Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
11. led 2013

@lenny2 Leni,to jsem moc ráda.Klidně to ještě dnes a zítra zopákni...když už je manžel zvyklej,že šustíš 😀 😀 😀
A moc díky za foto Štofy v golfkách. On je fakt pořádnej chlapák! Ty naše dorotky se tam vejdou i v 5-ti letech 😀 Poslední dobou toho moc nesní. A ještě si vybíraj,co budou jíst. No,děs běs!

jarkalada
11. led 2013

@zvalentova tak to klokani jedí stejně jak naše děti. Ráno cca 250ml SUnaru, někdy jim to líznu s tou kaší. Pak ještě posnídaj z mýho chleba každej půlku krajíce. Dopol. před spaním ovoce - každej banán + půlku jablka. Nebo teď měli banán, veliký jablko + hrušku. Někdy jim to udělám s těma vločkama, aby to měli hutnější. Na každýho tak těch 150-200g cca. Už jim to teda nevážím většinou, ale odhaduju to množství takhle.
Na oběd dohromady min. těch 500-550g, plus to hodně ještě zapijí. Když si ihned nato ohřeju já oběd, ještě mi ujídají. Před odpol.spaním jdem ven, takže je pak domů nalákám na piškotek -každej pár piškotků a tak půlku jablka, po jablkách se můžou utlouct. Nebo k tomu pár křupek. Po spaní na sváču každej jogurt plus něco malýho. No a na véču opět těch 250ml Sunaru, dnes v tom měli opět pár odměrek tý kaše. Tak si taky říkám, kam to dávaj.
@kinguse - u nás sní Anetka absolutně všechno, co vidí. Když na druhý místnosti klapnu pusou, tak přiletí, vyškrábe se na mě a otvírá mí pusu, šťourá, co tam mám 🙂) Lukášek nerad sladký buchty, jako vánočku, i ty mléčný housky, dnes nechtěl ani ochutnat žemlovku.

jarkalada
11. led 2013

@ostrava8 že by byly potničky na krku? Ale zas snad musí mít zkušenosti, hm

kinguse
11. led 2013

@ostrava8 Peťo, u tý 5. se vyrážka objevuje v obličeji na tvářích a pak na těle a je taková nafialovělá a u tý 6. to není vůbec na obličeji,ale na krku, těle a rukách. A myslím,že to není jak krupička. Třeba to fakt budou potničky. Třeba se zpotil u tý horečky a ani jsi to nepostřehla?! Snad to bude OK. Děti kolikrát maj horečku a žádný příznaky.Prostě tělo může s něčím bojovat a horečkou se tomu ubrání!

kinguse
11. led 2013

@jarkalada no jak mě holky vidí něco jíst,tak by se taky po... Ale ovoce, jogurty a kaši absolutně ne. Daj si dohromady sotva 200ml, většinou ani to ne! Jen ty zeleninový obědy jim většinou chutnaj a sní každá 200ml,ale taky ne každej den. Proto jsou to taky takový chrousti, prd baští. Nejradši by se furt cpaly chlebem s máslem nebo žervé.

ostrava8
11. led 2013

holky tak co volby?

jarkalada
11. led 2013

@kinguse mně chleba nebo rohlík zásadně suchej. I patku, to je jedno, ale jakmile je tam něco namazanej, i když ji to pěkně zamaskuju, tak hl. Luk. to nechce.

jarkalada
11. led 2013

@ostrava8 právě si čtu profily kandidátů 😀 škoda, že jsem neviděla všechny ty debaty. Než se uloží děti, poklidí a tak, tak jsem zahlídla vždy jen kousky. Ale chci se nějak už konečně rozhodnout

kinguse
11. led 2013

@ostrava8 skočíme tam ráno než pojedem do toho Rakouska.Luky marodí, no marodí,má zvýšenku a hroznou rýmu,tak jsem se nedostala. Ale volit určitě půjdu,abych si pak nevyčítala,že jsem neudělala nic proto,že se stal prezidentem někdo,koho jsem nechtěla!
@jarkalada tak holky můžou i suchý a namazaný. Ale vůbec nechtěj ovoce,kromě banánu!

