Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

ostrava8
18. únor 2013

@maruja a prosím tě, jak na to Mudra přišla ? ona ty ušička nějak prohmatávala ?? ta naše se jen při těch horečkách dívala na krku a mačkala uzliny tak at vím ...

lenny2
18. únor 2013

@sariky
Dyť jo, Šári, už jim nejsme dost dobrý 😀 😀

joyce2
18. únor 2013

@maruja Držím palce, ať antibionika brzy zaberou. - Já jenom koukám, co všechno těm dětem může být... ☹

jarkalada
18. únor 2013

@lenny2 @sariky @ostrava8 😀 😀 teda tety, co se tady člověk o sobě nedočte, takhle jsme vás teda nedrbaly 😀 😀 je fakt, že Gabča měla "jen" buchtu, a né máslovej dortíček 😀
fotodokumentace musí být od @kinguse . Já jsem jela od ní rovnou k našim, mamka má narozeniny ,je tu babi a tak - a nejde mi tu u nich na pc strčit karta od foťáku.
Ale ve zkratce - Gábi má krásný holky, proti nám hotový malý berušky. Každá je fakt jiná. A hlavně jsou HODNÝ!! 😎
Až mi bylo blbý, že se tam naše děti chovaly víc doma jak jejich děti a všechno by jim byly snědly 😝 😀
Ale byla jsem ráda, že jsem jí poznala a musíme si to zas někdy zopáknout u nás 🙂

kinguse
18. únor 2013

Ahoj holky,ja byla s mm v divadle, před tím na vině a dorazili jsme před chvíli! S @jarkalada to bylo super a vůbec se tu jeji děti nechovali nijak drze...naopak byli taky zlaty. Luky je teda divocejsi nez Anet,ale i tak jsme zvládly celkem v poklidu kávu a buchticku 😀 Myslím,že to brzo brzicko zopaknem!!!! Az naše dorotky zacnou běhat,víc se spolu poznají,tak z nich bude dobry komando 😀 Fotecky pošlu zítra,pisu jen z iPadu.

kinguse
18. únor 2013

@maruja ajaj, s ušima jsem si s malým uzila! 😝 Tak at ATB zaberou co nejdriv a jste zas fit!!!

kinguse
18. únor 2013

@jarkalada a tobe dam "jen" buchtu 😀 Uz se těším,az prijedu k tobe s čím se predvedes 😀 😀 😀

maruja
19. únor 2013

@kinguse
@jarkalada a okna nakonec umytý měla co???? 😀
@ostrava8 náš MUDr ty uši nejdřív prohmát a pak kukátkem koukal i dovnitř. Takže konstatoval, že je zánět všude 😠

ostrava8
19. únor 2013

@maruja aha tak díky za tip, už budu chytřejší .. a jak vám je ? je to lepší ? asi po dni žádný zázrak co? grrr malí dneska mi dali budíček v 5 ráno masakr , ale už zase spí, alespon na chvíli

maruja
19. únor 2013

@ostrava8 máme i kapky do oušek a do nosu a ty už asi trochu ulevily, protože spinká líp, než poslední 3dny, tak doufám,že už jí dneska nebudu muset nosit celej den 😉
jinak my v 5 vstáváme každej den, tak mě už to nepřijde 🙂

zvalentova
autor
19. únor 2013

holky mám několik poznatků.
Už 3 dny jsem dala jogurt a světe div se, žádné zhoršení ekzému 🙂
V tom případě se ptám. Co všechno dáváte k odpolední svačině?

A tajný tip pro málo pijící potížisty. Včera jsem dala Kubovi hooodně zředěnou rakytníkovou šťávu a vypil za celý den přes 200ml. Nechám si přivézt rakytník jako takový a budu jim z něj občas vařit čaj.

zvalentova
autor
19. únor 2013

a vlastně ještě jedna zpráva. Bohužel už mám vybrané golfky.
Díky našemu debilnímu baráku musím mít spojenou rukojeť. Potřebuji kočár držet jednou rukou a druhou se držet zábradlí. Pouvažuji jestli by to trochu nešlo s prostřední co má Cosatto, ale nuceným vítězem budou Peg Perego.
Vrrr jsem tak nedala tlačená do kouta 😒

lenny2
19. únor 2013

@zvalentova
Zuzi, u nás vede k odpolední sváče Matylda, je tp bio jogurt s tvarohem 😉 To by se mi užrali 😉
Hele, u Cosatta by ses chytla tý prostřední rukojeti. Škoda, že nemůžeš počkat až se uvidíme, dala bych ti je ozkoušet live 😉 Hlavně teda nevim jak ty Peg P., ale Cosatta narveš do vejtahu i naložený s klokanama 😉

lenny2
19. únor 2013

@zvalentova
Jo Zuzi a kde ten rakytník seženu? Resp. jak to vypadá, jak to chutná, jak často jim to můžu dávat a hlavně jak se to vaří, jako čaj se to louhuje?

zvalentova
autor
19. únor 2013

@lenny2

Zkusím Matydlku.

Šťáv je jich milion, hodně ho míchají s jablečným juice. Mají ho farmářské nebo bio obchody.
Já ho mám z nějaké zdravé výživy
http://www.biokvalita.cz/Rakytnik-resetlakovy/B...
http://www.countrylife.cz/stava-rakytnikova-500...
http://eshop.vitall.cz/rakytnikova-stava-100-25...

