Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2013

@kinguse Tak to je super,když jim dáš do postýlek flašku a oni dál spinkají 😉
@sariky no já nemít mamku,tak už jsem hotová.Jsou dny kdy to vůbec nedávám ☹ a připadám si jako neschopná matka
@zvalentova A kolik vypijí toho mlíčka a dáváš to tak brzy po sobě?No já jsem teď koupila hajaju od Hami a to je řídké,tak jsem zvědavá.No a to jim opravdu nedáš když se v noci vzbudí a nepláčou?Nám někdy dudlík nezabere a musím krmit.A hlavně bych se asi navstávala,když chtějí papat a já jim nutím dudlík.

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2013

@zvalentova když je tu se mnou mamka,tak je to v pohodě,to stihnu i něco uvařit a uklidit,ale jináč je to děs,úklid jde stranou a vařím na etapy nebo povečerech

zvalentova
autor
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a v 6 dávám 160 ml, po vykoupání mají při večerníčku necelých 100 ml na uklidnění. Doufám, že časem bude plnohodnotná večeře zůstane jen Nutrilon před půl 8.

sariky
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a uvarit a uklidit? to je pro me sci-fi. varim jen pro susiny, pro me a pro mm nevarim, neni proste kdy. max o vikendu, kdyz mi mm se susinama pomaha. a uklid? to uz ani pomalu nevim, co to slovo znamena. delam jen to nezbytne (utiram poblitou podlahu atd), ale na nejaky vyssi level neni cas ani sila.

joyce2
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a Ahoj, zdravím tě. Já to mám s vařením a úklidem stejné. - Si ani tak nepřipadám jako neschopná matka, spíš jako neschopná hospodyně. - Je to jak píšeš. - Vaření večer, nebo na etapy, a to tak několikrát do týdne. Pořád tu mám větší nebo menší nepořádek. - Menší nepořádek je výhra. - Připadá mi, že nádobí meju pořád a pořád je ho plná kuchyně, vytírat bych za tohohle počasí mohla snad nonstop... Prostě děs. Ale je fakt, že hodně dělá spánek v noci, když se člověk vyspí, má víc energie nějak tu ten nepořádek pacifikovat. Když je člověk vzhůru co dvě hoďky, je to pak druhej den na nic.
Tak že u nás více méně pořád bordel. - To vypadá, že si tu celý dny válím šunky. 😝 A člověk se tak snaží...

joyce2
25. únor 2013

@sariky
@zvalentova
Možná je to nesmysl, ale podělím se s vámi o kamarádky zkušenost s ekzémem u syna. - Také má atopický ekzém a někdo jim poradil, že je to tím, že se v noci odkopává a prochládají mu ledviny, ať ho víc obleče. - Začla ho víc oblékat a prý se to pak opravdu zlepšilo. - Tak můžete promyslet....
Já holky na noc oblíkám až dost, ale přemýšlím, jestli mi nemůžou prochládat venku v kočárku. - Tak se na to teď zaměřuju, ale výrazný zlepšení u nás zatím není.

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2013

@zvalentova to mi neříkej,že koukají na večerníčka 😕 Jináč naši jedí v pět 90ml mlíčka a v sedm jim dávám kašičku a té už mi moc nespapají ☹
@sariky takže jsi taky neustále s dětmi,manžel teď byl dva dny s námi a jak začali vstávat,tak se jim musíme neustále věnovat a jeden s nimi být a hlídat,takže říkal,že to není normální.
A holky jak vám spinkají děti přes den,usnou doma v postýlkách a kolikrát je dáváte?

joyce2
25. únor 2013

@sariky
Držím palce s tím zahleněním - ať je to brzy lepší. Já moc rad nemám - asi už tu všechno zaznělo. - Podložila bych postýlku, aby měla výš hlavičku a líp se jí dýchalo. Moc držím palce, ať se to zlepšuje.

zvalentova
autor
25. únor 2013

@joyce2 to se mi nezdá, to by klokani nic neměli. Mají velkou duchnu a ještě pytel... možná že když bych jim přikryla i hlavu, tak by spali celu noc 😀

zvalentova
autor
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a spí ještě pořád 2x, ale pokud by se mi podařilo, aby vstávali kolem 8, už by dopolední spánek nebyl třeba.
Jak jsem už psala dřív, odpoledne nesmí spát déle jak do tří, spíš do půl třetí. Jinak večer neusnou a dělají bordel.