jarkalada
11. led 2013

@jarkalada píšu jak tydýt, když to po sobě čtu 😝

kvikinek
11. led 2013

Ahoj všem, nepřispívám sem, ale občas nakouknu a klobou dolů, jak to s těma prckama zvládáte. Já mám 5-měsíční princeznu a když si představím, že bych ji měla ve dvojím vydání, tak vůbec nevím, jak bych to zvládala.
Každopádně proč jsem se rozhodla napsat...každá kačka dobrá hlavně když máte dvojčátka a v http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ ted maji v akci Nutrilon 2 HA za 114Kč za 400g...ale pozor, je to vidět pouze když jste přihlášené. Když občas čtu o tom, že nekteré z vás máte prcky s nějakým ekzémem, tak by to třeba mohlo pomoct..ale i kdyby nebyl HA, tak vychází cenově docela dobře. Snad to některé z vás pomůže. Pěkný večer všem. 😉

jarkalada
11. led 2013

@kinguse tak ovoce mají rádi. Jak se pustili do nakrájenýho ananasu! A jak jim kupuju takovou tu směsku mraženou zeleninu, tak jim teď z toho vždycky dám stranou uvařený zelený fazolky -a ty si jí pak extra rukama jako spešl ňamku 😎

kinguse
11. led 2013

@jarkalada já tomu prd rozumím...jen vím,že nechci,aby reprezentoval naši republiky pokérovanej chlápek, člověk šišlavej a jedním krokem na hrobem, komunista nebo šílená kariéristka Bobo! Z tý bídy mám tak dva, o kterých se rozhoduju! A asi se rozhodnu až u urny 😀

kinguse
11. led 2013

@jarkalada tak ananas bych mohla zkusit, ten je slaďoučkej. Jo a vlastně chutnalo jim pomelo!
@kvikinek my sice Nutrilon nekupujem,ale každopádně dík za tip!

kinguse
11. led 2013

holky, nemáte někdo zkušnost s tímhle: http://www.zbozi.cz/vyrobek/avent-hrnecek-prvni... ?

jarkalada
11. led 2013

@kinguse tak to máme podobný náhled na kandidáty 🙂
Posílám fotku, jak si hrajou na schovku. No kde může býýýt? 😀

kinguse
11. led 2013

@jarkalada vidím těěěěěěěěěěěěěěě 😀 😀 😀 😀

jarkalada
11. led 2013

@kinguse tyjo takovej hrneček neznám? To má jen podél těch okrajů škvírky, kudy to teče a můžou pít? Že to na sebe celý nevylejou?
Fáákt vidíš, jo? Jsi musela předtím koukat 😀

lenny2
11. led 2013

@kinguse
Otázkou je, Gábi, jestli šustim jak si představuje 😀 😀
Prosím tě, jak jsi docílila toho, že ti dorotky jedí chleba s máslem? Ty moji snědí kvanta jídla, ale pouze v mixované podobě, jak je větší kousek něčeho, začne dávící efekt a následná šavle ☹ Nevím jak to v nich zlomit, asi jen a jen zkoušením, ale je mi jich líto, když vidim, jak se pak dávěj ☹ Ale na druhou stranu, sakra roční dítě o sedmi zubech by už teda mělo normálně kousky jíst!!!! Upozorňuju, že i namačkanej banán je problém, musí bejt do hladka namixovanej ☹
Jinak mám depku, jak jsem včera jela k tý mamině, aby mi pomohla, když mi bylo blbě, mazala chudák mi ještě do krámu nakoupit a uklouzla a přišla s bolavou rukou. Prej, že to má naražený a že to bude dobrý. Dneska jsem tam přijela, přišla z práce a ruku jak bakuli, tak jí táta naložil do auta jeli na chirurgii a má chuděra zlomenou ruku ☹ Si to vyčítám ☹ A navíc mamka má masérskej salón a teďka má teda na dlouho po práci ☹ Tak jí tam budu teďka jezdit opečovávat......
No ještě, že to je jen ruka v zápěstí!

kinguse
11. led 2013

@jarkalada ono to prý neteče, ten prostředek je z takový měkký gumy a když to dítě na to pusinkou zatlačí,tak to teče,takže se z toho učí pít jak z klasickýho hrnečku! Ale ta cena x 2...no nevím,nevím,jestli to musíme mít? Ale přijde mi to jako dobrej nápad. Jo a Lukýna jsem musela chvíli hledat, nenašla jsem hned 😉

jarkalada
11. led 2013

@kinguse na cenu jsem nekoukala -jo minim. dvě kila za jeden, jo? tak to je radši nechám ze začátku se pobryndat 😀
@lenny2 tak za to ty přece nemůžeš. Kdyby šla sama si pro sebe nakoupit, mohlo se to taky stát.
A třeba by si kousek kůrky žužlat nechtěli? Nebo den starej rohlík - myslíš, že by chuť nezvítězila? Nebo oni by to i jedli, ale dáví se u toho?

