Narodila se nám dvojčata v roce 2012

zvalentova
7. kvě 2012

Odnož pro všechny z diskuse Čekáme dvojčata a nejen pro ně 🙂

amallie
9. črc 2012

@sariky
@jarkalada díky holky, to jsem chtěla slyšet, že prostě jedí míň a tečka 😉
Rozi má 3,9 kg, ta je takovej víc buřtík a přibírá, jen pomaleji, než je tabulka a Juli má 3,2 kg a taky přibírá, jen pomalu, jenže ona byla vážně nemocná, tak se s tím jídlem bojím
já nemám s kým se poradit, neb naše doktorka je na jídlo úchylná, já byla s první dcerou i týden ve špitále kvůli tomu, že málo nabírala a musela jsem jí krmit tam 😝
a vlastně celý první rok byl jen o krmení a o jídle a už to nechci zažít, tudíž sbírám info i jinde, abych nemusela řešit s mudrou

asi teda taky zkusím změnit mlíko no

@sariky cha, tak to jsme na tom podobně s tím spaním 😝 já se jen utěšuju tím, že první dcera do třech měsíců jen řvala a řvala a od té doby je to ta nejhodnější holčička, kterou mi každý závidí, tak snad se to bude opakovat

ostrava8
9. črc 2012

ahoj Holky tak vidím že jarka a lenča už řeší židličky na papání ke stolů, juj už aby to bylo .. ale dovedu si představit, ten svinčík kolem 🙂 ale co, každé období u mimin má svoje ..

sariky: nevím jestli jsem to psala, ale nám se opravdu na prdíky a bolesti bříška popř. zklidnění u pláče osvědčil masážní a uvolnujucí dětský olejíček , stojí 100 kč, a je to jenom příroda .. opravdu ho vyzkoušej. Měla jsem tu kámošku z porodnice, její malý trpí na prdíky (to jsem opravdu nevěřila, že tak dítě může křičet a být nervní) a jak ho namazala, tak spal 6 hodin v kuse, spokojený bez bolestí ..

jarkalada: jaruš, prosím tě , kdy vás poprvé očkovali ? malí jsou narození jak ti tvojí, ale protože jsem byla s malou na neurologii, tak mi řekla, že máme očkovat až po druhé kontrole, kt. je za 2 měsíce, takže malým bude už 5 měsíců, což mě trochu děsí .. jestli na první očkování není toto dost pozdě .

Leni jak ti prosím tě zavádděli tu antikoncepci ? můžeš mi to popsat ? když tak do IP ? a to jako vůbec nebudeš mít žádnou menstruaci po dobu 5 ti let?? to si nedokážu dost představit ..

Holky kdy začínají růst první zoubky a jaké jsou příznaky ? malý si mi začíná strkat pěst do pusinky a dole na spodním patře má takovou bílou skvrnku .. že by to bylo už ono ??

jarkalada
9. črc 2012

@amallie nevím, jakou jste měli porodní váhu. Ale my v šesti týdnech měli 3,860kg a 3,050kg 😎
Je fakt, že pak jsme za měsíc přibírali už vždy kilčo.
Nevzpomínám si, kolik v té době jedli, ale víc jak tu stovku určitě ne.

jarkalada
9. črc 2012

@ostrava8 první očkování 4 dny před pátým měsícem - když už mám tu průkazku tady rozloženou, bych sama taky nevěděla 😀
Dr.chtěla NEJdřív po třech měsících - i na doporučení od neurologie. Normálně se očkuje v asi šesti týdnech.
Ale my pak byli nemocný, takže se to odložilo až na potom a myslím, že čím dýl, tím možná i líp pro ta mrňata.

jarkalada
9. črc 2012

@ostrava8 a zoubek první v asi pěti měsících. Bílá skvrnka tam taky byla, ale nakonec zmizela po pár týdnech. Ale zoubek poznáš. Nejdřív je ten kousek dásničky takovej až jako nateklej, načervernalý. Po ňáký době /u nás i týdnech/ pod kůžičkou už poznáš zoubek. Různou dobu trvá, než se proklube a pak už vyleze špičička a můžete se radovat 😎 😀

jarkalada
9. črc 2012

téééda, pět let bez MS musí být takové "odlehčení". Mně v těhu fakt vůbec nechyběla

jarkalada
9. črc 2012

@ostrava8 když už jste byli na neuro - cvičíte taky, nebo jsme tu skoro jediní?

