Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a vítej 🙂
Se neboj, tady se toho dá vyslechnout, jen se ptej 😀

maruja
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a Ahoj a vítej, tady se semele kde co 😉

rychetkami
24. únor 2013

@zvalentova to se klokani mají, žíraviny a ještě takhle štíhlí🙂

jarkalada
24. únor 2013

už skoro 2 týdny se domlouvám s paní, od který bych si ráda koupila odrážedlo, aby měly děti něco u našich. A není schopná mi i 3-4 dny vůbec odpovědět. Když už, tak se domluvíme - a večer předtím píše, že jí do toho zas něco vlezlo..
Už mě to neba. Bude hodně hnusný, když jí to odmítnu a poohlídnu se jinde?

b.e.r.u.s.k.a
24. únor 2013

@jarkalada
@maruja děkuji za přivítání,teď letím ještě s dětmi ven,ale večer až je uložím se ještě ozvu.Já mám tolik otázek,že ani nevím,kde začít 🙂

jarkalada
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a už se těšíme a brousíme si klávesnice 😀

maruja
24. únor 2013

@jarkalada vůbec bych se nebála jí napsat, že jsi ztratila zájem. Já myslím, že odrážedlo seženeš jinde 😉

evikj33
24. únor 2013

Ahoj maminky mužu zas otravovat,prckové jsou ještě maloši,ale v Kaufu je akce na skleničky Hamánek máte někdo zkušenost? 😕

zvalentova
autor
24. únor 2013

@evikj33 Evi, klidně je zkus. Hlavně čti složení, děti si samy řeknou jestli jim chutnají. Já už 3 měsíce nic nekoupila jak musím vařit.

zvalentova
autor
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a Tak šup do nás s dotazy 🙂

rychetkami
24. únor 2013

@ostrava8
@maruja no jasně, prostě my bychom bez jejich rad byli v kytkách🙂 A to jsem včera ještě nenapsala o výslužce, kterou jsme dostali...jedny suprovní punčocháče se zpuchřelou gumou a nějaká bodýčka, který švagrová chtěla vyhodit.... no nic, došly hadry na nádobí a linku a ty boďa jsou z pěkné bavlny🙂

maruja
24. únor 2013

@rychetkami 😝 to co švagrová chce vyhodit takje dobrý pro vaše dvojčata, ta je táááák hodnááááá,že vám to přivezla 😉 taky mám pár kousků na linku

rychetkami
24. únor 2013

@maruja jj, takhle to u nás chodí... a švagrovka minulý měsíc vznesla požadavek na mého manžela (jejího bratra), aby se vzdal dědictví po jejich otci - tj. baráku, oni v něm přece bydlí....

zvalentova
autor
24. únor 2013

@rychetkami no jasně, barák ji necháte až potom co ho řádně vyplatí, že. 😎

maruja
24. únor 2013

@rychetkami 😀 tak to snad ani nemůže myslet vážně

b.e.r.u.s.k.a
24. únor 2013

Ani nevím kde začít,ale snad s tím nejaktuálnějším.Minulý týden si děti začali stoupat a ještě nemají vychytané pády,takže jsou věčně na zemi a dost padají hlavičkami na zem,mám v pokojíku sice nataženou,takovou silnější deku,ale jim se samozřejmě líbí mimo ni,takže ty rány,jsou někdy dost silné,jak jste to řešili vy nebo řešíte?A zadruhé,poslední 4dny je malý děsně ukňouraný a nejenom navečer,ale i přes den,pořád se po mě plazí a brečí,včera to byl extrém,to nebrečel,ale řval a malá se ho nemohla ani dotknout a já jsem ho zase nemohla položit ☹ No a uspávání ani nemluvím ☹ to je kapitola sama pro sebe.Je nápor,ale jsou to naše zlatíčka.Mám kolem sebe hodně maminek co mají děti,ale je něco jiného mít jedno nebo dvě,to je pak vše jiné,počínaje uspáváním,krmením,hraním.....Proto jsem vyhledala tuto diskuzi. 🙂

rychetkami
24. únor 2013

@maruja jo, holka, možný je všechno☹

maruja
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a tak pády jsou i u nás aktuální, zatím tada jen Vitori a tak jsem celý den na zemi a chytám jí, no někdy jí nechytím a taky sebou lupne. Jinak s tím nic jiného nedělám, helmu nemáme 😉

s tím fňukáním, může jít o zuby, nepíšeš jestli nějaký máte. Na to by pomohl Calgel, vmasírovat do dásní.

