Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

amallie
17. bře 2013

@kaluc2 a nechceš tam?

kaluc2
17. bře 2013

@amallie jasně,ale mně se zdá,že už jsem to psala,ale nejsem si jista.Nám asi rostou zuby,máme teploty,tak jsem trošku mimo realitu.

ostrava8
18. bře 2013

@zvalentova zuzi tou skupinou myslíš ty staré páky ?

agnes88
18. bře 2013

ahoj holky, moc sem nechodím, nestíhám, ale občas si sem jdu pro radu, ikdyž nepřispívám a teď můžu mít dotaz jak přes den uspáváte děti, myslím jako jestli zaráz v postýlkách nebo prvně jedno a to druhý "čeká" na dece nebo někde? Do teď nebyl problém, kluk do 2 minut tuhej takže holka nic nevyvedla když jako čekala až na ni přijde řada, ale jak začínají lozit tak nechat 2 minuty bez dozoru...
A ještě dotaz odhledně vojty. Kdo rozhodne že se už cvičit nemusí? A vy kdo cvičíte, tak cvičíte poctivě? Já ano, ale naposled sme dostali nové cviky a mě trvá než je do těch pozic dostanu, prcci se hooodně brání a pláčou a stejně necvičí, tak mám sto chutí se na to vykváknout. Nemyslím že by mi pak děcka stagnovali, žene?
Přeji klidný den, u nás hustě sněží, už jsem to byla prubnout s kočárem, fakt chuťovka, takže jaru zdar! 😀

leeela
19. bře 2013

@agnes88 ahojky ja neuspavam- od malička jen pusu, dudlik, Martínek ma 'šušniplínku' Niky nic, zapnu jim hvězdičky, dříve kolotoč a dobrou, kdyz neusnou hned tak chodím dávat dudlik a pohladit ( dřív jsem chodila i 20x než usnuli teď už tak max jednou dvakrát) nerozlišuji dopo, odpo nebo večerní spaní🙂
U nás rozhodla doktorka na nedonosenecke poradne - my ale moc cvičit nemuseli- jen u Niky a naposledy nám říkala, ze už cvičit nemusíme ( stejně jsem to bohužel trosku flakala) máme přijít až budou chodit...

agnes88
19. bře 2013

@leeela tak to závidím, to uspávání. Takhle to mám s klukem, ale na naši slečnu nic neplatí, ta si to spaní prostě vyřve. je fakt že sme všichni dělali výchovný chyby s chováním a teď to máme. Odhodlávám se k metodě kontrolovanýho pláče, ale nechce se mi do toho, jsem měkota, když už holka řvě že je celá spocená tak ju pochovám a do 5ti vteřin je po ní...prostě je to náročný. Ale zatím se to dá, jsou malí, ale jakmile se mi začnou sedat a vstávat v postýlce...
A s tou rhb, jdeme ve čt do rizikovky, tak jsem zvědavá co nám řeknou.

jarkalada
19. bře 2013

@agnes88 podobně jako leeela - dám do postýlky, chvilku jim něco říkám, pohladím, někdy dudlu, zapnu jejich hudbu a odcházím. Ale máme je tak naučený úplně od malička.
Teď teda už zkouší, když upustí dudlík a spustí řev - že jako máma asi přijde. No přijdu jednou, dvakrát a pak už toho mám dost, tak je nechám řvát.. Až když toho už maj asi dost i oni, tak tam jdu naposled a to ví, že už to myslím vážně.
Naštěstí tohle nezkouší zatím nijak často, ale i tak mi pak nervy pracujou, to jo 😎
Konec vojtění nám oznámili přímo na rhb.

agnes88
19. bře 2013

@jarkalada taky závist 🙂 asi s tím budu muset něco udělat. Pokud brblou oba tak je to dobrý, ale co když jeden je spáč, usne a ten druhej ho budí. Takhle to je občas u nás, přes den takhle brble, nebo spíš ječí Háňa a vzbudila by spáče Honzu, ale v noci holka spí v kuse, bez kojení, bez brblání celou noc a kluk kňourá a toho ještě i dvakrát kojím. Teď to budou asi zuby, ale dělal to i před zubama.
S vojtou, každej kraj jinej mrav, asi dám na rizikovku, no doma mě stejně nezkontrolujou...