joyce2
25. únor 2013

@zvalentova 😀 Tak, hlavu přikrejt a něčím zatížit. - To by bylo spaní. 😀

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2013

@zvalentova ty jo ti naši tedy spí dost často a asi dělám chybu,že s nimi jdu ještě večer ven a to prospí,takže potom je to uspávání horší ☹ ale dřív to nebyl problém,až teď poslední týdny.
Ale nedokážu si představit,že by spinkali jen do tří,to bych asi nevydržela,jak by byli ukňouraní,já jsem ráda,že zdřímnou.
I vy ostatní to máte se spinkáním,taky tak?

sariky
25. únor 2013

@zvalentova Zuzo, s tim prikrytim hlavy jsem se fakt pobavila 😀 . ale jinak myslim, ze oblecenim, resp. teplem nebo zimou to neni. jasne, kdyz se zpoti, tak je ekzem horsi. nicmene si myslim, ze chlad neni spoustecem.....

sariky
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a my to mame se spinkanim bidne 😀 susini pres den nechcou spat i kdyz jsou unaveni, uknourani, urvani. na ne nic neplati, zadny pravidlo, vzorec. jsou to proste individua. takze pro nas neni spasa ani kocarek 😒 Nekdy se mi je pres den podari uspat jednou, nekdy 2x, nekdy 3x. to, kolikrat spi nebo nespi pres den nema vliv na kvalitu nocniho spanku. nekdy spi skoro celou noc, nekdy se budi milionkrat za noc. vstavaji vetsinou po pate rano. takze je to priserny, jsem strasne unavena, vystavena. vecerni uspavani jak kdy. nekdy usnou hned, jindy tam uspavam treba hodinu. proste nevyzpytatelni. tudiz ja zadny rady predavat nemuzu, sama jich mam malo 😀

zvalentova
autor
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a tak nemusí do tří, nech je třeba do 4, ale co jsem si přečetla radu (a úspěšně aplikovala), že dítě by mělo být před večerním spaní 3-4 h. vzůru, tak usínají opravdu bez problémů.
Když nehlídám tchýni kdy je má vzbudit a nechá je spát až se vzbudí, jsou přespalí a usínají min. o 2 hod. později.

Já potřebuji vychytat noční buzení, ale to se třeba jednou podaří zlomit a budou spát 🙂

sariky
25. únor 2013

@zvalentova
@b.e.r.u.s.k.a jak vidis, u kazdyho funguje neco jinyho. u nas to proste vliv na spanek v noci nema.... holt funguje metoda pokus omyl. akorat mam pocit, ze zkousim furt jenom ty omyly 😀

sariky
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a nevim, jestli jsem to neprehledla, ale jake jmeno se zkryva za beruskou?

joyce2
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a Já mám pocit, že u nás noční spánek s tím denním moc nesouvisí. - Kolikrát spí přes den jak dřeva a večer taky. Pak je zas den, že přes den tolik nespí a v noci se budí...
Mám pocit, že je to s tím spaním hodně individuální a každé dítě ši řekne. (Akorát že my musíme koordinovat dvě děti. 😀 )
My jsme to ještě do včerejška měli tak, že vstávali zhruba v sedm v osm, v devět v deset jsme dali oběd a spali do dvou do tří, nebo i dýl. Podle toho, jak to vyšlo, šli pak ještě spát v pět v šest (vzbudit nutno nejdéle v osm), když se odpo vzbudili v půl čtvrtý a dýl, už spát nešli, napili se, pohráli, pak už kaše, koupání, pití a vyšlo to kolem sedmý spát. (A do nedávna mi s tímhle režimem prospali celou noc.)
Teď bych řekla, že mají víc energie, v noci se budí a mají žízeň. A režim se nám možná změní, včera a dneska vstávali v šest, takže v osm sváča a třeba se to ustálí na spaní dopo a odpo. - Jsem zvědavá.

maruja
25. únor 2013

@zvalentova mám to jako zuzka, nejdýl ve 4 musej bejt vzhůru, aby potom usnuli večer v 8, v 6 mají večeři, někdy kaši, někdy zbytek od večeře. A v 8 kojení. Starší, když odpoledne nespala spala potom hůř v noci, takže režim ve spaní za mě rozhodně být musí. Ještě to musím skloubit se školkou a vyzvedáváním 😉

joyce2
25. únor 2013

@maruja Když se vzbudí odpo ve čtyři, je to ideál. - Vychází to tak, jak píšeš, v šest večeře, po sedmý, nebo v osm spát (podle toho, jestli koupeme). Ale jak se vzbudí ve tři, musí v podvečer ještě spát, protože by mi do večera nevydržely (jsou pak přetáhlý a hrozí, že se jedna bude muset k spánku prořvat, což neriskuju), tak jdou spát a někdy jsou za hodinku zase vzhůru, ale někdy spí jak zabitý a mezi sedmou a osmou je musíme vzbudit, a spát jsou až mezi devátou a desátou.