Tenhle kupovala tchýně na farmářských trzích http://www.ovocnastava.cz/news/rakytnikova-stava/

http://bylinky.doktorka.cz/domaci-zpracovani-pl...

maruja
19. únor 2013

@zvalentova já myslím, že by to šlo u toho Cosatta tou prostřední holí. Ale určitě bych si je ještě jela vyzkoušet
@lenny2 já kupuju už hotovou šťávu ve zdravý výživě 😉

maruja
19. únor 2013

@lenny2 jinak rakytník roste hodně na sídlištích u popelnic, komunisti ho tam sázeli, protože hezky vypadá 🙂

sariky
19. únor 2013

@zvalentova rakytnik sezenu a vyzkousim, ale jak znam susiny, odolaji 😒
ja davam na svacinu vetsinou rozmackanej banan, kdyz mam zbytky mlicek, tak sleju dohromady a udelam instantni kasi, nekdy do toho rozmackam piskoty,... a vcera jsem jim dala sklenickovy ovocny presnidavky, protoze uz jim ty kase lezou krkem a protoze jsou oba dost nachrchlani a v tom je vitamin c, tak jsem upozadila ekzem a dala jim to.

zvalentova
autor
19. únor 2013

@sariky určitě ne, dám Kubovi polévkovou lžíci do celé lahvičky a za celý den ji vysosá a ještě dolejvám.
Jinak rakytník je plný nějakých antioxidantů a je vhodný pro atopiky 😉

zvalentova
autor
19. únor 2013

@sariky piškoty nemůžu, jsou v tom vejce ☹

sariky
19. únor 2013

@zvalentova Zuzi, u nas je problem, ze susini krome sunaru nechcou pit nic jinyho. i kdyz je to nejaka sladka stava. proste to nechcou. 😒
jo ja zapomnela, to je blby. no ja tech piskotu davam jen par "na zahusteni" 🙂
ale jinak mam taky problem s tim, cim mam susiny krmit. bud nic nemuzou nebo jim nic nechutna. takze je to furt dokola a to jim pro zmenu leze krkem. takze jsem na tom asi dost podobne. ale vcera jsem jim po hodne dlouhe dobe dala ty ovocny sklenicky a uplne se po tom olizovali, dokonce Sima sam od sebe otviral pusu. cumela jsem jak blazen. jenze jim to samozrejme davat nesmim. ale ted jsem ten ekzem proste upozadila a potrebuju je dostat z toho strasnyho nachlazeni, tak to resim takhle. holt je to neco za neco. znas to...

kinguse
19. únor 2013

@maruja to víš, blejskaly se na dálku 😀 😀 😀
Všem přeju krásný den,já mažu k mamce a na gyndu. Ta mykoza už mě asi sežere 😝

maruja
19. únor 2013

@kinguse super fotky, a jak se hezky hlásej. Jak S tebou mě baví svět 😀

maruja
19. únor 2013

@zvalentova Zuzko já dávám banán s jogurtem, to je moc velká ňamka, jablko s jogurtem, tam dávám teda piškot, ale pokud bude sladší jabko jde to i bez piškotu

jarkalada
19. únor 2013

@kinguse já budu mít problém s tou "jen" buchtou 😀
nemůžu tu moc psát, jak jsem u našich, ale čtu vás 🙂

ostrava8
19. únor 2013

@zvalentova Zuzi, tak já už dávám teda dali jsme ted poprvé ke svačině odpolední chleba s lučinou a jedli to jak hrom, je to sranda, ale stále musím brát ohledy na malou, ta nemá ani jeden zub. .. jinak tady dávám jogurt, nebo kaši s ovocem. ale taky v tom tápu .. onehda jsem potkala kamarádku co má stejně staré dítě a normálně už baštil ve sportáku tu Kinder tyčinku,tak si říkám, že jestli tu stravu moc neřeším 🙂))

ostrava8
19. únor 2013

Holky našla a vyzkoušela jsem báječný recept , kt. je určen k posílení imunity, malí se můžou po tom utlouci. Jen mi tam vadí ty broskve kompotované, kde je cukr, já je alespon umyla vodou. Vydrží na týden, nafotím to a pošlu fakt super ...

ostrava8
19. únor 2013

je to toto a možno dávat od 10 měsíce , my dáváme jako bonus ke svačince a nadšení 🙂 je to to ovocené želé

zvalentova
autor
19. únor 2013

@sariky @ostrava8 chleba jsem ještě nezkoušela, ale když bude kváskový, tak ho asi prubnu. Rohlík díky vejcím je tabu ☹
Kompoty jsem teď vzala na obměnu. I ten debilní cukr jsem vzala na milost. Dala jsem rynglový, borůvkový a broskvový. Hlavně se mi líbí množství ovoce. Ve skleničce ho je sotva pár procent, jinak vše ostatní vyplní jablko.
@maruja ovoce odpol nemůžu, pro Kačku je to moc energetické, i když asi lepší jak kaše

zvalentova
autor
19. únor 2013

@ostrava8 vypadá to moc dobře, schovám ho na horší časy... zatím nemůžou žádné citrusy ani med 😎