Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
6. únor 2013

@maruja u nás taky proběhlo několik podobných nehod. Právě u nočníku - kdy jeden seděl, ale druhej odběhl. Tak letím za tím druhým, aby něco neudělal - a mezitím odlezl ten, co seděl a dílo bylo také na světě 😀
Naštěstí nemáme koberce 🙂

lenny2
6. únor 2013

@jarkalada
Puntikatej sáček jednoznačně 😀
Teďka vážně, já to vidim poprvý v životě a čumim jak umim teda!
Co Mirena, neuvažovalas? Já první půl rok po zavedení neustálý krvácení, ale pak konec a od tý doby nevim co to MS je 😉

jarkalada
6. únor 2013

@kinguse já právě furt nevím, jakou velikost. Bojím se, že to L bude obrovský 😎
A užívej si lyžovačky, taky je jen mokro a zima.
@lenny2 to mě nějak nenapadlo, nevím proč se toho trochu bojím 😎

lenny2
6. únor 2013

@jarkalada
Neboj se toho, zavedení je chvilička, jako u běžnýho gyn. vyšetření zrcadlem, mě to trochu bolelo, protože jsem měla problém s čípkem (jsem po plastice) a byla jsem na tý Mireně brzo po porodu, ale jinak by to normálně bolet nemělo 😉 Je to na 5 let a finančně to vyjde asi nejlíp, platila jsem 6200,- a když to rozpočítáš do těch pěti let, tak to se nedá s antikoncepcí srovnat 😉

jarkalada
6. únor 2013

@lenny2 já žádnou antiko ale neberu 😎 no uvidíme, uvidíme, ms mě fakt vždycky štve a otravuje a první den je pro mě vždycky utrpení.
Jináč vás můžu potěšit, že jsem si dnes prošla skoro bezespánkovou nocí. Spala jsem tak 2,5hodinky. Vstávala několikrát k Lukymu, měl průjem a mě to vždycky naštěstí vzbudilo 🙂) pak mu dát mlíko, už měl hlad, pak nespal,furt se tam hrabal, pak mu dát Panadalo, jelikož měl přes 38C. Pak jsem zabrala asi až k ránu a Anetka nás oba vzbudila v 8:50 (už) 😀

lenny2
6. únor 2013

@jarkalada
Ty hazardére, abys nám tady za chvíli neoznamovala šťastnou novinu 😀
Jéžiši, tak to je teda nepříjemný ☹ A už je mu líp, broučkoj?

jarkalada
6. únor 2013

@lenny2 neboj, já určitě ne 😀 U nás byl problém na mm straně. Takže na jednu stranu jsem HA ušetřená, ale ms je protivná pořád. Jdu to tu už zabalit, tak zas zítra 🙂

lenny2
6. únor 2013

@jarkalada
No nech bejt, holka 😉
Tak dobrou 😉

joyce2
6. únor 2013

@jarkalada Ahoj Jaru, já jsem si ten kalíšek objednala před pár lety a nezvykla jsem si na něj. Vzala jsem si tu menší velikost - jsem spíš menší a drobnější, ale možná to chtělo spíš velikost větší - nějak mi to pořád trochu protejkalo, tak jsem stejně nosila vložku. Navíc teda jsem nedostala grif na to vyndavání - měla jsem u toho takový docela divný pocity v podbřišku - ale asi jsem to prostě dělala blbě - nevím. - A pak to vyvařování. - Tenkrát jsem ještě bydlela u našich, mi to bylo blbý si v kuchyni vyvařovat kalíšek. - Tak že souhrnem těchto faktorů jsem se na kalíšek vykašlala. Kdybych ho brala teď, vezmu asi spíš tu větší velikost. Ale nechala jsem si dát tu Mirenu, tak snad časem nebudu nic potřebovat. (Teď taky krvácím pořád, jak psala Lenny, ale jenom tak po kapičkách - jistí to intimka, nebo tenká vložka.)
Zavedení Mireny bylo bez problémů (a to jsem rodila císařským řezem), ale jsou v ní kdovíjaký hormony. - Kdybych to nepotřebovala jako antiko, nedávám si ji. - Jsem k těm hormonům nedůvěřivá... Nejradši bych se jim úplně vyhla, ale bojím se dalších dvojčat, a kondom mi taky k srdci nepřirostl...

ostrava8
7. únor 2013

@evikj33 ahoj my jsem taky na Bebě, ale té obyč ... ze začátku mi taky po tom trochu blinkali, zkus jim dát méně .. nám to pomohlo. doktorka mi moc nedoporučovala střídat ty mlíčka, ale asi musíš přijít i na to, co jim nejvíce sedne 🙂 Držím palec

ostrava8
7. únor 2013

@jarkalada jaru k ant já brala před početím ant ve formě kroužku, který se zavedl do pochvy a nechal se tam ten cyklus, ted nevím jestli 27 dní nebo tak nějak .. ale finančně to vycházelo asi taky kolem 400 kč, ale zase tam bylo super ,že nemusíš myslet na pilule každý den, já jsem na to prevít 🙂 ale asi bych šla do té jak má Lenny 🙂 když těch pět let podělíš tak na měsíční výdaje za ant. to fakt nedáš ...Já bych do toho kalíšku asi taky nešla .. ale na druhou stranu hodně holek si to chválí 🙂 tož zvažuj

lenny2
7. únor 2013

Holky, tak Linda už stojí absolutně bez držení! 😉

ostrava8
7. únor 2013

@lenny2 Leni gratuluji, takže už to začne chodit pomalu, už ti skončí vysedávání na MK 🙂) a budeš lítat jak na koštěti 🙂 Jinak už se balíš na zítřejší pařbu ??