evikj33
20. bře 2013

@agnes88 Tak to jsme natom podobně s tím spaním,jsem asi taky měkota 😅 @jarkalada @leeela Holky a odkdy je takto dáváte spát a to hned po koupání a nakrmení -koupu kolem 18h ted s posunem času to bude kolem 19.h +- pak je chvilku nechám zklidnit,dám mlíčko a oni někdy usnou a někdy prudí...pak pijí okolo 22-23h to většinou usnou u jídla ale kolem 2to bejvá nejhorší,hlavně malá se nají vykulí oči a nechce spát..ječí a vzteká se a trvá to i 2h. 😝 dopo spí trochu a pak většinou venku v kočárku dnes spali cca 2,5h vkuse ale jinak je to oničem spí 20-30 min,pak mrčí 1-2h a zas spí dělám něco blbě?

jarkalada
20. bře 2013

@evikj33 ono to určitě závisí i dítě od dítěte. Mám na to spaní s nima zatím možná jen štěstí. Zas jsou přes den až moc hyper, takže možná trochu kompenzace 😀
Moc si nemyslím, že bych na tom měla nějakej podíl já-nebo že ty děláš něco blbě. Ale ze zkušeností jsem se od začátku chtěla vyvarovat usínání v náručí nebo v kočáru.

leeela
20. bře 2013

@agnes když brblaji přes den, tak je tam nechávám oba - vetsinou M usne hned a N to trva - hraje si , povídá, když to trva dlouho tak ji vezmu do obýváku a jde spát později Niky toho naspi min ale zase v noci spava bez probuzení ( až teď je nejaký spatny týden ...:()
@evikj33 my jsme zacali s nejakym režimem cca v 8mi týdnech ( do té doby to bylo peklo budili se v noci po 3 hodinách )
Pak jsme zacali v 7 koupat, nebo jen otrit ubrouskama a prcky umyt v umyvadle, namazat, dostali napapat, pak byli chvilku v houpacich sedatkach a pak do pytle, pusu, dudel a spát🙂 Martínek se v noci na jídlo budil asi týden, Niky asi mesic ale pak se to srovnalo a spí oba až skoro do sedmi ( když jim vypadl dudlik tak jsem chodila dávat i 20 x za noc)

Teď ma Nikca období, ze se budí v noci kolem pul 2 a je čilá a vyspana... Bohužel byla nemocná tak to bude asi tím a zase se snad brzy srovná ( jinak budu chodici mrtvola...)

evikj33
27. bře 2013

@leeela @jarkalada Ahoj maminky mám dotaz jak vám jedí dvojčata páreček ...mám pocit že malá s jídlem za bráchou dost zaostává a kajdí asi 1x za 2dny je to Ok(jsme na UM Beba),malej futruje i s rýmou furt stejně a kajdí denně

jarkalada
27. bře 2013

@evikj33 tak malá po pár týdnech po bráchovi i dojídala, co nevypil, takže to je asi individuální 😎
Ale plína byla pokakaná určitě minim. 1x denně

zvalentova
autor
27. bře 2013

@evikj33 Evi, hodila jsem tě do soukr. diskuse 😉
Jinak u nás dlabou stejně, ony mají vlastně všechno stejně, i sraní 😀

leeela
27. bře 2013

@evikj33 u nás ji víc Martínek - je to oproti Nikci buřtik - ale už od zacatku lip jedl- do Niky jsme lamali mliko i pul hodky a Maty to vymlaskl hned . ( Maty ma asi 10 kg a Niky 8,5kg) Kajdime min jednou denne-ale už asi mesic jim dávám laktobacilky tak nevím, jestli to není tím - dřív kajdili někdy ob den a někdy i 5xdenne...

danuska23
4. dub 2013

Ahoj, prodávám oblečky (a další věci) po svých ročních dvojčátkách (holčičky). Kdo by měl zájem, může nakouknout do mého bazárku 😉

danuska23
9. dub 2013

Ahoj holky, mám dotaz na ty z vás, které koupete děti samy bez pomoci dalšího dospělého.

Dosud jsem koupala děti ve vaničce v kuchyni a pak je sušila a oblékala na kuchyňské lince. Mezitím druhé dítko sedělo v krmící židličce. Pak jsem je vystřídala. Musím už ale začít kupkat ve vaně v koupelně. Jenže když dítě vytáhnu z vany, kam pak s ním? Kde ho usušit atd.? Nemůžu si ho přenést do jiné místnousti, když v koupelně čeká druhé dítě. Co takhle dát do koupelny nějaký stůl? Místa tam máme dost, to by nebyl problém.
Jak jste to vyřešily vy?

