holky, jak to tady dneska ctu, tak je to jak cerna kronika. asi bysme mely vyzvat Jaru, naseho "kasparka" 😝 aby nas necim obveselila 😉 😀

jarkalada
9. led 2013

@sariky Šári, děkuji za vyzvání, ale momentálně mě nic nenapadá 😎 navíc tu mám puštěnej pc jen nárazově na pár minut. Včera jsem ho teda zapla výjimečně dětem k obědu - máme tu jen jednu židličku, druhej mi seděl na klíně, tak aby seděli v klidu. Tak jsem jim k tomu na youtube pustila jak Pejsek s kočičkou myli podlahu 😀 To se jim líbilo, pejska i kočičku jako zvířátka znají, nic jinýho tam nebylo, max. ještě ten hadr na podlahu, tak byli spokojený. A za těch 9,5min. se krásně stihli najíst 🙂
Chtěla jsem tu hodit fotku, jak jsou nenápadně schovaný, když děláme "baf", ale nějak mi to tu vůbec nebere akrtu z foťáku.

sariky
9. led 2013

@jarkalada ale jooo, Jaru, jde ti to dobre 😀

jarkalada
9. led 2013

@sariky to nemělo být extra funny 😀 jen doplněk, proč tu nevysedávám jako doma. Jdu to te´d už opravdu vypnout, jelikož už tu jsem stejně dlouho a musím jim udělat sváču 🙂

kinguse
9. led 2013

@jarkalada Jaru,tak reakce na ten tvůj příspěvek jestli jsi nám tu pro srandu???...špatně jsi to pochopila!!! Jen jsi tu prostě jedna z těch, co umí lidi kolem sebe rozesmát!!!! A to je pro naši "komunitu" to nejlepší 😀 😀 😀
Léňa je zas modní guru a moderátor společenských akcí!!! 😀 😀 😀
Dneska čekám návštěvu, dorazí kámoška s malou (má holčičku od den starší než holky),tak se neskutečně těším!! Takovej den je pro mě neskutečná vzpruha!
Jo a mm souhlasí,že v sobotu sjedem do toho Rakouska! Už asi ví,že přestřelil a že ta izolace je pro mě hrozná!!! Ale myslím,že mu to dlouho nevydrží. A stejně vzhledem ke stavu našich účtů si stejně moc vyskakovat nemůžem 😝
A téma CHLAPI jsou fakt kapitolou sama o sobě! Prostě všude je něco. Já bych toho svýho určitě neměnila,ale asi to mám podobný (i když ne tak hrozný) jako Zuzka...do společnosti ho musím vyloženě tahat! Ale když se pak napije,tak je pro všechny (krom mě) hrozně vtipnej!
@ostrava8 Peťo, třeba to bude zas k zubům. Sice říkaj,že k zubům bývaj horečky max.38,5,ale spousta mamin,co jsem četla psala, že měli děti i horeček vyšší! Nebo se z toho vyklube nějaká pátá či šestá dětská,to taky začíná horečkou a pak vyskočí vyrážka!Tak hlavně,ať jste brzo fit!!!

rychetkami
9. led 2013

@jarkalada Jaru, připojuji se ke Gabče, podle tvých příspěvků jsi opravdu ženská do nepohody, která i v tom zápřahu umí druhý povzbudit... taky bych chtěla být taková, bohužel jsem tak trochu černá kronika😀

Dámy, teď jsem četla statusy všech členek tohoto blogu, ale to je dobrej kurník...tady si člověk fakt musí umět vybrat perličky mezi hnojem....některé dámy fakt mají dost, tohle bych ani nevymyslela...ještěže tady je skupina rozumných bab.

ad společný život manželský...my řešíme spíš ponorkovou nemoc, pořád jsme pohromadě a někdy je to síla...a tak někdy manžela vyhazuju ven.-D

lenny2
9. led 2013

@kinguse
Gábi, chtěla jsem se tě zeptat, vy už jste byli s holkama na dovče, když byly ještě malinkatý, to jste byli autem? Jak to zvládly? My plánujem letos moře, letecky zavrhuju, protože bych je 3 hodiny na klíně neudržela a pak taky těch věcí co sebou člověk táhne, to mi přijde auto menší zlo.....ale neumím si představit, že budou X hodin upoutaný v autosedačce, navíc teda už ne ve vajíčku, ale v klasický. Jedině jsem si řikala udělat mezipřestávku, někde přespat a pak zas jet.....

rychetkami
9. led 2013

tohle se dětí netýká, ale líbilo se mi to: Jemnuje se to 10 věcí, které je třeba vědět, než půjdete volit prezidenta🙂
1) Jan Fischer svoji kandidaturu na prezidenta nezruší, ani kdyby ho o to žádal Clint Eastwood v převleku za Boba Dylana. Neztrácejte proto čas čtením blogů a sledováním videí herců a zpěváků, kteří mají pocit, že jakožto umělci mají do volby prezidenta co kecat.

