Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

jarkalada
3. črc 2012

@kinguse hezkýýý, no myslela jsem na vás. Aspoň někdo byl na opravdický dovolený 😀
A že to holky takhle zvládly je super 🙂

zvalentova
autor
4. črc 2012

@ivetm ahojky, vítám tě u nás a přeji abyste brzy byli všichni pohromadě doma 🙂

zvalentova
autor
4. črc 2012

@jarkalada copak je to dovolená??? Jazykem tohoto kmene nemluvím 😀
Spíš bych to viděla na směnu 24/7 😎

lenny2
4. črc 2012

@kinguse
Parádní fota a koukám, že už jste na sporťáku 😉 Asi už nás to taky brzy čeká 😉

lenny2
4. črc 2012

Holky, umíte si to pŕedstavit??? To by byla moje smrt!!!! Od teďka se nehnu od kočáru!!!
http://www.novinky.cz/krimi/272467-unosce-v-ust...

jarkalada
5. črc 2012

@lenny2 taky jsem to včera četla a nechci si to ani představovat. Bych skončila buď v blázinci nebo skočila z okna. To musí být příšerný.

lenny2
5. črc 2012

@jarkalada
No, celej večer jsem na tu paní myslela jak jí musí bejt strašně, už nenechám kočár ani před pekárnou!!!!

jarkalada
5. črc 2012

@lenny2 já ho nenechávám nikde. Ani tu na návsi-potřebujem si vyzvednout na úřadě pytle na plasty. Nejde tam pořádně projet dovnitř, ale venku ho prostě nenechám ani na tu chvilku.Takže až půjdem někdy na procházku dva, potom si je snad už vyzvednem 😎
Jinak dneska přemýšlím, že bych dětem dala poprý pod slunečník bazének s trochou vody. Už oba sedí, tak že by se trochu cachtali. Jen se obávám, aby zas nechytli ňákou rýmu, tak nevíím, jestli to risknout na chvíli

lenny2
5. črc 2012

@jarkalada
Já bych se nebála, když jim dáš teplou vodičku 😉
Já zase přemýšlím, že zkusíme sporťák, protože v tom vedru je v korbičkách fakt lituji.....
Co si o tom myslíš, je ještě brzo??

jarkalada
5. črc 2012

@lenny2 dej je tam na zkoušku a uvidíš, jak v tom budou. Jestli ještě nebudou propadávat 😀 Ale snad už ne.
Já je vozím jako ve velkým hlubokým,ale nemaj mezi sebou přepážku,takže tam různě lezou. Když nechci, aby vystupovali,tak je přikurtuju kšírama a jsou vlastně taky jako ve sporťáku. A to jsem dělala, i když ještě neseděli.Takže myslím, že by to neměl být problém, pokud ti jde sklopit do lehu.

jarkalada
5. črc 2012

tak bazének se nekonal. Málem jsme ho měli v obýváku, ještě že mm dnes přijel z práce dřív a stihl otevřít kanály před barákem, už jsme měli vodu skoro na schodu do bytu.
A kroupy pitomý, velký jak golf.míčky mi úplně rozsekaly cukýny, který jsem si pěstovala pro děti. Už byly krásně veliký a je z nich teď sekanej špenát 😝
I broskvičku nám to polámalo a vichr shodil takovej provizorní plot se soudem. Děti mi řvaly, byla tma a burácelo to, no hlavně že teď zas už vylejzá sluničko

jarkalada
6. črc 2012

Když už si tady tak pěkně sama píšu 😀 , tak ještě přihodím, že má u nás docela úspěch takováhle blbost :
http://www.slune-cz.cz/canpol-babies-krmici-sit...
Pěkně si v tom žužlaj třeba jablíčko nebo broskev. Nakonec jsem koupila i druhou, protože se o to prali. Zabaví se s tím na docela dlouho. Akorát to chce pak pořádně umýt ruce 😎
A pokud bych měla novej kočár, tak bych si to taky neriskla je tam s tím dát 😀

zvalentova
autor
6. črc 2012

ahoj vespolek, ty vedra mě zničí... Klokani jsou nevrlí, zpruzení a je to makačka. Přestože jsem barák nikdy nechtěla, tak o něm uvažuji. Teda až potom co vykradu banku 😀

lenny2
7. črc 2012

@jarkalada
Wow, ta siťka na ovoce se mi líbí!!!!
My už najeli natvrdo na příkrmy a děti už krásně dlabou ze lžičky 😉

