Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

lenny2
10. kvě 2012

@jarkalada
Jó jsou to jedlíci, ale tu 170tku pijou až od tý doby co jsem jim nasadila Sunar, Nutrilonu vypili s bídou 110tku 😉

jarkalada
10. kvě 2012

mně Dr. říkal cvičit na břicho až tak po šesti měsících. To už sice máme za sebou, ale i tak se k tomu nemůžu dokopat. Když už si najdu chvilku, tak se příznám, že jdu sem na MK 😀 abych se odreagovala na chvíli 😎

jarkalada
11. kvě 2012

když někdo uvažujete o síťce na kočárek - tak kupte nějakou tmavou. Já včera koupila hodně tmavě modrou a je přes to mnohem líp vidět než přes bílou

maruja
11. kvě 2012

@jarkalada my máme už ke kočáru bílou, na malou jsem taky měla bílou a musím potvrdit, že do kočáru nebylo vůbec vidět 😝

lenny2
11. kvě 2012

@jarkalada
Naše Linda moskitiéru úplně nesnáší, jakmile jí dám přes koćár, začne řvát....

jarkalada
11. kvě 2012

@lenny2 fakt? Tak to u nás je hit a hrajou si s ní jak se závojem 😀 , pokud ji pořádně nenapnu

jarkalada
11. kvě 2012

@maruja no, to samý když jsme objednávali sítě do oken. Taky jsem si říkala, že ňákou světlou, ale pán sám říkal, že to je blbost, že přes to není vidět a je to fakt. Takže tmavý.

allynka
11. kvě 2012

@ostrava8 děkujeme za pochvalu 🙂 taky jsem ti okoukla mimísky a jsou krásňoučký 😵
No porod byl nečekaný 😀 hospitalizovali mě v Podolí s náíběhem na preeklampsii 15.4. a to už jsem věděla, že bez miminek se domů nevrátím 😉 ale myslela jsem, že si tam tak 14 dnů do porodu zrelaxuju, protože vysoký tlak se jim podařilo udržovat na uzdě prášky. Jenže miminka na to měla jiný názor, a tak mi 17.4 v noci praskla plodovka. 18.4. v 8 ráno jsem šla na sál a ačkoli jsme měli původně v plánu spinální alestezii, kvůli tomu vysokému tlaku to anestezioložka zatrhla a měla jsem celkovku. Byl to ale fofr. 8:10 se narodila Ellinka (2070g) a v 8:11 Tobínek (1990g). Byla jsem 34+5tt. Vzali je na JIP, ale jen na zahřátí, jinak sami dýchali a vzorně papali. Pár dnů měli ještě sondičku, ale pili z lahvičky seč mohli. Já byla taky na JIP a jelikož z novorozenecké JIP na ženskou JIP mimi nevozí, tak jsem je viděla až ten další den = jako poslední, to bylo asi jediný blbý, bylo mi smutno a nemohla jsem spát, tak jsem byla šíleně vyčerpaná. Ale potom už se všechno obrátilo k lepšímu, šla jsem na nadstandard, kde byl se mnou i můj muž a miminka jsme dostali na pokoj 😵 😵 Pro propuštění byla podmínka 36+0tt, váha 2kg a prospívání. To jsme splnili v pondělí 30.4.
Teď plně kojím a mimča jsou čím dál čilejší - dneska měla termín porodu 😀 Ven budeme moct, až budou mít 2,5kg, což snad bude za chvilku, protože dobře baští a včera měli 2440g, Tobík už Ellinku dohnal 😉 Pijí cca 60 podle toho< co ukazuje váha - to je tolik, co řekla doktorka, že by měli pít. Uf to byl román, a jdu kojit! 😎

allynka
11. kvě 2012

jo ještě ke cvičení - mám z Podolí předpis od fyzioterapeutky s nějakými víceméně dechovými - protahovacími cviky, tak to dělám, má to pomáhat stahování dělohy a vůbec návratu těla do původního stavu, dál jsou tam napsané cviky na šikmé břišní svaly a ty se údajně mohou dělat od 20. dne po císaři... tak jsem to předevčírem zkusila a musím říct, že mě tam pak uvnitř něco bolelo, tak jsem to zase vypustila... asi to není taková sranda, jak píše @lenny2 a chce to tomu dát čas 😉

ostrava8
11. kvě 2012

@allynka no koukám, že jsi porod neměla taky procházkou ružovým sadem

Holk už jste uvažovali zdali budete očkovat malé a jestli ano, tak jakou vakcínou?