ostrava8
9. črc 2012

@jarkalada jé jaruš, tak to jsi mě uklidnial s tím očkováním, no já nevím ale když si vezmeš, že ty potvory ve střevech jsou nebezbeční do jednoho roku dítěte a nás bude očkovat až po 5 měsíci tak nevím ejstli je vůbec nechat .. jen je to zásah do té imunity toho dítěte že ?
No mi na neurologii chtěla napsat rehabilitace, že prý je to na hraně, že malá nezvedá hlavičku, když je nabříšku ve střeové linii, že se přikládá do prava více ... ale nakonecc jsme se domluvily, že to necháme ty 2 měíce tak a uviíme Od své pediatričky mám takovou názornou pomůcku - co má dítě v daném měsíci umět, hlavně je to věnováno kooerdinaci pohybu, ale nechápu proč teda ta neurologožka něco vyžaduje když od jejich věku odpočítává těch 5 týdnu ... tak jsou uplně šikovní No cvičit jen když je na bříšku tak ji tlačit na ramínka a držee jí hlavičku v té středové ose, jinak nic ... 🙂 nevím co musíte cvičit vy ...

jarkalada
9. črc 2012

@ostrava8 my klasickou vojtovku, kdy je musíš čapnout a držet v určité pozici, dokud neudělají, co mají 😝
Na neuro se taky dívaj, co umí, ale vždy odpočítaj těch ca 6 týdnů a podle toho to pak porovnávaj.
Já se přiznám, že ani pořádně nevím, na co které očkování je. Dám na radu naší dr., věřím, doufám, že ví, co dělá. To první je stejně povinná hexa, až potom si k tomu můžeš vybrat další. Většinou to rovnou píchaj společně do každé nožičky najednou, aby to bylo dřív odbytý a i se tam tolikrát nemuselo. Nám to ale dala ze začátku vždy zvlášť. Aby to prý na ty malé nebyl takový nápor. A mně osobně nevadilo, že jsme tak byli jakoby takhle víckrát.

sariky
9. črc 2012

nechavate nebo nechaly jste k hexa naockovat i synflorix nebo prevenar?

ostrava8
9. črc 2012

@jarkalada jaruš a kde najdu tu vojtovku ? nemáš třeba nějaký dobrý odkaz ?? sice nevím kdy mám s nima cvičit, páč spí a když se probudí tak mají hlad, tak to tak tak zvládám tu hlavičku ... 🙂 tě obdivuji ... :mě by taky nevadilo, kdyvby je píchala na vícekrát ... musí to byt pro prdolky hrozný

jarkalada
9. črc 2012

@ostrava8 no nás objednali už přímo v nemocnici. Jinak by vás asi měl někam poslat váš Dr.,pokud je to třeba. Jsou různý centra, kde se to dělá.
My od narození cvičíme 3x denně s každým. Předtím jsem je holt musela budit, aby zacvičili, pak jsme se najedli, a zas spali, že.. Protože s plným břichem se to nedá a po tý půl až 3/4hoďce zas už spali.

jarkalada
9. črc 2012

@ostrava8 jinak jako cviky takové-na ně snad žádný odkaz není. U každýho dítěte je to jiný, někdy ti něco nevyhovuje, tak se to upraví, ale to dělá vlastně přesně na míru nějaká ta rhb pracovnice 😎

lenny2
9. črc 2012

@jarkalada
@sariky
@amallie
Holky, já teda nevim, ale já dávala malejm jak si řekli, žádný předepsaný pauzy dvou hodin, prostě jak měli hlad, dostali......a proto mi vůbec nebrečeli.....