jarkalada
7. črc 2012

@lenny2 no, je i taková pěkně šikovná do ručičky. Kup jednu a uvidíš, jestli je to zaujme.Jestli se teda už trefí do pusy 😎 Tady v jednom bejbycentru jsem ji objevila.
A příkrmy jak jíte? My máme zatím k snídani furt mlíko, cca 230ml, k sváče různý ovoce, už dávno syrový, jen nastrouhám nebo mačkám, cca 130-150g, víc mi toho poslední dobou nechtěj. Pak jsou celý natřesený na oběd, cca 220g. A k odpol. sváče a večeři zatím mlíko.
Občas jim dám na tu odpolku ještě k tomu pak křupku a např. jahůdku nebo něco k tomu. Dr. říkala, najet už třeba na bílý jogurt. Tahle varianta by se mi docela líbila, ale zas jsem tu na MK četla, že mléčný výrobky nejsou pro děti a vlastně se to pak rozvedlo dále i na dospělý, vhodný a že je lepší zas zelenina nebo chleba-pečený doma s nějakou zel. pomazánkou.
Nevím, jestli to brát tak radikálně, nějak se mi nechce je celej den krmit zeleninou 😀 A pekárnu chleba doma nemám, tak furt rozmýšlím.
Asi nebudu tolik číst 😀

lenny2
7. črc 2012

@jarkalada
No, ráno máme Sunar, cca tu dvoustovku, k sváče nějakou ovocnou skleničku Hipp, nebo Hami (zatím jedu na skleničkách, abych vyčmuchala co dětem jede a co ne a hlavně si myslím, že jsou fakt daleko míň chemický než, kdybych to dělala já sama), takže máme jablíčko, meruňku, dneska bylo jablíčko s lesním ovocem, zítra bude banánek s jablky, ale jediný co dávám syrový je naškrábanej banánek. Většinou se pak domlasknou cca 20 minut po tý sváče ještě tak stodvácou mlíka, protože maj tu přesnídávku na půlku a to jim nestačí, ale zas je nechci pro začátek zahltit ovocem. Pak maj k obědu nějakou zeleninu, dneska dokonce poorvý zeleninku s krutím masíčkem a taky se pak dojedou Sunarem. Odpolko jim už dávám jen Sunar, protože k večeři už mají pak banánovou, nebo rýžovou kaši, ale z tý rýžový nejsou moc nadšení, není tak sladká, banán pochopitelně vede 😉 Tak nevim jestli to dělám pro začátek dobře, dávám spíš na instinkt, děti jsou spokojené, fakt vidím, že jsou zasycené a hlady nekňouraj, zažívací problémy jsem zatím nezaznamenala, tak snad je to tak ok 😉

jarkalada
7. črc 2012

@lenny2 já myslím, že to děláš ukázkově 🙂
Docela mám ráda od Hamánka 100% ovoce- http://www.hamanek.cz/produkty/ovocne-presnidav...
Občas to koupím. Je to v takovejch praktickejch kelíškách s víčkem. Některý jsem si schovala a něco jim v tom i pak zamrazím.
Dnes jsme se tedy koupali v bazénku. Ale než jsem ho nafoukla, tak začát vát takovej blbej větřík.
Ale koupali se, když jsem jim to slíbila 🙂 - sice v kuchyni, kde to tolik nevadí, ale vyřádili se i tak, v asi 3 cm vody si tam zuřivě plácali. Pak jsem s tím rovnou vytřela 😀

lenny2
8. črc 2012

@jarkalada
Díky za pochvalu 😉 Ono se to nějak zvládne, ale krmit oba na lžičku, to je husťárna, jídlo všude, chmataj si do pusinek, ještě, že existuje Vanish 😀

jarkalada
8. črc 2012

@lenny2 právě, v puse si hledaj zuby, když jí maj zrovna plnou, pak to je ve vlasech, na židličkách, všude.
Dneska odpol. přijede známá se stejně starejma dvojčata a ještě starším bráškou, tak jsem na to zvědavá 😎

jarkalada
8. črc 2012

@lenny2 Já už je teď krmím jen v tričku nebo v bóďu s kr.rukávem, bryndák a plína. Tepláčky už sundavám. A když se to vejde, tak než z misky, tak radši jim to dám z hrníčku. Je užší, takže jim to trošku omezuje ho shodit, nebo ho překlopit za okraj.
Teď už se začínaj sami zabavovat. Spolu si chvilku hrajou, nebo se jako honí, schovávaj se za krabici a jako bafnou na sebe, pak se řechtaj. Tak snad jim to vydrží 🙂

lenny2
8. črc 2012

@jarkalada
No, já mám misku na klíně, na tu mi nedošáhnou, ale ty ruce v puse a následně pak všude, to je masakr.....poprvý jsem je naivně krmila v bodýnkách od Nextu, ve zbrusu nových 😀 Asi si umíš představit jak dopadly 😀 No, chybami se člověk učí 🙂 Teďka je v těch vedrech krmim už jen v plínce a nahatý, nebo jim dám triko, který mi neva, když uśpiněj.....ale lehátka už asi neprodám, leda někomu na chatu, protože jsou jak batikovaný 😀 😀
No užij si návštěvu dvojčátek, to bude príma 😉
Ty moji už spolu taky komunikují, dokonce bych řekla, že po sobě i jdou, mlátěj do sebe jak blázínci 😉 Je to už sranda, Linda celý dny zpívá a Kryštof po ním opakuje 😉
A co teplutky, uź jste ok?

