Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
21. led 2013

tady pocasi taky hnus, takze trcime doma 😒
holky, mam "problem". susini zacli stavkovat a odmitaji jist kousky v jidle. dneska pri krmeni jsem pri ctvrte lzicce zjistila, ze Sarinka ty predchozi tri ma v pusince a odmita to polknout. Sima to okazale prskal rovnou, takze ten se ani neobtezoval predstirat, ze ji. stalo se vam to nekomu? to jim budu muset zase vsechno mixovat do hladka? me z nich fakt picne 😠

zvalentova
autor
21. led 2013

@sariky Šári, nemám zkušenost, ale napadají mě obligátní zuby.
Nevím jestli je to správně, ale zkusila bych vydržet - stylem já jsem ten, kdo určuje pravidla hry. Možná bych zjemnila, ale rozhodně bych se nevracela k úplně hladkému. Mají zuby, musí kousat.

Jinak u nás Kuba mnohem lepší. už ho mažu "jen" tělovým mlékem na udržování vláčnosti pokožky. Kačka to má hrozné, mažu vším možným a zatím nic nepomáhá. Dokonce jsem z jídla vyřadila i jablko a taky nic.
Za celý měsíc jsem nepřišla na nic co by to mohlo způsobit. ☹

eulalie
21. led 2013

taky hlásím ekzém...u malého...má suchou jakoby krupičku na rukách, dle naší Mudr.jde o dětskou plíseň, která je způsobená přehnanou hygienou. A to pečuju o bě děcka stejně, že.

sariky
21. led 2013

@zvalentova
@eulalie ekzem je peklo. drzim nam vsem palce, aby nase deti z toho vyrostly!

jarkalada
21. led 2013

@eulalie a co s tím máš dělat? Nám řekla na tu suchou pokožku moc dlouho nemáčet ve vaně, jen minimálně šamponu nebo jen čistou vodu a hodně promazávat, jinak nic. Zlepšilo se to, ale i když to dělám pořád stejně, tak se mu to zas vrátilo.
Tady furt sněží. Byli jsme venku, se rochnili chvíli ve sněhu, já jsem mezitím odhrabovala. Už aby bylo to léto nebo aspoň jaro

sariky
21. led 2013

@jarkalada Jaru, nam na koznim rekli, ze vadi i obycejna voda. natoz trocha samponu....
btw taky uz chci jaro. ta zima je fakt hnus 😠

rychetkami
21. led 2013

@eulalie nějak jsem nestihla zaznamenat, jak staré máš dvojky...tuším, že máš kluka a holčinu...jsem to ale hlava děravá🙂

Jinak dnes jsem byla po divoké noci s Vik u doktorky - má to na průduškách, takže inhalovala a dostala sirup Marík je v pohodě, už skoro nekašle, občas zanudlí.

rychetkami
21. led 2013

dámy, zase sranda..tchyně nám poslala oblečení pro děti, dělali u nich ve městě burzu. Nemám nic proti oblečkům z druhé ruky, většinu jich máme po někom a posíláme dál, ale tohle je tak na hadry na podlahu...fakt mě máem mrsklo. Fakt nejsem detailista, spíš to mám na salámu, ale nechápu, pro zrovna moje děti musí chodit v hadrech. Pamatujete třeba takový ty hnědý nebo tělový punčocháce? Určitě jo, nosil je i můj maldší brácha ročník 85.Ano, tak těch máme cca 10. Nebo plyšáci ze sekáčejá fakt nevím. Nechápu teda, na co jsem se snažila v práci něco slušnýho vydělat....vím, je to prkotina, ale tady končí i můj smysl pro humor, ale brzdí mě to, že tchyně to fakt myslí dobře. Ale co, důležitý je, abychom se my vykurýrovali a naše mamka byla zdravá, že

