Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

sariky
20. únor 2013

@maruja vubec nevim, kde a o co se to pichlo. jenze ted uz je to jedno. musim pockat na vecer, az prijde mm z prace a spravi to. jesteze jsem mu po tom prvnim pichnuti rekla, aby koupil nahradni dusi a plast, takze to da kompletne novy a nebude to uz zalepovat. a hned ho poslu pro dalsi zasobu dusi a plastu, protoze jak je videt, u nas to jde na odbyt 😀

maruja
20. únor 2013

@sariky no doufám, že už to byl poslední defekt. A píchlas aspoň někde blízko, nebos táhla kočár 5km na rávku 😨

sariky
20. únor 2013

@maruja dneska jsem nastesti ani nevyjela, vsimla jsem si toho jeste doma. takze si vlastne nemam nac stezovat 😀

ostrava8
20. únor 2013

@sariky
@maruja holka kudma ty jezdíš ? ) to by ti už pomalu ty opravy měla proplácet pojištovna , ale my už za éry malých měli taky dva defekty, jeden na dovolené a druhý asi před měsícem, jak byl mm v Obi 🙂
JInak dneska jsem měli kuřečí zeleninu a těstoviny, a holky byly jsme po týdnu venku na hodku ... super

ostrava8
20. únor 2013

jinak holky od soboty válčíme v nových IKEA židličkách .. a malí jsou z toho nadšení a já ještě víc, že v tom vůbec chtěj být )

sariky
20. únor 2013

@ostrava8 tak gratuluji. Peto, davas malym domaci nebo bio kureci?

ostrava8
20. únor 2013

@sariky šári dávám jim normální potraviny . já těm bio nevěřím .. :( ale možná můj špatný předsudek ...

kinguse
20. únor 2013

@maruja a dávas maly probiotika??? Při léčbě ATB mi dr doporučila PROBACIN http://www.samoleceni.cz/8594060120409/probacin... A po dohrání ATB Lactobacily
@sariky asi jezdíme stejnou cestou 😀 taky uz jsem 3x pichla. Ne teda během mesice, to jsi lepší 😀

Dneska jsme mely s holkama další mimiparty. Všechny děti jsou narozený plus minus stejně,tak jsme mely dort a bylo to super.

ostrava8
21. únor 2013

@kinguse Gábi tak to závidím .. to máš super ... už se taky těším, až budu mít více času jako vy ostatní ... si myslím ,že těch 10 měsíců je takový přechodný věk , pak už bude jenom lépe 🙂

ostrava8
21. únor 2013

@zvalentova Zuzííí prosím tě, mám ted problém s malýma a se spaním, jak ti malí spí přes den, myslím jak často a jak dlouho ? a jak to máš v noci ? mě se ted začli budit ve 12 hodin, nevím co je špatně ... nebo jestli mají hlad ? dávám jim na usnutí cucnout vody ty vždy vypijí ale i tak se pak ráno budí kolem šesté ...

maruja
21. únor 2013

Dobré ráno, tak my dneska spali AŽ do 7 hod. Nemůžu tomu uvěřit 😀 teď snídáme a děcka jsou ukecaný taky jim to svědší v noci spát 😉
@kinguse jojo probiotika dáváme tak jsem jen zvětšila dávku, ale už jsem ATB vysadila, včera se ještě osypala, tak jen kapem do oušek a nosu

maruja
21. únor 2013

@zvalentova
@ostrava8 koukám Zuzko, že jste tu s Lenkou odbornice na nespaní dvojčat 😉 já se přiznám, že uvažuju o knížce Jak naučit dvojčata spát. Jde mě hlavně o to aby se nebudili navzájem, když je to budem učit. Jedna maminka je na tu učící dobu rozdělila. Manžel byl s jedním a ona s druhým v jiném pokoji. Ale to by naše velká ségra musela k babičce, jinak není volný pokoj 🙂