jarkalada
11. kvě 2012

@ostrava8 my zatím máme hexu a pak synflorix, ten ještě nemáme celej. Prevenar 13 je podle naší Mudr.zbytečný, je to skoro stejný, jen o nějaké 3 nemoci navíc, ale to říkala, že je zanedbatelný. Já tomu houby rozumím a naše Dr. mi přijde, že snad ví, o čem mluví, tak se jí snažím věřit. Ale první očkování místo v šesti týdnech jsme absolvovali až snad někdy ve čtyřech měsících a né najednou do obou nožiček, ale za začátku jen do jedný, aby vyzkoušela, jak /jestli/ budou reagovat. Naštěstí nic nebylo a ani moc neplakali.

jarkalada
11. kvě 2012

@ostrava8 jo jak dopadla včerejší první procházka? 😉

zvalentova
autor
11. kvě 2012

@jarkalada @ostrava8 tak my po dohodě s naší MUDr. dáme klasickou hexu a Rotaviry. 😉

jarkalada
11. kvě 2012

@allynka jak jste vůbec spokojení s těma monitorama za plínku? Nevypadávaj? a když jste narozeni jako my v tom 34tt - musíte taky vojtit? to by mě zajímalo..
Já jdu teď krmit, tak zas zítra 🙂

lenny2
12. kvě 2012

@zvalentova
Zuzi, jen kdybys řešila kdy Kačce naušničky, my je dali hnedka při prvním očkování a úplně v poho, Linda brečela chviličku a pak už o ničem nevěděla. Vůbec to nehnisalo a má to krásně zatažený 😉

zvalentova
autor
12. kvě 2012

@lenny2 supr rada, naušnice určitě budu dávat. Až budou lítat u babičky v bahně, aby se poznalo kdo je kdo 😀

jarkalada
12. kvě 2012

Vy jste osobně posílali na sociálku rodné listy dětí? Já to totiž dávala v práci, a že prý se o vše postaraj. A teď jsem se pěkně divila, když mi už stopli ze čssz mateřskou, přitom s dvojčaty ji mám mít o 2 měsíce delší. V práci mi řekli, že to je problém sociálky, na sociálce mi řekli, že to si musím vyřídit v práci, nebo jim to sama teď poslat.. Což jsem samozřj.hned udělala, ale jak to teda má správně být?

lenny2
12. kvě 2012

@jarkalada
Já dala rodný listy do práce a volala jsem na sociálku a už je tam měli od zaměstnavatele automaticky a já už se prý nemusím o nic starat......

lenny2
12. kvě 2012

@zvalentova
Jo, právě, že jsem si říkala, že když už bude řvát kvůli očkování, vezmeme to při jednom, abych s ní pak nemusela jezdit a zase jí působit bolest znova 😉

ostrava8
12. kvě 2012

@jarkalada No já právě uvažovala o tom synflorixu, ale mě zase Mudr. doporučila ten Prevenar 13, páč je o těch 3 nemocí napřed .. 🙂 ale upozornila mě, že se doplácí myslím 400 Kč, no zatím na to máme čas, ale předepsala mě i homeopatika před tím očkováním, tak musím zjištovat proč a nač 🙂 ti naši jsou o 3 týdny nedonošení, tak si myslím ,že by je taky mohla naočkovat později ... Jinak první procházka dopadla suuprovně, malí spali jak dudci, nakrmili jsme je doma, uložili do postýlky (někde jsem četla, že děti pokud to jde, se mají probouzet a usínat na stejném místě) než usnuli pak opatrně přenesla do kočáru, a jeli jsme . Byil jsme venku 2 hodiny, a přijeli tak ještě prcci spali. Ale já si včra musela koupit ve zdravotních potřebách ortop. boty, páč já byla z té procházky více vyřízená nežmalí. Jen jsem si říkala. ... ted jsem jela s manželem, ale holky kde chodíte na wc když jste s malýma venku samy ??? Vložím foto z procházky tak jukni 🙂
Jinak my tu Volt. metodu necvičíme, nikdo nám to nedoporučil, ale četla jsem zde, že hodně maminek cvičí ...