2) Ať už se prezidentem stane kdokoliv, chleba nezlevní. Nezlevní ani nic jiného, a výměnou hlavy státu se vlastně nezmění vůbec nic zásadního.

3) I kdyby na Hradě seděl váš kandidát, s jeho nástupem do úřadu se nezmění ani česká politika, ani čeští politici a ani vaši spoluobčané.

4) Právo zrušit Věci veřejné, Českou poštu nebo seriály na Nově prezident také nemá, a je úplně jedno jestli se jmenuje Roithová nebo Okamura.

5) Je úplně jedno, že váš kandidát nevyhraje. Cizinci se stejně budou stále domnívat, že Česká republika leží někde u Ruska. V tom lepším případě.

6) Ať to vyhraje kdokoliv, Jana Bobošíková nikdy kandidovat nepřestane.

7) Co se týče názoru vašeho kandidáta na amnestii, také se nemusíte bát, že byste zvolili špatně. Václav Klaus už stejně propustil úplně všechny.

8) Ani kníže na Hradě není zárukou toho, že se v podhradí neusadí krysy.

9) Ani úředník na Hradě není zárukou toho, že se v podhradí nebude krást.

10) Ať už to vyhraje kdokoliv, nemusíte se bát. Tomio Okamura se k tomu rozhodně vyjádří.

joyce2
9. led 2013

ad manželský život - My s manželem teď máme nějaký relativně dobrý období, ale přijde mi, že ve vztahu je to vždycky na období - chvíli je to bezvadný a pak je zas období nějakýho nepochopení a odcizení, asi aby si toho člověk vážil, až to zas bude skvělý. Tak držím palce, ať to horší období přejde a ať je to zase prima.
@kinguse My se teď taky chystáme vyrazit pryč. - Těším se jako dítě, nebo ještě víc, i když vůbec netuším, jak nás všechny sbalím. Jedeme zítra do neděle na to Lipno. - Finančně mě to docela drásá - tuším, že ty peníze pak budou chybět, ale od loňských hor jsem nikde nebyla, tak se děsně těším, že někam vypadnu, a slibuju si, že budu šetřit pak na všem ostatním. Tak ať se vám to Rakousko vydaří - ať je to tam prima.
A já běžim uklízet, prát, žehlit, balit, aby se nám zítra podařilo opustit základnu.

ostrava8
9. led 2013

@kinguse Gábinko nestraš ( ale díky za upozonění, budu hlídat vyrážku 🙂
A jak to máš s mm na plese ? tančí třeba ? ten můj ze zečátku vůbec nechtěl, ale ted jo 🙂 jednou jsme na maškarní málem vyhráli první cenu, ale museli jsme připravit scénku bože já jak jsem extrovert já se styděla a on jak je zase introvert tak vám normálně ožil jsem se nestačila divit, co to doma mám 🙂 Musím vyhrabat fotku a poslat pro zasmání 🙂

eulalie
9. led 2013

Tak my jedeme s dětma v březnu na týden na hory do Rakous...510km. Už teď mě ta cesta děsí, ale pojedeme na noc, tak snad budou většinu cesty spát a ne řvát...to budou stresy, fuj, vůbec se mi tam kvůli té cestě nechce, ale snad to zvládnem. Kdybyste některá měla nějakou vychytávku, jak děcka spolehlivě uspat, sem s ní... 😎

joyce2
9. led 2013

@eulalie Na naše platí dát jim pořádně najíst. - Tzn, dát jim z prsu a přidat ještě nutrilon - po nutrilonu spí, jak zabitý.

sariky
9. led 2013

@eulalie me napada leda tak odvar z makovic 😝 susiny totiz muzes siskovat jak chces a stejne to nevede ke spanku, takze u nas tudy cesta nevede.

ostrava8
9. led 2013

@eulalie no my jeli trochu větší vzdálenost s malýma v létě na dovču , ale je fakt že jsme to jeli na dvakrát . našim tehdá bylo 3,5 měsíců, ale zvládli to .. oni hrozně rádi cestují autem, ale je fakt že j sem s nima seděla vzádu a třeba hladila a oni na mě oči mohli nechat 🙂 (alespon někdo po porodu 🙂))

ostrava8
9. led 2013

@lenny2 jj leni tak jsme jeli my a bylo to pro nás i děti myslím nejlepší .. přespání v ccca půli cesty ... stačí najít jen penzion kde třeba máš i postýlky k dispozici ,tak jsme to měli my

