Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

maruja
21. únor 2013

@zvalentova naše klasika je vstávání v 5. Adu je jak hodinky 🙂 dnes jsem ho ještě uspala, ale nevím jak se to podařilo 😀

já ještě nezkoušela pórek, fenykl, kukuřici, tak až bude Droběna zdravá, tak navštívím zeleninu. Bedýnky chci už dlouho vyzkoušet 😉

kinguse
21. únor 2013

Holky,my meli jeden čas taky holky rozděleny,někdy kolem toho 11.tyho mesice. K malymu jsem dala Lucku,ta lip spala. Kdyz o tom tak zpětně přemýšlím,tak to možna pomohlo. Ale knížku jsem nečetla,jen uz jsem byla z toho jejich spaní,respektive nespani, zoufalá!!! 😝 Ted jsou uz 2tydny s Lukym v pokojicku, on spí jak dřevo, mám tam radši chuvicku,i kdyz je to hned vedle ložnice, a az na výjimky tam chodím v noci max 2x, někdy ani jednou,protože se vzbudi az kolem 6h a to jim dá mliko mm...a hlavne...pak ještě usnou a ja vstavam kolem pul9 a oni si tam spolu povidaj...za to peklo,co nám dělaly 11mesicu si to snad zaslouzim 😀 Jen mám strach,aby se nenaucily vylézat s postylek,to by byl konec 😖

maruja
21. únor 2013

@sariky to je teda deb.l, já jsem teda byla moc ráda a překvapená, že mě to vzal, ale manža nebyl doma a my jsme potřebovali kočár tak jsem ho poprosila a on byl moc ochotnej

maruja
21. únor 2013

@zvalentova tak to jsem zklamaná, takže spíš nedoporučuješ jo??

sariky
21. únor 2013

@maruja debil je slaby slovo 😝 me se to stalo na prochazce, mm v praci. takze jsem proste kocar doslova odtahla domu a mm to vecer spravil. ale me ta neochota uz ani neprekvapuje. mam v podstate prevazne negativni zkusenosti - nikdo mi nechce pomahat s kocarem do saliny, do schodu,.... takze jsem si uz zvykla. ale je to smutny. 😒

zvalentova
autor
21. únor 2013

@maruja Můžu ti půjčit, jestli chceš 😉

ostrava8
21. únor 2013

@sariky šári fakt? tož co to tam máte za lidi? to je hnus, tak tomu chlapovi možná přát jenom to, až on bude ve srabu aby se k němu zachovali tak jak on ... já ti holka nevím, asi bych si neušetřila nějakou poznámku 🙂

rychetkami
21. únor 2013

@sariky co to tam máte za lidi??? Já jsem sice z Prahy, ale většinou jsou lidi fajn, a kupodivu hlavnmladší ročníky...do MHD mi naštěstí nikdo pomáhat nemusí, u nás jezdí bezbariérové tramky celkem často, v obchodech mi lidi spíš pomáhají...přestěhujte se k nám do Podolí, bude to príma🙂

joyce2
21. únor 2013

Když slyším o tom, jak jsou lidi ochotný, jsem ráda, že bydlím na menším městě - do městské nemusím, všude dojedu se svým EW. Na poliklinice mi dveře od výtahu vždycky někdo přidrží otevřené. - Tahat ten kočár do MHD - to si snad ani neumím představit - jste borky, když to dáváte.

Ještě si tu musím vylít negativní emoce... Tak jsem byla dneska u dětskýho a snažila jsem se s ním probrat ten ekzém, výživu atd. Zjistila jsem, že u Marušky to zřejmě opravdu je atopický ekzém, ale že stačí promašťovat. Nutrilon allergy care - ten je přece moc drahý na to, abych z něj dělala kaši..., ať koupím nějakou nemléčnou rýžovou a dělámn to z vody. - Odpovídám, že tady v lékárně mají takovou kaši jenom Sinlac a tam je zbytečně moc cukru... Výživa prý ten ekzém ovlivní jen u malé části dětí. Mám nasazovat potraviny pomalu a sledovat reakce. Ale rozhodně toho můžou už jíst víc - mám jim ten jídelníček zpestřit.
Když jsem říkala, že po mrkvi mají červené bříško a že jim ji moc nedávám, připadala jsem si jako cvok - prý by jí musely sníst kilo...
Takže néé, po mrkvi nemají červené bříško, to se mi asi zdá. Jídelníček spestříme, nebudeme si s jídlem zbytečně moc lámat hlavu, páč to k ničemu není, akorát bychom vyhazovali peníze za drahé mlíko, případně další moje výmysly. Spestříme jídelníček a kdyby se (samozřejmě nezávisle na jídle) ten ekzém zhoršil, necháme si nasadit antihistaminika a kortikosteroidy. - Ať žije naše medicína a naše zdravotnictví. 😠 😠 😠

maruja
21. únor 2013

@kinguse no zatím v noci ještě 2x kojím, ale po tom roce bych to chtěla rozlousknout 🙂

maruja
21. únor 2013

@joyce2 no vidíš, všechno je jednoduchý a ty to jenom stěžuješ a vymejšlíš koniny 😒 rovnou jim dej k večeři párek ať je ta strava pěkně pestrá, a nezapomeň na kilo mrkve
moc fajn MUDr 😠

joyce2
21. únor 2013

@maruja Maru, přesně. - Jenom to zbytečně komplikuju... Jj, proti párku by asi nebyli. - Sestra navrhovala zahustit kaši pudingem... Tak co by ne párek...