joyce2
21. led 2013

@rychetkami
S tím oblečením je to drsný. - Mi to trochu připomíná oblečení, co tu máme po synovcovi (ten je ale o víc než deset let starší). - Některý kousky jsou pěkný, některý jsou dobrý jako pyžámka na noc, ale některý nepadají v úvahu. A manžel, kdykoli řeknu, že potřebujeme něco koupit, odpoví: "A dívala jsi se nahoře, jestli tam není něco po Fandovi?"
- odpovídám tím, že Fanda byl jeden a holky jsou dvě. - Že byl Fanda kluk a že některý oblečení prostě není k tomu, o tom nemluvím, páč by to stejně nepochopil. (Nicméně za některý mikinky, který tam jsou jsem fakt ráda - na doma v tom nadělají parády...) Ale jinak jsem ráda, když pokoupíme něco z druhý ruky nejlépe po dvojčátkách, abychom to měli dvojmo, a jsem docela ráda, když je to růžový, nebo fialový... 😀

rychetkami
21. led 2013

@joyce2 jj, to mi něco připomíná, Štěpán mi taky řekne, že je to jedno. Do jistý míry má pravdu, ale všeho moc škodí.

kaluc2
21. led 2013

@zvalentova Ahoj,už jsem moc nepíši,ale pořád si vás čtu.jsme o dost mladší než vy,tak řeším úplně jiné věci.Ty vy už máte dávno za sebou.My nemáme ještě ani jeden zoubek.Ale jak stále píšeš o těch ekzemech,tak bych ti ráda poradila.Hodně používám výrobky od firmy Energy(je to firma postavená na čínské medicíně) a jejich výrobky jsou bylinné a obsahují látky z vřídla Podhájská.Na tyhle ekzemy pro děti je dobrý Protektin a umývat je mýdlem Droserin.Zkus se na to podívat na internetu.Snad ti to pomůže,já sama jsem ekzematička.

maruja
22. led 2013

@rychetkami tak zahrada zvládne ledacos, ale jak píšeš všeho moc škodí

no a co se týče našich nemocí, tak Sofi to přinesla minulej tejden, ta byla nejhorší v první polovině týdne, pak Adam a ted Vitori a ta teda kašle, nudle má jak vopratě a odsavačka jí děsí. Jo a furt bulí a to jsou ty nudle ještě nafouklí do bublin, no mazec 😔

jarkalada
22. led 2013

Tak si říkám, jaké mám hodné děti, že dneska v postýlkách ani ze začátku nejančí, když mě viděli odcházet z ložnice.
Jen pak slyším "bbbm bbmm-brum brum",.., chchchc-chrochro...,"rrrr"..to řve lev...
Jdu se za nima škvírou mezi dveřma podívat - a oni si strhali skoro všechny ty dekorační zvíření samolepky ze zdi u postýlek, seděli každej v rohu, naproti sobě a trhali je!! 😨 😠 😀

kinguse
22. led 2013

@jarkalada ty máš ale šikovný děti 😀 😀 😀 ...takový samostaný!!!
U nás vládnou bacili!!! 😝 Luky má už od neděle horečku, první den se mu to drželo kolem 38st a teď už zas srážím skoro 40st! Holky na tom taky nejsou nejlíp,jen naštěstí ZATÍM bez horeček...kéž by jim to vydržel. Terka má sice taky slušný opratě s bublinkama 😀 😀 😀 , Lucka je v pohodě,jen když lehne,tak začne kašlat,jak jí to začne dráždit,ale rýmu nemá. Takže jsou všichni protivný, ukňouraný..co ukňouraný, uřvaný a všichni po mě něco chcou a já už to nějak nezvládám ☹

maruja
22. led 2013

@kinguse tak to je přesný, furt se po mě někdo sápe a kňučej tu všichni a já už melu z posledního 😔 a ještě jak maj ucpanej nos tak u kojení nemůžou dychat a bulej a ta maj víc nudlí a já posmrkaný prsa 😀