maruja
25. únor 2013

@joyce2 ani pak už bych je nedala, v 8 se prostě u nás spí 😉

já hrozně ráda vařím, teď teda spíš rychlovky, ae jsem schopná dělat k snídani lívance 😝 mláďata sedí ve stoličkách a pozorujou jak my se starší vaříme, mají to jak divadlo

joyce2
25. únor 2013

@maruja Když se v osm spí, je to ideál. - Třeba se k tomu taky dopracujeme, že to tak u nás bude každý den. 😉

S tím vařením máš můj obdiv. 🙂 Taky vařím docela ráda, ale zatím to teda moc často nestíhám. A o pečení ani nemluvím, jsem myslela, že o víkendu udělám bábovku na zakousnutí a vůbec jsem se na to nedostala. 😒
A lívance k snídani. ňam, ňam, jsi šikulka. 🙂

jarkalada
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a my jsme naše krmili někdy kolem té osmé večer, a pak jsme je fakt natvrdku budili kolem 23h - nakrmili jsme je v polospánku, ani se pořádně neprobudili... a spali pak až zas aspoň do 7h. Ale to bylo tak do toho 8-9m.
Jsem si říkala, že radši vydržím do jedenácti, půlnoci, než aby mě oni samy vzbudili někdy ve dvě, že maj hlad, bych se na ně mohla...... 🙂))
Pak už spali cca od těch 21h. celou noc, do půl osmý nebo tak.
A někdy od tý doby doteď spí ještě 2x denně. Dopol. kolem 11:30-do cca 12:30, někdy do 13h. A odpoledne ještě musí spát kolem 16-16:30 a nechávám je max. do půl šestý. Pak vzbudím. A večer choděj spát kolem půl devátý, usnou jak kdy, v devět, někdy pozdějc, ale jsou tam v klidu.

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2013

@maruja vaši už sedí,no to já bych taky potřebovala.Dala bych si je do kuchyně a alespoň navařila 😉

maruja
25. únor 2013

@joyce2 jsem od 5 hod vzhůru, tak dělám lívance 😀 ale to jen o víkendu, kdy máme čas. Ve všední den musíme být ve školce do 8 hod 😉

maruja
25. únor 2013

@b.e.r.u.s.k.a jsou v těch polohovacích jídelních židličkách, tam je dávám asi od 3m 😉 Adam ještě zdaleka nesedí

maruja
25. únor 2013

@zvalentova jsi mě navnadila s tou červenou řepou a tak jí měli dnes k obědu a já ji mám připravenou k večeři 😉

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2013

@maruja polohovací jídelní židličky,tak to musí být super,my máme ty klasické,ale tam už musí umět sedět a ještě jsem měla lehátko,ale z toho už mi vyrostli ☹
Jináč dnešní uspávání zase beznadějné,takže zítřejší oslava s kamarádkama padá ☹ a já se tááááááák těšila.

b.e.r.u.s.k.a
25. únor 2013

@sariky promiň,že jsem neodpověděla,ale za beruškou se skrývá Gabča 🙂
Holky a vy nemáte nějakou tabulku,kdo se jak jmenuje a jak staré máte dětičky? 😉 Abych se nějak zorientovala 😅

lenny2
25. únor 2013

Holky moje, já vás ty vogo vůbec nestihám ☹ Pěkně vás zanedbávám, co? 😉
Co se týče jídla, u nás to fakt o jídle neni, Štofa se nají opravdu dosyta, v postýlce před spaním má Hajaju a stejnak chce okolo jedný ráno ještě Sunar. Pak teda spí.....
Ale ten Sunar chce podle mýho né z hladu, ale ze zvyku.....a já mu ho pochopitelně dávám, protože odmítám se s nim v jednu ráno dohadovat, aby zas usnul. Takhle vrznu flašku a jdu si lehnout, ráno jí sbírám ze země prázdnou 😀
Jinak obě děti mi už lítaj za ruce jak šídla, takže je to už asi otázkou dní, kdy se rozběhou samy.....
Linda je na pohodu, s odpuštěním žere jak kyselina, nesmim před nim nic kousat, hnedka všechno chce. Zejtra jdem na roční prohlídku, orientačně jsem Štofu vrzla u mamky na váhu a bylo tam 12kg 😀
Nic, jdu je vrznout do pelechů a snad stihnu Cesty domů 🙂
@zvaletnova Zuzi, co Cosatta, zkoušelas už? 😉