sariky
21. únor 2013

@kinguse Gabi a kupovali jste original dusi nebo jste to jen zalepili? a pokud original, tak pres kt. eshop? mm koupil neoriginal dusi a i kdyz sedi, tak nejde nafouknout, protoze nam do toho nepasuje pumpicka. takze zalepil tu starou dusi, jenze to delal na nekolikrat, protoze ta duse byla pichla na vice mistech 😒 pak totiz zjistil, ze jsme najeli na nejakej strasne tenkej drat a ten zustal zapichlej v te pneumatice. no des. tak jsem zvedava, jestli ta zaplata vydrzi a budu moct jit dneska ven.

jo a doufam, ze ti leky zaberou a ta priserna mykoza se uz nevrati!

sariky
21. únor 2013

@ostrava8 ja nevim, jestli mam predsudky k bio potravinam, ja mam spis problem, ze to nemam kde kupovat. oni to nemaji vsude a vis jak to je, kdyz jedes nakupovat s dvojcaty a s kocarem.... vetsinou nikam neprojedu, takze nakupujeme jen v hypermarketech a tam to zase nemaji a furt dokola....

sariky
21. únor 2013

@ostrava8 Peto, jeste jsem se te chtela zeptat, kdyz mame priblizne stejne stary deti, co uz vsechno umi? Sima uz sam sedi a s pridrzenim stoji a Sarinka se stale jen plazi. sice se snazi lezt, ale ma stale slabou levou rucicku, takze se o ni nevzepre a prepadava na tu stranu. ale strasne se snazi, je to na ni videt. vzdycky tady dela dostihy a plazi se porad dokola a zamerne si odhazuje prekazky z cesty. je to strasna sranda 😀

kinguse
21. únor 2013

@sariky Sari,zatim mm lepi tu starou dusi.Nastesti jsem zatim pichla pokazdy na jinym miste,ale vzdycky stejny kolecko..jak ja to delam? 😀 Ale nekde jsem cetla,ze ty TFK maj defekty casty.

Holky,ja se rano tak hezky vyspim,jak jsou holky v pokojicku.Asi hodinu tam stebetaly a uz zas spi.Jen teda dneska v noci mela Terka nejakej "problem" a 2h nespala..ani u me v posteli,tak nevim,co ji trapilo.

ostrava8
21. únor 2013

@sariky šárinko prosím tě já tak nerada srovnávám děti .... každý dítě chce mit svůj čas, ale OK položila jsi mi otázku tak ti píši.Malí už oba cirka 3 týdny stojí v ohrádce a snaží se přešlapovat, oba se plazí, máme skoro všude plovoučky, takže jsou leniví lozit, u našich lezou, ale proč u nás doma, když po plovoučkách je plazení rychlejší .. 🙂 Sama si sedne jen malá, Tomášek si sedne jen ze stoje, ale z boku né. Jinak ti naši zatím vůbec nechtějí mluvit ... malý sice už řekne ham a mama, ale malá vůbec nic :( Ona je taková detailistka takže vše zkoumá, je schopná si hrát s drobkem na koberci i pět minut 🙂

ostrava8
21. únor 2013

@sariky šári a jak ti malí spí a jak často denně ?

ostrava8
21. únor 2013

@kinguse gábi já chci taky 🙂)))

kinguse
21. únor 2013

@ostrava8 Peto,u as nastal zlom nekdy kolem toho 11mesice,to zacly i lip spat a pres den min rvat 😉