kinguse
22. led 2013

@maruja že bysme se sešly u Chocholouška 😀 😀 😀 Ale buď ráda,že kojíš! Ty UM šíleně zahleňujou a každý ráno a večer trnu,aby to všechno nevyhodily,jak začnou chrchlat! uááááá mě už z toho řevu picne! Teď jsem jí prozměnu vzala špinavej zvoneček,co cucala a to je řevu..ach joooooo 😝

maruja
22. led 2013

@kinguse 😀 joooooo víš jaký by u Chocholouška bylo ticho 🙂

lenny2
22. led 2013

@maruja
@kinguse
Čau holky, u nás to bylo teďka taky na provaz, Štofa od soboty přes 39, nebyla jsem to schopná pod 38 dostat, takže Nurofen střídal Panadol, noci prořvaný a já nadoraz ☹ Jinak nic krom horeček mu nebylo, dnes 1.den 36,5, tak jsem doktorku odvolala a shodly jsme se na tom, že to byly zuby. Snad už se dnes vyspim, jinak mi držte místo u Chocholouška 😉
Jinak Gábi, dodatečně velkou pusu dorotkám k 1. narozkám, jsou boží, treperendy 😉

zvalentova
autor
22. led 2013

@lenny2 ahoj Leni,t ak jsem nevydržela a objednala jsem Kačce konečně něco holčičího.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=61946631
Tak se snad bude líbit.
Jinak v Benitu mají slevy, asi si nechám zakázat přístup k účtu.

jarkalada
22. led 2013

@lenny2 Leni, zeptám se tě jako odbornice /ale i ostatní 🙂) /- jaký je rozdíl mezi termo a froté punčocháčema?

lenny2
22. led 2013

Froté bych řekla, že nemá tak hřejivou funkci, termo by mělo udržovat teplo 😉

lenny2
22. led 2013

@zvalentova
Zuzi, je úůůůžasná a supr price 😉
Kecáš, jdu řádit na benito 😀

zvalentova
autor
22. led 2013

@lenny2 mám v merku tyhle mikči http://www.benito.cz/mikiny-svetry-1/mikina-min...[id-M.SCARE.03.35E].html

lenny2
22. led 2013

@zvalentova
Na ty jsem přesně taky mířila, ale jak my jsme zatížený na tu růžovku, tak by se mi na Lindu ta oranžová nelíbila

stanpetr
22. led 2013

holky tak jsem za Vama na chvilku mrkla...
a hned jsem zkejsla u benita...fiha...to byla skoda nevyuzit tech slev...

jinak preji vsem marudkum brzke uzdraveni....

kinguse
22. led 2013

@lenny2 Leni, v klidu,nepřeješ dodatečně,ale předčasně 😀 😀 😀 Holkám bude rok 26.1.,jen tchánovci přijeli popřát už tenhle víkend,protože příští nemůžou!
@maruja možná,že bysme se tam měly líp než doma,co?! 😀 😀 😀
Holky,já byla s malým u dr, zas mu ty horečky vylítly ke 40st,tak jsem chtěla aby ho poslechlala a udělala CRP.Tak má obyč. chřipkou.Jsem se ptala,jak je to s tou prasečí,tak prej je to jen mediální bublina,nemám prý plašit,má jen chřipku,nic víc!

sariky
22. led 2013

@maruja
@kinguse
@lenny2 co to ctu, zase horecky? 😒 holky, drzim palce, aby byli vsichni fit! uz aby bylo jaro, ta zima nas vsechny nici...

sariky
22. led 2013

@jarkalada Jaru, sikovne deti mas 😀 😀 😀

sariky
22. led 2013

@kaluc2 taky kouknu, susini jsou taky ekzematici. ale dr na koznim rikala, ze pry to je normalni, ze takhle vypada kazdy druhy dite. to je fakt utecha 😠

zvalentova
autor
22. led 2013

holky od větších dětí, kupovaly jste rovnou např. bačkůrky nebo jste začínaly podobnými capáčky?
Koukám po něčem pro Kaču, krásně trajdá okolo nábytku tak aby si zvykla, že má něco na nohou.
http://www.capacky.cz/produkt/1253.html?katID=42