Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

b.e.r.u.s.k.a
15. bře 2013

@zvalentova já toho taky vždy navařím víc a potom to zamrazím a vytahuji,to je pohoda,jen se nesmí zapomenout 😅 to zavčas vytáhnout.A můžu se zeptat,jak děláš to králičí s mrkví a rýží?Necháváš tam asi kolik vody?Já totiž doposud vše ředila rýžovou kaší,ale už pomalu od toho ustupuji

zvalentova
autor
15. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a vody tak nějak přiměřeně. Dam to do papiňáku, uvařím a rozmačkám. Pokud mi zbyde voda, necham si ji v lednici jako kvalitní vývar.

silvie_z
15. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a zkus jogurt s něcím smíchat, u nás je populární banán a jogurt, někdy třeba i trochu kaše

b.e.r.u.s.k.a
15. bře 2013

@silvie_z Dělala jsem ho s banánem,ale děs,zkusím ještě tu kaši 🙂

evikj33
16. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a Zaleží jakej b.jogurt máš,něktreé jsou fakt dost kysele a asi ani banán to nespraví.Já mám ráda Valašský nebo z Lidlu a taky Jogobelu-nebo kupuješ nějakej spešl pro děti 😕

b.e.r.u.s.k.a
16. bře 2013

@evikj33 doporučili mi pro začátek hollandii

maruja
16. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a madeta ve skle 😉

b.e.r.u.s.k.a
16. bře 2013

@maruja děkuji,zkusím 😉

zvalentova
autor
16. bře 2013

@b.e.r.u.s.k.a Hollandie je lepší, protože má jen 3,5% tuku. Madeta a Choceňskou zase o mnoho lepší, chutnější 🙂

zvalentova
autor
16. bře 2013

@sariky Šári tak mě napadlo, jaká si situace bez koček? Zlepšil se ekzém?

zvalentova
autor
16. bře 2013

Jo mám vlastně velkou zprávu. Po necelých 12 měsících jsem děti odstavila a už nekojím. Protože to z flašky rychleji teče a nemusí čekat až se jeden nakojí, tak jim to vůbec nevadí.

kaluc2
16. bře 2013

@zvalentova jsi šikovná,mě to strašně mrzí,že jsem kojila jen dva měsíce a to ne plně.

zvalentova
autor
16. bře 2013

@kaluc2 bylo to praktické, hlavně nic to nestálo a ještě jsem u toho krásně zhubla.

b.e.r.u.s.k.a
16. bře 2013

@kaluc2 tak to jsi na tom líp,já v podstatě nekojila vůbec ☹ děti se nechtěli přisát,takže jsem jen necelé 2měsíce odstříkávala a potom už bylo málo mlíčka,které nestačilo ani pro jdnoho,takže jsme na UM.A to vlastně nestačilo ani před tím.

zvalentova
autor
16. bře 2013

Přítelkyně, kolegyně, moje druhá rodino.
Jsou tu žádosti přesunout se do stejné, leč uzavřené diskuse a přijímáním nových členů.
Nejsem proti. Stejně pořád chodím jen "do té naší" 🙂

lenkanovotna1978
16. bře 2013

Naši kluci první 2 měsíce řvali skoro celou noc, ale pak jsme jim upravili jídlo, pít pouze každé 3-4 hodiny, vysadila jsem Nutrilon a dala jim obyčejné mléko z DM a okamžitě je přestalo bolet bříško, přešly je hysteráky a krásně spinkají od 19:30 do 23:30, kdy je budím na jídlo, ale spíš mi to připadá, že jí a u toho spí a pak spinkají dál až do 6:30, někdy i dýl. Takže mám celý večer i noc pro sebe. Fakt jsem ráda, protože ta hrůza předtím byla k nepřežití.