Jako je fakt, že jim toho zatím k jídlu moc nedávám (pokud jde o rozmanitost), ale tak postupně ty potraviny přidáváme, tak myslím, že nám neujíždí žádnej vlak... Zatím dávám jenom oběd (zelenina plus králík) a večer kaši. Svačinku zatím nedávám, ale ne proto, že bych jim nechtěla dopřát přesnídávečky, spíš prostě nevím, kam ji v našem denním rozvrhu zařadit...

joyce2
21. únor 2013

@kinguse Gábi, nevíš o nějaké dobré kožní v čb? - Mám pocit, že už tu byl někdo zmiňovaný, ale neuložila jsem a nepamatuju si...

sariky
21. únor 2013

@joyce2 urcite si zajdi na kozni. neni to spasa, nam taky predepsala kozarka mimo jine kortikoidy, ale myslim, ze je lepsi, kdyz kozni problemy sleduje kozar, preci jen ma vetsi praxi a v pripade potreby se s nim snaz domluvis. kdybych nebyla u kozarky, tak bych nevedela, ze ma Sarinka v tom lozisku ekzemu jako bonus infekci stafilokoka.... jako laik uz to nerozeznam a nevim, jestli by to poznala detska....
tak hodne stesti

sariky
21. únor 2013

@ostrava8
@rychetkami njn v brne vladne neochota 😒

joyce2
21. únor 2013

@sariky Šári, díky. - Měla jsem na to kožní už dávno vyrazit. Ale to už je jedno. Vyrazím teď a zkusím upravit tu stravu. - Myslím, že i ta změna Nutrilonu na Allergy care pomůže, ale nejdřív zajdu za tou kožní - aby bylo co diagnostikovat, pak teprv změním ten Nutrilon a svoji životosprávu.
Vidíš, ještě je možnost infekce... Doufám, že to se nám vyhne...

rychetkami
21. únor 2013

@joyce2 jo, to znám, před 33 lety to se mnou udělali úplně stejně a AE mám dodnes a nikdo mi nedovedl pomoct, všichni řeší jen kožní projev a příčina je všem ukradená. NAštěstí drtivá většina ekzematiků má v dospělosti ekzém mnohem lepší.
A ten Nutrilon alergy care máme taky - a na recept, pojišťovna nám část hradí, každý měsíc je to jinak, teď nám na něj dávají stovku, některé měsíce i dvě.

zvalentova
autor
21. únor 2013

hurá, už jsou doma 🙂
Jen musím najít recept na červenou řepu a bude to ideální 😎

rychetkami
21. únor 2013

@zvalentova Zuzko, kde se to dá objednat? ZAčala jsem taky vařit pro hady, tak ať to máme dobrý🙂

zvalentova
autor
21. únor 2013

@rychetkami Kam, tyhle jsou ze Svět bedýnek. Ještě zkusím Fresh bedýnky. Pro srovnání a tak. Všude mají trochu jiné věci. 🙂

sariky
21. únor 2013

@zvalentova
@rychetkami Kamil, zkoumala jsem to na netu a je spousta odkazu na bedynky. staci vyguglit 😉
Zuzi, ja jsem cervenou repu pridala na svacinu k jabkum, ale vubec to nejedli, ma to dost specifickou chut. ale moji susini jsou dost mlsny kozy, takze hadam, ze klokani ti to zbasti bez problemu 😉

sariky
21. únor 2013

@zvalentova
@rychetkami ja jsem prave nasla i recenzi na ty bedynky a zklamalo me, ze spousta prodejcu ma tu zeleninu bio jen papirove a ve skutecnosti to bio vubec neni. za ty prachy.... 😠

sariky
21. únor 2013

@rychetkami
@zvalentova teda ja to dneska vedu - misto, abych se vyjadrila hned napoprve, tak takhle spamuju...
chtela jsem dodat, ze se jednalo o recenzi brnenskych bedynek. takze v praze to muze byt vsechno v cajku 😉

zvalentova
autor
21. únor 2013
rychetkami
21. únor 2013

@sariky
@zvalentova aspoň mám co číst, teplý lidský slovo neuškodí🙂 jj, hodím si tedy do strejdy seznama výraz bedýnky praha a uvidím, neměla jsem šajna, že se to tak jmenuje ofiko a taky jsem byla líná🙂

Jinak v Podolí ladovská zima - chodníky jeden led a my jsme v kopci, takže do kopce pomalu a nepodkluzovat a z kopce se chytnu držadla a jedu, EW je na tohle ideální, řádím jak malá holka, lidi mě občas sledujou docela pohoršeně, že se důstojná matka dvou dětí klouže jak malej had🙂

maruja
21. únor 2013

@zvalentova Zuzko, já řepu uvařím, nebo upeču v troubě, v celku ve šlupce. Já miluju upečenou řepu, pak jí oloupu, nakrájim na kolečka a pokapu oliv olejema balsamikem a s toustem a cottage je to žůůůůůžo 😉

kinguse
22. únor 2013

ahoj holky, no kde jste všechny??? Vám zapadaly klávesnice sněhem 😀 😀 😀

kinguse
22. únor 2013

@maruja to zní dobře,ta řepa! 😉

sariky
22. únor 2013

@kinguse klavesnice nastesti nezapadala, ale ten snih je hnus. ja uz chci jarooooo!
a taky cekam, az nekdo neco napise, abych se trochu rozveselila 😀

joyce2
22. únor 2013

Ahoj Gábi. Nevíš o dobré kožní v čb?