maruja
9. dub 2013

@danuska23 Ahoj, tak já mám normálně na zemi v koupelně přebalovací podložku, druhý čeká v obýváku, buď si hraje, nebo je v křesílku 😉

jarkalada
9. dub 2013

@danuska23 koupu většinou sama. Oba ve velký vaně. Jednoho /toho aktivnějšího 😀 /pak osuším. Buď u našich posadím na pračku a utírám. U nás v koupelně pračku nemáme, tak je buď utírám normálně ve stoje nebo si je vezmu na ruku a utírám tak. Zároveň případně i namažu a obleču bodýnko. Plínku zatím vestoje nandavat neumím 🙂)
Vypustím špunt - na to se ten oblečený rád dívá nebo si hraje na zemi na podložce s kolíčkama na prádlo 🙂)
No a to samé udělám s tím druhým. Pak je oba zaženu do obýváku a doobleču.
Neumím si představit, jak by u nás fungovalo, kdybych je koupala po jednom. Musí být pořád spolu a asistovat mi se vším a když už jen mluvím o tom, že půjdem koupat, si oba naráz sundavaj ponožky, letí do koupelny a trhaj plíny 😀

danuska23
9. dub 2013

@maruja Taky mne napadla ta podložka, díky za tip 😉 Nějak to vymyslím. Jen musím pořídit nějaké topení, bo máme v koupelně celkem zimu.

Jo, říkala jsem si, že vám tady ta diskuse nějak skomírá, že asi všechny maminy s dvojčátky jsou také časově zaneprázdněné jako já. Peťa pak psala, že jste se "uklidily" do soukr.diskuse 😕 Nechápu, kde berete čas na čtení MK 😕 😀

danuska23
9. dub 2013

@jarkalada "Trhaj plíny" 🙂 🙂 Za pár měsíců to tak asi budu praktikovat taky 😉

jarkalada
9. dub 2013

@danuska23 no já je tak koupala od té doby, co byly ve velké vaně tj. někdy od 4-5.měsíce - byly v těch plastových lehátkách. Akorát jsem je pak odkládala do přesnosné tašky z kočárku, kterou jsem měla připravenou v koupelně, v který jsem měla deku a na ní ještě jeden ručník
No trhaj, rvou si je dolů, co můžou 🙂
Jo a na MK si holt čas musíš vyšetřit 🙂)) když spí, tak místo cvičení, který jsem měla v plánu, jsem sežrala půlku čokolády a přečetla 5 stránek MK 😀

rychetkami
9. dub 2013

@jarkalada a místo úklidu a žehlení🙂Tak čau, lux mě volá!

danuska23
9. dub 2013

@jarkalada Jestli já je nějak neuzurpuju, když je koupu ještě v 11ti měsících ve vaničce 😕 😀

jarkalada
9. dub 2013

@danuska23 🙂))
Tak jim to asi nevadí, ale já měla už za chvíli z nich vytahaný ruce, tak jsem je pro své pohodlí odložila do lehátek a oni hned byly spokojenější (nebo já? 😀 )
V profilu ale máš, že jim je už 13 měsíců...? 🙂

danuska23
9. dub 2013

@jarkalada Jo, byly spokojené, ale už zjistily, že se dá ve vodě kopat nohama... takže tradá do vany.
V profilu mám skutečný věk. 11 měsíců je korigovaný 😉

verunka_berunka
17. dub 2013

Tak nevím, jestli tady někdo zbyl, když jste všichni v soukromé diskuzi 🙂 ale chtěla jsem se zeptat, jak vám děti spí/ spali v 9 měsících? Mě se v noci pořád budí. Naty dokonce i 3x za noc, Dáda někdy jen 1x. Měli období, kdy už spali celou noc, ale nevím, jestli zubama nebo nasazením kaší se nám to celé nějak rozjelo... 😒 Možná bych zkusila je v noci nechat vyřvat, ale se dvěma je to těžký. Jeden vzbudí druhého a stereo řev v noci je opravdu zážitek, jak jistě víte... 🙂 Jaké máte zkušenosti/ osvědčené recepty vy? Děkuju, ženy! 😉

maruja
17. dub 2013

@verunka_berunka asi moc neporadím, taky to řešíme.Ale dokud kojím, tak asi nějaký metody nezaberou, takže kojím 😝 někdy 1x někdy 3x 😠

zvalentova
autor
17. dub 2013

@verunka_berunka Veru, proverim to, ale pristup do soukr. p bys mela mít.

verunka_berunka
20. dub 2013

@maruja Tak aspoň jsi mě uklidnila, že v tom nejsi sama... 😀 Děkuju za info! 😉
@zvalentova Zuzi, děkuju! 🙂