Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

b.e.r.u.s.k.a
11. bře 2013

@maruja no já jim to chtěla trochu obohatitit 😀 Dobrá vyzkouším ten kváskový chleba,tedy kůrku 😉

maruja
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a nevím jak jsou na tom tvoji se zubama 🙂 ale ohlodávat kůrku je OK. Ale zkus ty dětský křupky, maj kukuřičný, rýžový. Mají je v rossmenu i zdravá výživa 😉

sariky
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a
@maruja obyc kukuricny maji i v lekarnach...

zvalentova
autor
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a už můžou máslo, takže namažu obyč.máslem, nakrájím na kostičky. Holku krmím, kluk se krmí sám.Někdy ale dávám suchý, mají to spíš jako zábavu.
Rýžové křupky jako jsou kukuřičné.

alex001
11. bře 2013

Ahoj holky chtěla bych dneska klukům uvařit kuřecí masíčko, s cuketou a brambůrkem, ale nevím jak na to kolik čeho aby jim to chutnalo ☹ . A vaříte ve vodě kterou pak přidáte do příkrmu nebo vylíváte? A přidáváte mlíčko? Moc jsem toho klukům zatím nevařila spíš dostávají skleničky 🙂.

maruja
11. bře 2013

@alex001 všechno nakrájím na asi stejné kousky a vařím dohromady, rozmixuju ne do hladka a podle potřeby dodám tu vodu ve které jsem vařila. Víc bych dala cuketky a míň brambor. Mlíko nepřidávám 😉

alex001
11. bře 2013

@maruja Děkuji zkusím to dnes uvařit a uvidíme dám vědět jak to dopadlo 🙂 .

b.e.r.u.s.k.a
11. bře 2013

@maruja ty kukuřičný už papají a na rýžové kouknu,děkuji 😉 No a zoubky máme malý dokonce 4 a dva mu rostou a malá jen 2
@zvalentova A naši už taky můžou máslo?A jaké dáváš?
@alex001 já vařím vše zvlášť,ale jen proto,že to dělám ve větším množství a zamražuji a většinou jim k tomu přidávám kašičku,to jim víc chutná 😵 Mám mlsouny

jarkalada
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a "Všechno" s mírou můžou až od roka, tvaroh by měli ale třeba ještě později
Koukni se tady do alba k užvatelně Katyxq - má tam přesně rozepsané i s recepty, co kdy od jakého měsíce můžou 🙂

alex001
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a jakou kašičku?

alex001
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a u nás má Sebík dole dva zoubky a nahoře 4, Filípek zatím dole 2 zoubky, ale už se mu klubou 4nahoře 😀

zvalentova
autor
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a máslo je máslo, ne margarín. A jestli to můžou, to musíš pomalu vyzkoušet.

sariky
11. bře 2013

@alex001 pokud ti to budou jist bez kase, tak bych jim to do toho nedavala, at si zbytecne nezvykaji na neco, co pozdeji budes odbouravat...

alex001
11. bře 2013

@sariky já pořád nechápu jakou kaši? 😒

b.e.r.u.s.k.a
11. bře 2013

@alex001 je to moje první kašička od Nestlé 🙂

zvalentova
autor
11. bře 2013

@alex001 mlíko jim vůbec do příkrmů nedávám. Používám vodu ve které to vařím. Je to jako zeleninový/masový vývar.

maruja
11. bře 2013

@alex001 a do hotový porce dávám tuk, řepkový, dýňový, ořechový olej, nebo klasik máslo. Zamražovat bez tuku 😉

sariky
11. bře 2013

@maruja ja ten olej davam rovnou do vody, kdyz to varim. ale v tom by nemel byt rozdil, nebo jo? jinak totiz na to zapominam 😒

alex001
11. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a Tak to jim tam dávat nebudu tu mají večer před mlíčkem když jdou spát 🙂 .

maruja
11. bře 2013

kaši bych tam taky nedávala, ať to má chuť kterou to má mít

alex001
11. bře 2013

Děkuju holky tak mlíčko přidávat nebudu 😉 a do příkrmů dávám vždy řecký olivový olej máme originál domácí je boží jiný doma ani nepoužíváme jen když smažíme řízky a na ně slunečnicový 😀

maruja
11. bře 2013

@sariky tak jestli tam dáš celou tu vodu tak je to jedno. Ten olej je důležitej kůli vstřebávání vit. rozpustných v tucích a pak jdou i líp na velkou

alex001
11. bře 2013

Ještě jsem se chtěla zeptat jak vám děti reagovaly na hovězí maso? Pokaždé když naši draci dostanou hovězí maso zatím pokaždé ze skleničky tak celý den blinkají. Myslíte, že když jim uvařím čerstvé tak to bude v pohodě nebo budou taky blinkat?

zvalentova
autor
11. bře 2013

@sariky
@maruja
@alex001 to já se jim s tím pěkně sejřím - zeleninu restuju na oleji/ másle, aby to chytlo dobrý šmak.

sariky
11. bře 2013

@maruja vim, ze se tuk musi davat kvuli adeku 😉 celou vodu davam jak kdy, zalezi na tom, jak se mi to podari vyvarit 😀 ale i kdyz nedam celou vodu, tak ono se to nacucne, tak to povazuji za vyresenou zalezitost 😝

sariky
11. bře 2013

@zvalentova no co na to rict, jen asi to, ze mas muj obdiv 😉

kaluc2
11. bře 2013

Tak jídlo řeším od pátku.Byli jsme v poradně a doktorka mi dala co proto.Šla jsem z tama jak zbitý pes.V ten pátek jsem měla pro ně uvařenou červenou čočku.To v žádném případě,luštěniny dávat prý až od roku,možná trošku hrášku do zeleninové polévky.Když jsem jim říkala,že vařím mango do bílého jogurtu,taky špatně.To chápu,máme problémy s pokožkou.Dávat jen naše ovoce.Volala jsem to kamarádce,byla jsem z toho špatná,ta mi vše potvrdila s tím,že ještě podle zdravé výživy dávat jen samotné ovoce,hlavně nemíchat ovoce s obilovinama (kvasí to ve střevech).Já jsem jim do toho občas přimíchala nemléčnou rýžovou kaši.Jogurt taky dávat jen samostatný.Tak teď mně přijde,že doteď jsem dělala všechno špatně.

alex001
11. bře 2013

@kaluc2 Nic si z toho nedělej já mám pocit, že taky pořádně nevím co a jak, ale naštěstí tady máme už zkušené mamky co nám poradí takže neboj ono se to utřepe a bude dobře 😉 😉 .

alex001
11. bře 2013

@zvalentova tak to Tě taky obdivuji to jsem ještě nezkoušela a má to efekt jako, že jim to pak více chutná?

sariky
11. bře 2013

@kaluc2 nechci to zlehcovat, ale co doktor, to nazor......
pokud tvoje deti nemaji nejakou reakci, tak bych to tak uzkostlive neresila 😉