Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

kinguse
2. bře 2013

@evikj33 Evi,náš malej měl jít taky uz loni,ale nakonec jsme dávali odklad,tak se mi dost ulevilo. Taky jsem se ze zacatku hodne trapila,že na nej nemám čas, a kdyz čas byl,tak jsem byla totálně vyšťavená a nemela na nej silu ☹ Ale postupne se to zlepšilo a je to víc v pohode. Ty začátky jsou proste těžký, u nás to bohužel trvalo skoro rok 😒

b.e.r.u.s.k.a
3. bře 2013

Dobré ránko,
holky malá se mi posledních pár dní v noci pořád budí ☹ Vypadne jí dudlíček a někdy začne tak řvát a to je třeba i po jídle,takže hladem to není ☹ Už ani nevím kolikrát za noc k ní vstávám,když jí dám k ránu k sobě,abych se alespoň chvilku vyspala,tak je sice v klidu,ale já nespím,protože se roztahuje a já se pak bojím pohnout,abych ji nevzbudila 😔 Tak nevím co jí je,nové zoubky zatím na obzoru nejsou a jestli se jí něco špatného zdá nevím

maruja
3. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a teď to má prostě takhle. Naše malá teď taky moc nespí, u mě v posteli je v klidu a ve svý se furt mele a řve. Nic si z toho nedělej ono jí to přejde 😉

b.e.r.u.s.k.a
3. bře 2013

@maruja tak to jsem ráda,že nejsme sami,oni se v tom střídají.Malý skončil a začala malá.Ale tomu rostly zoubky,takže vím proč plakal

silvie_z
3. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a taky se u dětí uklidňuju, že je to vždycky období a přejde to. horší je to u chlapa, ten se už myslím ve svém věku nezmění 😀

b.e.r.u.s.k.a
3. bře 2013

@silvie_z 😀 😀 😀

zvalentova
autor
3. bře 2013

Holky hlásím dvojí úspěch.
Máslo a kváskový chleba bez reakce. Dokonce jsem jim ho dneska dala ke svačině nakrájený na kostičky. Kuba si ho vzorně bral sám, pro Kačkou je jezení nudné a nechtěla sedět v židli.
Zítra zkusim dát smetanu do svíčkové.

jarkalada
3. bře 2013

@zvalentova to je super, že se vám lepší repertoár co se jídla týče 🙂

zvalentova
autor
3. bře 2013

@jarkalada jsem za to ráda, už to chce. Ještě uměním sunar a budu spokojená 🙂

venuss
3. bře 2013

ahoj maminky, jsem novopečená maminka dvojčátek holčiček jednovaječných. Mají 3 týdny a mají problémy se škytavkou. Škytají snad po každém jídle... 🙂 Mám ještě 3letého syna, který je moc hodný a pomáhá. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli náhodou neprodáváte někdo skate ke kočárku easy walker duo? A jestli máte někdo radu, jak kojit, aby holky neškytaly.trhá mi to vždycky srdce...☹

evikj33
3. bře 2013

@kinguse No malej je prosincovej,tak když by dostal odklad šel by skoro v 8 a navíc už se docela těší na školu a ve školce už se ho chtěj ztřepat,maj hodně dětí 😅 Snad se do září trochu srovnáme a nějak to budem muset zvládnout.Takže budete mít letos taky školáka?

kinguse
3. bře 2013

@evikj33 tak to už vlastně odklad měl,když je v prosinci, to už ho asi dát musíš 😅 Neboj,nějak to zvládneš, ono ti bohužel asi nic jinýho nezbude 😀 😀 😀 Já jsem na to sama zvědavá. Škola byla pohodička, když se nechtěli,tak prostě nemusel jít,ale škola...ta už se MUSÍ!!!

kaluc2
3. bře 2013

Holky,najíždíme s klukama na mléčné výrobky.Kdy jim dáváte jogurt,na dopolední nebo odpolední svačinu?Tím taky nahrazuji další dávku mléka,že?Budu ráda,když mi některá z vás napíše váš denní jídelníček.Předem díky moc.

jarkalada
3. bře 2013

@kaluc2 mléčný výrobky aspoň naše dr. říkala na odpolední svačinku. I my máme pořád ráno mlíko, dopoledne ovoce, v poledne maso/zelenina, odpoledne jogurt + něco k tomu, večer mlíko 🙂

zvalentova
autor
3. bře 2013

@kaluc2 ahoj, mě se osvědčilo ovoce dopoledne, kvůli energii a jogurty odpoledne.😉

zvalentova
autor
3. bře 2013

@jarkalada koukam, že to máš stejně 🙂
Jaru, co dáváš jako "něco k tomu"?