jarkalada
8. črc 2012

@lenny2 jojo, už je v poho. Byl to náběh na laryngitidu.
Já je právě už dávno krmím v jídelních židličkách-před sebou mají tác. Na něm mám misku, úplně vzadu v rohu a stejně na to prstíkama vší silou chtěj dosáhnout, tak jednou rukou vždy musím chránit tu misku, ze které se zrovna nejí a pak to opakovat s tou druhou 😀 Pití je zastrčený v druhým rohu.
Na připravených ubrouskách sedím-ty na tácu taky nemůžou bejt 😀
Aspoň že je už přešlo u jídla prskání, nebo dělání "grrrr, brrrrr" to byla (pro ně) vždycky děsná sranda.
Koupila jsem jim už netekoucí lahvičky, ale Luk. z nich ještě neumí pít a jen to něj kouše. Protože v kočáru s těm obyč. plast.lahvičkama mrskaj, ono to tak srandovně kape.. 😎
Já taky už kočár neprodám ani za těch pár švestek, co jsme ho koupili. A to byl celej vypranej, vyvoněnej, když byli malinký 🙂

zvalentova
autor
8. črc 2012

@lenny2
@jarkalada dobré ráno, ti naši také začínají lehce komunikovat. teda Kubajs vydává zvuky a Kačka na něm visí pohledem a usmívá se 🙂

lenny2
8. črc 2012

@zvalentova
Ahojda, u nás je v mluvení kápo Linda, Kryštof se po ní opičí 😉 Je to už příště sranda!!!
Ještě plně kojíš?

lenny2
8. črc 2012

@jarkalada
To je dobře, že už jste ok!
Jj, období "grrrr" "brrrr" máme teďka, mazec😀

zvalentova
autor
8. črc 2012

@lenny2 kojím a jsem za to ráda, čím déle to vydrží tím líp. Sice už začínají u krmení dělat kraviny, ale pořád se ještě oba vejdou na polštář.

lenny2
8. črc 2012

@zvalentova
Zuzi, to je supér, koj co to půjde, protože s tím Sunarem a příkrmama co teďka už máme, to je raketa 🙂

lenny2
8. črc 2012

@jarkalada
Jo, jinak mám další kuriózní scénku - včera tchýně udělala uraženou za to, že s nima nebudeme celý odpoledne vysedávat na zahradě a že jedem k našim, který odjížděj na dovolenou a ještě nás chtěli před tím vidět, podotýkam, že tchýně vidí děti skoro denně, moje mamka jednou za týden, protože nebydlí v dosahu.....
Pak mi řekla, abysme přišli teda dneska a když jsem jí řekla, že taky chceme být sami a jet za přáteli, nebo na výlet, tak to už byl kamenej výraz úplně totální 😀

evikj33
8. črc 2012

Ahoj maminky co už máte dvojčátka,rada bych věděla zda máte monitor dechu pro prcky,nebo jste to zvladly bez?Já jsem teprv na začátku,u malého jsem to neměla,ještě to moc nebylo,ale ted o tom uvažuju a taky by mně zajmal názor na odsávačku mat.mléka a houpací křesílka?Moc děkuju za každou zkušenost a radu.

sariky
8. črc 2012

@evikj33 monitor dechu jsme puvodne chteli koupit (ten mobilni, kt. se dava na plinu), objednali jsme ho v eshopu a kdyz jsme ho chteli vyzvednout, tak ho nemeli. tak nam ho doobjednali a po dalsi snaze ho vyzvednout ho zase nemeli, tak jsme se na to vyprdli. mimina tak rvou, ze vime, ze dychaji i tak 😀 houpaci kresilka nakonec taky nemame, protoze jsme je v nich zkouseli mit a nelibilo se jim to, takze nic. nejradeji jsou v naruci, coz je samozrejme proble :-P. odsavacku mlika mam, protoze jsem ze zacatku musela odstrikavat (nekojila jsem), ale koupila jsem si ji az pri propusteni z porodnice, kdy jsem vedela, ze ji potrebuji.