kinguse
11. led 2013

@lenny2 ať je rád,že šustíš 😀 😀 😀 Já třeba ani nešustím 😝 Ty jo,chudák mamina! Ale rozhodně si nic nevyčítej, za to nemůžeš!!!! Jo a co se týče jedení kousků,tak u malýho se mi to taky nedařilo a dávil se snad ještě ve 2letech 😝 😝 😝 Tomu jsem musela taky všechno mixovat! A holky jsou bezzubý a krásně si to koušou. Větší kousky banánu, chleba a rohlíky jim nedělaj vůbec problém.Samozřejmě tvrdší věci nedávaj. Jediný,co si myslím,že byla tenkrát chyba (což bude možná i tvůj problém) je, že jsem mu to právě furt mixovala,abych mu pomohla. Někde jsem četla,že si děti od toho půl roka,co se začíná přikrmovat (popř.dřív,když nekojíš), maj postupně zavádět větší kousky,aby si právě zvykali.Že to těma dásničkama bezproblémů přežvatlaj. Teď už s tím nic moc neuděláš,fakt jen zkoušet a ono se to jednou zlomí! Ale jak říkám,malej se mi taky dlouho dávil a veškerý ovoce jsem mu musela loupat ještě hooodně dlouho.Ostatní děti jedli bezprolémů neoloupaný jabka a hrušky, mandarinky se šlupkou, hroznový víno se šlupkou a on se mi navšem dávil!

jarkalada
11. led 2013

teda já ani nepamatuju, kdy jsem šustila, chodím raději po špičkách, jako motýlek, abych měla klid 😀

kinguse
11. led 2013

tak já šustila na Novej rok a rozhodně jsme nepotvrdili rčení: jak na Novej rok,tak po celej rok 😀 😀 😀 😀

jarkalada
11. led 2013

@kinguse tak jsme s mm probrali kandidáty a zbyli nám při tý bídě taky dva, na kterých jsme se shodli. Si teď můžem hodit korunou 😠

lenny2
11. led 2013

@jarkalada
Oni by to jedli, ale jakmile se jim to rozmělní v puse, začnou se dávit ☹ A to jim dávám hodně zapíjet ☹

lenny2
11. led 2013

@kinguse
@jarkalada
No, tak holky, frekvence mýho šustění je víc než tristní 🙂 Se budu divit až se kolem mm šustne nějaká šustivější 😀

jarkalada
11. led 2013

Jo, včera jsme s našima probrali krabice s oblečením ještě po nás, co měli schované. Zajímavý, že jsem si úplně vybavila dobu, kdy jsem to třeba coby 4-5letá měla na sobě 🙂
Našlo se tam pár triček, několik manžestráků s laclíkama, tepláky, oteplovačky, košile, pyžamka, mikiny - na chalupu plně vyhovující.
Dokonce tam mamka schovala takový ty košilky anebo ty pionýrský modrý trenýrky na gumičky! 😀 Ty teda už ASI 😀 používat nebudem.
Ale musela jsem Anet zkust jednu z těch zástěrek, co se dávaly jen přes třeba punčošky. Zelenou s jablíčkama, já jsem na tyhle sentimenty a "pamětihodnosti" trochu ujetá 🙂
Já si taky vyklidila skříň s pár věcma. Našla jsem tam krátká tílka-ta bolerka, která končila někde pod žebrama a byl vidět pupík 😀 Jako velikostně přes prsa mi to stále je 😝 (bohužel 😀 ) Tak že to samozřejmě vyhodím -ale hláška našeho taťky - prý jestli to ještě nechci schovat pro Anetku!! 😨 😀
Týýýjo, to byly časy, kdy jsem se producírovala s krátkejma děravejma oškubanejma kraťasama na zadku, bolerkem a teniskama 😀 a mý lásce jsem chodila tajně volat z budky, jelikož mobil snad ještě ani neexistoval 😀

lenny2
11. led 2013

@jarkalada
@kinguse
Jinak holky, dneska jsem četla článek, psal chlap, že maj doma malý dítě, manželka na mateřský a že on se prostě přestal těšit z práce domu, protože sotva vejde do bytu, už do něj manželka hustí výčitky, co všechno dělá špatně, co zas podělal apod. a že jako začíná mít pocit, že jejich manželství jde do kopru. Psycholog mu odepsal, že ať to nebere na lehkou váhu, že si těžko umí představit v jaký sociální izolaci ta žena je a že tím, že mu hnedka při jeho příchodu domů nakládá pytel výčitek, tím prý vlastně vnitřně volá o pomoc, chce mu tím říct, že se cítí osaměle, že od něj potřebuje cítit uznání, slyšet, že si jí váží apod., že tam má i jinou funkci než jako uklízečka, matka, kuchařka.....
No, tak jsem to tlumočila mm a výsledek? Šel na pivo 😀

jarkalada
11. led 2013

@lenny2 mu kup špunty do uší 😀
přepošli mi ten článek - pošlu ho mm 😀