zvalentova
autor
3. bře 2013

@venuss ahoj, skate nemám ☹
Skytavka je u malých normální, také jsem bojovala. Časem zmizela u holky, potom i u kluka. Kojila jsem v tandemu.

jarkalada
3. bře 2013

@zvalentova no, oni "něco" jedí furt průběžně 😀
dneska měli třeba tvrdý sýr plus kousek rohlíku. Někdy jim dám zbytek od oběda, co nesnědli. Už můžou i třeba rohlík nebo chleba se šunkou, lučina atd. U nás jedem permamentně furt celej den na jablkách, po těch se můžou utlouct - ale vy na ně myslím máte reakci, co 😒
Teď objevili kouzlo kukuřičných lupínků, překvapivě na ně nejsou tvrdý.
Ale i odpoledne jim dám třeba potom i nějaký ovoce, jakýkoliv. Samozřejmě "na chuť" křupky.
Nic zvláštního jim ale nedávám. Zatím jsem si netroufla na různý pomazánky atd, protože mi stejně povětšinou chtějí pečivo jen suchý

zvalentova
autor
3. bře 2013

@jarkalada už jsem to vychytala, jablka můžou, ale matlaj mi kousíčky po bytě, tak je tvrdě hlídám 😎
Hodně mají v oblibě takovej ten zdravej "polystyren" místo kukuřičných křupek

jarkalada
3. bře 2013

@zvalentova naši taky matlaj 😀
ten se asi tak nelepí na zuby, ne? Nebo je to podobný?

zvalentova
autor
3. bře 2013

@jarkalada je lepší, křupky jsou jak žluté lepidlo 😀

kaluc2
4. bře 2013

Díky za tipy.Ještě se zeptám,když jste začínali s těma jogurtama,dávali jste je samostatně nebo raději hned s ovocem.Mně samotné bílý jogurt nejde do krku.

rychetkami
4. bře 2013

@luciferka29 já do vodítek stopro půjdu, radši, abych děti měla živý, než pro někoho blbě vypadající.
@sariky no byla to trochu komedie, bylo vtipný i to, že děti nejdřív jmenovali a nás jako první a mm vyrazil vpřed🙂

maruja
4. bře 2013

@venuss Ahoj, malá taky škytala skoro po každým jídle. Když jsem jí brala od prsa, musela jsem jí držet na odříhnutí tak aby se jí nenapnulo bříško. To zn. pomalu, podpírat záda a zadeček a na odříhnutí pevně držet, pak to bylo lepší 😉

maruja
4. bře 2013

@kaluc2 taky dáváme jogurt odpoledne s ovocem, nebo jen s piškotama, nahrazenou nemáme ještě žádnou dávku, po každým jídle chtěj kojit, nic jinýho pít nechtěj. Doufám, že se to do léta zlepší 🙂

zvalentova
autor
4. bře 2013

@kaluc2 já trubka dala piškoty a pak jsem nebyla schopna identifikovat příčinu ekzému. Našim chutná samotný i s presnidavkou.

ostrava8
4. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a ahoj tak jsi mě asi zaklela 🙂 v neděli jsem měla 2 defekty na jednom kole 🙂 sranda .. ale mm konstatoval (máme použitý kočárek né nový), že gumy už byly sjeté a tenké a stačilo opravdu po té zimě najet na kousek ostrého kamínku a bylo to. Takže jsem koupili nové duše i gumy a snad to bude OK 🙂

ostrava8
4. bře 2013

@venuss ahoj gratuluji k miminkům 🙂 škytavku naši taky měli a bohužel se s tím nedá nic dělat, ono to přejde časem samo, jak psaly holky. Nám v porodnici řekli že je to zbloudilý nerv 🙂

zvalentova
autor
4. bře 2013

@ostrava8 taky jsem vyměnila všechny duše před zimou a drandím o 106 🙂

b.e.r.u.s.k.a
4. bře 2013

@ostrava8 jé to jsem nechtěla 😅 No my máme kočárek nový,ale poslední dobou opravujeme pořád
Jé holky,tak to já dávám dezertík dopoledne a odpoledne přesnídávku a mlíčko samozřejmě v noci,ráno a odpoledne před kašičkou.Jo a klasická kaše se nám zatím neosvědčila ☹ není vůbec hustá a i když mi malý včera vypil 220ml,tak byl o půl jedenácté vzhůru a chtěl zase papat 😨