jarkalada
12. kvě 2012

nám naše Mudra říkala dát radši náušničky až po očkování. Že by se prý mohla příp.reakce tím zhoršit.
Nakonec jsme šli na nastřelení. Propíchnutí jehlou se mi zdálo moc brutální 😎 Ale nevím, nezažila jsem.
U nastřelení jsem jí měla na klíně, Dr.si v klidu najela na místo, kde to bylo tak akorát a pak jen vteřinka. Malá slabě pípla a bylo to.
Ale i když máme blyštivý kamínek v ouškách, růžový tepláčky a šáteček na hlavě, tak i tak se občas někdo zeptá, jestli máme dva chlapečky, nebo co máme 😀

ostrava8
12. kvě 2012

@lenny2 na to jsem se chtěla zeptat ... a jaké jsi dala ? ty protáčecí ? takový ten styl ala neusnice po babičce ?? ty jsou prý nejlepší .. já osobně je budu dávat, páč nám mamka nedala píchnout uši a já si nechala až ve svých 15ti letech a samozdřejmě to nedopadlo, takže jsem skončila se 3 stehy na ušním lalůčku, kt. mám i kousek zkrácený , doktor mi nedoporučil píchat znova ... prý mám alergii na zlato ... ale trpím jak pes, nosím sice klipsy, ale ten výbět a hlavně cena je limitujjící 🙂

ostrava8
12. kvě 2012

@jarkalada 😀

ostrava8
12. kvě 2012

@jarkalada Jaruš vlož nějaké foto ... koukala jsem a nic :( a to je škoda

jarkalada
12. kvě 2012

@ostrava8 na wc na procházce nechodím, dojdu si předem 😀
jj, na ten Prevenar se doplácí,ale tak o to tak nejde. Spíš mí řikala, že je to nějaká novinka a myslí si, že je to jen komerční a zbytečný. No nevim, já tomu prd rozumím. Asi je to hodně podobný.
My vojtovku cvičíme, ale jsme o šest týdnů dřív. Proto jsem se ptala Allynky, ta je ve stejným termínu. Vy jste vlastně skoro normál, takže vy asi budete v poho.
My jezdíme na procházku, když jsou najedený, uklidím, zacvičíme, obleču sebe(dojdu si na wc 😀 ), připravím kočár, obleču děti a jdem. To jsou akorát tak načatý, že by měli za chvíli usnout. Někdy je nechám spát v kočárku. Ale jak už teď víc vnímaj, tak jsme pořídili od příbuzné starší jednokočárek jen tak na zahradu. Do něj pak přendám malou, protože když se probudí, tak probudí i Lukina a je po spaní. Takže každej má pak na zahradě vlastí lóže 🙂

jarkalada
12. kvě 2012

@ostrava8 já tu pár fotek měla, ale smázla jsem je. Ani nevím, jestli to jde poslat třeba jen do IP, nebo jak, aby to bylo jen pro nějakej kruh lidí..

ostrava8
12. kvě 2012

@jarkalada no jo, to jsou ti, co mají zahradu 🙂 a jak dlouho jsi s mimiškama venku? já od toho těhu jsem hrozně žíznivá a musim furt na wc, dvě hodky venku někdy asi nevydržím.. tak proto jsem se ptala 😀

ostrava8
12. kvě 2012

včerejší procházka

jarkalada
12. kvě 2012

@ostrava8 no samotná procházka možná zabere tak půl hodiny. Ale my nejsme ve městě, takže zvolím buď kratší okruh jen kolem návsi nebo k potůčku nebo delší kolem hřbitova 😀 a když pořác spí, tak je nechám na zahradě a jdu jim připravit jídlo atd., než se vzbudí. Kvůli tomu jsem pořídila tu síťku, protože tu už létá různý otravný hmyz 😀
Ale když jsem s nima byla u našich na chalupě, jak bylo tak krásně, tak byli venku prakticky pořád. I jsme jedli venku. Spali v kočárku, pak jsme byli na zahradě na dece nebo na dvoře v takové té staré kovové postýlce ještě po nás 😀
Ale my už jsme od vás trochu starší, takže bych to taky nepřeháněla. Jinak váš kočárek vypadá fajn. To je taky jen 80cm šíře?

lenny2
12. kvě 2012

@ostrava8
Dala jsem klasiku na ten zpusob jako jsme měly my jako malý holky 😉 Ale z bílýho zlata. Objednala jsem je tady: http://www.goldpoint.cz/nausnice-detske-2860?ut...
Jsou super, do druhého dne mi přišly a jsou fakt kvalitní a za dobrou price 😉 Doktorka to udělala klasicky jehlou a byla to rychlovka.....