uspávání jde u nás dobře jen je malá asi za půl hoďky vzhůru a zase uspáváme, tak si myslím, že to budou taky zoubky, protože před tím spala jak medvídě a teď mě takhle zlobí

jarkalada
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a tak jak píše Maruja, s pádama moc nenaděláš. U nás Lukášek často padal hlavou dozadu na plovoučku, to byly rány děsný. Existujou i helmičky, ale než jsem se rozhoupala nějaký sehnat, tak to vcelku vypiloval 😎
A monomaminkám nevysvětlíš, že to je jiný, né jenom dvakrát vše dělat...kdo to nezažil, nikdy nepochopí. Proto jsme přece všechny tady 🙂 Ale vždy si řekni, že jsou i maminky, co maj trojčátka a vícerčata, 😀

b.e.r.u.s.k.a
24. únor 2013

@maruja a jak staré máš děti?No já je chytám též,ale i tak se stane,že nechytnu oba naráz ☹ Jé s tou helmou jsi mi připomenula manžela.Malá dřív nosila helmičku,kvůli hlavičce,aby se jí srovnala a on mi kterýsi den povídá,co kdybychom jí ji nasadili,když teď tak padá 🙂 No ty zoubky mě taky napadly,ale už má 4 a nechce mě pustit se kouknout do pusenky.Ještě mě napadlo bříško.

b.e.r.u.s.k.a
24. únor 2013

@jarkalada to máš pravdu,já už bych tři nedala,stačí mi ti naši dráčci 🙂

maruja
24. únor 2013

@jarkalada četla jsem teď článek o těch helmách a nedoporučujou to, protože ty děti se pak nebojej padat, že je to tolik nebolí anedávaj si pozor 😉

maruja
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a já mám 4 letou holku a pak 9m jak ty 😉

b.e.r.u.s.k.a
24. únor 2013

@maruja jé a jak to zvládáš s 3dětmi?Obdivuji tě 😉

maruja
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a tak musím 🙂 teď už je to dobrý už jsem si zvykla a máme režim. ráno do školky je to fičák, ale dá se 😀

kinguse
24. únor 2013

@jarkalada normálně bych se na tu ženskou vyprdla a napsala ji,že vzhledem ke komunikaci,teda spis nekomunikaci,Sic našla něco jinyho!!!!

@b.e.r.u.s.k.a ahoj,taky té vítám!!! Co se tyče padu,tak s tím nic moc neudelas,pokud jim neustale nebudeš stát za zadkem 😒 ...což taky furt nejde! Ale muzu te uklidnit,že děti maj celkem tvrdý hlavy a pokud napadnou na spánek nebo na něco hoooodne tvrdého nebo ostrého,tak by se nemelo nic stát! A s tím knouranim to taky tipuju na zoubky.

jarkalada
24. únor 2013

@kinguse jsi mě navnadila na to spaní, už to chci zabalit a ty příjdeš 😀 😀
jj, počkám do zítra. Ono je to z toho čb bazárku, tak jsem byla ráda, že to bude bez poštovnýho, ale vůbec nereaguje, nebo napíše pár slov a zas prd, tak se na ní vybodnu. Kdoví, co by z toho nakonec bylo.
Zítra mi přijede po půl roce sestra - ve čtvrt na osum!! 😝 tak už to půjdu zalomit

kinguse
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a helmicku nedavej, přesně jak píse @maruja pak se tak nebojí, však oni na to brzo přijdou 😉

zvalentova
autor
24. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a ahoj, pády jsou na denním pořádku i u mých, relativně zkušených dětí. Záleží jaký mají den, jak se vyspí. Určitě se ale padat musí naučit, aby až vyjdou ven, byli připravení. Pokud to nejsou pády na nebezpečná místa, tak je nech. Mozek se tím učí, jak něco dělat/nedělat.
Zoubky jsou nepříjemné, dnešní večer aktuální téma. Zkus Calgel, někdo dává i Panadol. I ti moji kňourají. Dřív to byl mladík, mazel. Teď je v pohodě a jeho štafetu přebrala mladá. Pořád by se chtěla chovat, ztratila ostražitost a lítá po bytě jako švec. Každou chvíli se někde ťukne a hnedka brečí a tak se chce tulit. Když je to chytne oba, mám tendenci se zavřít do ložnice, vzít špunty a dělat, že tam vůbec nejsem.

O spaní jsou tady sáhodlouhé texty. Já s Lenny a kinguse bychom mohly vydat encyklopedii nespavců.
Naprosto ti rozumím, matky s monočlánky nikdy nepochopí a ani nemohou naši situaci. Podle hesla "Jedno dítě = žádné dítě". Držím palce a napiš jak to zvládáš. 🙂

kinguse
24. únor 2013

@jarkalada neboj,taky to balim,oči se mi zavírají a na tom iPadu mě nebavi datlovat 😀