sariky
21. únor 2013

@ostrava8 u nas mluveni nehrozi. Sima vydava stale stejny zvuk: eeeee. nic vic. Sarinka trosku povida, ale rozhodne ne zadny slova. jen tatatatata, dadada,.... takze taky zadny slova.
a s tim spanim, to je kapitola sama pro sebe. pres den nechcou spat i kdyz jsou strasne unaveni, protivni, zpruzeni. nekdy se mi je podari uspat, ale castokrat ne. a kdyz usnou, tak Sarinka spi max 20 - 30 min a Sima ten da nekdy i skoro hodinu, ale vic taky ne. jenze jsou strasne nevyzpytatelni, takze nedodrzuji zadny denni rezim, nekdy jsou unaveni uz v 8 rano, nekdy az skoro v 10 a nezalezi na tom, v kolik ten den vstavali. nekdy vstavaji pred 5 rano, nekdy vydrzi do 5:30 a nekdy skoro do 6. ale to je spis vyjimka. a v noci se budi, nekdy vic, nekdy min, jak rikam, je to strasne nepravidelny, nevyzpytatelny. takze ti asi moc neporadim, co delat, aby ti tvoji spali 🙂

zvalentova
autor
21. únor 2013

@ostrava8 ahojky, spaní našich klokanů je alchymie.
Tři dny spí, mám pocit, že to funguje a pak je zas týden peklo. Nicméně věc, kterou striktně držím je množství spánku přes den. Tím, že vstávají poměrně brzy (cca 5,30), potřebují dopolední spaní. To jim nedám víc jak 45 min. Dopoledne aktivita, aby se co nejvíce unavily. Po obědě kolem jedné ven na procházku. Protože je tam zima, tak se mi nikdy samy nevzbudí a jsem za hroznou matku co je musí budit. Takže je nechám cca 1,5 hod.vyspat. Pak musí vydržet až do večera. Usínají kolem 19.30.
V noci se budí, někdy oba, někdy jen Kačka. Včera zas spala Kačka celou noc a prudil Kuba... Co dělám (i když je to asi špatně) je voda a nebo Calgel. Když kňourají a nejde jim usnout, tak jim lehoučce, fakt špendlíková hlavička, namažu dásně. Oni se uklidní dudáním a je klid.

zvalentova
autor
21. únor 2013

@sariky Šári a nezkoušelas bedýnky? Mě dneska přivezou prvních 5kg, jak vařím obden, tak mám šílenou spotřebu.
Jinak máma včera dala i kedlubnu a NIC. Jsem ráda, že mám další použitelnou potravinu 🙂

zvalentova
autor
21. únor 2013

@ostrava8
@sariky Kubajs si stále nesedne, spíš spadne ze stoje... Zítra mě čeká rehábka, tak jsem zvědavá co tam zas předvede... spíš nepředvede 😒

zvalentova
autor
21. únor 2013

@maruja vůbec to tady nepiš, už týden vstávám v půl šesté 😎

maruja
21. únor 2013

tak já taky píchla, hned na začátk a zajela jsem do cykloobchodu a pán mě to hned vyměnil

já plánuju koupit spací knížku Jaka naučit dvojčata spát. Jde mě hlavně o to aby se nebudili navzájem v noci. Jedna paní je prej učila každý zvlášť. S manžou si vzali každý jedno do jiných pokojů a když se to naučili, tak je dali zpátky dohromady. To abych šoupla Sofi někam na prázdniny 😉

maruja
21. únor 2013

@maruja koukám že o tý knížce se to nakonec zobrazilo, spadl mě totiž internet a neviděla jsem to tam

sariky
21. únor 2013

@zvalentova bedynky jsem zatim nezkousela, teprve se chci kouknout...

zvalentova
autor
21. únor 2013

@maruja knížku mám a nějak mi nesedla. Když chtějí, tak spí jako dřevo, jindy se budí navzájem. Víc jsem "načetla" z Každé dítě může dobře spát.

sariky
21. únor 2013

@maruja Maru, ja jsem se s tim kolem stavila do cykloservisu a chlap nevylezl ani z poza pultiku a rekl mi, ze mi to neopravi, ze si mam donest jen to kolecko (byla jsem tam s kocarem plnym susinu), takze jsem mu podekovala za ochotu a uz ho nikdy nehodlam navstivit. jiste chapes...