lenny2
7. únor 2013

@ostrava8
No, ono to o nic horší než teď nebude, teď lítaj okolo nábytku jak o život 🙂
No na zítra už se rychtuju 😉

jarkalada
7. únor 2013

@ostrava8 @joyce2 no já antiko jako takovou nepotřebuju. U nás to bez lék. zákroku u mm prostě nešlo.
A stejně bych nemohla žádnou s hormonama, kvůli mý srážlivosti krve.
Takže spíš řeším tu ms. Asi se už budu těšit na přechod 😀
@lenny2 šikula! A Kryštof už taky stojí?
Holky, co máte stojící nebo se o to pokoušející děti - padaly vám ty děti taky tak ze začátku jako ti moji? I když teda Lukin padal mnohem víc jak Anet. To byly vždycky rány dozadu na hlavu, až jsem se pokaždý fakt bála, aby si něco neudělal.

lenny2
7. únor 2013

@jarkalada
Štofa lítá jak pometlo, kolem nábytku a když se něčeho drží, tak se už začíná taky pouštět 😉
Teďka už tak nepadaj jak na začátku, respektivě mám pocit, že jsou na sebe trochu opatrnější a začíná u nich malinko fungovat pud sebezáchovy 😉 A už začínaj první slůvka, jak teď jezdim každej den k mamce, tak ráno stojej u dveří a řikaj: "baba pápá" 🙂 Za mnou, když lozej, tak furt "mama mama" a Štofa furt lozí za mym tátou, když ho vidí a furt "dede" (jako děda asi) 🙂 Je to prča. Pak taky všechno je "bác" a Štofovo nejoblíbenější slovo je "ne ne ne" 🙂

jarkalada
7. únor 2013

@lenny2 bééé, u nás "mama" teda ani omylem 😠 Ví snad úplně všechno, co kdo kde je, udělaj třeba - najdi míček, dej ho do tatry a dovez tátovi... to udělaj, ale Máma teda u nás ještě neproběhla 😎

maruja
7. únor 2013

@jarkalada jo mrňouska padá dozadu, protože se pouští a zaklání se co my jako na to a už letí 😉

joyce2
7. únor 2013

@lenny2 Linda je šikulka. 🙂
@maruja Teda na to, že máš děti starší zhruba o měsíc, tak jste, co se pohybu týká, hodně před námi. - My se teprve učíme se přetočit. - Teda už se to holkám pár krát podařilo, ale povede se jim to jenom čas od času. - Kdy se začnou stavět, to netuším... 🙂

lenny2
7. únor 2013

@jarkalada
U nás moc zas neprobíhá "tata", kdo ví proč 😀

zvalentova
autor
7. únor 2013

@jarkalada
@lenny2 taky žádnou neberu... Ono taky proč, že? 😀
Bavila jsem se se svou gyndařkou a vzhledem k debilnimu čípku mi doporučila prášky. Je tam by to dávat nedoporucovala, za chvíli by ho mohla pryč.

lenny2
7. únor 2013

@zvalentova
Zuzi, že ty toužíš ještě po jedněch dvojčátkách?? 😀 😀

zvalentova
autor
7. únor 2013

@lenny2 to netoužim, ale víš jak.... Samy asi nevzniknou.

lenny2
7. únor 2013
ostrava8
7. únor 2013

no holky vy zase máte témata : )

ostrava8
7. únor 2013

@sariky šári dneska jsem na tebe myslela .. vařila jsem malým tu červenou čočku a já fakt nechápu co tam máš za slupky ... já kupuji ve zdravé výživě a fakt stačí povařit max .5 minut a je to možná jsi měla jen špatný balení 🙂 a co malí ? jak exém dobrý ??

ostrava8
7. únor 2013

@joyce2 Mája má hrozně šikovný děti .. neboj, naší malí se postavili až v 9 měsících, ale stále nám nelezou , sednou si to už jo, ale lozit tak max. dvě tempa a pak je rychlejší plazení : )

maruja
7. únor 2013

Holky, to jen Viki, Adu se jen houpe na kolínkách a tak poskakuje, ale dozadu se odstrkuje dobře to jako jo 🙂

kamarádka s dvojkama mě varovala, že nejhorší to bude mezi 9m a 1,5r a asi měla pravdu nooooo 😉

joyce2
7. únor 2013

@maruja Jituška se do zadu taky odstrkuje, aspoň někdy teda. 🙂

rychetkami
7. únor 2013

@kinguse užij si lyžování, bacha na nohy a ruce🙂
@jarkalada no ten sáček vypadá krásně...já si to neumím představit, furt vidím, jak se to vyleje dovnitř...ale prej to funguje. Ale třeba uděláš pokusnýho králíka a pořídíme si to všechny🙂