amallie
16. bře 2013

tak co, holky, nechcete do soukromé diskuze? 😉

maarina
17. bře 2013

@amallie Ahoj holky. Ja kdyz si vzpomenu na zacatky s detma tak to byl horor. Plakali na stridacku, takze spanek zadnej a ja byla jak matoha. Kdyz sem usnula na pul hodky tak sem sla delat dalsi mliko nez sem si uvedomila, ze uz jsou nakrmeny. Dneska uz se tomu smeju a deti krasne spinkaj.Tak bych mela i cas na to si s vama pokecat. jsem pro soukromou diskuzi

kaluc2
17. bře 2013

@zvalentova já se určitě taky přidávám,potřebuji se odreagovat s vámi a samozřejmě i poradit.Za chvíli budeme lozit,tak to teprve začnou krušné chvíle.

evikj33
17. bře 2013

@zvalentova Tak to klobouk dolu u dvojčátek je to opravdu krásné 🙂 mně doted mrzí jak to unás s kojením dopadlo nebo spíš nedopadl ☹ jen tiše závidím.Nejde ani tak o peníze,ale opsych.mám pocit že jsem jako matka selhala,že jsem nedokázala nakrmit své děti..asi to chce čas než se s tím srovnám a občas zabolí i narážky mono matek a Ty jako nekojíš..

evikj33
17. bře 2013

@lenkanovotna1978 Jé tak to bych se mohla něco přiučit,unás jsou ty noce dost podobné 😒 Jak spinkají potom přez den maj to pravidelné a kolik pijí na 1krmení vedne jaká je ta poslední noční dávka...unás většinou do 23nespí jeden pak usnou oba ale od 2-3se zase nespí cca hodku i dvě,bud jeden nebo oba 😝

evikj33
17. bře 2013

@amallie Já se taky ráda připojím potřebuji hlavně vaše rady a zkušenosti 😅

amallie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
amallie
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evikj33
17. bře 2013

@amallie Náš Fanda je taky kříšenej,prpto mně ho dali až 6den po porodu,mohla jsem ho jen hladit,občas pochovat,ale né přiložit a Eli jsem dostala 4den,nechávali je spolu na Jipu,a to už pila 40,tak odemně jen cucla a pak se vztekala a plakala,navíc jsem ty 2dny pendlovala mezi ní a Jipku,protože jsem prostě nedokázala za Fandou nezajít..a mezi tím jsem odsávala,ale bylo toho žalostně málo a nestačilo to ani pro jednoho,Frantu jsem pak přikládala,ale bylo to podobné jako u vás,navíc permanenti stres na neonatologii,kontrola od sester co 3h,zda mám napsané -váhu teplotu stolici..nakrmeno do toho maly bulel v telefonu že už nás chce doma,takže se mně udělal akorát řádnej opar a kojení prostě nenaběhlo,ještě jsem odsávala i doma,ale vubec se nenalila prsa ☹ tak jsem to pak vzdala,byla jsem ko

b.e.r.u.s.k.a
17. bře 2013

Holky taky se ráda přidám do uzavřené skupiny,nerada bych o vás přišla.Rady jsou potřeba stále a hlavně je dobré si pokecat s maminama,které mají společné téma-dvojčátka 😀

b.e.r.u.s.k.a
17. bře 2013

@evikj33 No já děti mohla zkoušet kojit po měsíci a to už bylo pozdě,tak jsem se snažila odstříkávat,ale to taky dlouho nešlo ☹

kaluc2
17. bře 2013

@amallie
@amallie tak já chtěla Cybex nebo Peg Perego a nakonec se přidávám do skupiny Cosatto,protože se mi podařil dobrý kup přes Bazoš,ale dojdou mi až příští týden,tak doufám,že budou vypadat,tak dobře,jako na fotce.

silvie_z
17. bře 2013

ahoj, taky bych se do skupiny ráda přidala - jsou věci, které se musí probrat jenom mezi dvojčaty 🙂
s kojením to mám podobně jako @amallie když si vezmu, že jsme tu nemusely být ani holky, ani já, tak mi nějaký nekojení je celkem ukradený 😉

kaluc2
17. bře 2013

@amallie ahoj,mám tam od tebe upozornění,ale napsala jsi to ze soukromé diskuse,tak se tam nedostanu.