kinguse
9. led 2013

@lenny2 Leni, vůbec z toho neměj strach. Já teda preferuju jezdit na noc!!! Přes den holky nevydrží tak dlouho spát, v noci tu cestu v pohodě prospaly! A ty větší sedačky děti baví víc, líp z nich vidí!!!! A taky jim můžeš na chvíli pustit nějakou pohádku na DVD, ti tvoji jsou na to vycvičení,tak nebudem mít problém 😀 (to nemyslím zle, já nejsem proti pouštění TV apod.dětem!). My jsme původně taky zvažovali na letošek leteckou dovču,ale přesně jak píšeš,nedokážu si představit je ty 2-3h v letadle ukočírovat, k tomu ještě nevíš,kdy je odlet,ty přesuny na letiště, z letiště a těch věcí!!! Byli jsme s malým,když mu byly 2roky a bylo to úžasný,ale byl jeden a my dva!!!!! A hlavně v roce a půl ty děti nevydrží chvíli na místě, takže v případě all inclusive nebo i polopenze by byly ty jídla peklo,protože by je to nebavilo čekat než my se najíme a akorát bysme byli nervní! Takže pro nás letos jednoznačně Chorvatsko autem!!!!!
Ale pokud neradi řídíte v noci,tak je dobrý si tu cestu rozložit s tím mezipřespáním!...záleží,jak daleko pojedete,ale přes den ty děti určitě tu cestu neprospí!

kinguse
9. led 2013

@joyce2 to je super,že vyrážíte! jen si to užijte,bude to fajn!

kinguse
9. led 2013

@ostrava8 jooo to tančí,ale neumí 😀 😀 😀 ...takže já se při tanci s ním doslova trápím,protože on absolutně nemůže vést a já ho neurvu 😀 😀 😀 Furt si v tanci dělám nějaký hopskoky a meziskoky a vůbec neslyší hudbu 😀

kinguse
9. led 2013

@ostrava8 jo a to jsem tě nechtěla vystrašit s těma nemocema,jen aby tě to nepřekvapilo,že to u toho taky může být! Ale samozřejmě doufám,že nebude a budete co nejdřív fit!!!!

kinguse
9. led 2013

jinak co se týče toho cestování,tak nejhorší je,když se jim přetrhne spaní,když ještě oni sami nechtěj a pak taky,když je jim horko...to byl u nás největší problém! Sice máme klimošku,ale tu zas nechcem moc pouštět, já sama s ní mám problém a mám z ní rýmu! Já teda s cestováním s dětma nemám problémy, nebo si je spíš nepřipouštím! S Lukym jsme byli,když mu bylo 15měsíců v Kalábrii...autem 2tis km a naprosto super!!! Jeli jsme dvě noci! A byli jsme se známými,který měli tenkrát 8-mi měsíční mimčo!!!! Takže já jsem v tomhle trošku blázen!!! Ale zas kdybych viděla,že to děti stresuje, řvou, špatně to nesou,tak by mi to za to nestálo!!!!

lenny2
9. led 2013

@kinguse
No právě jak říkáš, v tom letadle to je nereálný ☹ Řídit v noci vadí jen mě, blbě vidim, manžel ok, ale spíš řeším ty děti 😉
Uvidíme no 😉

sariky
10. led 2013

@lenny2
@kinguse
@joyce2
@eulalie holky, ja vas obdivuji, ze se vubec nekam vypravite. my jsme na podzim planovali prodlouzeny vikend se susinama a nakonec jsme to vzdali, protoze nam to prislo nerealny (a to jim bylo 5 mesicu, takze ve srovnani se soucasnosti v podstate zadny starosti 😒
more autem nepripada v uvahu, do toho bych nesla (takhle dlouhy cestovani autem bych nedala ani ja, takze radeji nebudu ani premyslet, jak by to zvladali susini) a letecky taky ne (jak rikate - mit decka 3 hodiny na kline..... sci-fi. nehlede teda na finance 😒
takze pokud se vzmuzeme, tak budu rada, kdyz pojedem na tyden nekam do jeseniku nebo beskyd (to neni pro nas tak daleko) a budu stastna jak blecha 🙂

maruja
10. led 2013

@sariky s malejma se cestuje líp, protože hodně spinkaj. My byli teď na Vánoce u babičky na Slovensku a bylo to v pohodě. Ta starší už má nacestováno, tak ta to zvládá perfektně a s drakama jsme jeli poprvé a nebylo to špatný. Jen to kojení v autě, bylo náročnější. Né moc větrat v autě, takže jsem je z autosedaček vyndávala dost krkolomě, já vpředu a vyndala jsem je a tahala jak králíky z klobouku k sobě 🙂

zvalentova
autor
10. led 2013

@sariky Šári mám z stoho stejné pocity. Smekám před ženskýma co sbalí děti a vyrazí. Mě stačil onen pověstný výlet ke známým na chatu v 5 měs., bylo to strašné.
Ráda bych s nimi na prodloužený víkend (jestli na něj vůbec našetříme) třeba na Šumavu, ale už teď se toho děsím.

zvalentova
autor
10. led 2013

od večera ležíme s mm u netu a vybíráme autosedačky. Je sice ještě čas, ale začnou slevy na starou kolekci, tak abychom tušili co je v nabídce.