amallie
9. črc 2012

@jarkalada no my jsme měly porodní váhu 2890 a 2670 a v 6-ti týdnech mají 3900 a 3230
jenže kilčo měsíčně teda nedají, ani náhodou, to máš 250g týdně a teď mi nabírají kolem 100g týdně 😖

amallie
9. črc 2012

@lenny2 hm, jenže to by ti moji nejedli vůbec, že

jaji3
9. črc 2012

Ahoj holky, našla jsem tuto diskusi a chtěla bych se vás zeptat, jak jste bojovaly první dny po příchodu z porodnice s dvojčátky. Já jsem doma necelý týden a ovládá mě plačtivost, pocity smutku - jako vím, že asi je to poporodní blues a snad to brzo přejde... 😢 Jen bych potřebovala povzbudit, jestli to některá z vás taky prožila, jak dlouho to trvalo a jestli jste na to měli nějaké finty.
Jinak máme dětičky Aničku (při narození 2,44 kg) a Ondráška (2,7 kg), byli narození v 38 tt, 29.6. císařským řezem.

lenny2
9. črc 2012

@amallie
Já měla a mám zaplaťpánbuh velký jedlíky, takže je fakt, že jsem to neřešila, naopak si pamatuju, že s tím krmícím harmonogramem co mi nařídili v porodnici jsme byli jeśtě vimc vystresovaný. Já právě neznám to, že bych jednoho třeba v noci krmila a vzbudila i toho druhýho, nechala jsem tomu naprosto volnej prubeh i za cenu toho, že budu vstávat co hodinu - a samovolně se mi srovnali do stejných času krmení.....
Vydrž, kočko, ono si to sedne, některý doktorky to hrozně hrotěj.....

evikj33
9. črc 2012

Ahoj holky díky za info,tak monitorky asi koupíme a s křesílkama máme asi čas později.

lenny2
9. črc 2012

@ostrava8
Péti, zaváděli mi to jako klasika, když jdeš třeba na cytologii, přes zrcadla, vydezinfikuje ti celej spodek a takovou dlouhou tyčkou ti to tam zavede. Přirovnala bych to třeba, nevim jestli jsi to zažila, k inseminaci....ale trochu víc bolestivější, trochu to štípne jak tam musí podržet ňák ten čípek a cítíš tlak jako při MS. Pak mi chvilku bolelo břicho jako, když to dostaneš, dva dny jsem slabounce krvácela a od tý doby nevim, že něco mám. Za 3 měsíce mám jít na kontrolu jestli se to nepohnulo a to je celý. Doktor říkal, že většina ženskejch opravdu nemenstruuje, nebo třeba jen první dva měsíce a pak opravdu pět let nic. Zatím kámošky co to maj, tak opravdu MS nemají 😉
Je to tím, že ti to zabraňuje rustu děl. sliznice, tím pádem se ti neodlupuje a nekrvácíš 😉
Stojí to 6200.- na těch 5 let a můžeš si to nechat kdykoliv vyndat.
Jinak co se týče krmení, jen si ještě vychutnávej tu "pohodu" s lahvičkama, to krmení přesnídávkama je očistec, aspoň než si teda zvykneme, dneska mi dál např. Kryštof takovej kartáč za to, že jsem si dovolila ho urazit špenátem s bramborama, řval jak sviňa zatímco Linda ty chtěla baštit, takže jsem chlapcovi letěla nandat bramboru s mrkví, ale to uź byl tak nasranej, že mi odmítal i tohle. Špenát všude, mrkev všude, ten řval, že to nechce, ta řvala, źe to chce a celkově tahle anabáze trvala hodinu třičtvrtě 😀 Já poobědvala tři cigára, v ruce se mi klepal hrnek od kafe, který jsem měla rozpitý od rána, no lahůdka 😀 😀

lenny2
9. črc 2012

@ostrava8
Jé, sorry, teďka jsem si teprv všimla, žes to chtěla do IP..... 🙂

lenny2
9. črc 2012

@jaji3
Gratuluju ti k miminkám a vítej mezi nás!
Kočko, přečti si naše prvotní diskuze na začátku, myslím, že jsme na tom byly všechny úplně stejně, tak buď v klidu 😉

lenny2
9. črc 2012

@ostrava8
Péti, co to je za doktorku??? Ta moje tohle vůbec neŕeší, naopak mi říkala, ať se vyprdnu na to, co déti v jakým týdnu maj a nemaj umět, źe každý mimčo je jiný. Moji nechtěli až do tědka na břicho vůbec, doktorka říkala ať je nechám, že si na to pŕijdou a hle, uź se mi na břicho skoro otáčej sami a hrozně je to baví, směnou se a nebylo to pod tlakem, za což jsem ráda!

amallie
9. črc 2012

@lenny2 já právě mám už blbé zkušenosti z minula, že mi nejedla a když jsem jí v noci nebudila, nebo přes den, ale to moc nespala, tak byla schopná nejíst klidně 6 hodin a pak si dát 30ml a šlus 😝 my jsme se nikdy nedostaly na větší flašku, než tu na 120ml a plnou jsme jí měly někdy v roce na ranní mlíko, pak ho přestala pít úplně, tudíž já to krmení hrozně řeším, vlastně nic jinýho jsem nikdy řešit nemusela
zas si říkám, že bych měla tři děti a všechny tři nežravé, to je divný, tak jestli nedělám něco špatně, no....... ale asi ne, prostě jen nechtěj baštit
a ty je krmíš čím, jakým mlíkem?

amallie
9. črc 2012

@evikj33 kdybys náhodou chtěla, já mám ty monitory snuza, jeden úplně zabalenej a druhej vytaženej z krabice a vyzkoušenej, s účtenkama
nepoužívám to, jsem na to líná

evikj33
9. črc 2012

@amallie Ty máš ty na plenku,nebo ty destičky do postýlky? A za jakou cenu je prodávaš,když tak pisni do IP,ja znám jen ty od nany

amallie
9. črc 2012

@evikj33 já mám ty na plenku

ostrava8
9. črc 2012

@lenny2 lenuš tak jsi mě dost pobavila tvým příběhem s jídlem .. tak lahvičky jsou fakt luxus , ale i tak se těším, věříš mi ?
No jinak na to doporučení . my ho dostali už v porodnici, teda nás přímo objednali, ale jen pro Terulku, ona byla malínká a byla pod dvě kilča ... Tomík nic, tož to víš že jsem se znepokojila, ale co nadělám ... ty to nemáš, protože jsi rodila v termínu a malí měli krásné váhy ... tak bud ráda ...
Uf ta antikoncepce no už ted mě bolí spodek .. jako na rovinu mezi námi ženama sex zatím u mě bolestivý .. asi mi tam za těch 9 měsíců narostla pavučina 🙂
Holky dneska jsem byla ve fitku, už jsem si objednala i osobní trenérku parádní paní - taky po velké břišní operaci sice 300 kč za hodinu , ale stojí to zato, koupila jsem si hned fajné 3/4 táky a pondělky jsou moje :ú manžel bude hlídat .. 🙂 uplně mě to dneska nabudilo, jen nemužu sehnat kamošku, všechny baby okolo jsou scíplé 🙂)) nechcete se nějaká přidat ?

jarkalada
9. črc 2012

@ostrava8 to máme všechny trochu z ruky. Každé ke každé tady vlastně 😎

lenny2
9. črc 2012

@amallie
My měli nejdŕív z porodnice Nutrilon HA1, ten je hořkej jak sviňa, pak jsme pŕešli na klasickej Nutrilon1 ten zelenej a jednou jsem na řadu kámošky zkusila Sunar Complex1 a děti začaly hrozně baštit, nádherně se zasytily a vydržely mi víc hodin bez jídla, takže jsem u něj už zůstala 😉 Teďka už máme ty příkrmy zeleninku, ovoce, ovocný šťávičky a na noc banánovou kaši 😉 Já taky nevim jestli vážíme ozimá ně, kluk má na necelých 5ti měsících k 7 kg, holka cca o 1/2 kg míň, doktorka je spokojená, vždycky řekne: "no podvyživeně nevypadáte" a neřešíme to 😉 Ale třeba máme dle učebnic taky málo, nevim....Neboj, nic špatně neděláš, prostě každý to má jinak, vyprdni se na předpisy kolik by měly děti jíst a jak často a prostě jeď instinktivně, zkus jim dávat malý porce a často a zkus ten Sunar, třeba by vám taky zachutnal 😉 Hlavně se nestresuj, ono to půjde 😉